|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   [Brisano sporočilo]
6.3.2009 16:58:27   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kako ravnati s trmastim 16-mesecnikom?...
6.3.2009 20:49:27   
picola1
Sicer pri nas (še) ni tako kritično (17.mes.), ampak sem pa ugotovila, da v takih situacijah pri njej pomaga, če obrnem zadeve na hec...Če jo začnem žgečkat al pa ji rečem v hecu in s popačenim glasom :Ej, veš kaj!A ti meni nagajaš??? Al pa jo začnem lovit po stanovanju. In pol se začne smejat in je takoj boljše volje...Potem se počasi zresnim in ji umirjeno povem, kaj bova naredile in ponavadi se ne začne nazaj jokat in trmarit, ampak lepo sodeluje.
V glavnem pri nas pomaga zaenkrat, če stvari obrnemo na hec...Aja...al pa če začnem kako pesmico pet-hitr utihne in me posluša...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kako ravnati s trmastim 16-mesecnikom?...
6.3.2009 20:55:05   
Anonimen
kak nasvet?


Sem ze pozabila.
Ocitno mine user posted image  in ne pusca trajnejsih posledic.

Prav pozabila sem, kako smo jo "ukrotili".

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kako ravnati s trmastim 16-mesecnikom?...
6.3.2009 20:57:21   
picola1
A to tako hitr pozabiš? The best!!!!user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kako ravnati s trmastim 16-mesecnikom?...
6.3.2009 20:58:18   
Anonimen
A to tako hitr pozabiš? The best!!!!user posted image user posted image user posted image


Zgleda da res user posted image .

Ja, d best :). Tako je pri otroku ze od rojstva. Pride in mine. Trma tudi.


(odgovor članu picola1)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kako ravnati s trmastim 16-mesecnikom?...
6.3.2009 20:59:36   
ursi
NO, tole mi je pa znano in nič kaj zavidljiva situacija. Pri nas je NE za vsako stvar : pa ni majica taprava, pa gatke, pa štumfi, pa kapa,... mah, nič ni tapravo za oblečt. Pa nič ni tapravo za jest, pa nasploh nič ni tapravo v ničemer,ko ga kaj prime. No, naj povem, da je moj sicer sedaj že starejši, ampak se to vleče že nekaj časa. Kaj storiti? Nobena knjiga ne da jasno uporabnega nasveta za situacije rešiti, tko da glede tega se ne sekiraj. Poizkusi pogruntati, kako bi tvojega fanta "pripeljala okoli" da stvar vseeno naredi. Pač, kar je treba - mora se!
Kar se tiče oblačenja jaz priznam, da sem jaz popustila, ker me je najbolj znerviralo, da mi je tamali skakal po glavi že navsezgodaj zjutraj - in takrat nisem ravno za kakšne kompromise. user posted image  Torej sem kupila pet majic, na katerih so bili različni avti - noče obleči nič drugega kot avtomobile. Torej lahko vsak dan obleče tako majico za v vrtec. In s tem se je vsaj tole nestrinjanje in ihta s tem zaključila.

Če hoče sladkarije in mu jih ne dam, ker jih je pač že dobil, ga poizkušam zaposliti tako, da dela kaj takega, kar delamo mi odrasli - namreč posebej rad se počuti odraslega in zelo rad dela kaj takega, da se počuti koristnega. Zanjič sem mu dala ene škatle za prenašat, ker sem jih pospravljala, ko je bil pa tolk majhen, kot je sedaj tvoj, mi je pa naprimer dnevno "posesal" sam ali pa smetišnico držal. Mogoče se res več zamudim, da ga zamotim ker takoj tole itak ne pali, ampak v končni fazi dosežem svoje. user posted image

Pa čemi ni šlo preveč na živce sem ga kar ignorirala - to mu je šlo najbolj na živce in je nehal tulit in se metat po tleh.

Če je pa prehudo, ga pa pošljem v sobo, kjer mora biti dokler se ne "skuha".

Ma vem, da so te naše rešitve res za malce bolj velike fante (moj je star tri leta), ampak poskusi za svojega na njegovem nivoju najti nekaj, kar ga zanima, da ga s tem zamotiš.

Aja, pa še nekaj - če rečeš ne moraš imeti železno voljo, da to spelješ do konca. Jaz sem imela s tem od začetka kar probleme.

Saj jaz tudi še nisem prišla tej trmi do dna, še zdaleč ne, ampak se z vsako pač spoprimem sproti in upam, da ga to nekoč mine. user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kako ravnati s trmastim 16-mesecnikom?...
6.3.2009 21:01:23   
Anonimen
Aja, pa še nekaj - če rečeš ne moraš imeti železno voljo, da to spelješ do konca. Jaz sem imela s tem od začetka kar probleme.


E, to je dober nasvet :).

Odloci se na zacetku, ne je ne, ja je ja in pogajanja so pogajanja. Ne iz ne-ja preiti v pogajanja, ce ni takoj ucinka. Potem si na zacetku pa se mal nazaj user posted image .

(odgovor članu ursi)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kako ravnati s trmastim 16-mesecnikom?...
6.3.2009 21:03:00   
smejčica

Naša je stara 15.

Zna že fajn pokazat svojo trmo...zaenkrat še nimamo velikih problemov.

Nama je 1 krat v trgovini to naredila. Ni ji blo več v nakupovalnem vozičku za sedet (bili smo v interšparu že pri blagajni). Pa grema midve malo pogledat naokoli (v evroparku), nakar bi malečka samo po ostalih trgovinah hodila. Pa je prišla med kozarce, ... pa sem jo morala dati vstan. Sredi evroparka se mi je poknila dol, vreščala, ... nič kaj prijetno za gledat. user posted image
Drugače je pa dokaj pridna. Če se noče oblečt, rečem, da ne bo mogla ven, ker je zunaj uš. Da bova z atijem sama šla. No, pa pride lepo sama, da jo oblečem. S hranjenjem nimamo nekih skrbi, kopanje je itak lušno, ...
Se pa že najde kakšna stvar, ki jo obrnem na hec, pa je vse ok. user posted image
Pa pomaga tudi, če jo takrat kaj sprašujem, razlagam, ...

Upam, da se boste uskladili. user posted image

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kako ravnati s trmastim 16-mesecnikom?...
6.3.2009 21:38:48   
karmy
a da ga za ušeska mal pocukaš pa ne bi bilo pod pogojem? 

_____________________________

~Ladies, if a guy ever tells you, he wants to cover you from head to toe in honey, and lick it all off inch by inch, that's the man who hasn't done it before. ~ Love you CT ~

(odgovor članu smejčica)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   [Brisano sporočilo]
6.3.2009 22:55:15   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu karmy)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   [Brisano sporočilo]
6.3.2009 23:01:14   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu ursi)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   [Brisano sporočilo]
6.3.2009 23:06:19   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu picola1)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kako ravnati s trmastim 16-mesecnikom?...
6.3.2009 23:47:35   
taška30
Eh ja, kaj naj ti rečem.user posted image  Enkrat sem že dala skozi (tavelka punca je zdaj že ven iz tega v glavnem), zdej imamo pri tamlajši nadaljevanje 2.del.
Mah, po mojem kaj dost nimaš naredit, včasih hec, včasih preusmerjanje, včasih ignoranca, ampak to je tako začasna rešitev, po mojem mnenju mora enostavno prerasti to. Zdaj se še uči handlat s svojimi čustvi, odzivi, malo preizkuša meje do kam lahko gre pri komu...

Moj nasvet je: ohrani čimbolj mirne živce. Drl se bo tko al tko, metal po tleh tudi, na tebi je da se ne daš sprovocirat.
Pa kot so že rekle: ja je ja, ne je ne, včasih je pa odprto za pogajanja (samo to je težko če še ne govori). Odloči se takoj in vztrajaj. Počasi bo pokapiral. Pa čepke v ušesa.user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   [Brisano sporočilo]
6.3.2009 23:52:08   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu taška30)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: kako ravnati s trmastim 16-mesecnikom?...
7.3.2009 13:42:51   
urskas
po mojih izkušnjah se pri tako majhnem najbolje obnese ignoranca, pa tudi preusmerjanje pozornosti še kar dobro deluje.

pa še to, tudi ta najhujša trma enkrat mine!

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: kako ravnati s trmastim 16-mesecnikom?...
7.3.2009 14:21:29   
karmy
IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

IZVIRNO SPOROČILO: karmy

a da ga za ušeska mal pocukaš pa ne bi bilo pod pogojem? 


hehe user posted image  saj me ma vcasih, da bi mu eno hudo prilimala - ampak ne verjamem v fizicno kaznovanje, tko da to pac ni opcija. potrebujem konkretne nasvete, kako zdilat to trmo, ki na trenutke prehaja v (avto)destruktivnost, ker je mali res postal tezko obvladljiv - pa sele 16m ima!

kaj sele bo!?!?!?


Saj nisem mislila da ga prilimaš da se obrne za 360 stopinj user posted image samo da ga za ušeska pocukaš, in z prstom požugaš user posted image Midva sva ustvarila eno opcijo, če je poreden, greva v eno skrajnost, da mu vzameva najljubšo igračo, in je ne dobi nazaj dokler ne razmisli in se opraviči za kar je naredil, ampak spet, to je nasvet za starejše otroke. Ker je moj prinesel iz starega podstrešja njegove igrače, kot je električne dirkalne avte in cesto, je čist navdušen nad tem, tako da niti ne razmišlja da bi bil poreden user posted image


_____________________________

~Ladies, if a guy ever tells you, he wants to cover you from head to toe in honey, and lick it all off inch by inch, that's the man who hasn't done it before. ~ Love you CT ~

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: kako ravnati s trmastim 16-mesecnikom?...
9.3.2009 12:19:51   
tašy
Tudi naš ima občasno svoje dneve,star je 17 mesecev.Na začetku sem se vedno trudila z vsemi mogočimi stvarmi,da bi ga odvrnila od trmoglavljenja,ampak bolj sem bila jaz prijazna z njim bolj je on tulil in se smilil sam sebi,sem ugotovila,da prej neha če ga pustim pri miru in grem vstran,takrat ga hitro mine in se pride cartat.Pri starejšem star je 8 let,pa se mi že včasih zdi,da ga trka pubertetniška trma,ker je vsaka druga beseda ne bom ali ne da se mi.user posted image

(odgovor članu karmy)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: kako ravnati s trmastim 16-mesecnikom?...
9.3.2009 12:34:08   
barika
na srečo se nam to redkokdaj zgodi, ko se pa, se obrnem in grem stran, ali pa ga dam na "ohlajanje" v njegovo posteljo.  ... po liniji najmanjšega odporauser posted image

za 1x po raznih trg. centrih še ni problemov, ker je ali v svojem vozičku ali pa v nakupovalnem.

(odgovor članu tašy)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: kako ravnati s trmastim 16-mesecnikom?...
9.3.2009 13:11:11   
ronja
Okoli ga prinesiuser posted image . mal se hecam, ampak probaj ga preusmerit, pa probaj to naredit še predno si on zapiči svoje v glavo: recimo če gresta mimo igrišča, ampak ti veš, da morata najprej še v trgovino (ali kamorkoliže), da je ne bojo prej zaprli, potem ga zamoti oz. mu govori, kako gresta v trgovino, še PREDNO začne on pogledovat proti igrišču in se zažene tja... Ker ko bo enkrat na toboganu, ne bo več hotel dol, kdo ga ne bi razumeluser posted image .

Meni se tudi zelo dobro obnese to, da ji VNAPREJ povem, kaj sledi. Ne, da mora takoj ubogat, ampak da ji povem: čez 1o min. gremo ap ven, se bova obleki, dali gor čevlječke,... in šli ven. In potem še recimo 3 min. prej in potem takrat, ko mora to dejansko naredit (no, saj za ven ni problema, je pripravljena svašta naredit zatouser posted image - kar spretno izkoriščam tako, da predno gremo ven, pospravi vse igračke, hehe, da je potem kolikortoliko prehodno, ko pridemo nazajuser posted image iz sprehoda in takrat samo poje kosilo in jo dam spat).

Kaj pa rad počne? Moja je sicer zelo močan karakter, ampak se da lepo vozit z njo, ker je radovedna in ker ima veliko stvari rada: rada gre ven, rada se kopa,... tako da jo potem s temi zadevami "podkupim" - zloži knjigice na kup, pa se gremo kopat.
Včeraj je hotela it spet v ZOO, kjer smo bili v soboto in sva ji razložila, da danes pač ne gremo v ZOO, da pa bomo šle ta teden. In je razumela. Bomo pa vsekakor potem res šle ta teden v ZOO, se mi zdi, da moraš obljubo nujno držat pri teh malih še bolj kot sicer, sicer nehajo zaupat.

Pa heci - enkrat je mela mala totalni izpad trme, ko ni hotela pospravit kockic v škatlo in celo če jih je kdo od naju dal not, jih je stresla nazaj ven. Besna ko ris, tulila in težila 100/h. Ampak samo 1x, hvalabogu. No, takrat sem se začela hecat z njo tako, da sem z nogavico pospravljala kockice not in ji je bilo tako hecno, da je še ona pomagala in od takrat sama vsak večer pospravi vse kocke v škatlo.user posted image Ker ko se pa enkrat nekaj navadijo, takrat se pa tistega kar držijo, se mi zdi.

Danes je hotela najprej met oblečeno eno tanko vetrovko, ker je to nosila včeraj in predvčerajšnjim, ko je bilo zelo toplo in ni bilo mokro. Ampak ker sem vedela, da se bo zunaj metala po blatu, sem želela, da ima oblečenega pajacka, ki je cel nepremočljiv. In sem ji to čisto tako razložila: da če se hoče zunaj igrat na mokrih igralih, potem mora met pajacka in da je danes mrzlo in to ne bo dovolj in da bom tudi jaz imela bundo in flis ne bo dovolj - in sem ga pri teh besedah pospravila in vzela bundo. Pa je bilo rešeno.

Enkrat ni hotela imet kape, pa sem dala lubiju njegovo kapo gor - takoj jo je hotela met še ona in zdaj jo sama vedno gor vleče in še pokaže, da ne bi slučajno kdo pozabil...

Pa vedno bolj razumejo, da bo nekaj kasneje - recimo danes smo šle v vrtec oddat vloge in seveda sem hotela najprej to opravit, da mi slučajno kdo ne zbeži domov in da se listi ne bi čisto zmečkali in zmočili med igranjem, ona pa se je seveda takoj hotela zakadit med igrala. Sem ji povedala, da se bova igrali, samo prej moramo oddat vlogo. Ampak, da ji obljubim, da ko prideva nazaj ven, se bo lahko igrala po mili volji. In je čisto lepo šlo (verjetno zato, ker ve, da še nikoli nisem pojedla obljube - vsaj ne njej). Saj razumejo več, kot misliš, da razumejo. Se splača z njimi govorit kot z velikimi, se mi zdi.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: kako ravnati s trmastim 16-mesecnikom?...
9.3.2009 13:40:29   
ronja
Aja, pa fajn je, če ve, da lahko o čem tudi sam odloča. Npr. mu dovoliš, da sam zbeere majco, ki jo bo mel spodaj, ker je čisto vseeno, kakšne barve je (če nisi ravno modna fanatičarka), bundo pa seveda zbereš ti, ker veš, kako mrzlo je zunaj. Jaz ji kar povem, da je premraz, da je zunaj 5 stopinj, itd... In se stresem, brrr, kako je mrzlo, pa ji je hecno in mislim, da šteka.
Za kopanje jo kar vprašam, če bi se rada šla kopat, ker se itak vedno hoče. če pa kdaj odkima, pa tudi prav, itak se vsak dan kopa, tak da če en dan spusti, ni problema.
Glede igranja ji pustim proste roke, lahko se igra, kar ji paše, kadar ji paše, edino ji ne dam vedno isti trenutek kake igrače, ki je nima na dosegu roke, ker imam pač kdaj drugo delo (recimo dojim tamalo in ji to povem, da mora počakat, da podojim, podrem kupček... in bo potem dobila svojo čajanko. In lepo počaka).
je zelo rada, tako da tu ni problemov, res pa je, da ji že od začetka dajeva raznovrstno hrano in da nikoli ne dajeva druge hrane, če ene ne mara. Prav, če ni lačna, pa nič. Ampak tudi ne jeva midva zraven nečesa drugega, to se mi ne zdi fer. Skratka, vsi jemo isto hrano in če ni lačna, ji ni treba jest, ampak drugega ne dobi.
Če hoče sladkarije, ji povem, da jih dobi po kosilu ali pa da jih je že dobila ali pa da danes ne in ji predlagam kaj drugega v zameno (ali hrano, če je lačna ali pa igrico, navadno je takoj pripravljena se igrat z mano, potem pa itak pozabi).

nekaj časa se je pa res kar na tla ulegla, kjerkoliže, če sva hotela it drugam kot ona - ampak nama je bilo to noro smešno, tako da s tem ni nikoli nič dosegla in je kar nehala. Seveda je bila jezna,če sva se smejala, ampak če je bila pa tako smešnauser posted image . Poskrbela sva, da je bila oblečena primerno, tudi če bi se taki izbruhi zgodili, pa se nisva sekirala. Lepo mirno sva ji povedala, kako in kaj in to je bilo to.

Je pa res, da če rečem ne, potem na tem vztrajam. saj imam vedno razlog, zakaj tako in ne tako,kot je ona rekla.

Smo pa imeli eno krizo, ko sem prišla iz p., ni bilo klasično ljubosumje, ker do tamale je bila vedno super, ampak do mene je bilo pa groza (pa tudi njemu recimo ni pustila, da bi cartal tamalo). Takrat je pa pomagalo, da sem se non stop ukvarjala z njo in jo objemala in lupčkala, tudi če se je ona delala, da tega noče (v bistvu je to rabila, samo je bila preveč jezna, da bi to vedela, je pa ful pomagalo, ker v bistvu je rabila pozornost in garancijo, da jo imava še enako rada in da ji ne bo nič slabše zdaj, ko smo 4je).
Tako da mogoče ima tudi tvoj probleme s tem, sploh če ti kontrira za stvari, ki jih ima sicer rad - takrat bi očitno naredil vse, celo se odpovedal nečemu, kar ima rad, samo da bi ti dopovedal, da te rabi... Ker hoče tvojo pozornost. Takrat sem jaz Ronjo vsakič objela (tudi če je krilila z rokami) in ji povedala, da jo imam zelo rada, ampak tega in tega p ane dobi oz. ne sme. Da pa jo imava oba zelo rada in se ji ni treba sekirat, ker jo bomo vedno imeli radi. Malo je bila zmedena, ampak je pomagalo. Mislila sem, da se mi bo utrgalo enkrat na maximumu, ker sem bila tako hudičevo zdelana od vsega, da sem dobesedno ornk zbolela, ampak naslednji dan je šlo pa samo na boljšeuser posted image . Čez 14 dni sem bila jaz že zdrava in niti sledu o njeni trmi...Tak da če ga nočeš tepst (kakor jaz svojih ne), potem je možnost, da jih objemašuser posted image . nekateri pravijo, da to ni prav, vendar se je meni obneslo. Zdaj Ronja nima več nobenih izpadov trme, ker je spet srečna - ni se ji treba borit za svoje mesto, ker ve, da ji ga nihče ne bo vzel...

PS: a je v vrtcu?

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   [Brisano sporočilo]
9.3.2009 19:29:45   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu ronja)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: kako ravnati s trmastim 16-mesecnikom?...
10.3.2009 16:31:48   
ronja
Probaj si vzet kakih 14 dni za dokazovanje svoje ljubezni svojemu prvorojencu. Če imaš na voljo pomoč za gospodinjstvo, jo vzemi, ker boš sicer zbolela od matranja (verjemi izkušnjam, heheuser posted image ) in se takrat nenormalno veliko posvečaj velikemu, pojdita malo sama ven, brez tamalega, magari za pol urce (to si lahko privoščiš, če daš malega tašči ali očiju - kdor pač boljše zna z njim in kdor ga je bolj navajen in je čez dan dosegljiv) in se takrat samo z njim ukvarjaj in to čim bolj aktivno - lupčkaj ga, igraj se z njim, podita se za golobi,... Da mu bo čas samo s tabo lep in zanimiv. kadar prideš domov (če kdaj greš kam sama), polupčkaj oba, pa mogoče najprej prvega, vsaj zdaj na začetku.

Pa za vse, kar delaš z malim, se pogovarjaj s tavelikim in kar se le da, ga vključi zraven. Midva sva recimo primaknila stol k previjalki in dala Ronjo gor, da je gledala, ko sva previjala/preoblačila Lejlo. Kadar sem jo hotela podojit, sem vprašala Ronjo, če lahko najprej Lejlo nahranim.  Je vedno za, tako da ni problema (zdaj je tudi ne vprašam več vedno, ker ni potrebno). Povem ji, da ji bom dala takoj igračko, samo najprej podojim/previjem/... Lejlo, ok? Če ni ok, ji povem, da res ni fino bit lačen, a se spomniš, kako je to hudo, veš, kako si bila zadnjič jezna, ko kosilo ni bilo dovolj hitro,... itd... In te posluša in kima in medtem že zrihtaš tamalega. Na koncu pa je itak za, saj noče tudi velik nič slabega, samo da se ga vidi. ko ga vidiš (tako da to tudi on ve), je pa pripravljen na kompromise. Dojim na tleh, da lahko Ronjo zraven po meni leze, tako ve, da me ima še vedno zraven. Sem pa morala enkrat vmes podojit še vse njene pliškote - pa ni bilo dovolj tako simbolično, čez majco... Sem morala lepo modrc odpet še na drugi strani in podojit vse: račko, opico,...user posted image

Zdaj ji rečem, če prinese kahlico, da se bo Lejla polulala in jo z veseljem prinese in če se res polula, ji potem Ronja ploska in celo odnese kahlico na wc, še predno uspem jaz Lejlo nazaj oblečt! kadar moram preoblečt Lejlo, dam Ronji njene stare cunje, da jih odnese v koš za perilo - njej se fajn zdi, jaz mam pa manj delauser posted image .

Tudi kadar se ji zdi, da bi morala Lejla jest, zdaj sama kaže na moje prsi in na Lejlo in dela njamnjamnjam zraven, da počiš od smehauser posted image . Potem jo prepričat, da Lejla zdaj ni lačna, je spet drugo poglavjeuser posted image .
Pa ko se Lejla oglasi, mi takoj pokaže, da jo moram it iskat (recimo zjutraj ali kadar jo dam spat v sobo, pa recimo Ronja je v kuhinji) - in potem če pridem nazaj brez nje (ker se je recimo mala oglasila v spanju, pa je nisem hotela budit), me pošlje nazaj, češ, da je nisem prineslauser posted image , pa ji moram razložit, da sem jo šla pogledat, pa da še spančka, da se je oglasila samo v spanju.
Ko bi rada, da gremo v sobo se igrat, pokaže name in na Lejlo in potem kam naj gremo - torej, da naj jo vzamem in grem z njo v sobo. Tako da - ko se enkrat prepričajo o tem, da jih imata oba še vedno neskončno rada, takrat zelo lepo sprejmejo sorojence, boš videla! In jih je prav ganljivo gledat v njihovi skrbi (Ronja vedno prinese copatek, če Lejli pade dol, vedno jo pokriva, da je ne bo zeblo, če se začne jokat, ji gre dat lupčka, jo proba potolažit, animirat... res je lepo videtuser posted image ) Tak da imaš en svetel cilj pred sabo!

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   [Brisano sporočilo]
11.3.2009 10:43:39   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu ronja)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: kako ravnati s trmastim 16-mesecnikom?...
30.3.2009 20:52:46   
malla13
Jaz sicer nimam odgovora imam pa eno vprašanje naša je stara 17 mesecev vse skupaj pa se je začelo pri 16 mesecih začela me je tapsti oz. primaže mi klafuto otroško, če ji slučajno kaj ne dovolim kar vem da je za njo nevarno in jo dvignem in odstranim in mi jo pripelja in to se mi je že tudi naredilo v trgovini do sedaj samo enkrat ko ji nisem dovolila nekaj vzeti sem jo dvignala in glej ga zlomka pa sem jo dobila (klafuto), kako naj jo tega odvadim,če pa seveda trmari pa se ji smejim in odneha ali pa se preprosto obrnem stran.Je moj prvi otrok.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: kako ravnati s trmastim 16-mesecnikom?...
30.3.2009 21:54:20   
zmajaz
Ronja - odlični nasveti - super si. user posted image  Mi sicer z našo 15-mesečnico še nimamo nekih težav, ampak čez kak mesec, ko bo dobila bratca, bi se pa znale pojaviti kake take težavice in je super, če že vnaprej kake take izkušnje prebereš, in že vnaprej malo veš, kako ravnati, da do tega morda sploh ne pride. user posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





40 otroških laži, ki jim starši vedno nase...
So laži, ki so skupne vsem otrokom, ne glede na njihovo starost in tem lažem starši tudi največkrat nasedemo. Preverite,...
BLOG: Danes sem slaba mama
Slaba mama. Danes sem slaba mama. Zjutraj sem ti oblekla prvo stvar, ki mi je prišla pod roke, niti pogledala nisem ali ...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?