|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   [Brisano sporočilo]
27.4.2011 15:45:19   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: cepljenje proti klopnemu meningitisu?
27.4.2011 15:48:25   
mačekmuri
meni je žal da ga nisem cepila, ker ga je glih danes fasal, je pa baje zdaj že prepozno, zdravnica je rekla da naj bi jih cepili prej ko začne sezona teh user posted image ...

drugo leto pa obvezno!

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: cepljenje proti klopnemu meningitisu?
27.4.2011 16:28:48   
juhica
Mislim, da je bila podobna tema nekaj časa nazaj... Ja mi smo cepili tamaledva letos, baje da še ni prepozno, ni pa fajn, da je med prvo in drugo dozo kak klop prijet... Cepili smo zato, ker živimo v takem okolju, da imamo veliko klopov tudi če ne rinemo glih v gmajno, glih dons sem enega našla na starejšemu. Lansko leto je tamal imel borelijo (začetno - fleki, je dva tedna ospen jedu), pa sem si rekla, vsaj meningitis ni treba da dobi...

(odgovor članu mačekmuri)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: cepljenje proti klopnemu meningitisu?
27.4.2011 16:30:05   
tanci29
jaz sem dala cepit oba

razlog je bolj v tem da je sin pri 16 mesecih prebolel bakterijski meningitis in sem takrat začela malo bolj drugače gledat na vsa ta dodatna cepljenja. tako da zdej sta oba cepljena za pnevmokoko in klopa. vem da vsega ne moreš preprečiti ampak če lahko vsaj nekaj je bolje kot nič.

(odgovor članu mačekmuri)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: cepljenje proti klopnemu meningitisu?
27.4.2011 16:35:49   
Katy78
Je cepljen, pa tudi midva z možem se bova šla. KME ni nedolžna bolezen, klopa pa lahko stakneš praktično kjerkoli, tako da niti nisem pomislila, da ga ne bi dala cepit.

(odgovor članu tanci29)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   [Brisano sporočilo]
27.4.2011 16:39:14   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu tanci29)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: cepljenje proti klopnemu meningitisu?
27.4.2011 16:43:02   
tanci29
dobiti mora dve cepivi da je zaščiten..drugega lahko dobi en mesec po prvem..mi je čudno da ni prej dobila cepiva..zdaj so klopi že na pohodu
stranski učinki...pri nas jih ni bilo

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: cepljenje proti klopnemu meningitisu?
27.4.2011 16:52:20   
Katy78
Dobi 3 doze, in sicer prvi dve v razmaku 1 meseca (menda pa je lahko razmak tudi manjši), tretjo pa čez eno leto. Poživitveno imamo zdaj čez 5 let. Stranskih učinkov ni imel.

(odgovor članu tanci29)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: cepljenje proti klopnemu meningitisu?
27.4.2011 16:55:37   
tanci29
nam je rekla da čez mesec dni ne prej..tretjo pa čez pol leta..da si zaščiten pa moraš dobiti dve dozi...

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: cepljenje proti klopnemu meningitisu?
27.4.2011 16:58:42   
oka
Mi štirje smo se cepili letos in to po hitrem programu (drugo cepljenje po 14-ih dneh, tretje bo septembra). Zakaj? Zato, ker sem jaz prebolela virusni meningitis in vem samo to, da kaj takega nočem več prebolevati, niti nočem, da moji otroci fašejo to bolezen.

Stranskih učinkov ni bilo. Naju dva je malo bolela roka, otrok pa niti to ne.

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   [Brisano sporočilo]
27.4.2011 17:09:56   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu oka)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: cepljenje proti klopnemu meningitisu?
27.4.2011 17:49:37   
pelin
Pri nas mo tudi oba cepili že lansko leto....stranskih učinkov nobenih...bi jih cepili že prej, pa smo kar nekaj mencali in odlašali...Lansko leto pa je kolegičin sedemletni sin fasal klopni meningitis in prebolevanje ter zdravljenje tega je bila ena sama grozljivka...še danes ni čisto vreduuser posted image glavoboli, razdražljivost, težave s koncentracijo...tega resnično ne privoščim nobenemu otroku ne staršu....

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: cepljenje proti klopnemu meningitisu?
27.4.2011 18:03:13   
juhica
Kar se stranskih učinkov tiče so baje zelo redki, ampak mojega starejšega je bolela glava (po drugi dozi), drugi dan po cepljenju zvečer, vročine ni imel, drugo jutro je bilo vse ok, ni niti svečke dobil. Sem omenila zdravnici, in je rekla, da bi znalo biti tudi od cepljenja, je pa res ta dan malo več gledal risanke na računalniku, znalo bi biti tudi to... Jst in mož in mlajši nismo imeli nikoli nobenih posledic.

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: cepljenje proti klopnemu meningitisu?
27.4.2011 18:06:56   
mateyka
kdaj se začne cepljenje - prvo? že februarja ali kasneje?

jaz skoz hočem, pa vedno pozabim kdaj naj bi to izvedel..

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: cepljenje proti klopnemu meningitisu?
27.4.2011 18:28:09   
Precious
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

kdaj se začne cepljenje - prvo? že februarja ali kasneje?

jaz skoz hočem, pa vedno pozabim kdaj naj bi to izvedel..


cepiš se lahko kadarkoli hočeš

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: cepljenje proti klopnemu meningitisu?
27.4.2011 18:44:55   
pelin
Pri nas je pediatrinja rekla, da se cepi v času, ko ni sezona klopov...to pa je nekako od decembra pa tja do februarja ...To se mi zdi nekako logično, ker si pač takrat, ko te cepijo zaradi protiteles še bolj v nevarnosti, če fašeš kakšnega okuženega klopa...Jaz se v sedanjem času gotovo ne bi, ker jih, vsaj pri nas, že kar mrgoli..

(odgovor članu Precious)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: cepljenje proti klopnemu meningitisu?
27.4.2011 18:55:36   
Precious
na žalost vas pediatrinja zalaga z napačnimi informacijami.Nič nisi v še bolj nevarnosti če med cepljenjem oz. ko se cepiš dobiš . In v poletnih mesecih se uporabi hitra shema cepljenja

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: cepljenje proti klopnemu meningitisu?
27.4.2011 19:15:55   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

kdaj se začne cepljenje - prvo? že februarja ali kasneje?

jaz skoz hočem, pa vedno pozabim kdaj naj bi to izvedel..


Lahko kadarkoli ampak je fajn, vsak tako so nam rekli, da prve dve dozi dobiš nekje do februarja, marca, se pravi pred sezono klopov. Obstaja pa, kot so že druge rekle, tudi hitra shema cepljenja.

< Sporočilo je popravil Katy78 -- 27.4.2011 19:16:24 >

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: cepljenje proti klopnemu meningitisu?
27.4.2011 19:21:02   
takotako
Jaz sem sina cepila. midva se pa iz malomarnosti nisva šla ker sva pozabla. Mi pa ni žal za nobeno cepivo ki preprečuje hude bolezni... razen če bi bili res stranski učinki moćni

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: cepljenje proti klopnemu meningitisu?
27.4.2011 19:25:08   
pelin
Tisto o nevarnosti so le moja predvidevanja ( pediatrinja nam je le svetovala kdaj je bolj primeren čas za cepljenje), ker  ( vsaj kolikor je meni znano..)cepljenje v prvih dneh  pač nekoliko oslabi imunski sistem in se ta bolezen ( npr. klopni meningitis, če imamo srečo, da takrat staknemo okuženega klopa)lahko pri človeku razbohoti in razvije v hujši obliki oz. se telo bolezni težje ubrani...Zato pravim, da je slabše, če v času, med cepljenji dobimo kakšnega klopa, ker naj bi se zaščita razvila šele po kakšnih štirinajstih dneh...In če se damo cepiti sredi sezone v štirinajstih dneh čisto brez velikega napora lahko dobimo kakšnega klopa...
Se motimuser posted image ...naj me kdo razsvetliuser posted image

(odgovor članu Precious)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: cepljenje proti klopnemu meningitisu?
27.4.2011 19:46:40   
Precious
Žal nimaš prav pri svojih predvidevanj.
Ni podatkov, da bi vbod klopa med prvim in drugim odmerkom kakorkoli vplival na morebitni (težji) potek klopnega meningoencefalitisa (ko oseba še ni zaščitena).

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: cepljenje proti klopnemu meningitisu?
27.4.2011 20:24:44   
oka

IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

oka - kdaj si pa to fasala? user posted image  kako pa si vse skupi prezivela, a si zdej OK?


Uf že kot najstnica. Je bilo kar zoprno, sploh glavobol je bil za znoret pa vročinauser posted image . Pa še na začetku poletnih počitnic je bilo. Sem pa enkrat zasledila, da virusni meningitis ni tako hud kot bakterijski ali pa klopni. Ampak že ta je od user posted image
A če sem o.k.? Odvisno koga vprašašuser posted image
U bistvu sem nekaj časa po meningitisu imela glavobole, nisem prenesla sonca. A ja pa vid in ravnotežje sta se mi takrat poslabšala.

To je to. Skratka virusni, klopni, bakterijski meningitis je user posted image Zato se mi to cepljenje ne zdi odveč in tu res pride prav rek "bolje preprečiti kot zdraviti".

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   [Brisano sporočilo]
27.4.2011 20:27:03   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu oka)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: cepljenje proti klopnemu meningitisu?
27.4.2011 20:33:44   
oka
Jaz sem imela virusnega in ta s klopnim nima nobene veze in nimam nobene imunosti. Tudi virusnega lahko baje še enkrat dobimuser posted image

Preživela jauser posted image Se sliši, kot bi bila na frontiuser posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   [Brisano sporočilo]
27.4.2011 20:38:16   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu oka)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kdaj se vaš otrok začne spominjati?
Noben otrok nikoli ne pozabi materinega glasu. "Eden najzgodnejših spominov je spomin na materin glas."
Kdaj je čas za kahlico?
Tako kot na skoraj vseh področjih otrokove vzgoje se tudi pri navajanju na kahlico teorija in praksa skozi čas spreminja...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?