|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   "grda imena"
27.6.2007 13:08:33   
glista
Živ,

vedno se pogovarjate o imenih, ki bi jih izbrale za svojega otroka, kaj pa če bi rekle še kakšno o imenih, ki jih NIKOLI ne bi dale svojemu otroku.

Pri meni je seznam tak:
Urška, Pia, Sara, Polona, Špela, Petra
Domen, Blaž, Leon, Niko, Mihael, Jaša 
pa seveda poplava novodobnih nespolnih in brezpomenskih Pikov, Žikov, Mei, Sei, An....

Pa da ne bo kake hude krvi, naj povem še, da imava oba z možem, pa tudi moji starejši sestri ime s tega seznamauser posted image

LP,
Pija.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: "grda imena"
27.6.2007 13:14:09   
Anonimen
Nobeno mi ni grdo. Mi je pa večino "novodobnih imen" čudnih. Moji otroci pa ne bodo imeli imena na tri črke(al pa dveuser posted image ) in raznih skovank imen brez pomena. V bistvu mi je pomembno da ima ime nek pomen oz. izvor in ne da je neka spacanka oz. okrajšava.

(odgovor članu glista)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: "grda imena"
27.6.2007 13:24:28   
anja80
Tudi meni so ta našteta imena kar pri srcu. Razen Niko, Jaša in tista s tremi črkami. Sicer pa je res zelo odvisno, kaj je komu všeč. Imamorazlične okuse.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: "grda imena"
27.6.2007 14:16:35   
puncica
Tudi meni imena niso grda pač pa sem ob tem ko slišim za kakšno ime prav presenečena, ker sama tako ime ne bi nikoli dala iz takega in drugačnega razloga. Predvsem mi niso jasne izkovanke user posted image

_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu glista)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: "grda imena"
27.6.2007 15:03:57   
maša*
Meni ni všeč Neža in Hana.

Drugače pa so mi vsa imena lepa, in prav je da imamo ljudje raličen okus glede imen. Kako pa bi bilo če bi bile na svetu same  Ane, Marije,... Če pa komu ni ime všeč pa si ga lahko zamenja ko je star 18 let.

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: "grda imena"
27.6.2007 15:09:41   
Ajvy
Nobeno ime ni grdo, grdi so ljudje....

_____________________________

Beauty Comes With Dark Thoughts

(odgovor članu maša*)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: "grda imena"
27.6.2007 15:23:44   
kaycha
ne morem rect da mi je katero ime grdo, lahko pa recem da tako ne bi imenovala svojega otroka in da se mi pac ne slisi lepo.

(odgovor članu glista)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: "grda imena"
27.6.2007 16:18:41   
jooly
pa seveda poplava novodobnih nespolnih in brezpomenskih Pikov, Žikov, Mei, Sei, An....


user posted image

_____________________________

Na koncu je vedno dobro. Če ni dobro, še ni konec.

(odgovor članu glista)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: "grda imena"
27.6.2007 16:36:13   
kaycha
no niso mi npr. vsec razne Mete, Marjetke, Polone, Aleši, Matjaži, Tomaži... ker se mi ne zdijo primerna za otroke v 21. st.
niso mi pa tud vsec ekstremi v drugo smer; An, La, Pak, Tik... karkoli ze.
me pa ne moti ce se kdo tako imenuje, ne sodim cloveka po imenu. tudi starsev nimam namena obsojat in se zgrazat, ker je otrok tvoj in se ti odlocis kako mu bo ime. glede zbadanja, lepo ves prosim, vsak bo zbadan zaradi cesa, pa naj bo to ime, priimek, obleke, postava, mozolji, pegice... bilokaj! otroci se predsodkov itak doma naucijo. in ce bi bili vsi starsi malo bolj strpni...

(odgovor članu kaycha)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: "grda imena"
27.6.2007 17:13:45   
san
no, meni je po pravici povedano vseeno, ne morem reči, da mi je kakšno ime grdo - ljudje imamo pač različne okuse. meni so npr. všeč daljša imena in za povrhu je še tradicija v družini, da imamo po dve imeni.

me je pa hči ravno včeraj kar z lepega vprašala: ”mami a je možno, da imaš ime npr. samo na eno črko” in je zavpila: ”AAA prid domov”user posted image

(odgovor članu kaycha)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: "grda imena"
27.6.2007 17:44:22   
Putka
IZVIRNO SPOROČILO: kaycha
razne Mete, Marjetke, Polone, Aleši, Matjaži, Tomaži... ker se mi ne zdijo primerna za otroke v 21. st.

user posted image Od kdaj so pa zdaj taka imena neprimerna? Tomaž in Marjeta sta veliko bolj brezčasna kot za 21.stoletje "primerni" Tjani, pa Žani, Lune, Lilu... Sploh pa je Tomaž ime, ki ga nejdemo že nekaj 1000 let in mislim, da se bo še lep čas obdržal.

(odgovor članu kaycha)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: "grda imena"
27.6.2007 22:26:04   
sonchica
se sploh ne obremenjujem z grdimi imeni user posted image

sinu pa sma izbrala  kar nama je blo všeč .oz je meni blo všeč user posted image user posted image user posted image user posted image



_____________________________



(odgovor članu Putka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: "grda imena"
28.6.2007 8:09:39   
Anonimen
glista,  malo prelistaj nazaj in si preberi par tem o "grdih imenih".

Meni so pa grdi ljudje, ki talajo take besedne zveze in delajo sezname, ker s tem prizadanejo masikaterega starša.

Vsak izbere tisto ime, ki mu je všeč. Sem pa prepričana, da če bi si sami izbirali imena bi si jih kakšnih 50% verjetno izbralo drugega.

Jaz sem ponosna na ime, ki sta mi ga izbrala starša. Pa četudi sem na tvojem seznamu "grdih imen" in me boli rit, če ti je ime mojega sina grdo, ker je zame moj sin najčudovitejše bitje na tem svetu. In samo zato, ker ga imam tako rada, bo čudovit tudi ostal.

Ne označujte otrok že vnaprej. Ker s tem, ko pišete o imenih bo vsaka mamica, katere otrok se bo znašel na seznamu imela v mislih svojega otroka in ne njegovo ime. Mater me razpizdijo take teme. Žleht ste, meni pa hormoni divjajo ...moram se malo ohladiti, da še česa ne napišem user posted image

(odgovor članu sonchica)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: "grda imena"
28.6.2007 8:30:17   
Marogica
Meni so določena imena resnično grda, sploh "skovanke" črk, ki mi dajejo občutek, da bi starši radi, da bi bil otrok nekaj posebnega zaradi tega. Otrok je vedno nekaj posebnega, kajti je individuum zase. In posebnega ga ne naredi ime.

Aja-z vso prepričanostjo lahko rečem, da so mi določena imena grda, kot sem že omenila, saj ne morete pričakovati, da imamo vse enak okus in da bi mi bila vsa imena všečuser posted image  TOrej, tako kot lahko rečem, da mi neko ime lepo, lahko tudi rečem, da mi je grdo. V vsakem primeru izrazim svoje mnenje in svoj okus.

In okusi so različni...pa saj to ni nič novega....

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: "grda imena"
28.6.2007 9:30:53   
Anonimen
Grdo ime? Nobeno ime ni grdo, saj otroku ime samo podelimo, mi pa potem izoblikujemo njegovo osebnost. In ime je samo podaljšek osebnosti. In tako kot je napisala Paštetka na eni drugi temi - otrok lahko ima še tako čudno ime, a bomo ga sprejeli, če bo luštkan in fleten in pameten in nadpovprečen.

Nobeno ime mi ni grdo, so mi pa nekatera imena čudna. Predvsem novodobna, ki mi ne grejo v uho.

In prav zaradi takih kot si ti glista, ki deliš imena na grda in lepa, bo moj naslednji user posted image , če bo deklica, imel neko popolnoma običajno ime, čeprav bi ji rada dala ime Nora. Vendar v Slo to ne bo šlo.user posted image

(odgovor članu Marogica)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: "grda imena"
28.6.2007 9:51:19   
Anonimen
Raho, ti ji kar daj ime Nora, ker če bo po tebi bo lepa (moža ne poznam user posted image ). Je pa Črto dokaz user posted image .

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   [Brisano sporočilo]
28.6.2007 9:53:02   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: "grda imena"
28.6.2007 9:58:44   
ElaM
Jaz imena delim na meni všečna oz. nevšečna.
So nekatera imena, ki jih svojemu otroku definitivno ne bi dala, mi pač ne potegnejo.
Je pa to vse relativno, meni je denimo Manca zelo všeč ime, ko sem svakinji povedala, da razmišljamo o tem imenu, jo je skoraj zadela kap, mene pa isto, ko je povedala katera so njej všeč. Pač sto ljudi, sto čudi.
In utopija je, da bi pričakovali, da bodo vsem, vsa imena všeč.

_____________________________

:)

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: "grda imena"
28.6.2007 12:45:41   
Anonimen
NalinRR kaj pa pomeni Maruša da ti ni všeč?

(odgovor članu ElaM)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: "grda imena"
28.6.2007 13:01:47   
renan
grda imena, ki se jih trenutno spomnim: janez, franc, borna... za deklice so mi totalno mimo imena iz spanskih nadaljevank: npr. esmeralda, isela...

tudi kaksne cudne novoskovanke mi niso vsec in imena neprijetnih ljudi, ki jih poznam .

lp, renan

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: "grda imena"
28.6.2007 13:39:09   
Anonimen
niso vsec in imena neprijetnih ljudi, ki jih poznam .


saj v tem je ravno fora. Če ti kateri človek ni všeč, potem ti tudi ime ni user posted image

(odgovor članu renan)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: "grda imena"
28.6.2007 14:25:44   
Strawberrie Cherrie
A vam še ni zadosti user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image !

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: "grda imena"
28.6.2007 14:33:35   
tanikaa
IZVIRNO SPOROČILO: Paštetov kruh

glista,  malo prelistaj nazaj in si preberi par tem o "grdih imenih".

Meni so pa grdi ljudje, ki talajo take besedne zveze in delajo sezname, ker s tem prizadanejo masikaterega starša.

Vsak izbere tisto ime, ki mu je všeč. Sem pa prepričana, da če bi si sami izbirali imena bi si jih kakšnih 50% verjetno izbralo drugega.

Jaz sem ponosna na ime, ki sta mi ga izbrala starša. Pa četudi sem na tvojem seznamu "grdih imen" in me boli rit, če ti je ime mojega sina grdo, ker je zame moj sin najčudovitejše bitje na tem svetu. In samo zato, ker ga imam tako rada, bo čudovit tudi ostal.

Ne označujte otrok že vnaprej. Ker s tem, ko pišete o imenih bo vsaka mamica, katere otrok se bo znašel na seznamu imela v mislih svojega otroka in ne njegovo ime. Mater me razpizdijo take teme. Žleht ste, meni pa hormoni divjajo ...moram se malo ohladiti, da še česa ne napišem user posted image



Meni pa hormoni ne divjajo, ampak živci. Podpišem se pod ta post. Hudiča ste nekatere zlobne. Se sploh zavedate, koliko mamic ste užalile??? In med drugim tudi mojega sina Aleša.



< Sporočilo je popravil tanikaa -- 28.6.2007 14:34:16 >


_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: "grda imena"
28.6.2007 14:39:19   
kaycha
pa zakaj bi bil kdo uzaljen? itak vse pisejo da imena niso grda, ampak ne mores pricakovat, da bo vsako ime vsem vsec. mogoce res ni primerno da tukaj razpravljamo o tem in odpiramo take teme, ampak halo, res ne vem zakaj bi bila uzaljena, ker nihce noce nic slabega. najbrz tudi tebi kaksno ime ni vsec...? al se motim?

(odgovor članu tanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: "grda imena"
29.6.2007 13:34:27   
glista
No, pa saj zato sem dala "grda imena" v navednice. Mišljeno je pač, katerega imena ne bi nikoli dali svojemu otroku. Okusi so pa različni.
Kako bi pa bilo, če bi se sprehajali naokoli same Marije in Janezi?
Ali v novejšem času Ani in Laje? Saj še sklanjat ne znam An in La.
Ne se razburjat, ni vredno tega. Poleg tega škoduje lepotiuser posted image
LP,
Pija.

(odgovor članu kaycha)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?