|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   ¸zdravstvo je ponorelo
12.1.2010 14:46:59   
blanč
Zadnjič smo mogli sina peljat na KC, kjer so mu naredili UZ glave, ker pa ima premalo fontanelo so delali UZ 1 minuto in konec. Zjutraj so nas sprejeli, imeli smo jutranjo vizito, slikanje ob 14 uri potem je prišel zdravnik povedat, da se ni dobro videlo in da bomo imeli v aprilu slikanje glave ob 16 uri so nas odpustili domov.
Danes je prišel izvid in informativni račun, ki je 1.478 evra.
Pa to je rop pri belem dnevu:):)



_____________________________

Daj vsakemu dnevu možnost, da bo najlepši v tvojem življenju!
(Mark Twain)

Pa smo po večih letih le dobili nagrado in to kar dvojno:):)
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: ¸zdravstvo je ponorelo
12.1.2010 14:59:27   
TomTaylor
Ja, sej je že porod sam drag..Ali pa da si v bolnici samo kak dan na zgolj opazovanju - je dan bivanja dražji kot luksuzni all inclusive...

_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu blanč)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: ¸zdravstvo je ponorelo
12.1.2010 15:00:56   
Arwenko
Kaj si ti nor...jaz sem dobila izračuna za dnevno hospitalizacijo, od 7h zjutraj do 18h zvečer, 3 obroke in slikanje HSG ter nadstandardna soba, vse skupaj 300 pa nekaj drobiža, ne vem na pamet. 

(odgovor članu blanč)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: ¸zdravstvo je ponorelo
12.1.2010 15:03:02   
blanč
IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

Ja, sej je že porod sam drag..Ali pa da si v bolnici samo kak dan na zgolj opazovanju - je dan bivanja dražji kot luksuzni all inclusive...

ok porod, ampak 1 minuta UZ-ja.  Meni ga je g delala pol ure za 20 evrovuser posted image


_____________________________

Daj vsakemu dnevu možnost, da bo najlepši v tvojem življenju!
(Mark Twain)

Pa smo po večih letih le dobili nagrado in to kar dvojno:):)

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: ¸zdravstvo je ponorelo
12.1.2010 15:03:47   
blanč
IZVIRNO SPOROČILO: Arwenko

Kaj si ti nor...jaz sem dobila izračuna za dnevno hospitalizacijo, od 7h zjutraj do 18h zvečer, 3 obroke in slikanje HSG ter nadstandardna soba, vse skupaj 300 pa nekaj drobiža, ne vem na pamet. 

Me ma, da jih dam v cajtngeuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Daj vsakemu dnevu možnost, da bo najlepši v tvojem življenju!
(Mark Twain)

Pa smo po večih letih le dobili nagrado in to kar dvojno:):)

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: ¸zdravstvo je ponorelo
12.1.2010 15:06:37   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: blanč

IZVIRNO SPOROČILO: Arwenko

Kaj si ti nor...jaz sem dobila izračuna za dnevno hospitalizacijo, od 7h zjutraj do 18h zvečer, 3 obroke in slikanje HSG ter nadstandardna soba, vse skupaj 300 pa nekaj drobiža, ne vem na pamet. 

Me ma, da jih dam v cajtngeuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


daj! saj bomo to minuto mi vsi placevali.....

ista fora....sem zdnjic slisala po tv....obnova spomenika...180.000€....naj jih dalo meni. jim 3 zlate nove postavim za ta denar!user posted image

(odgovor članu blanč)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: ¸zdravstvo je ponorelo
12.1.2010 15:11:45   
mamamajča
moj ata ma vsa možna zavarovanja, tudi za tujino, evropsko al kakorkoli, pa smo morali NUJNI prevoz s helikopterjem v avstriji plačati 3800eur.
In ne, nobena zavarovalnica nam tega ne krije.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: ¸zdravstvo je ponorelo
12.1.2010 15:17:02   
madela
Ja zdravstvo si kasira po mili volji.
Meni pa nekaj ni jasno,kako lahko za eno zdravilo napišejo vedno drugo ceno.
Pa to ne par evrov razlike. Je tako,da imam razpon cene od 7€ pa vse tja do 98€ user posted image
Pa to za isto zdravilo,za isto količino...v glavnem ni drugače. Pa lekarna je tudi ista,sam farmacevtke se menjujejo in s tem tudi cene.

(odgovor članu mamamajča)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: ¸zdravstvo je ponorelo
12.1.2010 15:40:21   
Nika v službi
IZVIRNO SPOROČILO: mamamajča

moj ata ma vsa možna zavarovanja, tudi za tujino, evropsko al kakorkoli, pa smo morali NUJNI prevoz s helikopterjem v avstriji plačati 3800eur.
In ne, nobena zavarovalnica nam tega ne krije.



Coris, dvojno kritje, pokrije tudi stroške prevoza s helikopterjem. Preverjeno v Franciji (poškodovanka s smučišča v bolnico + spremljevalec!), 2 leti nazaj - brezplačno oz. pokrito iz Corisove zavarovalne police.


_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu mamamajča)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: ¸zdravstvo je ponorelo
12.1.2010 17:30:22   
Gina
Ja, plačujemo zdravstveni sistem. MI vsi. user posted image user posted image  Resnično lahko samo zaploskam, kot sem zaploskala tedaj, ko so moji hčeri in še nekemu drugemu otroku zamešali izvide, poklicali mojo hčer v bolnico namesto nekoga življenjsko ogroženega, jo obdržali čez noč notri, čisto brez veze, ker so že po dveh urah bivanja tam ugotovili, d a je bila napaka, ter zaračunali davkoplačevalcem (pardon, zavrovalnici, ki jo mi plačujemo iz svojih žepov) zato cca 560eur. Juhuhu!

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: ¸zdravstvo je ponorelo
12.1.2010 18:17:37   
silvya
Ah ja, tega je še več. Sem par takih zadev opazila tudi na mojih obračunih stroškov raznih pregledov... 

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: ¸zdravstvo je ponorelo
12.1.2010 18:33:36   
TomTaylor
To je tema za na Preverjeno.

_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu silvya)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: ¸zdravstvo je ponorelo
12.1.2010 18:34:55   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: mamamajča

moj ata ma vsa možna zavarovanja, tudi za tujino, evropsko al kakorkoli, pa smo morali NUJNI prevoz s helikopterjem v avstriji plačati 3800eur.
In ne, nobena zavarovalnica nam tega ne krije.



takšne zgodbe so bile na oddaji Preverjeno. Pa niti ni šlo za nujne primere, poškodovani pa se tud ni branil hitrega prevoza. Pol so pa dobili tak račun.

In takrat je bilo rečeno, da naše zavarovalnice tega ne krijejo.

(odgovor članu mamamajča)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: ¸zdravstvo je ponorelo
13.1.2010 9:38:12   
Reby
IZVIRNO SPOROČILO: Arwenko

Kaj si ti nor...jaz sem dobila izračuna za dnevno hospitalizacijo, od 7h zjutraj do 18h zvečer, 3 obroke in slikanje HSG ter nadstandardna soba, vse skupaj 300 pa nekaj drobiža, ne vem na pamet. 


Jaz sem dobila za HSG  (1 dan) višji informativni izračun kot za laparo in histeroskopijo (3 dni) in porod. Nč jasn...

Blanči - to je res ena velika sv******. Pa da vas takole pošiljajo z malim otročkom, groza.

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: ¸zdravstvo je ponorelo
13.1.2010 9:41:03   
Anonimen
Midva z malim,ko sva bila nazadnje v Soči en teden sva dobla izračun 8000 evrov.Za pet dni.S tem,da je mel na dan eno terapijo.

(odgovor članu Reby)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: ¸zdravstvo je ponorelo
13.1.2010 9:57:46   
liliana
Celotno sistem povezan z zdravstvom je zelo nepregleden.....in nihče nima v njem interesa ustvariti reda.....ker vsem sodelujočim tako paše......najlažje je obračati tisti denar, katerega priliv je fiksen in ga vsi davkoplačevalci plačujemo.....

Poleg tega, da imam v bolnišnicah in zdravstvenih domovih zaposlene srednje medicinske sestre z osnovno plačo 1500 EUR bruto na mesec + dežurstvo oz. nočno delo 2000 EUR na mesec bruto, kar znese 3500 EUR na mesec bruto (z vsem spoštovanjem do sestre, vendar ta sestra ti niti injekcije ne sme več dati.....da o plačah ostalega visoko izobraženega profila v zdravstvu in o zdravnikih niti ne govorim)....da imamo sistem, kjer lahko vsak doktor odpre svojo firmo in dela na "javnih" aparatih, troši elektriko in vse ostale stroške na račun bolnice ali zdravstvenega doma, polno ceno, ki jo pa zaračuna ZZZD ali pa direktno bolniku pa pobaše v svoj žep.....me takšni "navidezni" računi, izdani za delo in storitve, ki se sploh niso opravili sploh ne preseneča....ker vse to ogromno stane......

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: ¸zdravstvo je ponorelo
13.1.2010 10:18:17   
sas888
Res ne vem a jest živim na Planetu X in delam v najbolj bedno plačani službi medicinske sestre ampak za tako plačo pa še nisem slišala , kje pa je to, da hitro prošnjo napišem. Sorry, off topic.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: ¸zdravstvo je ponorelo
13.1.2010 10:38:42   
mamamajča
mika, moj ata je bil nujni primer- je bil potem še kar dolgo v komi, tak da ni mogel sam povedat, hoče helikopter al ne.
MI smo pa za njegovo nesrečo bili v SLO obveščeni, ko je bil že eno uro v bolnici.
Tak da, naročanje helikopterja je bila presoja zdravnika, ki ga je pregledal na kraju nesreče.
Šlo je za hkratno možgansko kap in zastrupitev z ogljikovim monoksidom na delovnem mestu.

(odgovor članu sas888)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: ¸zdravstvo je ponorelo
13.1.2010 10:44:28   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: sas888

Res ne vem a jest živim na Planetu X in delam v najbolj bedno plačani službi medicinske sestre ampak za tako plačo pa še nisem slišala , kje pa je to, da hitro prošnjo napišem. Sorry, off topic.


Bedno plačane službe nimaš....ker bedno bi bila plačana, če bi ti država morala dajati razliko do minimalne plače......

To pa je bilo v Murskosoboški bolnišnici.....res je pa, da so ji zdaj plačo malo znižali (ko so imeli neko inšpekcijo noter) ker tam so pri pred leti začeli izplačevati maksimalne možne plače, ker so delali v maksimalno nemogočih in težkih pogojih......



(odgovor članu sas888)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: ¸zdravstvo je ponorelo
13.1.2010 11:15:45   
sas888
Glede na tvojo izjavo oz. v primerjavi s to namišljeno plačo je bedno plačana pa ne klobasajte vedno o teh minimalnih zakaj pa bi se vedno z njimi primerjali

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: ¸zdravstvo je ponorelo
13.1.2010 11:17:10   
sas888
no sej ne bom več tema je itak čisto druga

(odgovor članu sas888)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: ¸zdravstvo je ponorelo
13.1.2010 11:44:07   
poli*
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Poleg tega, da imam v bolnišnicah in zdravstvenih domovih zaposlene srednje medicinske sestre z osnovno plačo 1500 EUR bruto na mesec + dežurstvo oz. nočno delo 2000 EUR na mesec bruto, kar znese 3500 EUR na mesec bruto (z vsem spoštovanjem do sestre, vendar ta sestra ti niti injekcije ne sme več dati.....da o plačah ostalega visoko izobraženega profila v zdravstvu in o zdravnikih niti ne govorim

Hmm, od kje imaš te podatke? Mislim, da plače niso lih tolk vrtoglave user posted image

Aha, sedaj sem prebrala vse za nazaj. Sicer vem, da so  bila v zdravstvu neka zvišanja plače lansko leto, ampak za leto prej mi je ena rekla, da ima v bolnici (zdr. tehnik) okrog 650€.

< Sporočilo je popravil poli* -- 13.1.2010 11:47:16 >

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: ¸zdravstvo je ponorelo
13.1.2010 12:19:52   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: sas888

Glede na tvojo izjavo oz. v primerjavi s to namišljeno plačo je bedno plačana pa ne klobasajte vedno o teh minimalnih zakaj pa bi se vedno z njimi primerjali


Glede klobasanja in primerjanja pa tako.....v gospodarstvu je precej plač na ravni minimalne plače.....v javnem sektorju res ni temu tako in se zdijo minimalne plače javnim uslužbencem klobasanje......in javni sektor vseeno "živi" od gospodarstva.......zato včasih klobasamo......

In moja plača ni bila izmišljena......je bila lansko leto objavljena v enem od časopisov......je pa res, da je bila to najvišja plača v dotični bolnišnici za srednjo medicinsko sestro.....mogoče je bila tudi najvišja v Sloveniji, kdo ve......user posted image

(odgovor članu sas888)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: ¸zdravstvo je ponorelo
13.1.2010 12:21:31   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: poli*

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Poleg tega, da imam v bolnišnicah in zdravstvenih domovih zaposlene srednje medicinske sestre z osnovno plačo 1500 EUR bruto na mesec + dežurstvo oz. nočno delo 2000 EUR na mesec bruto, kar znese 3500 EUR na mesec bruto (z vsem spoštovanjem do sestre, vendar ta sestra ti niti injekcije ne sme več dati.....da o plačah ostalega visoko izobraženega profila v zdravstvu in o zdravnikih niti ne govorim

Hmm, od kje imaš te podatke? Mislim, da plače niso lih tolk vrtoglave user posted image

Aha, sedaj sem prebrala vse za nazaj. Sicer vem, da so  bila v zdravstvu neka zvišanja plače lansko leto, ampak za leto prej mi je ena rekla, da ima v bolnici (zdr. tehnik) okrog 650€.


Zdravstveno osebje, vključno z zdravniki, včasih omeni zgolj svojo osnovno plačo.....na dežurstva in nočno delo pa radi pozabijo.......user posted image

(odgovor članu poli*)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: ¸zdravstvo je ponorelo
13.1.2010 12:54:14   
poli*
Ker sem ravno iz porodniške in bom šla delat v zdravstvo, me zanima, če katera ve, koliko ima zdr. tehnik POVPREČNO na mesec (z vsemi nočnimi dežurstvi ipd). Zanima pa me za bolnico in zdr. dom.
Hvala.


Liliana- ja, tudi na to sem pomislila, da omenijo zgolj osnovno plačo... verjetno je tudi v tem primeru tako.user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?