|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   [Brisano sporočilo]
22.8.2009 22:42:37   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Sin noče, da gre mami v službo
22.8.2009 23:36:29   
Shorty_
Sama sem pred podobno situacijo. Sicer sem šla delat takoj po porodniški turnuse in je bilo zelo težko, male nisem vidla po cel teden pa še vsako drugo soboto sem delala cel dan. Moža sem vidla samo pozno zvečer pa ob nedeljah, če sva bila frej. No po letu in pol sem najdla enoizmensko službo in zdaj smo slabe pol leta uživali neizmerno.
Ker pa delam pri privatniku in so plače pod velikim vprašajem si iščem drugo službo ki bo zopet vrtjetno dvo izmenska... prehod bo še težji ampak mislim da jih kar včina dela kontra turnuse in nažalost je danes tako...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Sin noče, da gre mami v službo
23.8.2009 8:16:58   
caillou
Potrpeti bo treba, druge ni. Saj bo na začetku prisoten tisti zoprni občutek, ki pa ga boste mogli tako ti kot tudi otroka, nekako preživeti. Z vsakim oddelanim tednom bo lažje in lepše. V službo je treba hodit, to imej v glavi. Sploh v takih časih, kot so sedaj. Otroci so fleksibilna bitja, ki preživijo marsikaj. Veš, odhod mame v službo je prava mala malenkost, zato se splača potrpeti. Pa srečno!

lp, C. 

< Sporočilo je popravil caillou -- 23.8.2009 8:19:20 >


_____________________________

Homines quod volunt credunt. -- "Ljudje verjamejo to, kar želijo." (Julij Cezar)

(odgovor članu Shorty_)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Sin noče, da gre mami v službo
23.8.2009 8:40:53   
bumerang
Ne vidim razloga, da sinu ne bi smela povedati, da je potrebno plačati račune, kupiti hrano, obleko,... Moj je občasno tulil zjutraj pred vrtcem, da naj ostanem z njim, pa sem mu rekla, da ok ampak da zvečer pa greva denar prosit pred Spar (je že velikokrat videl berače pred trgovskimi centri in vprašal, kaj tukaj delajo, pa sem mu povedala, da prosijo denar, ker nimajo službe). Pa tudi sicer mu v trgovini povem, da mu igrače ne morem kupiti, ker potem ne morem kupiti hrane (ali česa drugega).
Mislim, da je prav, da se otroci že zgodaj zavedo pomen denarja in tega, da vsega ne moremo imeti. In seveda tudi varčevanja in odpovedovanja. In dela.
Moj sin je prepričan, da smo med socialnimi reveži. Je rekel to poletje, da zdaj, ko ne hodim v službo, ni potrebno kupovati igrač, da bo za hrano. Da pa gre raje z mano na plažo kot v vrtec, jaz pa v službo.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu caillou)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Sin noče, da gre mami v službo
23.8.2009 9:09:50   
Anonimen
Povej mu, da gre on v vrtec in ti v sluzbo in da ima vsak svojo "obveznost". Ali ce je kaj za hece, zamenjaj zadevo, on v sluzbo kot oci, ti v vrtec user posted image .

Upam, da boste imeli sreco z varusko in da se bo tudi pri njej dobro pocutil.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Sin noče, da gre mami v službo
23.8.2009 9:19:42   
ThinkPink
Saj se bo navadil tudi tegauser posted image . Moja je bila ful navezana name in ko sem pri njenem letu in pol dobila službo, sem skoraj en mesec hodila v službo s črnimi sončnimi očali (mala se je tako jokala vsakokrat - pa je šla v varstvo k babici in dediju - da po poti nisem mogla zadrževati solz). Ampak ta kritični mesec je minil, sedaj je zjutraj prav vesela, ko se zbudi in kar plane v objem babici in dediju. Mogoče bo imel nekaj začetne krize, ampak potem bo videl, da je to nekaj novega in dobrega in bo tudi ok. Ti pa ne imej slabe vesti (ko sem odhaja v službo in vsak dan videla obup moje punčke, sem se ful sekirala ali sploh delam prav). Kot starši od otrok, tudi otroci rabijo oddih od staršev.
Boš videla - drugo leto takšnega časa, se boš samo še smejala tem "težavam."

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Sin noče, da gre mami v službo
23.8.2009 10:09:14   
klavdijas
Moj predlog je, da kadar si popoldan v službi imaš otroka lepo doma. Nikoli nisem peljala otroka v vrtec, če sem imela službo popoldan. Pa sva se lepo videli vsak dan.


Lep pozdrav,

     Klavdija

(odgovor članu ThinkPink)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Sin noče, da gre mami v službo
23.8.2009 10:27:31   
benika
Moj predlog je, da kadar si popoldan v službi imaš otroka lepo doma. Nikoli nisem peljala otroka v vrtec, če sem imela službo popoldan. Pa sva se lepo videli vsak dan.


S tem se pa jaz ne bi strinjala. Tako kot je zate služba obveza, je za otroka obveza tudi vrtec. In če ga imaš en teden v vrtcu, drug teden doma, pa spet v vrtcu...ja madonca, sej je otrok ves zbegan.

Nalin, bo treba potrpe in se spopriet s situacijo, tako kot mnogo drugih staršev. Preživela boš tako ti, kot oba otročička. Tudi meni se ne zdi nič narobe, če otroku razložiš, da greš v službo zato, da mu boš kupila oblačila, da ne bo lačen, da boš lahko plačala položnice. Tako smo mi razložili starejšemu pa ni bilo potem prevelikih težav.

Je pa težko it po tolikem času v službo. Je bilo pri meni letos isto. Jaz delam na 2 izmeni, mož na 4 izmene. Pa gre, tako ali drugače.

Srečno.


(odgovor članu klavdijas)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Sin noče, da gre mami v službo
23.8.2009 10:38:03   
lunca14
IZVIRNO SPOROČILO: klavdijas

Moj predlog je, da kadar si popoldan v službi imaš otroka lepo doma. Nikoli nisem peljala otroka v vrtec, če sem imela službo popoldan. Pa sva se lepo videli vsak dan.


Lep pozdrav,

    Klavdija



Jaz se pa strinjam s tem,zakaj,pa je vrtec obvezen za otroka,saj ne služi denarja v vrtcu,on je tam v varstvu,in če varstvo ima,mu ni treba it v vrtec,pa zmeda,saj se navadi,en teden hodi,drug teden je doma,meni je bolj pomembno,da je otrok z mano,kot pa da ima v glavi da mora hodit v vrtec.Če bi mela dvoizmensko delo,in bi vedela,da ne bom cel teden videla svojih otrok,bi ga pustila tisti teden doma,če je možno,ne vem kdaj ti rpide mož domov,če pa je možna ta varianta,jo iskoristi,ko,bo otrok v šoli,tega ne boš mogla iskoristit,čas gre pa prehitro naprej in naši otroci odraščajo,s svetlobno hitrostjo,in najbolj potrebujejo svojo mami in očija.

_____________________________

Dan mi lepšajo moji trije sončki.

(odgovor članu klavdijas)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Sin noče, da gre mami v službo
23.8.2009 10:48:18   
benika
Če otrok hodi v vrtec, potem naj hodi redno. A ko bo šel v šolo ga boste tud imele en teden doma en teden pa v šoli? A ko bo enkrat star 6 let vas pa otrok ne bo rabil toliko kot pri 3,4 letih?

Tudi otrok si v vrtcu najde prijatelje in je rad v njihovi družbi, kjer uživa in se zabava. Zdi se mi prav, da otrok kdaj pa kdaj ostane doma za kak dan, da ne bo pomote. Ampak da je pa enkrat v vrtcu, enkrat pa ne, to pa ne podpiram.

(odgovor članu lunca14)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   [Brisano sporočilo]
23.8.2009 11:01:43   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu lunca14)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Sin noče, da gre mami v službo
23.8.2009 14:28:02   
ronja
PO moje mu povej po pravici, zakaj moraš v službo, sicer bo mislil, da je še sam kriv zato - ker hodiš zato,d a dobi igračke in ne bo imel takega veselja z njimi ali pa ti bo lepega dne prišel in rekel, da jih v bistvu niti ne želi, da ima rajši, da si doma - kaj boš pa potem? mu morala razložit po pravici, ni druge...

Kar se tiče vrtca (a do zdaj je hodil v vrtec ali si ga imela doma?) - saj obstaja še kakšna vmesna varianta: ne samo da ga sploh ne pelješ v vrtec, kadar si popoldne ali pa da ga pelješ kot vsak drugi dan. Lahko ga tiste dni, ko si popoldne pripelješ malo kasneje (in to poveš vzgojiteljicam, da ne bojo čakale nanj), tako ne boš rabila varuške, vidva bosta pa imela tisto dodatno uro ali dve zjutraj, da se malo pocrkljata... Poznam starše, ki začnejo delat ob 10:30 in peljejo otroka v vrtec pač ob 10h, zakaj bi ga dajali prej?

In če ga imaš en teden v vrtcu, drug teden doma, pa spet v vrtcu...ja madonca, sej je otrok ves zbegan.
 
kaj pa vem: na 5 dni vrtec, 2 dni doma se baje večina kar lepo navadiuser posted image -zakaj se potem ne bi na 1 teden vrtec, en deden doma?

Tudi jaz se že psihično pripravljam na to, da bosta šli v vrtec (to, da grem jaz v službo, se mi ne zdi tako hudo kot to, da gresta onidve v vrtec) in kako bom to razložila - tudi moja starejša je namreč navajena (mlajša itak), da je doma in da sem na dohvatu ruke. Ampak ker je družabna, nekak računam, da ji bo v vrtcu všeč, pa še vzgojiteljica se mi zdi super.

Če otrok hodi v vrtec, potem naj hodi redno. A ko bo šel v šolo ga boste tud imele en teden doma en teden pa v šoli? A ko bo enkrat star 6 let vas pa otrok ne bo rabil toliko kot pri 3,4 letih?

No, saj en teden tako, drug tako, je tudi red - samo urnik je drugačen kot za večino otrok. jaz bom probala delat 4 dni po 5 ur, če se bo dalo zmenit, namesto 5 dni po 4 ure in bosta tako hodili v vrtec 4 dni, doma bosta pa 3 dni - pa dvomim, da tega ne bi mogli skapirat...
Ja, jaz dejansko mislim, da me bojo vsako leto malo manj rabili - že zdaj me Ronja rabi manj kot Lejla - ona lahko gre za cel dan z babi in dedom na vikend, Lejla pa še ne more. In pri 6ih te sicer še zelo rabijo, vendar verjetno vseeno malo manj kot pri 3 letih.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Sin noče, da gre mami v službo
23.8.2009 20:09:36   
mamči
IZVIRNO SPOROČILO: benika

Če otrok hodi v vrtec, potem naj hodi redno. 


Zakaj že? Radi reda, ker tako pač mora bit user posted image

Moja dva sta tudi ostajala doma, ko sem delala popoldne. Ker drugače ju vidim zjutraj za 20 min, ko se pa zvečer vrnem , pa velikokrat že sladko spita. In to dan za dnem.

Zato smo pa imeli super dopoldanske fešte in veš kaj, tud ene neupravičene nista dobila v vrtcu user posted image

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Sin noče, da gre mami v službo
23.8.2009 21:28:57   
ZmajTolovaj
Se bo že navadil. Kar pogumno, mislim, da bo vsem koristilo.

_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu mamči)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   [Brisano sporočilo]
23.8.2009 21:36:17   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu ronja)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Sin noče, da gre mami v službo
23.8.2009 21:51:42   
blaža

IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

Ne vidim razloga, da sinu ne bi smela povedati, da je potrebno plačati račune, kupiti hrano, obleko,... Moj je občasno tulil zjutraj pred vrtcem, da naj ostanem z njim, pa sem mu rekla, da ok ampak da zvečer pa greva denar prosit pred Spar (je že velikokrat videl berače pred trgovskimi centri in vprašal, kaj tukaj delajo, pa sem mu povedala, da prosijo denar, ker nimajo službe). Pa tudi sicer mu v trgovini povem, da mu igrače ne morem kupiti, ker potem ne morem kupiti hrane (ali česa drugega).
Mislim, da je prav, da se otroci že zgodaj zavedo pomen denarja in tega, da vsega ne moremo imeti. In seveda tudi varčevanja in odpovedovanja. In dela.
Moj sin je prepričan, da smo med socialnimi reveži. Je rekel to poletje, da zdaj, ko ne hodim v službo, ni potrebno kupovati igrač, da bo za hrano. Da pa gre raje z mano na plažo kot v vrtec, jaz pa v službo.


S tem se tudi jaz strinjam.

edino to mi ni ok, da ta mali misli, da ste na robu sociale. Ker pri nas doma je blo vedno tako, da sem mislila, da smo tudi mi malček bolj ubogi. Sedaj, ko sem odrasla pa vidim, da sploh ni bilo tako. Imam čisto drugačno sliko. In moja mama je še sedaj šparovna. Vedno kako nimajo kao, ma ne vem, to se njej vleče po moje že od otroštva.

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Sin noče, da gre mami v službo
23.8.2009 22:12:07   
bumerang
Veš, pri štirih letih nima neke predstave. Ali si reven ali pa bogat. Sem mu sicer poskušala razložiti, da sem na dopustu in da sem čeprav sem z njim, plačana, ampak mu nekako ni šlo skupaj z razlago od prej tako da smo do nadaljnjega socialni primer.
Si bo že kasneje ustvaril pravo sliko.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Sin noče, da gre mami v službo
25.8.2009 9:07:23   
5ra_28

Mene po porodniški tudi čaka služba, pa me je že strah joka (od tamalga in mojgauser posted image ).
Pa imam tudi službo z hudim delovnikom, ampak en dan na teden pa fraj. Pa mi ne pade na pamet, da bi ga imela takrat v varstvu, ne glede al v vrtcu al pri babici. Zakaj? Da bom jaz takrat v miru gospodinjila ali pa hodila okrog? Pa no way! Tisti dan bo samo najin. Če pa bi delala tudi popoldan, bi ga tudi dajala kasneje v vrtec ali pa bi bil doma.

Mogoče bo pri 5 ali 6 letih sam rekel, da hoče v vrtec, tudi tisti dan, ko bom jaz fraj, sam ko pa so še mali, pa sigurno ne. Potem se bom pa pri njegovih 11 ali 15 letih po glavi tepla, kam je šel čas. Da nisem bila z njim, ko bi lahko bila??!!

Glede zmedenosti pa takole: moja sestrična je hodila 3x na teden v nemški vrtec in 2x na teden v slovenki (v Nemčiji), pa ni bila nič zmedena. Rezultat, še več prijateljev in pri 7, 8 letih govori tekoče slovenko in nemško.

_____________________________

Končno smo trije:)

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   [Brisano sporočilo]
25.8.2009 9:44:11   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu 5ra_28)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Sin noče, da gre mami v službo
25.8.2009 12:07:06   
ZmajTolovaj
IZVIRNO SPOROČILO: Nalin

no mene zdaj strah nekako že zapušča in mislim da se tudi starejši počasi navaja na misel, da bo mami šla v službo. Še vedno se mi porajajo vprašanja, kako bomo zvozili, ampak saj drugega nam itak ne ostane, a ne?


Točno to. Jaz si nisem mogla niti v sanjah predstavljat, da bo mož delal 6h-14h, jaz 12h-19.30, kaj bo vmes, kam s tamalo, kdo bo vse rihtal, nič ne bomo skup .... Eh, smo se hitr navadili, še celo fajn je bilo, da sta bila malo sama, sta ratala taka frenda, da verjet ne moreš user posted image
V glavnem, samo brez panike - sproti in počas, pa bo.  user posted image


_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 20
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Norice ali vodene koze
photo
Norice ali vodene koze so najpogostejša nalezljiva bolezen z izpuščaji. Bolezen se pojavlja skozi vse leto, v večjem šte...
Kdaj je čas za kahlico?
Tako kot na skoraj vseh področjih otrokove vzgoje se tudi pri navajanju na kahlico teorija in praksa skozi čas spreminja...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?