|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   [Brisano sporočilo]
25.11.2007 0:16:09   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Mehke bulice na zatilju, vratu in za ušesom
25.11.2007 7:38:41   
Primoza
Bulice so velikokrat v povezavi z bezgavkami in izginejo čez nekaj let same po sebi, vsaj pri nas je bilo tako.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Mehke bulice na zatilju, vratu in za ušesom
25.11.2007 8:34:05   
tananejka
Tudi mene je enkrat zagrabila panika zaradi bulic, ki sem jih našla pri najmlajši hčerkici.
Ko sva šli na pregled je zdravnica rekla, da so bulice v tej velikosti popolnoma normalne pri majhnih otrocih in kasneje same izginejo. Ima jih pa v velikosti grahkov ali pa malo večje.

Kar pelji sinčka pokazat, da boš pomirjena, ampak po moje je vse OK user posted image

(odgovor članu Primoza)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Mehke bulice na zatilju, vratu in za ušesom
25.11.2007 8:44:31   
san
ker so na takih mestih bi rekla tudi sama, da gre za bezgavke in te so ponavadi rahlo povečane v obdobju, ko so na pohodu virusi. pri sinu je čez poletje je bolje, potem se pa spet povečajo.
tiste druge bulice se pa da ponavadi kar cele v roko prijet in premaknit in so trše, vsaj pri moji hčeri so takšne, ponavadi tudi prosevajo na začetku - pri nas modro in črnkasto.

(odgovor članu tananejka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Mehke bulice na zatilju, vratu in za ušesom
25.11.2007 14:35:39   
petja
Pri moji Lumpi sem našla eno tako bulico na zatiljo, ko je imela približno 2 meseca. Sem šla do P, jo je pogledala in potipala in rekla, da bo sčasoma izginila sama od sebe, da ni nič hudega in da ne rabim paničarit. Pri cca 1 letu je bulica izginila.

_____________________________

Lp, petja

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   [Brisano sporočilo]
25.11.2007 16:56:51   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu petja)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Mehke bulice na zatilju, vratu in za ušesom
25.11.2007 17:00:07   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Primoza RR

Bulice so velikokrat v povezavi z bezgavkami in izginejo čez nekaj let same po sebi, vsaj pri nas je bilo tako.


Tako je. Tud Ela ju ima.

(odgovor članu Primoza)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Mehke bulice na zatilju, vratu in za ušesom
25.11.2007 18:38:25   
KIKI****
Naš tamal je imel bezgavke povečane na 3-4 cm pred 2 mesecema zdaj ima na tem mestu cca 6 malih okrog 1 cm. dobil je ponovno antibiotik, kljub temu da je zdrav, pregledali so ga na ORL in ga naročili na operacijo žrelnice ker ima kr fajn povečano. Tko da februarja gremo v bolnicouser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   [Brisano sporočilo]
25.11.2007 19:07:32   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu KIKI****)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Mehke bulice na zatilju, vratu in za ušesom
25.11.2007 21:29:29   
Nikica
Pred nekaj meseci sem tudi jaz zaznala bulico na glavi pri sinu. Sem čakala en teden, pa še vedno ni zginila, nato sva šla pediatrinji. Je rekla, da je to premikajoča, natečena bezgavka, da ni panike. Nastane zaradi virusov, po kakšnem prehladu, vnetju ušes, grlu. Moj je bil takrat že ok, ampak pred tem je bil prehlajen. Potem pa je kar zginila, kdaj se tudi ne spomnim. Na začetku sem jo skos ikala, preverjala, potem pa... Pomembna je velikost bulice, naš jo je imel veliko kot grah in če bi bila velika kot oreh, bi bila šele panika, oz. če bi se večala. Sem pa kljub temu prosila, da mu preverijo kri, ker je imel moj brat levkemijo. Hvala bogu ima sin tudi kri ok.
Tako, ni greh če se gresta pokazat, toda tudi nobene panike ni treba zganjat, saj so te bulice kar pogost pojav.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Mehke bulice na zatilju, vratu in za ušesom
25.11.2007 23:02:42   
* Mateja *
Naš jih tudi ima, pa ne vedno, pa ga nisem še nikoli peljala pokazat. Se mi ne zdi nič takega, bo že zginlo!

(odgovor članu Nikica)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Mehke bulice na zatilju, vratu in za ušesom
26.11.2007 8:47:40   
*sanela*
Tudi moj ma velikokrat bulico zadi za ušesom. Tudi jaz sem se prvič ustrašila, zdaj vem, da če ma bulico ma virus ali je prehlajen.

(odgovor članu * Mateja *)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Mehke bulice na zatilju, vratu in za ušesom
26.11.2007 9:53:24   
piščanc
bezgavke so kakor ogrlica okoli vratu. ob povečanem delovanju se bulice malo izbočijo. še posebej je to vidno pri otrocih

_____________________________

iz malega zraste veliko

(odgovor članu *sanela*)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Mehke bulice na zatilju, vratu in za ušesom
26.11.2007 14:08:26   
solatja
tudi naša je imela bulice, na istih mestih. bile so mnajše kot grah, opazili smo jih pa kake 2m po rojstvu, jo peljali k P, ki je rekla, da naj spremljamo, da pa verjetno ni nič takega (ona je omenjala limfe user posted image ), sploh če se ne povečuje. nekaj časa smo jih še spremljali, zdaj pa že zeloooo dolgo sploh nisem pomislila na njih user posted image jih bom danes spet mal potipala, če so še. user posted image

_____________________________

na roditeljskem sestanku: "kaj ste pripravljeni narediti za svoje otroke?"
starši: "vse!"
predavatelj: "in kaj bodo potem oni počeli?"

(odgovor članu piščanc)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Mehke bulice na zatilju, vratu in za ušesom
27.11.2007 10:23:32   
piščanc
bezgavke so limfni vozliči oz. limfe. tukaj se čisti limfni obtok (obrambni mehanizem telesa, vzporeden s krvnim obtokom). kadar telo napade kakšen virus ali bakterija se v limfnih vozličih aktivirajo limfociti in tam prečiščujejo kri oz. se spopadajo z bakterijami. v limfnih vozličih odmirajo že obrabljeni limfociti in uničene bakterije ter virusi. bezgavke so mandeljni, na zatilju, pod pazduho, ob medenici.

kaj več oz. bolj strokovno bo pa kakšna medicinka ali biologinja povedala

_____________________________

iz malega zraste veliko

(odgovor članu solatja)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Od hiše do hiše, od vrat do vrat ...
Včasih se mi zdi, kot da je tudi pust postal instanten. Hitro po kostum v najbližjo trgovino, malo naokrog po sladkarije...
Čarobni gozd v Supernovi
Supernova Ljubljana Šiška v marcu in aprilu prinaša pomladna doživetja za otroke Čarobni gozd.




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?