|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   ...panika
7.2.2010 18:52:54   
_sanika
hey souser posted image in somamice!pred 7 meseci sem z naravnim porodom rodila zdravo punco in sedaj sem spet 7t noseca...sedaj pa problem...Pri prvem porodu sem imela popadkie 22ur,jz sm kr norela od bolecin in otrujenosti!in se malo sem popokiala in so mi dali neko "klanflco" da me nso rabli sivati in sedaj po 7 mescih ko grem malo bolj trdo na blato mi seveda na istem mestu popokauser posted image !Od dne poroda pa se do dandanes se mi na wc dogajajo cudne stvari,se sama si jih ne morem dobro razlozitiuser posted image ce grem slucajno malo bolj trdo na blato in kot je normalno moram malo stisniti me zacne grabiti panika in se ne morem sprostiti in sedimna wc tudi po 40minuser posted image sej vem butasto se slisi ampak ne morem svojem telesu nikak dopovedati da se moram sprostit in da ne bom rodila ampak moram samo na potrebo!!!sedaj ko sem ponovno noseca me skrbi porod...ja ja saj vem v drugo gre hitreje samo to mi ne more noben garantirati,ne?panika me lovi ko se spomnem na moj porod in nepopisni strah pred ponovnim porodom!studirala sem tudi o carskem vedar ko vem kako je po naravnem porodu lep obcutek ko lahko user posted image takoj v narocje primes...samo da bi pa ponovno trajalo 22 ur si pa tudi ne morem predstavljati!in skrbi me ce grem ze na blato pa spodaj pokrvavim kaj mi bo sele pri porodu naredilo???...joj prosim za kaksen nasvet ali iskusnjo?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: ...panika
7.2.2010 19:00:40   
Lolita23
Jaz sem rojevala 5 ur, pa sem se raztrgala do anusa, zdravnik mi ni mogel v obraz niti povedat, je rekel samo da sem se fajn, ma ko se mi je vse vnel še, ma na wc sploh nisem mogla it, da ne rečem, da če sem šla sem si v usta porinila pest, da nisem kričala ko norauser posted image user posted image In če mi je sam kdo omenil 2. porod sem jokala, po skoraj 11 mesecih bi pa šla še enkrat, naravno rodit, sam nisem še noseča in še nekaj časa ne bom.

Odločitev moraš pa sprejeti sama, te pa razumemuser posted image Drži se in seveda čestitke za user posted image


_____________________________

18.3.2009

(odgovor članu _sanika)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: ...panika
7.2.2010 19:45:47   
_sanika
oj lolita23 joj to pa n fajn da si se kar tako velikko raztrgala vrjamemuser posted image Bi sla ponovno na naravni?mene je pa prov panika isto ot pri tebi samo ko pomislim mi gre na user posted image hvala bogu sem se cisto na zacetku in imam cas za studirat razne strategije:)hehe

(odgovor članu Lolita23)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: ...panika
7.2.2010 19:48:36   
Lolita23
pri meni so zelo prispevala glivična vnetja, ki se jih kar nisem mogla znebituser posted image

_____________________________

18.3.2009

(odgovor članu _sanika)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: ...panika
7.2.2010 20:04:35   
somic
ne morem objektivno komentirat tega, lahko ti pa samo rečem, da je bilo mene groza po planiranem carskem rezu. res je, da sem imela poleg carskega še dodatno operacijo istočasno in sem imela zato splošno anastezijo.

skratka, po tistem ko sem se zbudila in ko so mi prinesli otroka, me je bilo groza. nisem in nisem mogla dojet, kaj se dogaja in da je tisti dojenček moj. grozno sem se počutila.

danes mi je že bolje, me pa skrbi naslednji porod, ker bo po vsej verjetnosti tudi planiran carski. občutki ki sem jih imela pri tem so bili res negativni.

_____________________________

največje veselje in užitek do sedaj je moj patrik (6.1.2010). bom dočakala še kakšno tako veselje??

(odgovor članu Lolita23)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: ...panika
7.2.2010 20:45:37   
zarjica
Sanika, morda  pa razmisli o epiduralni...saj kdo pa pravi, da si ne smeš pomagati, če nam je pa to omogočeno v tem času? Porod bo itak kot naraven, otročička boš lahko takoj pestovala, dojila,  ti bo pa milijon in milijon krat lažje prenesti ... Saj časa imaš še več kot dovolj, da temeljito premisliš in se poučiš o vsem glede epiduralne in čas do poroda boš tako preživela mnogo lepše in se ne boš bala.

(odgovor članu somic)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: ...panika
7.2.2010 21:50:15   
SaaS
Jaz pa mislim, da boš sigurno imela krajši, lažji porod. Kot vidim bo razlika zelo majhna in po mojem zelo pripomore k temu.

Moj prvi porod je trajal 15 ur, nisem imela svojih popadkov, nisem se odpirala. Nisem se tako zelo raztrgala, so me pa prerezali in potem so se mi šivi pošteno vneli, da kar nekaj tednov nisem normalno sedela.

Drugega poroda me je bilo potem bolj strah kot prvega. Verjetno res ne tako kot tebe, saj o carskem rezu nisem nikoli razmišljala, tudi o epiduralni ne. Ampak tolažila sem se s tem, da več kot 15 ur pa res ne more biti. In res ni bilo. Drugič je trajalo eno uro, z mojimi popadki. Le nekaj tistih hudih popadkov. Raztrgala sem se malo, ni bilo hudega. Razlika je bila 18 mesecev.

Zdaj tretjič, pa sem se najbolj bala bolečine v trenutku, ko izstiskaš glavico ven. Ves čas sem razmišljala samo o tem... Če ne bi rodila velikoo pred rokom, bi se mi še skeglajlo. No in tretji porod je bil potem še lažji, sicer 2 ure, a se mi zdi, da me je manj bolelo kot pri prejšnjih dveh. Raztrgala se pa sploh nisem, niti rezali niso. 

Jaz mislim, da ti bo šlo res hitreje in lažje, saj so porodne poti še razširjene od prejšnjega proda, ki ni tako nazaj. Čim manj razmišljaj o samem porodu, raje o trenutkih, ko boš stiskala dojenčka.

Najbolje je pa to, ko ti vsi govorijo, da tebi je pa ful lažje zdaj pri drugem, ker že veš kako greuser posted image . Ja sigurnouser posted image , ravno zato me je bilo še bolj strah kot pri prvemuser posted image .

(odgovor članu zarjica)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: ...panika
8.2.2010 23:01:04   
isobel
IZVIRNO SPOROČILO: _sanika

Od dne poroda pa se do dandanes se mi na wc dogajajo cudne stvari,se sama si jih ne morem dobro razlozitiuser posted image ce grem slucajno malo bolj trdo na blato in kot je normalno moram malo stisniti me zacne grabiti panika in se ne morem sprostiti in sedimna wc tudi po 40minuser posted image sej vem butasto se slisi ampak ne morem svojem telesu nikak dopovedati da se moram sprostit in da ne bom rodila ampak moram samo na potrebo!!!


To se je dogajalo meni! Ta panika in napetost v telesu ter potreba po potiskanju, živci kot bi bili napeti. V tem sem bila dobre pol ure. Dogajalo se mi pa ni na wc-ju, ampak ko sem se umirila in spravila spat, torej vedno v leže. Sem mislila, da sem si mogoče poškodovala kakšne živce med porodom, ampak je leto po porodu to izvenelo.

(odgovor članu _sanika)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: ...panika
8.2.2010 23:07:42   
3Sonček3
Res bi blo bolš če bi se lahko tega strahu oz. občutka znebila, ampak kaj pa spinalni carski rez ? Si razmišljala o tem? 

_____________________________

<center><embed src="http://www.widdlytinks.com/tickers/birthday/birthdayticker.swf" FlashVars="t1=I'm Having a Birthday!&t2=days until my birthday!&t3=Today is the day!&bckimg=17&y=2013&m=2&d=23&colorNumber=1&fonttype=Romantic" quality="high" w

(odgovor članu _sanika)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: ...panika
9.2.2010 9:20:55   
_sanika
jutro:),.sem ze mislila da sem cudna pa vidim da imate nekatere podobne tezave!!!3Sonček3 spiralni carskim rez?a to lahko zaprosis?nic jz ne vem o temuser posted image

(odgovor članu 3Sonček3)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: ...panika
9.2.2010 9:50:29   
3Sonček3
IZVIRNO SPOROČILO: _sanika

jutro:),.sem ze mislila da sem cudna pa vidim da imate nekatere podobne tezave!!!3Sonček3 spiralni carskim rez?a to lahko zaprosis?nic jz ne vem o temuser posted image


Ja lahko zaprosiš sej zato pa je ane user posted image user posted image user posted image . Js vem če bom mogla rodit s CR bom zaprosila za spinalnega, ker res nebi rada zamudila joka svojega prvega otroka.


_____________________________

<center><embed src="http://www.widdlytinks.com/tickers/birthday/birthdayticker.swf" FlashVars="t1=I'm Having a Birthday!&t2=days until my birthday!&t3=Today is the day!&bckimg=17&y=2013&m=2&d=23&colorNumber=1&fonttype=Romantic" quality="high" w

(odgovor članu _sanika)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: ...panika
9.2.2010 12:54:04   
slovenka
IZVIRNO SPOROČILO: zarjica

Sanika, morda  pa razmisli o epiduralni...saj kdo pa pravi, da si ne smeš pomagati, če nam je pa to omogočeno v tem času? Porod bo itak kot naraven, otročička boš lahko takoj pestovala, dojila,  ti bo pa milijon in milijon krat lažje prenesti ... Saj časa imaš še več kot dovolj, da temeljito premisliš in se poučiš o vsem glede epiduralne in čas do poroda boš tako preživela mnogo lepše in se ne boš bala.


Jaz se strinjam s tem.

Jaz sem bila tudi šivana, 8 šivov, v živo... ampak zaradi tega posebnih težav potem nisem imela. Bolj paniko glede bolečin ob popadkih, ki so bili res nori... Tako da sem se sedaj v drugo odločila za EA, pa bomo videli. Sem pa bila na začetku druge nosečnosti (pupa je bila stara komaj malo več kot leto) kar v paniki, kako bo s porodom, sem že kar sanjala, da sem šla še brez trebuha v porodnišnico čakat in take, zdaj sem pa v 25. tednu in ne mislim več toliko na porod, ker bebi že veliko brca, vemo spol... tako da sem se kar pomirila, čeprav sem mislila, da bom v drugo ves čas zaskrbljena. Tako da ti se kar pomiri, ne greš še jutri rodit, do takrat pa se boš že nečesa domislila. user posted image


_____________________________

Ne živite, dokler ne najdete tistega, zaradi česar je vredno umreti!

(odgovor članu zarjica)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: ...panika
9.2.2010 12:55:15   
slovenka
IZVIRNO SPOROČILO: 3Sonček3

IZVIRNO SPOROČILO: _sanika

jutro:),.sem ze mislila da sem cudna pa vidim da imate nekatere podobne tezave!!!3Sonček3 spiralni carskim rez?a to lahko zaprosis?nic jz ne vem o temuser posted image


Ja lahko zaprosiš sej zato pa je ane user posted image user posted image user posted image . Js vem če bom mogla rodit s CR bom zaprosila za spinalnega, ker res nebi rada zamudila joka svojega prvega otroka.



Jaz sem rodila čist naravno v prvo, pa se ne spomnim joka - ne vem, ali ni jokala ali sem bila jaz čist v šoku. Je pa sicer res zelo lep občutek, ko vidiš malega bebija... sicer itak ne bi nobena hotela še kdaj čez porod user posted image


_____________________________

Ne živite, dokler ne najdete tistega, zaradi česar je vredno umreti!

(odgovor članu 3Sonček3)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: ...panika
9.2.2010 12:57:44   
3Sonček3
IZVIRNO SPOROČILO: slovenka

IZVIRNO SPOROČILO: 3Sonček3

IZVIRNO SPOROČILO: _sanika

jutro:),.sem ze mislila da sem cudna pa vidim da imate nekatere podobne tezave!!!3Sonček3 spiralni carskim rez?a to lahko zaprosis?nic jz ne vem o temuser posted image


Ja lahko zaprosiš sej zato pa je ane user posted image user posted image user posted image . Js vem če bom mogla rodit s CR bom zaprosila za spinalnega, ker res nebi rada zamudila joka svojega prvega otroka.



Jaz sem rodila čist naravno v prvo, pa se ne spomnim joka - ne vem, ali ni jokala ali sem bila jaz čist v šoku. Je pa sicer res zelo lep občutek, ko vidiš malega bebija... sicer itak ne bi nobena hotela še kdaj čez porod user posted image



Ja no, js še nism šla rodit tko da nevem kako to zgleda. Res da me mal skrbi kako bo, ampak sm se pa trdno odločla da ni važno kakšna je bolečina bom poskusla z naravnim, če res nebo šlo pa bom nrdila use da bi ostala pr zavesti, kr bi se rada spominjala svojega poroda ne pa enostavno zaspala in se zbudila z bejbijom. Če pa drgač negre pa tut nimaš kej.


_____________________________

<center><embed src="http://www.widdlytinks.com/tickers/birthday/birthdayticker.swf" FlashVars="t1=I'm Having a Birthday!&t2=days until my birthday!&t3=Today is the day!&bckimg=17&y=2013&m=2&d=23&colorNumber=1&fonttype=Romantic" quality="high" w

(odgovor članu slovenka)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: ...panika
9.2.2010 13:00:39   
slovenka
sonček, jaz ki sem dala to bolečino že skozi, pa bi raje, da mi tega ni več treba. Ker tam sem si mislila, zakaj mi ni kdo povedal, da to tako zelo boli. Z bebijem bom pa itak imela prvi trenutek, pa par minut gor ali dol. No, ampak bomo poskušali z EA v drugo. Je pa res, da vseh ne boli tako zelo, tako da upam, da tebe ne bo...

_____________________________

Ne živite, dokler ne najdete tistega, zaradi česar je vredno umreti!

(odgovor članu 3Sonček3)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: ...panika
9.2.2010 13:06:25   
3Sonček3
IZVIRNO SPOROČILO: slovenka

sonček, jaz ki sem dala to bolečino že skozi, pa bi raje, da mi tega ni več treba. Ker tam sem si mislila, zakaj mi ni kdo povedal, da to tako zelo boli. Z bebijem bom pa itak imela prvi trenutek, pa par minut gor ali dol. No, ampak bomo poskušali z EA v drugo. Je pa res, da vseh ne boli tako zelo, tako da upam, da tebe ne bo...


user posted image user posted image user posted image tut js upam da bo porod u mejah normale, čeprou sm kr občutljiv človek in me že menstrualni krči (ki so bili zelo močni) lahko spravjo u jok od muke. No bom nehala komplicirat kr s tem ne pomagam _saniki kar je vprašala. Js sm se o spinalnem CR pozanimala tko da v P kjer mislm rodit to možnost ponujajo. Epidularne pa js nebi uzela, na začetku sm bla v strahu kaj če se kej zgodi, da mi poškodujejo živc in ostanem hroma in podobne stvari, zdej razmišlam drugače. Tut pri spinalnem CR mislm da ti dajo inekcijo v hrbet (nism 100%) se pravi če želim to možnost morm sprejet tveganje. Epidularna je zame samo dajanje potuhe, mislm pa da bom po svojem prvem porodu spremenila svoje mnenje, tko da se ne jezit name tiste k niste enakega mnenja kot js trenutno. user posted image user posted image user posted image


_____________________________

<center><embed src="http://www.widdlytinks.com/tickers/birthday/birthdayticker.swf" FlashVars="t1=I'm Having a Birthday!&t2=days until my birthday!&t3=Today is the day!&bckimg=17&y=2013&m=2&d=23&colorNumber=1&fonttype=Romantic" quality="high" w

(odgovor članu slovenka)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: ...panika
9.2.2010 13:08:18   
poli*
Moj porod je bil dolg 10 ur z umetnimi p. in zame zelo težak, to je bilo pred 15 meseci... Ko sedaj pomislim, da bi mogla it rodit, me kar panika zgrabi. Če bi šel kdo drug namesto mene, bi verjetno kar kmalu razmišljala o 2. otroku. Verjetno bo minilo par let, preden se spet okorajžim.user posted image

Mislim, da na svojo željo ne izvajajo cr (tak ali drugačen), mora bit indikacija za to.

Nekje sem slišala/brala (se ne spomnim več), da obstajajo tudi take "delavnice", da ženska res izgubi strah pred porodom in bolečinami (ampak ni to mat. šola).

(odgovor članu slovenka)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: ...panika
9.2.2010 13:10:45   
3Sonček3
IZVIRNO SPOROČILO: poli*

Mislim, da na svojo željo ne izvajajo cr (tak ali drugačen), mora bit indikacija za to.



Ja to je res, ampak v njenem primeru bo mogoče G po pogovoru o njenih težavah sam odredil CR takrat pa lahko izrazi željo, ki sem jo predlagala


_____________________________

<center><embed src="http://www.widdlytinks.com/tickers/birthday/birthdayticker.swf" FlashVars="t1=I'm Having a Birthday!&t2=days until my birthday!&t3=Today is the day!&bckimg=17&y=2013&m=2&d=23&colorNumber=1&fonttype=Romantic" quality="high" w

(odgovor članu poli*)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: ...panika
9.2.2010 13:13:18   
emina83
Živjo!

Jaz mislim, da je čist nesmiselno razmišljat o carskem rezu, če je s teboj in z nosečnostjo vse v redu. To je le operacijski poseg, po katerem se ne okreva tako hitro, in ima tudi lahko svoje slabe strani. Raje malo premisli o epiduralni, kot so že predhodnice rekle, če te je toliko strah poroda. Tudi moj prvi porod ni bil ne vem kako lahek. Po dnevu in pol mojih popadkov , sem še v porodni sobi bila 10 ur in s pomočjo um. popadkov rodila hčerkico. Po vrhu pa še konkretno šivana.
Pri drugi nosečnosti sem pa od polnega 34.t pila malinov čaj in drugega otoka rodila v 4,5 urah od prvega popadka in dobila samo en lepotni šiv, ker sem malo poknalauser posted image .


Kar se pa tiče velike potrebe te pa totalno razumem, ker se tudi sama bojujem z zaprtostjo že celo življenje in je včasih bilo tako hudo, da sem mislila da rojevam in ne le opravljam potrebo. Pij dosti donata, jej suhe slive, veliko vlaknin, otrobov, kakšno laneno seme si daj v jogurt, pij veliko tekočine, jej dosti sadja (meni pomaga kaki, ampak, oni mehki, ne tisti trdi-kot jabolko), lahko pa tudi poskusiš z lacteconom(sirup-mlečni sladkor), ki ne povzroča krčev in je varen v nosečnosti.

Ker mislim, da če boš imela urejeno prebavo in mehkejše blato, ti ne bo treba toliko potiskat in boš posledično lažje premagala svoj strah.  Pa upam da sem kaj pomagala!

Srečno!

(odgovor članu slovenka)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: ...panika
9.2.2010 14:54:43   
_sanika
pozdravljene punce..zelo zelo lepo od vas da ste tako lepo odgovorikle sem res vesela ikn opogumikla sem se..zavedam se da mi ni potrebno cisto brez pomoci roditi tako kot sem prvic,zakaj si ne pomagati ce je to le mogoce a ne?...sedaj v cetrtek imam preglad in se bom z G pomenila o EA!! aja se glede zaprtja..menik popolnoma nic ne pomaga jaz sem skoz zaprta in me je groza jt na wc...o CR sem samo zato studirala ker ze ko grem na blatro pokrvavim ker me niso sivalik in se mi ni lepo supaj zarastlo in zacelilo in sedaj me seveda skrbi kako bo sele pri porodu?tam pa je silauser posted image kako bom sele takrat popokalauser posted image in to me full skrbi!!!!TOLAŽIM PA SE DA GRE DRUGI POROD HITREJE IN DA JE MED ENIM IN DRUGIM PORODOM MALO RAZLIKE,IN DA SEM SE MLADA,...in tako:):)user posted image user posted image

(odgovor članu emina83)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: ...panika
9.2.2010 19:49:19   
misamuk
sanika, pa si ti povedala svoji G, da vsakič na mestu šivanja/raztrganja zakrvaviš? Ker jst bi najprej to uredila, ker se mi ne zdi OK.

(odgovor članu _sanika)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   [Brisano sporočilo]
9.2.2010 20:04:28   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu misamuk)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: ...panika
9.2.2010 20:05:54   
_sanika
hej MISAMUK ja sem povedala svojem G. ampak se mi zdi da si niti ni zapomnil,samo rekel je kao ja sej ste rodila:/ja nwm men se tud to ne zdi vreduuser posted image

(odgovor članu misamuk)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: ...panika
9.2.2010 22:49:42   
misamuk
Jaz bi šla nazaj in bi vztrajala...poglej zgoraj, kaj je napisala UmpaLumpa.
Mogoče je to normalno malo po porodu, ampak potem pa nič več. Tako, da najprej to uredi, potem boš videla kako bo v drugo.

(odgovor članu _sanika)
Neposredna povezava do sporočila: 24
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Celodnevna avantura za bodoče starše in ml...
Pomlad prinaša sveže začetke in nove avanture, zato je popoln čas za Baby Expo, edinstven dogodek, ki združuje vse, kar ...
VIDEO: Noro brcanje v trebuščku
video
Poglejte si nenavadno močno brcanje, ki ga je tale mamica doživljala v nosečnosti. Njen trebuh je dobesedno oživel, se p...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?