|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   ''Družini prijazno podjetje''
12.4.2008 15:18:29   
malania
Živjo!

Zanima me če kaj več veste o tem ter če podjetje kjer delate to že prakticira pa kako kaj zgleda?

Razmišljam, da bi o tem pisala diplomo, pa bi mi kakršne koli informacije prišle prav.

Pa še link: http://www.certifikatdpp.si/o-certifikatu/ 

Hvala!!!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: ''Družini prijazno podjetje''
12.4.2008 15:23:02   
Anonimen
Jaz sem brala o tem lansko leto. Zanimiva tema. Naše podjetje je pa itak vse prej kot to. Mogoče bi dobilo nagrado za neprijazno družinam. Konkretno o čem si pa nameraval pisat?

(odgovor članu malania)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: ''Družini prijazno podjetje''
12.4.2008 15:27:23   
malania
Ma o tem se še odločam... Razmišljala sem tudi da bi naredila kako anketo v podjetju kjer to že uvajajo (kot sem videla na internetu je lani kar nekaj podjetij dobilo ta certifikat) tukaj je seznam imetnikov. Zanimajo me predvsem mnenja zaposlenih.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: ''Družini prijazno podjetje''
12.4.2008 15:29:17   
Anonimen
Ja, bi bila zanimiva anketa.

(odgovor članu malania)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: ''Družini prijazno podjetje''
12.4.2008 15:35:27   
malania
Sicer sem nekje na internetu že zasledila nekatera mnenja, pač eni hvalijo, drugi ne. Me pa zanima predvsem kako so zaposleni v teh konkretnih podjetjih kaj zadovoljni s tem.
Predvsem je bila zanimiva ena anketa (ki ni v zvezi s tem certifikatom) od FDV-ja, ki sem jo našla na netu - da 3/4 slovenskih podjetij diskriminatorno izbira zaposlene (ženske, ki še nimajo otrok, pa bi jih imele, zaposleni z družino itd.), kar je avtorje te analize najbol presenetilo, je bilo to, da se delodajalcem to ne zdi ''nič kaj takega''.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: ''Družini prijazno podjetje''
12.4.2008 15:41:14   
Anonimen
Ja ,samo na razgovoru te ne sme nihče vprašati, ali imaš otroke ali ne. Vsaj naša kadrovska tega ni smela, je rekla, da je to po zakonu. Je pa res, da velja pri nas tihi dogovor, da vzamejo moške ravno zaradi porodniških in ostalega. Ampak še tistih par, ki so jih vzeli, je dalo odpoved.

(odgovor članu malania)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: ''Družini prijazno podjetje''
12.4.2008 15:54:30   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: malania
3/4 slovenskih podjetij diskriminatorno izbira zaposlene (ženske, ki še nimajo otrok, pa bi jih imele, zaposleni z družino itd.), kar je avtorje te analize najbol presenetilo, je bilo to, da se delodajalcem to ne zdi ''nič kaj takega''.


Zanimivo je tudi to, da smo delodajalci lahko sploh srečni, da kdo pride na razgovor in ne samo po štampiljko, da so prišle k meni ženske na razgovor z otrokom. ... Pa ne bi o tem, da ti ne bi smetila teme.

Kot vedno, vsaka zgodba ima dve plati. VČsaih obvelja ena, včasih druga.

Tebi pa želim dosti uspeha ob pisanju diplome...

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu malania)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: ''Družini prijazno podjetje''
12.4.2008 16:06:37   
karamela
Ja ,samo na razgovoru te ne sme nihče vprašati, ali imaš otroke ali ne. Vsaj naša kadrovska tega ni smela, je rekla, da je to po zakonu. Je pa res, da velja pri nas tihi dogovor, da vzamejo moške ravno zaradi porodniških in ostalega. Ampak še tistih par, ki so jih vzeli, je dalo odpoved.


Pod to se pa podpišem. Pri nas tudi iščejo moške, pa ne da nasprotujejo ženskam, vendar ženske lahko "imajo tisto stanje"- beri nosečnost. Tudi pri nas, tisti moški ki so prišli so po 1 mesecu dali odpoved. pri nas se pač dela 100 na uro.

Jaz žal nobenega ne poznam. Naše podjetje še zdaleč ni pripravljeno biti družini prijazno. Me pa res zanima ali je teh 35 podjetjih res družinam prijaznih , ali pa je to samo papir.....

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: ''Družini prijazno podjetje''
12.4.2008 16:44:37   
malania
IZVIRNO SPOROČILO: Marogica

IZVIRNO SPOROČILO: malania
3/4 slovenskih podjetij diskriminatorno izbira zaposlene (ženske, ki še nimajo otrok, pa bi jih imele, zaposleni z družino itd.), kar je avtorje te analize najbol presenetilo, je bilo to, da se delodajalcem to ne zdi ''nič kaj takega''.


Zanimivo je tudi to, da smo delodajalci lahko sploh srečni, da kdo pride na razgovor in ne samo po štampiljko, da so prišle k meni ženske na razgovor z otrokom. ... Pa ne bi o tem, da ti ne bi smetila teme.

Kot vedno, vsaka zgodba ima dve plati. VČsaih obvelja ena, včasih druga.

Tebi pa želim dosti uspeha ob pisanju diplome...


Se popolnoma strinjam s tabo glede tega.

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: ''Družini prijazno podjetje''
12.4.2008 16:50:58   
malania
IZVIRNO SPOROČILO: karamela

Ja ,samo na razgovoru te ne sme nihče vprašati, ali imaš otroke ali ne. Vsaj naša kadrovska tega ni smela, je rekla, da je to po zakonu. Je pa res, da velja pri nas tihi dogovor, da vzamejo moške ravno zaradi porodniških in ostalega. Ampak še tistih par, ki so jih vzeli, je dalo odpoved.


Pod to se pa podpišem. Pri nas tudi iščejo moške, pa ne da nasprotujejo ženskam, vendar ženske lahko "imajo tisto stanje"- beri nosečnost. Tudi pri nas, tisti moški ki so prišli so po 1 mesecu dali odpoved. pri nas se pač dela 100 na uro.

Jaz žal nobenega ne poznam. Naše podjetje še zdaleč ni pripravljeno biti družini prijazno. Me pa res zanima ali je teh 35 podjetjih res družinam prijaznih , ali pa je to samo papir.....



Saj to bi rada izvedela, ali je to res tako kot zgleda, ali je to samo nekaj v kar je vložilo podjetje da bi blo ql, zaposleni pa od tega nimajo kaj dosti.

(odgovor članu karamela)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: ''Družini prijazno podjetje''
12.4.2008 17:02:59   
malania
IZVIRNO SPOROČILO: decembrka

Ja ,samo na razgovoru te ne sme nihče vprašati, ali imaš otroke ali ne. Vsaj naša kadrovska tega ni smela, je rekla, da je to po zakonu. Je pa res, da velja pri nas tihi dogovor, da vzamejo moške ravno zaradi porodniških in ostalega. Ampak še tistih par, ki so jih vzeli, je dalo odpoved.


Zadnjič sem bila na enem predavanju, kjer so povedali, da se pri določenih vprašanjih na razgovoru za delovno mesto lahko preprosto ''zlažeš'' - v primeru, da gre za vprašanje, ki ti ga ne bi smeli postaviti in posega v tvojo zasebnost. Da baje obstaja v zakonu neko določilo, ki to opravičuje (bi rada zapisala kakšno podrobnost več o tem, a trenutno nimam zapiskov s sabo).

Še ena zanimivost, ki so nam jo povedali, ki je kar pogosta glede raznih ''pogodb'' in podpisov, da ženske ne bodo zanosile. To lahko vsakdo čisto mirne vesti podpiše, ker ta papir itak nima nobene pravne podlage. V primeru, da zaposlena zanosi se delodajalec s tistim papirjem nima na kaj sklicevati. Drugo so pa potem medosebni odnosi...

Za morebitne delodajalce na forumu naj povem, da ne želim nobenega nič obtoževati, kot je že rekla Marogica ima vsaka zgodba svoj konec in nočem vseh metati v en koš.
Iz primerov znancev in sorodnikov pa vem, da so takšne zadeve v nekaterih podjetjih precej žalostne.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: ''Družini prijazno podjetje''
12.4.2008 18:43:28   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: malania

[
Še ena zanimivost, ki so nam jo povedali, ki je kar pogosta glede raznih ''pogodb'' in podpisov, da ženske ne bodo zanosile. To lahko vsakdo čisto mirne vesti podpiše, ker ta papir itak nima nobene pravne podlage. V primeru, da zaposlena zanosi se delodajalec s tistim papirjem nima na kaj sklicevati. Drugo so pa potem medosebni odnosi...

.


SEm že slišala za to...Res sramotno. V takem podjetju jaz ne bi želela delati.  ALi pa iščejo 25-letne(oz. mlade) s ca 25-letnimi izkušnjamiuser posted image  Malo karikiram...

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu malania)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: ''Družini prijazno podjetje''
12.4.2008 19:33:54   
malania
IZVIRNO SPOROČILO: Marogica

IZVIRNO SPOROČILO: malania

[
Še ena zanimivost, ki so nam jo povedali, ki je kar pogosta glede raznih ''pogodb'' in podpisov, da ženske ne bodo zanosile. To lahko vsakdo čisto mirne vesti podpiše, ker ta papir itak nima nobene pravne podlage. V primeru, da zaposlena zanosi se delodajalec s tistim papirjem nima na kaj sklicevati. Drugo so pa potem medosebni odnosi...

.


SEm že slišala za to...Res sramotno. V takem podjetju jaz ne bi želela delati.  ALi pa iščejo 25-letne(oz. mlade) s ca 25-letnimi izkušnjamiuser posted image  Malo karikiram...


Se čist strinjam s tabo in verjamem da marsikatera druga tudi ne bi hotela delat v taki firmi!
Če pa pomisliš, da si v finančni stiski, brez službe... bi verjetno pa tud to sprejel.

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: ''Družini prijazno podjetje''
12.4.2008 20:14:16   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: malania

Se čist strinjam s tabo in verjamem da marsikatera druga tudi ne bi hotela delat v taki firmi!
Če pa pomisliš, da si v finančni stiski, brez službe... bi verjetno pa tud to sprejel.


Ja, to je res...vendar za kako dolgo? Takoj, ko bi bila noseča, obstaja možnost mobbinga in tako ali tako greš...Torej je takšna rešitev samo kratkotrajna. Žal.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu malania)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: ''Družini prijazno podjetje''
12.4.2008 20:34:01   
Anonimen
Melania, tudi če boš raziskovala, kdo ti bo pa kaj hotel povedati? Ker če želijo moškega za zaposlitev, se mora prijaviti delovno mesto kot neustrezno za žensko. npr, fizični napor itd. Samo prošnje razdelijo na pol..

(odgovor članu Marogica)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: ''Družini prijazno podjetje''
12.4.2008 22:23:12   
malania
IZVIRNO SPOROČILO: Marogica

IZVIRNO SPOROČILO: malania

Se čist strinjam s tabo in verjamem da marsikatera druga tudi ne bi hotela delat v taki firmi!
Če pa pomisliš, da si v finančni stiski, brez službe... bi verjetno pa tud to sprejel.


Ja, to je res...vendar za kako dolgo? Takoj, ko bi bila noseča, obstaja možnost mobbinga in tako ali tako greš...Torej je takšna rešitev samo kratkotrajna. Žal.


Na žalost res.

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: ''Družini prijazno podjetje''
12.4.2008 22:34:56   
malania
IZVIRNO SPOROČILO: decembrka

Melania, tudi če boš raziskovala, kdo ti bo pa kaj hotel povedati? Ker če želijo moškega za zaposlitev, se mora prijaviti delovno mesto kot neustrezno za žensko. npr, fizični napor itd. Samo prošnje razdelijo na pol..


Ja to vem, samo mene zanima če je v podjetjih, ki imajo ta certifikat kaj drugačno stanje? Predvsem me zanimajo mnenja zaposlenih. Če sem prav razumela, se v podjetjih o sami strategiji kaj uvajati dogovarjajo s svetovalci. Sem pa nekje zasledila da so v Zavarovalnici Maribor uvedli 1 dodaten dan plačanega dopusta za otroka do tretjega leta starosti, pa da če te kličejo iz vrtca da je npr. otrok zbolel ga greš lahko komot iskat in ostaneš doma, baje da moraš met samo neko potrdilo, pa da ob rojstvu otroka dobiš 3 dodatne dni dopusta. Ne vem če je vse to res, to sem zasledila na nekem forumu. Je pa videt, da so mnenja o tem deljena, nekateri so s tem zadovoljni, drugi pač kritizirajo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: ''Družini prijazno podjetje''
12.4.2008 22:42:37   
Anonimen
Kaj pa naj bi pomenilo družini prijazno?
Pri nas se mi zdi da je kar(nas ni na seznamu). Razen delovnega časa, ta pa res ni družinam prijazen. Sam drugač so pa v večini same mlade ženske in moški, moški dostikrat bolniško vzamejo in ni nobenga problema, isto pri ženskah, večina jih je itak mladih mamic, krajši delovni čas ni problem, majo razna obdarovanja za otroke, otroci za novo leto neke risbise rišejo in pol dobijo nagrade, moji sodelavci gredo velikokrat med delovnim časom v šolo na roditeljski pa noben ne komplicira ......v glavnem, razen delovnega časa se mi zdi da so kar fajn za mlade družine. Podpisovat ni blo treba nič. Poznam celo eno k so jo redno zaposlili k je zanosila, oz. ravno zaradi tega da bo dobila nekaj porodniškeuser posted image

Je pa katastrofa dandanes pri ene 26ih šiht dobit ja. K takoj k vidjo starost jih vse mine. No na srečo ne povsoduser posted image

< Sporočilo je popravil karin24 -- 12.4.2008 22:43:15 >

(odgovor članu malania)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: ''Družini prijazno podjetje''
13.4.2008 10:18:27   
malania
IZVIRNO SPOROČILO: karin24

Kaj pa naj bi pomenilo družini prijazno?
Pri nas se mi zdi da je kar(nas ni na seznamu). Razen delovnega časa, ta pa res ni družinam prijazen. Sam drugač so pa v večini same mlade ženske in moški, moški dostikrat bolniško vzamejo in ni nobenga problema, isto pri ženskah, večina jih je itak mladih mamic, krajši delovni čas ni problem, majo razna obdarovanja za otroke, otroci za novo leto neke risbise rišejo in pol dobijo nagrade, moji sodelavci gredo velikokrat med delovnim časom v šolo na roditeljski pa noben ne komplicira ......v glavnem, razen delovnega časa se mi zdi da so kar fajn za mlade družine. Podpisovat ni blo treba nič. Poznam celo eno k so jo redno zaposlili k je zanosila, oz. ravno zaradi tega da bo dobila nekaj porodniškeuser posted image

Je pa katastrofa dandanes pri ene 26ih šiht dobit ja. K takoj k vidjo starost jih vse mine. No na srečo ne povsoduser posted image


Saj zato se mi poraja vprašanje zakaj je potrebno imeti ravno certifikat, če pa si ravno tako lahko družini prijazno podjetje. Nisem delala izračunov, ampak če že nimaš idej kako postati družini prijazno lahko nabaviš tudi kakšnega stokovnjaka od zunaj in ti kaj predlaga. Najbrž je to cenovno ugodneje, kot pa celoten postopek pridobivanja. Pri tem se vprašam kaj je podjetju v bistvu pomembno: biti resnično družinam prijazno, doseči ta certifikat in neko ime na podlagi tega ali oboje? user posted image

Se pa resnično zahvaljujem vsem, ki sodelujete na tej temi, ker ste mi dali kar nekaj idej o čem naj dejansko pišem in na kaj naj se posebno osredotočim!


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: ''Družini prijazno podjetje''
13.4.2008 16:33:40   
malania
Na spletnih straneh nekaterih podjetij sem dobila nekaj iformacij o tem:

Mercator
14. maja 2007, je Ministrstvo za delo, družino in socialne zadeve RS našemu podjetju podelilo certifikat ˝Družini prijazno podjetje˝. S certifikatom smo se obvezali, da bomo v naslednjih treh letih v Mercatorju uvedli vsaj še tri ukrepe za lažje usklajevanje dela in družine. Zavedamo se, da je ustvarjanje starševstvu naklonjene klime dobra naložba. Zadovoljni starši so dokazano bolj učinkoviti na delovnem mestu, so bolj lojalni in manj bolniško odsotni.
Na kakšen način je starševstvo vključeno v naš delovni vsakdan že zdaj?
  • delavke ali delavci z enim ali več otroki do 15 leta starosti dobijo po 1 dan dodatnega dopusta za vsakega otroka, 
  • otroci do 7 let dobijo darilo za dedka Mraza, 
  • starši imajo prednost pri najemu Mercatorjevih počitniških kapacitet, 
  • nenazadnje je Mercatoriada praznik Mercatorjevih družin in ne le Mercatorjevih zaposlenih.

Zavarovalnica Maribor
Certifikat zagotavlja nediskriminatorno zaposlovanje, fleksibilnost glede časovne in prostorske organizacije dela, razvijanje kulturne skrbi za zaposlene, razumevanje in prilagajanje potrebam zaposlenih z družinskimi člani, ki potrebujejo posebno nego in skrb.

TOM
Prednosti, ki jih prinaša aktivna družini prijazna politika v podjetju pa so: zvečanje motivacije zaposlenih, večja pripadnost podjetju in večja produktivnost, večanje zadovoljstva in zmanjševanje stresa pri zaposlenih, zmanjšanje stroškov povezanih s fluktuacijo zaposlenih, večanje ugleda podjetja pri poslovnih partnerjih, kupcih in v družbi, večanje konkurenčnosti podjetja

Kaj menite?

(odgovor članu malania)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: ''Družini prijazno podjetje''
13.4.2008 17:13:17   
sazi
Še ena zanimivost, ki so nam jo povedali, ki je kar pogosta glede raznih ''pogodb'' in podpisov, da ženske ne bodo zanosile. To lahko vsakdo čisto mirne vesti podpiše, ker ta papir itak nima nobene pravne podlage. V primeru, da zaposlena zanosi se delodajalec s tistim papirjem nima na kaj sklicevati. Drugo so pa potem medosebni odnosi...


najprej bi samo malo pokomentirala tale odstavek - v teh primerih ni šlo za podpisovanje, da ne bodo zanosile, ker vsak delodajalec ve, da si s tem listkom ne bo mogel nič pomagati - podpisati so morale svoj odpoved, brez vpisanega datuma, ki pa naj bi jo v primeru zanositve uporabili za prekinitev delovnega razmerja

Sicer pa tole o vprašanjih pri razgovorih - mene so spraševali vsemogoče. Na vprašanje o družini sem povedala čisto iskreno (ker sem bila jezna na izpraševalko), da poročila se bom in da otroke bom imela, da pa ne vem, kdaj, mogoče kmalu, mogoče ne. Tisti hip mi je bilo čisto vseeno, če delo dobim ali ne. No, službo sem dobila, pa se je kasneje izkazalo, da bi bilo mogoče bolje, če je ne bi in bi si lahko našla boljšo, ampak to je že druga tema. Preden sem dobila pogodbo za NDČ, sem spet imela pogovor na tako temo, tokrat s predsednico uprave - vse o poroki in otrocih. Sem ji rekla, da bodo, pa jo je zanimalo kdaj in da jih imajo nekatere menda šele proti štiridesetim, pa sem ji samo rekla, da ene pa že pri dvajsetih, da jaz jih bom imela pa nekje vmes - zanosila sem čez 1 teden, stara 28 let. Je pa res, da sem dobila pogodbo za NDČ, vendar sem med porodničko dala odpoved.

Zgodb in načinov je mnogo. Vem za nekaj delodajalcev v malih podjetjih, kjer se potencialnih mamic res otepajo, ampak večinoma zaradi slabih izkušenj. Marsikatera gleda res samo na to, da dobi pogodbo, potem pa gre na bolniško še predej ji CB pokaže + in je doma celo nosečnost, pa čeprav brez problemov. Grejo zaposlenim na roko, jim dajejo vse ugodnosti brez pregovarjanj in metanja polen pod noge, pa se še vedno najdejo grabežljivci in nezadovoljneži, ki bi pa še kaj zraven... Preveč ljudi se želi "šlepat" na ramenih drugih in zato na žalost nastradajo tudi tisti, ki bi si res želeli delati in ustvariti družino v primernem okolju in obdržanjem službe - v naši družbi je preveč parazitov, zato res kratko potegnejo/mo tisti, ki smo pošteni in želimo živeti od svojega dela.

(odgovor članu malania)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: ''Družini prijazno podjetje''
13.4.2008 17:28:59   
MarijaPo
Ko sem jaz iskala sluzbo me samo na enem razgovoru niso vprasali o tem, kdaj mislim zanosit, koliko otrok mislim imet,... Jaz jih po svoje razumem. Ce dajo ven razpis je to zato, ker rabijo cloveka, ne pa zato, da bo prisla nosecnica, ki bo sla potem takoj na bolnisko in potem naprej na porodnisko in bodo spet morali iskat delavca. Meni se seveda zdi smiselno, da gre clovek na porodnisko in ima otroke in to si vecina firm tudi zeli (imeti druzinsko urejene zaposlene), ampak ne ze prvi mesec v novi sluzbi.
Torej, ce si nosec in hoces imet porodnisko placano, potem se pac zmuznes iz tega vprasanja s standardnim "o tem za zdaj ne razmisljam" in si poisces sluzbo s cim krajso poskusno dobo. Ce pa si delodajalec, moras pa najprej razmislit kaksno vizijo zelis imeti in se potem na podlagi tega odlocit. Ce bi rad imel v hipu ogromno denarja na racun parih revezev, ki bodo tam garali v upanju na kariero, potem pac ne zaposlujes zensk (v takem podjetju sem delala in vem, da taka podjetja hitro krepnejo), ce pa si zelis neko stabilno smiselno firmo, ki bo poleg dobicka delala se kaj drugega (kot recimo tisto, kar naj bi firma delala), pa zaposlis tudi zenske in se ne sekiras dosti, ko moras med porodnisko iskat nadomestilo.

Kar pa se Druzini prijaznega podjetja tice, pa po moje ta titula ne spremeni dosti. Vazno je, kdo je tvoj sef. Ce imas en dan dodatnega dopusta na leto, hkrati ti pa vsakic, ko moras zaradi otroka na bolnisko, sef totalno zatezi in ti daje same bedne naloge, ker ve, da te mogoce drug teden zarad bolniske spet ne bo, je pa druga stvar.
Meni se zdi bistven sef, torej, kaksen ima on pogled na druzinske zadeve,...

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: ''Družini prijazno podjetje''
13.4.2008 17:34:44   
MarijaPo
Aja, pa se ena na temo cudnih vprasanj delodajalcev. Meni je en od delodajalcev razlozil na razgovoru (bil je direktor firme s 60 zaposlenimi), da americanke rojevajo z umetno sprozitvijo poroda takrat, ko ni v sluzbi nobenih rokov in da smo samo slovenke tako zagamane, da nas vsi ujckajo in ne vem kaj se vse.
Ce ti delodajalec na razgovoru take kvasa, je vsekakor bolje odklonit sluzbo, ker v firmi, ki jo vodi tak clovek, nocete delat. (Jaz sem jo sprejela in cez 2 meseca dala odpoved.)
En drug delodajalec mi je pa razlozil, da ce hocem bit dobra v svojem poklicu moram na zacetku delat po 16 ur na dan, da hitro dobim potrebno dodatno znanje in izkusnje.

Skratka, v resnici je manj dobrih sluzb kot dobrih delavcev.

(odgovor članu MarijaPo)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: ''Družini prijazno podjetje''
13.4.2008 17:41:52   
Anonimen
En drug delodajalec mi je pa razlozil, da ce hocem bit dobra v svojem poklicu moram na zacetku delat po 16 ur na dan, da hitro dobim potrebno dodatno znanje in izkusnje.

Meni je pa moj šef rekel, da noče, da bi takoj na začetku delala nadure, ker bi se prehitro iztrošila. Še vprašal me je, če želim delat na začetku samo po štiri ure ali pa želim takoj na osem ur. In sem rekla, da bi kar po osem, če lahko.user posted image  Očitno je naša firma "družini prijazna"?
P.S. Nismo na seznamu, so pa nekatere naše stranke.user posted image

< Sporočilo je popravil natasa77 -- 13.4.2008 17:42:17 >

(odgovor članu MarijaPo)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: ''Družini prijazno podjetje''
13.4.2008 20:45:11   
Anonimen
Že res, da je "naše" podjetje v marsikaterem pogledu čudaško user posted image , ampak če pa pomislim, pa JE družinam prijazno podjetje. Vsaj, če sklepam po tem, kaj nudijo podjetja, ki so označena kot taka in kaj imamo pri nas.

- Za delo, kakršnega opravljam jaz, iščemo predvsem ženske.
- Osnutek urnika (izmene) sicer imamo, vendar ga prilagajamo osebnim potrebam (in željam) zaposlenih.
- Bolniški dopust ni nikoli problem (vzroka odsotnosti nam ni potrebno dokazovati z bolniškim listom, dokler direktor ne posumi, da lažeš).
- Kljub službenim nalogam ostane med delovnim časom dovolj časa, da počneš še marsikaj drugega (nekateri "visimo" na Internetu, nekateri gledajo filme, nekateri se učijo za izpite,...).
- Po porodniškem dopustu te delovno mesto čaka (v kolikor si bil prej dober delavec).
- Plača je točna (plačan si po uri prisotnosti) in redna (na dogovorjen datum).
- Število dni dopusta si izbereš sam (pomembno je samo to, da svoje proste dneve skombiniraš z ostalimi tako, da ni "lukenj" na urniku).
- To, ali imaš otroka ali ne, ni pomembno (ne glede na to, ali si samohranilka s tremi otroci ali oče, ki ima v načrtu iti na porodniški dopust).

In glede na vse našteto (pa še kaj zraven) je na trenutke res popolnoma vseeno, da je direktor čudak s svojimi muhami user posted image .

(odgovor članu malania)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?