|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   "Ubila te bom!" ali jezna/težavna š...
4.1.2010 23:23:25   
TomTaylor
Sploh ne vem kje in kako začeti...Da se ne bom po nepotrebnem razpisala bom samo rekla, da naša štiriletnica spada med težavne otroke in ima zelo podobne izpade kakor pišeta tukaj "utrujena starša":
http://209.85.129.132/search?q=cache:xpFkeGBB9JYJ:med.over.net/forum5/read.php%3F25,1146031+te%C5%BEaven+otrok&cd=1&hl=sl&ct=clnk&gl=si&client=firefox-a

Naj še omenim, da imamo tudi dojenčico in prav z njenim prihodom so se težave s starejšo hčerko začele stopnjevati, kljub trudu, da se naši odnosi zaradi dojenčka niso spremenili in jo v zvezi z dojenčkom vedno vključujemo zraven. Sestrico ima zelo rada.
Z doslednostjo in vztrajnostjo smo do prihoda dojenčice lepo uspevali, zdaj se mi pa zdi da v tem očitno popuščamo (glede na njeno obnašanje), saj je postala neznosna. Izvajamo nekatere ukrepe opisane v zgornjem linku (objem, izolacija, nagrajevanje) vendar zaenkrat ni nikakršne izboljšave. Težave imajo z njo tudi v vrtcu - večkrat je kaznovana (se ne sme igrati v kotičku) in to tudi sama pove, kar pomeni, da se zaveda.
Opažam, da je postala občutljiva kadar povzdignem glas ali se razjezim - takrat jo popadeta jeza in bes - najprej začne govoriti da bo namerno nekaj pokvarila, strgala, polomila,...nato vsepovprek začne brcat, metat stvari ki ji pridejo pod roke...včasih pomaga zgolj objem. Takrat se pomiri in se lahko mirno pogovoriva. Včasih pa objem pač ne zaleže in celo poslabša situacijo. Tudi udari me, včasih večkrat. Takrat jo dam v "izolirnico". Potem pa se začne: "Ubila te bom, ker si huda!" ali "Ubila te bom, ker me ne maraš!""...
To je zdaj enih 14 dni - in njene besede me ubijajo. To pač več niso besede ki bi jih bilo smiselno ignorirati. Ali pačuser posted image Sploh ne vem več kaj naj?

Vem, da na svoj način kriči po pozornosti, vem, da mi skuša nekaj na svoj način dopovedat...a jaz ne vem, ne znam ji pomagati. S svojim agresivnim obnašanjem in izpadi postane nevarna sebi in drugim...Naj še povem, da poleg ostalega namenjanja pozornosti (igra, klepet,...) jo večkrat na dan vzamem v naročje, jo pobožam, crkljam, poljubčkam...in ji povem, DA JO IMAM RADA. In takrat tudi ona meni reče, da me ima rada...
Te scene so dnevno na sporedu. Zgodi se mogoče 1x mesečno, da je v redu. In takrat je tako ljubka punčka. Čisto druga oseba...

Ne vem več kako in kaj naj z njo. Rada jo imam, a ne znam ji pomagat. Kaj menite, kaj naj storim? Razmišljam o strokovni pomoči, vendar ne vem kam in na koga se obrnit? Prosim pomoč.




_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: "Ubila te bom!" ali jezna/težav...
4.1.2010 23:55:58   
leo**tia
tak je tud naš 5letnik..no malo manj hud,ampak ima izpade tud take.in včsik bi najraje sestrico vrgel v steno ko se razjezi.me malo strah kaj bo z njega ko odrasteuser posted image user posted image

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: "Ubila te bom!" ali jezna/težav...
5.1.2010 0:34:19   
nejcko
Če ne bi napisala, da je bila že pred rojstvom sestrice težavna, bi ti napisala, da je verjetno samo obdobje, tako pa te žal ne morem potolažiti user posted image
Doma imam 8-letnika in se že od nekdaj ubadamo s podobnimi težavami. Saj ne rečem, stvari se z leti izboljšujejo, ampak tisti izpadi besa, jeze in sovraštva ... user posted image
Mi smo poiskali pomoč. Malček pozno mogoče, pa predvsem tudi zaradi drugih težav, ki so sicer bile že prej, ampak so nas z vstopom v šolo dokončno prizemljile, tako da upam, da bomo nekako zvozili.

Na tvojem mestu bi se najprej obrnila na pomoč kar v vrtcu, gotovo imajo svetovalno delavko. Razen tega in čim bolj jeklenih živcev, ti žal ne znam svetovati.
Srečno.

(odgovor članu leo**tia)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: "Ubila te bom!" ali jezna/težav...
5.1.2010 7:51:27   
uškinamama
To, da si poiščete strokovno pomoč se mi zdi super zamisel. Pediatrinji omeni, da bi rada napotnico za pedopsihologa. Naš mali  (in jaz z njim) je tudi potreboval pomoč pedopsihologinje pri nesreči moža in ga je kar lepo porihtala ( z nasveti meni kako naj ravnam, pa tudi s pogovorom z njim).
Srečno.

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: "Ubila te bom!" ali jezna/težav...
5.1.2010 8:04:31   
ksenjak
Enake težave imam jaz s sinom (4,5 let) in ne vem, kako naj se z njimi spopadam. Še ponoči zadnje čase opažam, da zelo živo sanja in ravno predvčerajšnjim ga slišim, ko v spanju govori mami grda si! Čez dan pa samo divjanje, kričanje, in jokcanje za vsako malenkost. Ko ga poskušam dati na hladno, pride ven, se dere, govori, da me bo udaril in kako grda sem. Najbolj pa me skrbi dejstvo, da imam doma tudi 2,5 letnico, ki ga v vsem posnema.

Tudi jaz bom vesela kakršnihkoli odgovorov oz. nasvetov.

lp


(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: "Ubila te bom!" ali jezna/težav...
5.1.2010 8:58:07   
Anonimen
se mi zdi, da otrok izraža agresivno stanje takrat, ko ga kaj muči.
vsaj pri nas je tako. so dnevi, ko nikakor ne prideva skupaj in vse to se stopnjuje do joka in kričanja,... ko sva oba že na koncu z močmi pa imava voljo za pogovor (prej nama nikakor ne uspe) in takrat ponavadi izvem, kaj ga muči. kakšna zame povsem banalna zadeva, njemu pa groza!

otroci dojemajo svet malo drugače kot mi odrasli. meni pomaga, da grem v svoje otroštvo po nasvete.

je pa res, če pride dojenček: kljub temu, da se starejšemu posvečaš večino časa, se mu bo zdelo tistih pet minut, ki jih posvetiš bratcu ali sestrici neskončnih,...
ko sem dojenčka na začetku dojila, je vedno šel iskat svojo dudo in me prijel za roko. zdaj tega ne počne več, ker je dobil nekakšno potrdilo, da sem tudi takrat še vedno njegova mamica.

res pa je, da so si otroci med seboj različni.
različno seme v drugačnih tleh. tehnika obdelovanja se razlikuje... ampak se mi zdi, da je pa še vedno pomembno časovno zapovrstje delovnih opravil - če je le-to zmedeno, postane tudi otrok zmeden.

otroški psiholog pa se mi zdi dobra ideja.
samo je že res, da je večina otrok tam skoraj idealna, če ne že idealna. pokažejo vse svoje čare.

ah,... otroštvo je težavna zadeva. vsi nekaj zahtevajo in pričakujejo,...

(odgovor članu ksenjak)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: "Ubila te bom!" ali jezna/težav...
5.1.2010 9:43:04   
TiaSara
Nisem brala vseh odgovorov ampak toplo bi priporočila knjigo Eksplozivni otrok od dr.Ross W. Greene - lepo razloži, da so nekateri otroci tudi drugačni in da pri njih običajne metode odpovejo oziroma vse še poslabšajo. Morda se najdete notri.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   [Brisano sporočilo]
5.1.2010 10:08:04   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu TiaSara)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: "Ubila te bom!" ali jezna/težav...
5.1.2010 10:12:45   
Anonimen
kaj pa ce se vse, ki imate "hude" otroke ob naslednjem napadu naredite zelo prizadete in zalostne?
nas tadej je bil podoben okoli 4ih let. in sem se vedno naredila zeloooo zelo zalostno. pa se (grdo, priznam) sla do starejsega,Domna in mu vsa zalostna razlagala, da ne vem kaj naj naredim, da me bo tadej imel rad. seveda tako, da me je mali slisal. domnu sem pa mezikala, da je vedel zakaj se gre. pri nas je paliilo to....

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: "Ubila te bom!" ali jezna/težav...
5.1.2010 10:13:53   
uškinamama
UBITI je zelo običajna in vsakodnevna zveza. Pomen pa je res grozen, samo to še ne pomeni, da si morajo starši groziti , da bi se jo štiriletnica naučila.

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: "Ubila te bom!" ali jezna/težav...
5.1.2010 11:14:27   
TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: MILLEENA

Naša starejša tudi ene 2x leto zakomplicira v nulo. Običajno, ko pride domov iz vrtca in ji nekaj očitno preskoči. Navadno takrat že med vožnjo nekaj komplicira, in ko pride domov leti v svojo sobo in zaganja vik in krik. Se dere, vpije, razmetuje igrače. Zakaj? Ne vemo. Drla se bo pa toliko časa, dokler ne pridem gor jo stisnem k sebi...
Je pol v trenutku spet kot bi pritisnil na gumb "OK". Sem malce čekirala, koliko časa je sposobna zganjat to paniko in do sedaj skoraj eno uro...
Mah mene pri tej tvoji zgodbi najbolj boli besedna zveza "Ubila te bom!!"... Joj ne vem, ampak nekje to otrok mora slišat, saj to ni najbolj običajna vsakdanja besedna zveza... Ok. "Ne maram te." To pogojno že, ker vem, da tole tudi z vrtca prinesejo, ampak ubila te bom user posted image user posted image ??? No če to doma večkrat sliši, pol je za razumet in itak se ne zaveda poemna besede, samo vseeno...


ne, doma si česa takega ne govorimo, mi je pa kliknilo zdajle, da zelo pogosto posluša pravljico o Sneguljčici (na CD-ju, zvočni knjigi in še zvečer včasih hoče, da ji jo beremo) in v nekem odseku zlobna mačeha ko ji ogledalo pove, da je Sneguljčica lepša od nje, reče jezno: "Ubila bom Sneguljčico!"..in potem pošlje lovca da naj jo ubije...mogoče je od tukaj pobralauser posted image


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: "Ubila te bom!" ali jezna/težav...
5.1.2010 11:35:18   
uškinamama
ne vem no, pa kaj nikoli ne sliši: ta pa ta se je UBIL v prometni nesreči ali ji nikoli nisi rekla "pojdi dol s tega zida, da se še ne ubiješ" ali " ubiti komarja"  ali...

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   [Brisano sporočilo]
5.1.2010 11:37:22   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu TomTaylor)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: "Ubila te bom!" ali jezna/težav...
5.1.2010 11:49:06   
uškinamama
IZVIRNO SPOROČILO: MILLEENA


IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

ne, doma si česa takega ne govorimo, mi je pa kliknilo zdajle, da zelo pogosto posluša pravljico o Sneguljčici (na CD-ju, zvočni knjigi in še zvečer včasih hoče, da ji jo beremo) in v nekem odseku zlobna mačeha ko ji ogledalo pove, da je Sneguljčica lepša od nje, reče jezno: "Ubila bom Sneguljčico!"..in potem pošlje lovca da naj jo ubije...mogoče je od tukaj pobralauser posted image



Točno, sem se sedaj spomnila, kako sem se zgražala leto ali dve nazaj, ko je mala poslušala ta CD. Se mi zdi, da se je od cele pravljice največkrat slišalo prav to... Sem fliknila pol ta CD stran...
No drugače pa "uškina mama" zame ta beseda oz. besedna zveza "ubila te bom" ali ubiti nekoga pa ni ravno vsakodnevna fraza... Vsaj pri nas ne... tudi, da bi izustila nekaj takšnega, saj bi me bilo sram user posted image ... Ne vem no, grdo govorjenje in "klicanje nekaj slabega, negativnega" to mi ni ravno domače. Je pa nekajkrat na dan "tristo medvedov", krucefiks, če sem full huda pa porkaš, madonca, najhuje je porkaduš... Aja pa "materijal" kdaj pokličem user posted image


Če ti uporabljaš ali ne nima zveze s tem, da se uboji vsakodnevno dogajajo. Če ne omenjaš , pa se ne more zgoditi ali kako? Upam, da nisi iz napisanega razumela, da pa mi to uporabljamo v medsebojni vsakodnevni komunikaciji user posted image  v smislu kot ga od tt  punčka.
Jaz imam štiriletnika in ve, kot sem že napisala, da se ljudje ubijajo v prometni nesreči, v vojni. Ve , da nono ubije kokoš. Ve , da on ubije komarja , ko ga piči. Ve, da lovci ubijejo živali. Ve, da mora žival umreti, se pravi, da jo nekdo ubije , da jo lahko pojemo.

Tom Taylor, zdaj sem se spomnila, da si žalovala za nekom, ki je bil ubit. Takrat ste deklici kaj razložili?

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   [Brisano sporočilo]
5.1.2010 11:49:06   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu uškinamama)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: "Ubila te bom!" ali jezna/težav...
5.1.2010 11:54:08   
uškinamama
milena, koliko je star tvoj  (a,i) otrok?

vidim, da si dopisala..a tvoja sestra ima šest let ali hči? Nisem točno razumela.

< Sporočilo je popravil uškinamama -- 5.1.2010 11:56:50 >


_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: "Ubila te bom!" ali jezna/težav...
5.1.2010 12:09:34   
TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

Tom Taylor, zdaj sem se spomnila, da si žalovala za nekom, ki je bil ubit. Takrat ste deklici kaj razložili?


Hmmm...mogoče je tudi kaj na tem. Ampak to je bilo pač preveč tragično, da bi otroku karkoli razlagali. Na grobu za 1.novembra je sicer res nekaj spraševala zakaj je umrla, pa se spomnim da sem rekla "da je umrla po nesreči". Uf...da bi mali glavici razlagala kaj več od tega..Čisto preveč hudo za odraslega, kaj šele za otroka.
Upam pa, da se "pametna" tašča ni preveč poglabljala v razlagouser posted image


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: "Ubila te bom!" ali jezna/težav...
5.1.2010 12:54:34   
uškinamama
IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

Tom Taylor, zdaj sem se spomnila, da si žalovala za nekom, ki je bil ubit. Takrat ste deklici kaj razložili?


Hmmm...mogoče je tudi kaj na tem. Ampak to je bilo pač preveč tragično, da bi otroku karkoli razlagali. Na grobu za 1.novembra je sicer res nekaj spraševala zakaj je umrla, pa se spomnim da sem rekla "da je umrla po nesreči". Uf...da bi mali glavici razlagala kaj več od tega..Čisto preveč hudo za odraslega, kaj šele za otroka.
Upam pa, da se "pametna" tašča ni preveč poglabljala v razlagouser posted image



Ne vem, če je , ampak prav iz razloga , da ji bi lahko , bi to vlogo prevzela jaz.  Ke r , če ji bi povedala sama bi vsaj vedela pri čem sem. Zakaj se ti zdi, da bi bilo narobe, če bi deklici povedala npr. da so na svetu tudi hudobni ljudje, da želijo škoditi drugim . Lahko se navezuješ npr. na mačeho iz Sneguljčice.  Veš včasih se mi zdi, da bi te naše otroke tako radi zavarovali pred vsem hudim, slabim , da jim niti ne omenjamo slabih/negativnih možnosti. Samo ne vem, če jim ta zavitost v vato koristi user posted image  
Zdaj, ko si napisala, da ji lahko tudi tašča ali kdo drug predstavi smrt/uboj se mi je porodila mislel, da ji je res nekdo na pol razložil kaj to pomeni. iN, ker nima razčičenih pojmov uporablja ta izraz proti tebi (mogoče misli, da ...user posted image )
Pri nas doma ni tabu tem. O smrti, spolnosti se hočem v prvi vrsti sama pogovoriti z otrokom , ker nočem, da  pri 7-8 letih pade pretdo iz kokuna.


_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: "Ubila te bom!" ali jezna/težav...
5.1.2010 13:10:20   
Anonimen
Mah mene pri tej tvoji zgodbi najbolj boli besedna zveza "Ubila te bom!!"... Joj ne vem, ampak nekje to otrok mora slišat, saj to ni najbolj običajna vsakdanja besedna zveza... Ok. "Ne maram te." To pogojno že, ker vem, da tole tudi z vrtca prinesejo, ampak ubila te bom ??? No če to doma večkrat sliši, pol je za razumet in itak se ne zaveda poemna besede, samo vseeno...


zadnjič je svojemu bratcu rekel "sovražim te" čez pet minut ga je pa že objemal "moj moj".
ne vem, če se dejansko zavedajo kaj pomenijo besede sovražim te, ne maram te, ubila te bom,...

ko je meni prvič rekel, da me ne mara, se mi je skoraj svet sesul, potolažila me je mami rekoč, da jih bom še velikokrat slišala in še v kakšni hujši verziji. takšna sem bila namreč jaz. pa sem danes povsem miroljubno bitje.

se mi zdi, da če je otrok jezen, da mu ne smemo tega čustva prepovedati temveč ga moramo naučiti, da se z njim spopade.

vas grem dalje prebirat,... to mi je vedno znova in znova zanimiva tema. vsakič se kaj novega naučim.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: "Ubila te bom!" ali jezna/težav...
5.1.2010 13:10:59   
uškinamama
IZVIRNO SPOROČILO: MILLEENA

IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

ne vem no, pa kaj nikoli ne sliši: ta pa ta se je UBIL v prometni nesreči ali ji nikoli nisi rekla "pojdi dol s tega zida, da se še ne ubiješ" ali " ubiti komarja"  ali...


Ne. Part otrokom pa tudi ne berem. Pa tudi mislim, da štiri letnik ne razume, ne pomena - ne posledic "ubiti nekoga", zato svojim otrokom teh besednih zvez enostavno ne bi dovolila. Vem, da to ni ravno najbolj enostavno, ampk bi se pa maksimalno potrudila... Pa bi bila skoraj prepričana, da otrok iz stavka "ubil se je sosedov Janez" ne bi naslednjem šusu izpeljel "Ubil te bom", tako kot ne iz "Luka je uničil avto" ne bo nastalo "Uničil te bom!".
Ne vem no user posted image . Moževa sestra je bila stara 7 let, ko ji je umrl oče, pa tega takrat ni razumela. Pas moja je stara skoraj šest let, pa tudi najbolj ne razume, kaj pomeni nekoga ubiti. Sicer pa je TT povedala od kje verjetno mali ta besedna zveza, od tu mi je pa logično...

No, tvoj mali/mala vesta kaj pomeni nekoga ubiti... Pa ti je že kdaj rekel "ubil te bom!"... Predvidevam da ne, ker sem prepričana, da bi se vsaka mama ob tem malce zamislila... Pa da ti to reče v trmi ali v afektu nekje sredi trgovine... Sorry, verjetno se bi počutila grozno... Jaz bi se, pa čeprav bi sedaj ugotovila, da je slišal na CDju. Bi mi bilo lažje, ampak besede so, navkljub temu, da tudi TTjina hči verjetno ne razume pomena, grozne. Že če to preberem nekje v nekih Slovenskih novicah me zmrazi, ne pa da bi mi to rekel otrok...


Ne ni mi rekel, da me bo ubil . Po mojem ravno iz razloga , ker ve , da pomeni ubiti -vzeti življenje. Da je dejanje dokončno , nepreklicno. 



_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: "Ubila te bom!" ali jezna/težav...
5.1.2010 13:17:04   
Anonimen
Zakaj se ti zdi, da bi bilo narobe, če bi deklici povedala npr. da so na svetu tudi hudobni ljudje, da želijo škoditi drugim . Lahko se navezuješ npr. na mačeho iz Sneguljčice. Veš včasih se mi zdi, da bi te naše otroke tako radi zavarovali pred vsem hudim, slabim , da jim niti ne omenjamo slabih/negativnih možnosti. Samo ne vem, če jim ta zavitost v vato koristi


se strinjam s tem.


(odgovor članu uškinamama)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: "Ubila te bom!" ali jezna/težav...
5.1.2010 13:21:45   
Sanikaa
Mislim da ideja o psihologu sploh ni slaba ..bosta se obe naučili spopadati z njeno jezo. mislim da bo velik korak ko začne kričat da se pogovarjaš z njo, na način da ti ona pove kaj jo mori. "Vidim te da si jezna..." "Rada bi ti pomagala, povej mi kaj te tako žalosti..." Otroku moramo pokazat in ga naučit kako povedat svoje občutke..in ga na koncu slišat. Zdi se mi da ona tako reagira/komunicira ker misli da je edino tako dejansko slišiš in popolnoma dobi tvojo pozornost, ko je rabi. In seveda mora vedet da je tvoja ljubezen do nje brezpogojnauser posted image

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: "Ubila te bom!" ali jezna/težav...
5.1.2010 16:32:51   
Splišni
Kar se tiče besed: Ubil te bom, Ne maram te in podobno, tega ni resno za jemat. Kvečjem,u je treba takrat otroku rečt kaj v smislu: A res? Jaz te imam pa tako rada, pa še to neprizadeto. Ker otrok seveda tega ne misli resno, samo izraža svojo stisko na tak način. To je popolnoma naravna in običajna reakcija.

(odgovor članu Sanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: "Ubila te bom!" ali jezna/težav...
5.1.2010 18:15:42   
TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

Kar se tiče besed: Ubil te bom, Ne maram te in podobno, tega ni resno za jemat. Kvečjem,u je treba takrat otroku rečt kaj v smislu: A res? Jaz te imam pa tako rada, pa še to neprizadeto. Ker otrok seveda tega ne misli resno, samo izraža svojo stisko na tak način. To je popolnoma naravna in običajna reakcija.


saj to je problem - ne vem točno kaj jo muči. Saj lahko da jo muči nekaj kar je zame mogoče banalna malenkost, zanjo pa hud strah ali stiska ki jo izraža s temi besedami in agresivnimi izpadi. Ker jje pa še tako majhna, da se ne zna drugače izrazit.


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: "Ubila te bom!" ali jezna/težav...
5.1.2010 22:20:41   
zinkazi
To je klic po pozornosti. "Ubila te bom" je zanjo le nekaj kar je slišala in ob teh besedah opazi vašo reakcijo. Ker nisem natančno brala vsega vam predvsem priporočam, razmisljite o vsem, kar je v njej dobro, povdarjajte to, pohvalite, ne iščite te dobre stvari v velikih kokoličinah, dajte ji vedeti, da ste veseli že njenega nasmeha. Igrajta se s punčkami, lutkami, vodite igro vi, naj igra odseva prijaznost, ljubezen, skratka pozitivno komunikacijo. Pri hčerki poiščite kaj lahko pohvalite, tisto kar je vredno kritike povejte, da ne marate, potem se temu ne posvečajte.

_____________________________


Otroško srce je zaklad


(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





BLOG: Kaj je zdravje?
Nacionalna agencija za javno zdravje poroča, da število izdanih receptov skozi leta ves čas narašča. Živimo torej dlje, ...
BLOG: Ni lepšega, kot je rojevanje novega ...
Porodne babice so velik del mojega življenja. Delala sem že z mnogimi babicami, nekaj pa jih poznam tudi na bolj osebni ...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?