|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   3 letnica noče vozit kolesa
22.6.2010 13:02:22   
principessablu
Pozdravljene,doma imamo 3 letnico,ki noče pa noče iti na kolo oziroma čim nekaj ne gre takoj obupa in noče niti probat,najraje bi bla dojenček,da se vsede na avto in se jo potem vleče,tega pa ne dopuščam več...vse bi rada mela od rolarjev,drsalk,ampak kaj ko takoj obupa....vem da je težko poganjat sploh ko na pedalih ni tistega kako se reće,da drži nogico,ampak vidim druge na kolesih,pa so precej mlajšiuser posted image ,moja mami pravi naj ji kupim poganjalčka,meni se zdi da JE TO BREZVEZE,SPLOH ČE IMA ŽE KOLO...kaj pravite vi?naj počakam,bo že pokazala voljo ali naj kupim poganjalčka?hvala za ideje
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: 3 letnica noče vozit kolesa
22.6.2010 13:23:24   
Naja31
Zakaj pa jo siliš?

Če noče, pač noče. Stara je 3 leta!!!!

(odgovor članu principessablu)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: 3 letnica noče vozit kolesa
22.6.2010 13:23:57   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: Naja31

Zakaj pa jo siliš?

Če noče, pač noče. Stara je 3 leta!!!!



Kako zakaj? Če zna sosedov pob, mora znat tud naša. Ti si pa res hecna.

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: 3 letnica noče vozit kolesa
22.6.2010 13:26:30   
principessablu
pa sej jo ne silim,poskušam jo naučit...jo vprašam če gre gor,pa gre pol mi pa pravi porivaj me...zato sprašujem kaj nej...a lohk kakšen pameten nasvet ali sam bedni,nepotrebno komentarji...pa briga me za sosedove...

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: 3 letnica noče vozit kolesa
22.6.2010 13:27:55   
Najaa
Mislim, da ti bo vsaka napisala v smislu, da je ne sili. Če noče, noče.
Pa tudi nehaj kupovat vse, kar si zaželi. Povej ji (toliko bo že razumela), da ko si je zaželela kolo, si ji ga kupila in ker ga noče uporabljat, ne boš nič drugega kupila. Mogoče bo pa pol začela vozit.

(odgovor članu principessablu)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: 3 letnica noče vozit kolesa
22.6.2010 13:39:16   
principessablu
no to sem rabla,se pravi da ji ne kupujem drugega,dokler tega ne bo hotela...nočem biti zmaj,ker ji ne kupim poganjalčka,tudi svoji mami ne pustim da ji ga kupi,ker je to too much za moje pojme...vega majo polno rit in to je to...

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: 3 letnica noče vozit kolesa
22.6.2010 13:48:08   
PeggyBundy
Dve čez rit, pa si bo hitro premislila.

(odgovor članu principessablu)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: 3 letnica noče vozit kolesa
22.6.2010 13:55:41   
sazi
Sin je šel na kolo 1. z dobrimi tremi leti. Mu ni in ni šlo. Je tudi takoj obiupal. Nismo ga nič silili. Ko je hotel "kolesarit", sem mu prinesla kolo, dala gor čelado, je malo probal, pa nehal. Malo sem ga potiskala in mu nakazovala, kako se pritiska na pedala - pa nič. Sem se tudi spraševala, kaj bo iz tega. pa se je naučil in si občasno želi kolesarit - ampak bolj kratke razdalje. Sem mu pa vseeno kupila poganjalca (kolo brez pedal), da če drugega ne, se bo naučil loviti ravnotežje. Na tega se je pa prilepil - ves čas samo like-a bike. Na dopustu, povsod, smo prišli kamor smo hoteli, mali pa zraven. Še zdaj bolj uživa na poganjalcu, kot na kolesu, pa je star dobra 4 leta. Bo že še čas za kolo, če ga bo veselilo. Dokler se pa z mano povsod vozi z lika-a-bikom - tudi v vrtec, pa naj ga ima in uživa.

Mu pa ne kupujem vsega, kar si zmisli - like-abike sem si izmislila jaz in k sreči zadela v polno.

(odgovor članu principessablu)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: 3 letnica noče vozit kolesa
22.6.2010 14:00:55   
principessablu
ja so si res različni tile naši otroci...bla je čist navdušena nad kolesom,ampak samo v trgovini,ker je bil roza,,,mah kaj naj grem z njo v trgovino,da tam probamo poganjalča,pol ga bomo pa domov prinesli,pa spet ne bo nič...ja najboljš da grem probat...hvala za tolažbo..

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: 3 letnica noče vozit kolesa
22.6.2010 14:01:48   
tažana
tudi naša se je lansko leto (3,5 L) odločila da ne bo vozila kolesa. pa se je prej pol leta zelo lepo vozila potem pa ji je nekaj kliknilo v njenih možgačkih in se je kar naenkrat bala. user posted image ko se kolo ni premikalo se je drla da gre prehitro user posted image . Ker je bilo že pozno jeseni smo kolo pač pospravili in zaključili s to aktivnostjo. letos pa smo šli po večje kolo (tisto je bil premajhno) in ker ni bilo koleščkov sva pred trgovino poizkusile kar brez, pa mi je skoraj speljala user posted image .

Tako da počakaj da muha mine in ne kupuj nadomestkov. predvsem pa ti želim veliko strpnosti.
Aja pri naši ena čez rit ne bi nič pomagala- kvečjemu bi naredili še večjo štalo.
Ne pokaži ji, da je to tebe vrglo iz tira, pospravi in pozabi na to! SREČNO!

(odgovor članu PeggyBundy)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: 3 letnica noče vozit kolesa
22.6.2010 14:02:00   
principessablu
he he,ja najboljš da dve čez rit,to pa ne pali pri otrocih,najbrž jih nimaš,da take bedarije pišeš...

(odgovor članu PeggyBundy)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: 3 letnica noče vozit kolesa
22.6.2010 14:39:16   
klara2007
tudi naša bo stara 3 leta.
ko je dobila kolo je bila zelo vesela, semmislila zdaj pa jo bo po vsej cesti dovolj...ampak ni in ni šlo...sploh ni imela volje...pa jenismonič silili...potem pa je čez čas sama rekla dase gre peljat in glej- vozikot bi znala že dolgo časa...
skratka hočem povedati, da je ne siliti...sama bo še prehitro začela.potem bojo pa padci in podobnouser posted image

(odgovor članu principessablu)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: 3 letnica noče vozit kolesa
22.6.2010 14:43:01   
barni
Za našo sem tut mislila, da ne bo nikoli hotela na kolo. Potem pa je kar en dan na bratrančevem odkolesarila. In smo šli v trgovino in ji kupili svojega.

Ima pa že od prej tudi poganjalčka brez pedal, pa se sploh noče vozit z njim. Pravi da nima pedaluser posted image

Tako da vse ob svojem času. Mi je moj rekel, da bomo prodali poganjalček, ker je praktično nov, 1x ga je imela zunaj. Pa sem rekla, da še malo počakamo. Morda ji bo pa kliknilo tut za poganjalčka?

(odgovor članu klara2007)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: 3 letnica noče vozit kolesa
22.6.2010 15:18:17   
butt3rfly

IZVIRNO SPOROČILO: Volga

IZVIRNO SPOROČILO: Naja31

Zakaj pa jo siliš?

Če noče, pač noče. Stara je 3 leta!!!!



Kako zakaj? Če zna sosedov pob, mora znat tud naša. Ti si pa res hecna.


user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: 3 letnica noče vozit kolesa
22.6.2010 15:27:09   
eva1
Pospravi kolo in jo pusti da se sama odloči zanj..naš fant je šele letos pri dobrih 5 letih začel uživati na kolesu...ampak predno se je naučil voziti brez koleškov pa ni da ni, 2x se je peljal, pa konec...pol k smo ga učili brez pomožnih kolesoščkov pa je 1x padel, pa se cel teden ni več usedel nanj..zdej pa uživa in dirka z njim, da ga komaj bremzamouser posted image

(odgovor članu butt3rfly)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: 3 letnica noče vozit kolesa
22.6.2010 16:24:36   
diva 4
Nisem brala predhodnih komentarjev.
Pa pusti otoka naj se vozi s čim se hoče.Naš sine je star 5 let pa se vozi s poganjalcem, kolesom s pom. koleščki pa tudi s čisto pravim kolesom.Pusti ji čas .Bo že , ko ji bo.Koneckoncev pa je stara komaj 3 leta, in ne že 3 leta.

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: 3 letnica noče vozit kolesa
22.6.2010 19:49:40   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: principessablu
pa sej jo ne silim,poskušam jo naučit...jo vprašam če gre gor,pa gre pol mi pa pravi porivaj me...zato sprašujem kaj nej...a lohk kakšen pameten nasvet ali sam bedni,nepotrebno komentarji...pa briga me za sosedove...


naša je ista lenoba. plus še besna rata kdaj ko ji takoj ne rata in noče niti probat več. mi ji nameravamo kupit poganjalca letos poleti in če bo kakorkoli hotela "da mi pomagamo" ji bomo rekli, da se ne da in da mora sama, ker je stvar tako narejena. da naj pogleda druge in ti tudi vsi sami (pokazat je druga reč, "pomagat" vozit pa nekaj drugega). mal se znajdi - a zdaj pa kar ne boš vedla kaj odgovorit, ko mal jamra al kaj? ma ne da se in konc. nisem še nobenga starša vidla, da bi za poganjalcem laufal.. user posted image torej, poganjalca bo mela in dokler ga ne bo obvladala (in si pridobila neko izkušnjo učenja in uporabe podobnih predmetov), in imho je brez veze kolo prej - itak ga ne bo znala vozit. samo mi kolesa nismo kupili (zato poganjalec, ker je predfaza za ravnotežje). če bo pa poganjalec stal v kotu pa kolesa ne bo. tako je to pri nas user posted image

hoj, barni, kak poganjalec mate? user posted image


< Sporočilo je popravil mateyka -- 22.6.2010 19:53:48 >

(odgovor članu principessablu)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: 3 letnica noče vozit kolesa
22.6.2010 21:39:10   
Nika v službi
Mi smo imeli praktično do letošnje pomladi Kettler poganjalčka, ki je bil za našo madam zakon. Ga je uporabljala od njenega 2. leta starosti non-stop. Kolesa ni hotela niti poskusiti, dolgo sploh ni znala pedalirati. Ni imela potrpljenja niti poskusit, ampak je pač nismo silili. Potem pa mi nekega dne reče, da se v vrtcu vozi s kolesom in da bi ona tudi imela svojega. Me je skoraj kap trefnila. In smo šli kupit kolo, že v trgovini se je neumorno vozila gor in dol, da so meni skoraj oči padle iz jamic, saj lastnega otroka do tistega trenutka sploh še nisem videla vozit kolesa.

Od takrat poganjalec ni več aktualen, zdaj je navdušena kolesarka. Ampak pozor, to se je zgodilo pri 4 letih starosti! Zdaj se psihično pripravljamo, da odstranimo pomožna koleščka - tudi to je projekt zase.

Pri nas ne gre nič na silo - ko se ona odloči, potem pa ja. Bi rekla, da tudi ti preprosto odnehaj in počakaj. Bo že prišel čas (in navdušenje) tudi za kolo.

< Sporočilo je popravil Nika v službi -- 22.6.2010 21:40:05 >


_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: 3 letnica noče vozit kolesa
22.6.2010 21:41:31   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Nika v službi

Pri nas ne gre nič na silo - ko se ona odloči, potem pa ja. Bi rekla, da tudi ti preprosto odnehaj in počakaj. Bo že prišel čas (in navdušenje) tudi za kolo.


Podpis.

(odgovor članu Nika v službi)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: 3 letnica noče vozit kolesa
22.6.2010 22:17:54   
2.2.
imamo isti problem z tem da se ona hoče vozit samo če jo jaz rinem pravi da se ji ne da trmasta je ko.....no ja po meni. ma bo že

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: 3 letnica noče vozit kolesa
23.6.2010 8:06:40   
barni
Poganjalec je Kettler 12 col. Pa ga noče. Kaj čem. Nima pedal, sm pa tut smotana da nisem vidla tega a ne?user posted image

(odgovor članu 2.2.)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: 3 letnica noče vozit kolesa
23.6.2010 9:19:46   
principessablu
no vidim da nisem edina s temi problemi,mi je prec lažje..mah te babice se tok vmešavajo in so tok pametne,da če jih poslušam se mi kr mal trga...mene krivijo da otrok ne vozi kolesa,pa bolj ko jaz njej razlagam,da bo že,bolj ona tupi svoje...naj se gre solit...hvala bogu za ringarajouser posted image user posted image hvala vsem

(odgovor članu barni)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: 3 letnica noče vozit kolesa
23.6.2010 10:38:52   
polma
IZVIRNO SPOROČILO: principessablu

no vidim da nisem edina s temi problemi,mi je prec lažje..mah te babice se tok vmešavajo in so tok pametne,da če jih poslušam se mi kr mal trga...mene krivijo da otrok ne vozi kolesa,pa bolj ko jaz njej razlagam,da bo že,bolj ona tupi svoje...naj se gre solit...hvala bogu za ringarajouser posted image user posted image hvala vsem
Ja, pa bi takoj povedala, da sploh n i problem v tem, da 3letnica noče na kolo, ampak da babica hoče da bi ga vozila.  A ga je ona kupila? A njeni so pa znal vozit kolo, pa take nemunosti ? Če ni tašča, jo kar lepo nap... naj se briga zase. Ampak imam filing, da je tašča..... user posted image


_____________________________

Še never nisem bla tko bed k hojte!!!

(odgovor članu principessablu)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: 3 letnica noče vozit kolesa
23.6.2010 13:45:46   
melanija
MOja hči bo imela jeseni 5 let pa se še vedno vozi z pomožnimi kolesci okoli, na kolo pa je prvič šla lani jeseni, ni bilo šanse da bi se prej kaj začela učiti. Tudi sedaj ni nek navdušenec za kolo. Medtem ko brat ima sedaj 2 leti in pol pa že veselo poganja okoli kolo z koleščki. Kadar hočeš in kolikor časa hoče,včasih se mi zdi da spoloh ne bo šel dol.

Moje mnenje je da so otroci različni eni prej drugi kasneje. Tvoja hči je ista kot moja,ravno tako je delala ona, pa sem jo pustila in no lani je končno vsaj malo zlezla na kolo in sedaj gre toliko, da lahko vsaj rečem da se zna peljat.

Pusti jo, enkrat bo že.

(odgovor članu principessablu)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: 3 letnica noče vozit kolesa
23.6.2010 18:22:21   
kajalin*
joa,jao,pa nismo vsi za vse!Ko jim bo pasalo bodo že,nehite se sekirat pa primerjat,kaj vse bi moral otrok pri teh letihuser posted image

(odgovor članu melanija)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Zakaj starši poljubljajo svoje otroke na u...
Odgovornost staršev je, da otroku pokažejo pomembnost poljuba. Poljub je dejanje, s katerim pokažemo, da nekoga ljubimo,...
BLOG: Pogovori z otrokom v trebuščku
V tistem trenutku sem se odločila, da sploh ni pomembno, kakšni bodo rezultati amniocenteze, jaz bom tega otroka obdržal...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?