|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   [Brisano sporočilo]
22.8.2008 16:00:39   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: otrok že tretje leto v jaslih?!
22.8.2008 16:08:16   
rija
OMGuser posted image

jaz bi znorela.

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: otrok že tretje leto v jaslih?!
22.8.2008 16:18:42   
Pauline
jaz bi znorela.


jaz tudi!Sploh nisem vedla, da je to mogoče.


_____________________________

Jeziti se, pomeni kaznovati sebe za neumnosti drugih.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: otrok že tretje leto v jaslih?!
22.8.2008 16:20:52   
Miškapoška
Tvoj otrok spada v starostno skupino 2-3 let, kar se šteje še vedno pod 1.starostno obdobje, žal. V 2. starostno obdobje pa spadajo otroci od 3. starosti naprej, ki pa je seveda že cenejše, kar se tiče plačila.
Če imate  možnost vključitve v heterogeno skupino, oddelek od treh let naprej, pa avtomatsko pade v 2. starostno obdobje.
Se pa strinjam, da tvoj otrok ne sodi v oddelek od 1.-2.leta. Če to v tvojem primeru drži, stopi do ravnateljice in ji seveda to tudi jasno povej in zahtevaj, da ga premestijo.


< Sporočilo je popravil Miškapoška -- 22.8.2008 16:24:35 >

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: otrok že tretje leto v jaslih?!
22.8.2008 16:29:17   
piamaria
Pri nas je pa tako, ko dopolni 3 leta enostavno odkoraka v večjo skupino in tako tudi razdelijo skupine do decemra in od jan- maja, ki prestopajo drugo leto.
Kakšne neumnosti se pa grejo, je predpisano z zakonom, da 3 letnik nima kaj iskati v jaslih.
Mogoče pa ni prostora, ampak upam, da ni edin, ki bi ostal če gre za stisko prostorsko mislim, otem mu morajo ugoditi da so vsaj 4 otroci njegovih let v isti skupini.
Kar povprašaj, saj boste imeli gotovo sestanek.
Srečno.

(odgovor članu Miškapoška)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   [Brisano sporočilo]
22.8.2008 16:29:19   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Miškapoška)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: otrok že tretje leto v jaslih?!
22.8.2008 16:41:17   
benika
O sranje valla. meni bi se odtrgalo. Lepo odkorakaj do vzgojiteljice, pop.... do konca, zraven pa še nesi kak odlomek iz zakona o vrtcih, če kaj pametnega piše.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: otrok že tretje leto v jaslih?!
22.8.2008 16:43:52   
benika
Glej, če ti tole kaj pomaga:

15. člen (starostna obdobja)

Predšolska vzgoja v vrtcih poteka v dveh starostnih obdobjih:
􀂃 prvo obdobje: otroci v starosti od enega do treh let in
􀂃 drugo obdobje: otroci v starosti od treh let do vstopa v šolo.

16. člen
(oddelki)

Vzgojno delo v vrtcu poteka v oddelkih.
Otroci so razporejeni v starostno homogene, heterogene ali kombinirane oddelke.
V homogene oddelke so vključeni otroci v starostnem razponu enega leta.
V heterogene oddelke so vključeni otroci prvega ali drugega starostnega obdobja.
V kombinirane oddelke so vključeni otroci prvega in drugega starostnega obdobja.

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: otrok že tretje leto v jaslih?!
22.8.2008 16:45:43   
Gina
Poglej, res je, da rečemo skupini najmlajših jasli. Ampak a ni tako, da ko otrok doseže starost 3 leta, ne plačuješ več jasli zanj, ampak ti avtomatično pošljejo položnico za 2. starostno obdobje. Hočem reči, da ni odvisna cena od oddelka, ampak od starosti - v navadnih oddelkih. V bistvu je odvisna od oddelka samo če je v heterogeni skupini, ki se tako tudi imenuje, se pravi če imajo večjo starostno razliko otroci med sabo. Pri vas je razlika v bistvu 1 leto in 3 mesece, če prav razumem, med tvojim najstarejšim in tistim najmlajšim. Jaz na pamet ne vem, če je to že razlika za heterogeno skupino, ampak se mi zdi da še ni. Vprašaj. Vprašat ni nič slabega. Kar se tiče tega, da je tvoj najstarejši zdaj, se mi tudi ne zdi glih nekaj groznega. Kaj bi se zgodilo, če bi vsaka mama najstarejšega v skupini rekla, da je to za njenega zanič? Ma ne vem, moji so bili ež najstarejši v skupini, najmlajši, pa ima vse to svoje pluse in svoje minuse. Najbolj verjetno je, da morajo nekako oblikovat oddelek, pa imajo mogoče starostno starejši oddelek že poln. Ne vem, pojma nimam. Sklepam samo. Mene so recimo sredi leta obvestili, da bodo ta malega premaknili v čisto novo skupino, stran od njegovih prijateljčkov, ker je bila to edina možnost, da en otrok dobi vrtec. pri nas je ful problem z vrtcem, ni prostora in čisto vsak, ki dobi prostor je ful hvaležen. A zdaj naj pa jaz težim, da tega ne dovolim, če bom vendarle z malo prilagodljivosti pomagala rešiti en res hud problem nekomu, ki ga sicer sploh ne poznam, ampak mu privoščim dobro? A naj se kregam zaradi lastnega ega? Itak ima vrtec pravico oddelke oblikovat po svoje. Sicer pa poglej v pogodbo, kaj na njej piše. Pri nas piše, da imajo pravico oblikovati oddelek na koncu leta. Ma ne vem. Meni se je takrat edina reč, ki se mi je zdela grozna, da bo šel od svojih prijateljčkov in od vzg. ki jo je imel rad. Ampak se je tudi pri drugi dobro počutil in si je tudi pridobil prijateljčke hitro. In ko se je glih navadil, je spet dobil staro skupino, ki je spet ni bil vajen, naslednjega septembra.user posted image Ampak otrok je bil ves čas v bistvu srečen. Mogoče vmes par tednov mal nesiguren. Ampak kaj ekstra hudega mu pa ni bilo.Naučil se je znajti v družbi. In bil je enkrat najstarejši, drugič najmlajši. Star je bil toliko kot tvoj, oz tam nekje. Kaj pa vem, tako je samo moje razmišljanje. Lahko se pa gremo moderen svet, v vsem vidimo samo krivico in zahtevamo zase egoistično vse po svoje. Lahko pa probamo najprej vprašat, kaj je zadaj, pa še enkrat razmislit, a je to res katastrofa, al je morda samo malo prilagajanja, ki ne bo rodilo dolgoročnih psihičnih travm. Saj pravim, ne vem.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: otrok že tretje leto v jaslih?!
22.8.2008 17:23:44   
barbara b
IZVIRNO SPOROČILO: Gina

Ampak a ni tako, da ko otrok doseže starost 3 leta, ne plačuješ več jasli zanj, ampak ti avtomatično pošljejo položnico za 2. starostno obdobje. Hočem reči, da ni odvisna cena od oddelka, ampak od starosti - v navadnih oddelkih.



Ne žal ni tako. Moj mali je star 3,5 let in do septembra bom še vedno plačevala ceno za jasli.
Pri nas so v skupini 1-3 let. Septembra pa grejo v starejšo skupino vsi otroci, ki so rojeni v letu 2005.


_____________________________

Ne sprašuj in ne bodo ti lagali.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: otrok že tretje leto v jaslih?!
22.8.2008 17:43:31   
tanjusi
Lepo odkorakaj do vzgojiteljice, pop.... do konca, zraven pa še nesi kak odlomek iz zakona o vrtcih, če kaj pametnega piš

zakaj pa do vzgojiteljice, ne delajo vzgojiteljice skupin .

(odgovor članu barbara b)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   [Brisano sporočilo]
22.8.2008 17:48:16   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu barbara b)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: otrok že tretje leto v jaslih?!
22.8.2008 18:02:24   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: barbara b

IZVIRNO SPOROČILO: Gina

Ampak a ni tako, da ko otrok doseže starost 3 leta, ne plačuješ več jasli zanj, ampak ti avtomatično pošljejo položnico za 2. starostno obdobje. Hočem reči, da ni odvisna cena od oddelka, ampak od starosti - v navadnih oddelkih.



Ne žal ni tako. Moj mali je star 3,5 let in do septembra bom še vedno plačevala ceno za jasli.
Pri nas so v skupini 1-3 let. Septembra pa grejo v starejšo skupino vsi otroci, ki so rojeni v letu 2005.



Pri nas ni bilo prav nobenkrat tako. Edino če se je letos zakon spremenil, al vas pa okol prinašajo.

(odgovor članu barbara b)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   [Brisano sporočilo]
22.8.2008 18:17:39   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: otrok že tretje leto v jaslih?!
22.8.2008 18:40:32   
lenka*
hej ne morm verjet kak vrtec je to sam pejt tja pa vprašaj ZAKAJ????
če imajo kakšno pametno razlago,ampak verjetno ti bodo rekli da so tako polni da ne gre drugače,upam da boš lahko uredila sicer pa ti plačuješ in mislim da imš vso pravico do pritožbe moja dva dvojčka sta skupaj v skupini pa še v skupini kjer so isti letniki skupaj nikoli nisem imela problemov pa še vzgojiteljice so zakon(VRTEC POLZELA!!!!!!!!!)

lp,lenka

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: otrok že tretje leto v jaslih?!
22.8.2008 18:51:32   
Naja31
Ampak a ni tako, da ko otrok doseže starost 3 leta, ne plačuješ več jasli zanj, ampak ti avtomatično pošljejo položnico za 2. starostno obdobje.


To pa ni res. Moj je bil aprila 3 leta star in do konca avgusta plačujemo ceno za jasli.


(odgovor članu lenka*)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: otrok že tretje leto v jaslih?!
22.8.2008 19:08:34   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Naja31

Ampak a ni tako, da ko otrok doseže starost 3 leta, ne plačuješ več jasli zanj, ampak ti avtomatično pošljejo položnico za 2. starostno obdobje.


To pa ni res. Moj je bil aprila 3 leta star in do konca avgusta plačujemo ceno za jasli.




Po moje ie odvisno od obcine, saj te subvencionirajo (in oblikujejo) cene v vrtcu, ki se med seboj razlikujejo. Razlicna je praksa tako pri odpiralnem casu kot s financami povezanimi stvarmi (recimo plenicke, cena v casu pocitnic,...), tako da je po moje tudi tukaj praksa razlicna.

(odgovor članu Naja31)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: otrok že tretje leto v jaslih?!
22.8.2008 19:11:53   
Spark
Ampak a ni tako, da ko otrok doseže starost 3 leta, ne plačuješ več jasli zanj, ampak ti avtomatično pošljejo položnico za 2. starostno obdobje.



To pa ni res. Moj je bil aprila 3 leta star in do konca avgusta plačujemo ceno za jasli.



Pri nas je tudi tako. Tamala je imela decembra 3 leta, in smo morali še celo leto plačevati visoko položnico, ker je taka skupina. Sedaj pa sem izvedela, da bodo letos dodali še ena par nlajših otrok v skupino in to pomeni, da bomo še naprej plačevali tako visoko položnico. Jaz tudi razmišljam o pogovru z ravnateljico, samo čakam, da bodo dejanja dokončna potem pa eksplodiram kot user posted image .

No lani mi je rekla, da to pač tko je in, da ona nima namena razdirat skupine, nito jo ne more preoblikovati, s čimer sem se tudi strinjala, ker bi mi bilo hudo, da jo ločijo od njene skupine.

Tolažim se samo s tem, da mi ne bo treba plačati za tamalo, ki začne oktobra v vrtec.


(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: otrok že tretje leto v jaslih?!
22.8.2008 20:48:29   
ajna12
Moja je letos hodila prvo leto v vrtec- rojena december 2004. Niso jo dali v jasli, ker so mi obrazložili da bo do konca leta dopolnila 3 leta in da ne spada v jasli.user posted image

(odgovor članu Spark)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: otrok že tretje leto v jaslih?!
22.8.2008 22:02:36   
2ursae
o madoniš, verjamem, da nisi zadovoljna user posted image . Jaz bi se na tvojem mestu probala kaj zmenit. Čimprej. Anže bo tud dopolnil 3 leta sredi septembra, pa gre že v 2. star. skupino. Pri nas je bilo celo tako, da so še mlajše otroke kot je naš, se pravi tudi jan. in feb. letnik 2006 dali k nam, da je ostalo več prostora za jasličarje ... teh je namreč ogromno.

_____________________________

moj 3-letni otrok na morju, navdušeno in razneženo opazuje mravlje: "iii, mravljica! Nosi drugo speštano mravljico!"


(odgovor članu ajna12)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: otrok že tretje leto v jaslih?!
23.8.2008 9:02:10   
Anonimen
Ampak a ni tako, da ko otrok doseže starost 3 leta, ne plačuješ več jasli zanj, ampak ti avtomatično pošljejo položnico za 2. starostno obdobje.

To pa ne bo držalo, vsaj v Ljubljani zagotovo ne, pa tudi drugje še nisem slišala za to. Plačuje se tista višina, kamor je otrok uvrščen in ne koliko je star. Zato me, ker sem 6 mesecev plačevala višjo ceno (marca je npr. dopolnila 3 leta) niso prav nič prinašali okoli.

(odgovor članu 2ursae)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: otrok že tretje leto v jaslih?!
23.8.2008 9:19:01   
benika
Plačuje se tista višina, kamor je otrok uvrščen in ne koliko je star.


Tud tole ne bo čist držalo. Moj sin je bil v drugi starostni skupini, plačevali smo pa 1. starostno skupino. Bo pa septembra star 3 leta.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: otrok že tretje leto v jaslih?!
23.8.2008 9:34:40   
bambi.t
Pri nas ni bilo prav nobenkrat tako. Edino če se je letos zakon spremenil, al vas pa okol prinašajo.
IZVIRNO SPOROČILO: Gina

Tud tole ne bo čist držalo. Moj sin je bil v drugi starostni skupini, plačevali smo pa 1. starostno skupino. Bo pa septembra star 3 leta.


 Ne morem verjet!
 Praviloma naj bi bilo tako, dokler je otrok v jaslih se plačuje višja cena. In sicer zaradi prilagojene prehrane, plenic ipd. stroškov, ki so za jaslične otroke višji. Mislim, da ne more vrtec kr tko okol prenašat, niti ni to v interesu vrtca (jah, prihaja pa do napak, ampak najbrž ne namerno).
Se mi pa zdi precej čudno, da bo tvoj triletnik ostal v jaslih, dobro ne rečem, če bi v naslednjem letu dopolnil 3 leta ... tko pauser posted image  Obrni se na vodstvo vrtca.
 

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: otrok že tretje leto v jaslih?!
23.8.2008 15:13:01   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: Miša99

Ampak a ni tako, da ko otrok doseže starost 3 leta, ne plačuješ več jasli zanj, ampak ti avtomatično pošljejo položnico za 2. starostno obdobje.

To pa ne bo držalo, vsaj v Ljubljani zagotovo ne, pa tudi drugje še nisem slišala za to. Plačuje se tista višina, kamor je otrok uvrščen in ne koliko je star. Zato me, ker sem 6 mesecev plačevala višjo ceno (marca je npr. dopolnila 3 leta) niso prav nič prinašali okoli.


A mi lahko katera pove, kje to piše, da ne bom brskala kot zmešana? Dokler smo bili v lj., smo sigurno plačevali od otrokovega 3. leta naprej manjšo ceno. Bom pa šla pogledat v pravilnik, samo da ga najdem. Saj pravim, če pa katera to ima bližje na dosegu, pa naj prosim prilepi, ker zdaj me pa že firbec matra, od kdaj je odvisno to od skupine, ne od let? Razen seveda, kadar gre za skupino, ki ni starostno homogena?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   [Brisano sporočilo]
23.8.2008 23:22:15   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





BLOG: Danes sem slaba mama
Slaba mama. Danes sem slaba mama. Zjutraj sem ti oblekla prvo stvar, ki mi je prišla pod roke, niti pogledala nisem ali ...
Norice ali vodene koze
photo
Norice ali vodene koze so najpogostejša nalezljiva bolezen z izpuščaji. Bolezen se pojavlja skozi vse leto, v večjem šte...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?