|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   [Brisano sporočilo]
12.4.2010 20:58:15   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kdaj so zaceli lagati?...
12.4.2010 21:46:09   
luan
O naš je začel nekje pri štirih letih.Zdaj pri šestih pa že tako naloži, da me včasih skor prepričauser posted image .Mi je pa ena rekla, da otroci ne lažejo, ampak imajo bujno domišlijouser posted image .

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kdaj so zaceli lagati?...
12.4.2010 21:54:03   
BUŠICA
moj laže odkar zna povedati ja in ne user posted image

smrdi 3m vstran..si kakal?
neee

(odgovor članu luan)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kdaj so zaceli lagati?...
12.4.2010 21:54:53   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: luan

O naš je začel nekje pri štirih letih.Zdaj pri šestih pa že tako naloži, da me včasih skor prepričauser posted image .Mi je pa ena rekla, da otroci ne lažejo, ampak imajo bujno domišlijouser posted image .

Ja, tudi naša ta srednja je nekje tam začela... In ima tako bujno domišljijo, da ne moreš verjet user posted image Samo jo odvajam od laganja (I'm sorry, je pa res tanka linija med laganjem in bujno domišljijo user posted image ), ker striktno ignoriram tisto, kar naplete zraven. Tako pač ne gre. Bujno domišljijo raje preusmerim na pisanje zgodbic (ona govori, jaz tipkam), risanje, plastelin ipd.

Meni je to strašno fascinantno, ker ta starejša hči ni bila taka.

(odgovor članu luan)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kdaj so zaceli lagati?...
12.4.2010 22:15:21   
Urska09
Zares v četrtem razredu. Me je skoraj kap!

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kdaj so zaceli lagati?...
12.4.2010 22:18:59   
Jessy
Mene je moja, skoraj 5-letnica, pred mesecem dni tako okrog prinesla, da sem ji popolnoma verjela. Šele zvečer sem izvedela pravo verzijo, ko je prišel tast na obisk. Od takrat naprej je že večkrat naložila po svoji domišljiji, tako da sem zelo previdna od takrat.

_____________________________

http://www.mojalbum.com/taia/moje-torte

(odgovor članu Urska09)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kdaj so zaceli lagati?...
12.4.2010 22:30:19   
Jančika_
Tavečji bo star 6, pa ne bi rekla, da se kaj fuli. Srednji bo 4, pa laže kot pes tečeuser posted image . Zaenkrat je to sicer bolj na ravni bujne domišljije in želj ("Mami, v tistem avtu spredaj se pa pelje Maj, sem ga videl" - v vseh avtih in vseh hišah je Majuser posted image ), ampak se pa tudi zgodi, da gre dol k dediju in mu naplete, da je že jedel kosilo, zato da dobi keks.

(odgovor članu Jessy)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   [Brisano sporočilo]
12.4.2010 22:51:41   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Jančika_)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kdaj so zaceli lagati?...
12.4.2010 23:52:14   
m_o_i
moja nesojena necakinja s fantovsko duso(beri: plezanje na drevesa, voznja s kolesom itd. zato posledicno polna krast, odrgnin in modric) je pri svojih rosnih treh letih na vrata privlekla socialno user posted image
se danes, po vec kot 10ih letih, prav vidim tisto kosilo-vsi za mizo, lepo jemo, ko pozvoni in dva iz socialne na vratih. takrat je obstalo nekaj src, priblizalo se je kr nekaj infarktov-pa saj si predstavljate...

skratka, frajlica je vzgojiteljici v vrtcu razlozla, da jo doma redno tepejo in da so bojne rane na njej posledica teh tepezev domauser posted image
lepe seanse so potem imeli starsi s pristojnimi institucijami user posted image  in prisezem, da je ni nikoli od nikogar dobila niti po riti v plenici, kaj sele na golo kozo...zasluzla si jih je pa res vsaj 5 na danuser posted image

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kdaj so zaceli lagati?...
13.4.2010 0:32:41   
Naja31
Starejši je star 5 let in ne laže (še ne). Tudi ko mu rečem, da kaj ne sme očitu povedat, teče takoj k njemu, da mu pove kaj mu ne sme povedat. 

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kdaj so zaceli lagati?...
13.4.2010 7:22:52   
kaya2007

IZVIRNO SPOROČILO: BUŠICA

moj laže odkar zna povedati ja in ne user posted image

smrdi 3m vstran..si kakal?
neee


to pa naša tudi počne user posted image pa včasih ko jo kdo kaj vpraša, tudi npr. reče ja, čeprav je odgovor ne user posted image

(odgovor članu BUŠICA)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kdaj so zaceli lagati?...
13.4.2010 7:26:13   
ZARA
Uf, ne vem. Ampak to je tako bolj nedolžno laganje, pa izmišljevanje.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu kaya2007)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kdaj so zaceli lagati?...
13.4.2010 7:41:53   
sanelaa
IZVIRNO SPOROČILO: BUŠICA

moj laže odkar zna povedati ja in ne user posted image

smrdi 3m vstran..si kakal?
neee


Pol je naš 17m star tudi že lažnivec. user posted image  Se pokaka v pleničko, prav vidiš ga, on cel rdeč, smrdi na polno, pa ga vprašaš če se je pokakal on pa ful prepričljivo: neeee.

Ampak okej, to jaz vzamem kot nepoznavanje določenih pojmov in ne kot laž.

< Sporočilo je popravil sanelaa -- 13.4.2010 7:53:54 >

(odgovor članu BUŠICA)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   [Brisano sporočilo]
13.4.2010 13:57:45   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu m_o_i)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: kdaj so zaceli lagati?...
13.4.2010 14:01:13   
Ajvy
In kako reagirate ko se zlažejo?KAj rečete? LEpo prosim za izkušnje....

_____________________________

Beauty Comes With Dark Thoughts

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: kdaj so zaceli lagati?...
13.4.2010 14:53:00   
juniorka
Nas kaksne 2,3 mesece pred 3 letom, ne domislija, tist je drugo... Ko sem ga vprasala, ko je z wc prisel, ali si je umil roke( sem vedla, da ne) in je odgovoril JA. Sem ga se enkrat vprasala z malo glasnejsim, povzdignjenim gasom in ga resno pogledla, pa je rekel NE. To ponavadi pomaga,ce pa po pravici pove prvic, pa vztraja pri istem odg.

_____________________________

11.11.09 ob 9.09 Leila 4065g in 58cm
1m: 5110g 60cm
2m: 6035g 62cm
3m: 6560g 65cm
4m: 7150g 70cm
6m: 8000g 74 cm
8m: 9000g 77 cm
11m: 10kg 80cm

(odgovor članu Ajvy)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: kdaj so zaceli lagati?...
13.4.2010 19:16:19   
Bonnie_RR
Pri 4 letih.

Ravno danes je v vrtcu vztrajno zatrjeval, da je spal (sem pred tem izvedela, da ni), cincat je začel šele, ko sem ga vprašala, če lahko vzgojiteljico pokličem in jo vprašam, če je to res.
Drugače pa js takrat, ko vem, da laže, hočem, da me pogleda v oči in takrat si večinoma premisli...


_____________________________

Ponosna mamica dveh navihanih zakladkov, Nika in Vite.

(odgovor članu juniorka)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: kdaj so zaceli lagati?...
20.4.2010 8:03:29   
Balerina
Mo tamal se je začel izmišljevat že pri 2letih. Mi je ravno včeraj ko sem ga vprašala kdo je vrgel olupak na tal rekel da je sestrica čeprav je sploh ni bilo doma. To imata tako ali tako oba da je drugi kriv, včasih če z možem ne veva kdo je naredi sta pa oba kaznovana.
no njegova sestrica pa je začela tam nakje pri 3letih. pa to tiste domišljiske, pa tisto ko malo zameša določene kaje in dogodke med sabo in potem takšna zgodbica ven pride ki ji pa mami verjame, nič hujšega. Pa tisto da še ni jedla sladoleda da si je umila roka (ko vem da se jih ni ponavadi kar ustrajam in rečem da se jih greva pa skupaj ponovno umit), ... Mi je pa kakšen mesec nazaj ko sem ji rekla da ne morem verjeti da si je umila roka ker nisem nič slišala do voda teče in je šla jezna v kopalnico odprla vodo in potem me je spraševala a sedaj slišim kako voda teče. Ja seveda sem slišala pa tudi to da semo voda teče v lijak ne pa na njene roke in sva se potem skupaj umili, ker nisem bila zadovola s tem da voda teče pač pa da si umije roke.


(odgovor članu Bonnie_RR)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: kdaj so zaceli lagati?...
23.6.2010 9:43:33   
julam
sem že hotela novo temo odpret, pa bom kar tukaj nadaljevala. Se strinjam, da je razlika med bujno domišljijo in laganjem. In naš skoraj 4-letnik me je že večkrat NALAGAL. Obvlada zadevo in to me skrbi, kaj bo vnaprej. Ne zaupam mu.

Npr danes zjutraj sva se zmenila, da se obleče, gre lulat, potem pa lahko pogleda risanko (na njegovo željo), dokler se ostali ne zrihtamo. In se obleče in gre v kopalnico in slišim vodo iz pipe in je sumljivo hitro nazaj. Prižgem TV, še enkrat vprašam, če je šel lulat, mi zagotovi, da je in to je to. Potem pa grem v kopalnico sebe štimat i n ugotovim resnico: mulc je samo vodo odprl, zaprl in  opravil. Torej WC nedotaknjen.

To je bilo zame premišljeno in zavestno laganje, s ciljem, da čim prej pride do risanke. Evo, to mi pa ni več nedolžno, niti ni bujna domišjlija. Skrbi me, kakšne mi bo natolceval v puberteti, če že zdaj obvlada.

Seveda sva imela dialog, seveda ni bilo več risanke,... ampak vseeno, a so kakšne metode, kako rojenim lažnivim kljukcem izbiti iz glave ta način komunikacije? Ta starejši je 5 let, pošten do konca, naivko, nikoli ne laže, čeprav ga kdaj zasrbi.

Prosim za nasvet... user posted image



(odgovor članu Balerina)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: kdaj so zaceli lagati?...
23.6.2010 10:05:52   
Felicita
IZVIRNO SPOROČILO: julam



Seveda sva imela dialog, seveda ni bilo več risanke,... ampak vseeno, a so kakšne metode, kako rojenim lažnivim kljukcem izbiti iz glave ta način komunikacije? Ta starejši je 5 let, pošten do konca, naivko, nikoli ne laže, čeprav ga kdaj zasrbi.

Prosim za nasvet... user posted image





to tut mene zanima... tamala laže že od malega (zdej je na pragu pubertete) in če ji predočiš da je lagala ona ne bo priznala oz. laže tko da sama seb verjame. in zlaže se brez da bi z očesom trenila in te gleda v oči in se ti zlaže. kazni pa ne zaležejo, nobene whatsoever, njej je ''vseen'' in je sposobna tut en teden ležat v postli in gledat v luft ker ne sme nič drugega počet user posted image

< Sporočilo je popravil Felicita -- 23.6.2010 10:06:45 >


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu julam)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: kdaj so zaceli lagati?...
23.6.2010 10:08:07   
Kerensa*
Moj 4,5-letnik je Lažnivec no.1, za Pubertetnika se pa ne spomnim več, kdaj je začel. Glede na to, da ima veliko očetovih genov, najbrž tudi zelo kmalu. user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: kdaj so zaceli lagati?...
23.6.2010 10:19:13   
*miska.mcc*
pismo, moja 2 pa ne lazeta. resno. in nikoli nista. v  bistvu, nisem ju ujela se na lazi....
alpa ako prekleto dobro obvladatauser posted image


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: kdaj so zaceli lagati?...
23.6.2010 10:36:15   
Klemy82
Ja, tudi naši omladinci (od svakinje mularija) imajo svoje fore. Sploh tamali drobižek, 4 leta star... ma to bitje zna tako lagat, da adijo pamet! Najbolj mi je pa hecno takrat, ko si zraven, ko nekaj naredi, pa ti bo zatrjeval, da niiii reeees. Recimo zadnjič so vsi dobili po eno vrečko gumi bonbonov... si je nabasal v usta, da mu je ven letelo in mama popizdi, da nej pospravi, lahko samo še enega vzame, ostalo pa v torbo. MAli vzame enega, mama mu vzame vrečko, on pa, ja maaamiiii, sej enega še lahkoooo, sej še nisem tistega ko si rekla da lahko... S tem da pri nas itak ni nobene discipline in se zdi vsem ful simpatično in smešno... ne vem, no, jaz še nisem videla, da bi bil kaznovan, ker se je zlagal. Tak da po moje si misli, da je ful frajer...al kaj.
No, saj jst sem že itak rekla, da se ne mislim vtikovat pa nej imajo mulce, kakršne si bojo gor spravili.


_____________________________

Jst.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: kdaj so zaceli lagati?...
23.6.2010 21:20:32   
Najaa
IZVIRNO SPOROČILO: juniorka

Nas kaksne 2,3 mesece pred 3 letom, ne domislija, tist je drugo... Ko sem ga vprasala, ko je z wc prisel, ali si je umil roke( sem vedla, da ne) in je odgovoril JA. Sem ga se enkrat vprasala z malo glasnejsim, povzdignjenim gasom in ga resno pogledla, pa je rekel NE. To ponavadi pomaga,ce pa po pravici pove prvic, pa vztraja pri istem odg.


Tudi jaz sem ugotovila na tak način, le da malo po tretjem letu.
To so sicer nedolžne laži, pa vseeno se mi zdi malo prehitro. Je pa treba razlikovat, kdaj gre za domišljijo in kdaj pravo laž. Ta primer je res laž.

(odgovor članu juniorka)
Neposredna povezava do sporočila: 24
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Mesec rojstva lahko vpliva na poklic tvoje...
Si vedela, da mesec rojstva, v katerem je rojen tvoj otrok, lahko vpliva na njegov poklic?
Norice ali vodene koze
photo
Norice ali vodene koze so najpogostejša nalezljiva bolezen z izpuščaji. Bolezen se pojavlja skozi vse leto, v večjem šte...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?