|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   čaj za dojenje ???
16.3.2007 11:37:33   
pupa06
Pozdravljene!

Imam probleme z nastajanjem mleka (že cele 3 mesece) in sem probala že vse živo, sedaj pa sem zasledila, da baje zelo pomaga sezamov čaj ter majaronov čaj v kombinaciji z janežem in koprom.

Tiste, ki ste to probale, mi prosim povejte naslednje:
- priprava čajev
- kje se kupijo: sezamova semena ali obstaja sezamov čaj (v lekarni niso nič vedeli o tem), majaron in koper (ali je to mišljeno na začimbe za kuhanje)
- kakšna je priprava majarona, janeža in kopra.

Če slučajno veste še za kakšen zvarek ali hrano mi prosim sporočite.

Trenutno pijem galex čaj za dojenje, janež, komarček, hipp instant, nestle stilltee, uni pivo, tako da na dan spijem tudi 5 l, pa vseeno ni kašnega učinka.

Hvala
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: čaj za dojenje ???
16.3.2007 12:00:44   
Ines.
Sezamov čaj:
V trgovini kupiš bela oluščena sezamova semena (Biotop, Žito, Mercator linija-zdravo življenje,...). V 2 dcl vode daš 2 čajni žličkih sezamovih semen in kuhaš (ko zavre) še 20 minut pokrito na majhnem ognju. Spiješ 3 skodelice po 2dcl na dan. (jest sem si zjutraj skuhala kar za čez cel dan) Po 3 mesecih sem tega čaja spila tudi po 1 liter plus 3 litre bebi čaja. Meni je odlično pomagal, saj sem drugega user posted image  dojila 11 mesecev, prvega pa le slabe 3 mesece (ko za recept še nisem vedla).

LP!

_____________________________

Zdravi otroci, srečna mamica.

(odgovor članu pupa06)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: čaj za dojenje ???
16.3.2007 18:33:38   
nas5
Rdeče vino z veeeeliko sladkorja, not pa piškot al pa kruh namakaj. Pol pa mal počivat. Je pomagalo pr men 100%, sem dojila na 1-2h eno celo leto. Pa ni bil otrok nič pijan.user posted image




(odgovor članu Ines.)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: čaj za dojenje ???
16.3.2007 19:25:18   
pupa06
Najlepša hvala Ines!

Sporočim čez par dni, kako deluje.

Lep vikend tebi in tvoji družinici


(odgovor članu Ines.)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: čaj za dojenje ???
16.3.2007 19:29:18   
pupa06
Nas5, a mi lahko poveš katero vino je najboljše in koliko, pa kok je to velik sladkorja.

Sem namreč čisto obupana pa hočem narest tako da bo čim bolj prav.

Hvala in lep vikend

(odgovor članu nas5)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: čaj za dojenje ???
16.3.2007 19:32:27   
pupa06
Aja, pa še to. A se vino kuha ali ne?

Lp

(odgovor članu nas5)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: čaj za dojenje ???
16.3.2007 21:06:12   
gogi73
Tudi jz pijem Galexov čaj za dojenje, potem pijem še ostale čaje, pa sokove in vodo, ampak nimam mlekarn. user posted image  Ne vem, očitno ga pač ni dovolj, zato mu dam trikrat na dan še flaško in jo z užitkom popije. Jz bi bila ful vesela, če bi ga lahko samo dojila, a če ne gre, ne gre.

(odgovor članu pupa06)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: čaj za dojenje ???
16.3.2007 21:13:23   
Blejka26
jaz sem se na začetku trudila piti čaj za dojenje (jaz čajev nasploh ne maram) pa ni imelo veliko učinka.Pol sem pa začela piti malo več navadne vode in je bil učinek veliko boljši.Po mojih izkušnjah.drugače pa priporočajo kozarček piva po kosilu...ta pa daje mleko..

_____________________________

Neja 27.12.2005
Tjaša 22.10.2007
najlepši razlog zakaj živeti

(odgovor članu gogi73)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: čaj za dojenje ???
16.3.2007 22:31:00   
pupa06
Blagor tebi, da hoče flaško.

Jaz bi ji tudi dala, pa je noče sprejeti. Sem sprobala na vse načine, tudi flaške z drugimi dudami sem zamenjala, pa nič, vseeno se dere na ves glas, že ko vidi slinček in flaško. Probala sem tudi stiskat mleko iz flaške v usta, pa se bojim, da bo aspirirala. Tudi ko je bila lačna sem probala najprej dat flaško, pa je do zdaj največ pojedla 50 ml, z dretjem in še to sem jo nahecala samo 1x.

Zato pa iščem vse možne načine, da jo lahko nahranim vsaj z dojenjem. Ponoči gre tudi lačna spat. Zato se ne počutim dobro, ko vem da je pri meni premalo spila.

(odgovor članu gogi73)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: čaj za dojenje ???
16.3.2007 22:53:47   
majas
Joj tudi moja tako zavrača flasško. Ampak bo imela zdaj 4M pa mi je imam še vedno melko pa se doji na 1-2uri. Če ga ne bi imela pa nevem kako bi. Spijem pša vsak dan pivo, pa čaj za dojenje si kupam. Pa ne istant od Hippa ampak Lekarniškega.
Držim pesti da bo kaj pomagalo. Pa tudi jesti moraš.


_____________________________

Otroci hočejo objem, naročje,
prijazno besedo, dotik, nekoga,
da jim prebere pravljico, nekoga,
da se z njim smeje in pogovarja


(odgovor članu pupa06)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: čaj za dojenje ???
18.3.2007 16:26:36   
Monika79
IZVIRNO SPOROČILO: Ines.

Sezamov čaj:
V trgovini kupiš bela oluščena sezamova semena (Biotop, Žito, Mercator linija-zdravo življenje,...). V 2 dcl vode daš 2 čajni žličkih sezamovih semen in kuhaš (ko zavre) še 20 minut pokrito na majhnem ognju. Spiješ 3 skodelice po 2dcl na dan. (jest sem si zjutraj skuhala kar za čez cel dan) Po 3 mesecih sem tega čaja spila tudi po 1 liter plus 3 litre bebi čaja. Meni je odlično pomagal, saj sem drugega user posted image  dojila 11 mesecev, prvega pa le slabe 3 mesece (ko za recept še nisem vedla).

LP!



kaj se potem sezamova semena tudi lahko potem pojejo? ali kako je s tem?
 
 
lp Moni

_____________________________

16.11.2006 sem postala MAMA mojemu zakladku Kaji.

Preden je bila spočeta - sva si jo želela,
še preden je bila rojena - sva jo ljubila,
in komaj se je rodila - bi zanjo umrla.
TO JE ČUDEŽ ŽIVLJENJA!

M.Hawkins

(odgovor članu Ines.)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: čaj za dojenje ???
19.3.2007 9:36:05   
gogi73
A voda? Hm, jz je res bolj malo popijem in se nalivam samo s čaji, da mi bo počasi šlo na ko......! A pivo misliš brezalkoholno ali vseeno?

(odgovor članu Blejka26)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: čaj za dojenje ???
19.3.2007 12:56:29   
kapesanta
meni so tudi svetovale tukaj na RR ta sezamov čaj. Zaradi obupnega okusa sem jaz v skodelico dala žličko cedevite. Pa spila sem ga po pol litra na dan, sem se držala reka, da od viška glava ne boli. Samo da pomaga.
Semenke se tudi pojejo, samo fino je da jih čimbolj zgrizeš, ker se v ovoju ne predelajo in potem ni pravega učinka.

Aja pa po cocacoli imam tudi več mleka (reklama ?!?) 

< Sporočilo je popravil kapesanta -- 19.3.2007 12:57:33 >


_____________________________

l.p. Mateja

Rok 06.07.2006 in Sara 15.11.2010

(odgovor članu gogi73)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: čaj za dojenje ???
21.3.2007 11:02:08   
gogi73
No, jz sem danes začela z Nestlejevim čajem za dojilje, MamAlete. Vsebuje komarček, janež, kumino, meliso in baziliko. Okus je vredo, popila naj bi ga do 6 skodelic na dan. Bom videla, kakšen bo učinek. Potem pa imam tudi Hippov čaj za dojilje, ampak ga preiskusim pote, ko tega končam. Če mi ne bo uspelo pri mleku, kljub popitih čajev in ostale tekočine pa hrane itd., bom verjetno prešla samo na flaško. Zdej mu dodajam popoldne enkrat in zvečer, preden gre spat. Želim si, da bi imela dovolj svojega mleka, a tole dvojno hranjenje je že prava muka, ker nisem vedno ziher, a je sit ali ne. Ne vem, včasih se mi že total meša od tega mleka.

(odgovor članu kapesanta)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: čaj za dojenje ???
21.3.2007 11:25:37   
jagoda80
Čimveč počivaj!!!
Sama vglavnem nimam težav z nastajanjem mleka, ampak opazila sem, da kadar malo manj počivam (ko se silim, da kaj zlikam ali pospravim), takrat imam manj mleka in še tisto se mi zdi, da je manj kvalitetno. Sem šla parkrat prepozno spat in naslednji dan sem imela norišnico. Otrok sploh ni hotel spati, ves čas je bil lačen, jaz pa vedno bolj utrujena. Zdaj sem sama sebe prepričala, da ni pomembno, kak kup perila je za zlikat in kolikšna gora posode za pomit, bolj pomembno je, da je otrok zadovoljen. Razmišljam tudi, da bi dobila kako gospo, da bi mi malo počistila. Se mi zdi, da je to bolj koristno kot vsi čaji skupaj.

(odgovor članu pupa06)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: čaj za dojenje ???
21.3.2007 11:35:04   
jagoda80
Pa še nasvet za tiste, ki niste prepričane, če se otrok pri prsih dovolj naje. Če je dojenček po dojenju miren, je najbrž sit. Ko pa bo začel jokat, ga zopet pristavite k prsim (čeprav bo to že čez pol ure). Če je lačen, bo jedel, če pa ne, pa ne bo. Dojenčki namreč nočejo jesti, ko so že siti. Tako bo otrok zopet dobil nekaj mleka in bo vaše prsi bodo zopet začele proizvajat mleko. Večkrat, ko ga pristavite, bolj se bo delalo mleko. Mogoče bo otrok kakšen dan bolj siten, ve pa bolj utrujene, ampak se splača. Nikar takoj ne posegajte po kupljenem mleku, saj tako vaše telo "misli", da proizvede dovolj mleka.
Pa še to: kadar sem sama zelo utrujena in se mi niti dojiti ne da več (ker to pri nas traja včasih skoraj po eno uro), dojim leže in zraven še malo počijem ali celo zaspim. Dojenček se pa tudi zelo umiri in zaspi vsaj za kakšne pol urice.
Lp

(odgovor članu jagoda80)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: čaj za dojenje ???
21.3.2007 12:33:18   
pupa06
ampak glede pristavljanja pri meni ni ravno delovalo. 6. dan ko sem prišla iz porodnišnice sem imela tamalo na prsih ure in ure in to ne pretiravam. Mene je že vse bolelo, rama, rit, hrbet, od ležanja, sedenja,...to je trajalo po 3,4 ure in več, vsakič ko je jokala, ker ko sem jo hotela dati strani je bil jok, ker nisem imela dovolj mleka, pa tega nisem vedela. To je trajalo 16 dni, dokler je nisem šla vagat in ugotovila, da je v teh 16 dneh pridobila samo 90 gr user posted image . Pa sem jo imela skoz na prsih, pa čudno, da se mleko ni in ni proizvajalo user posted image user posted image user posted image Ko sem ji začela dodajati, pa čisto drug otrok user posted image  Mirna je bila, pa okoli je gledala, takoj smo ji kupili igralni center, da je lahko opazovala igračke, skratka začela je pridobivati na teži, pa še jaz sem bila bolj mirna.

Zdej pa je problem, ker mi vsak teden po dva dni primanjkuje mleka, zadnji teden pa že kar nekaj dni.... pa bi ji dodajala, ampak ona flaške noče in noče ?!?! user posted image  Raje gre lačna spat. Zato pa se toliko bolj trudim s čaji in hrano, da bo več mleka.

To je moja izkušnja, ne trdim pa, da pristavljanje pri drugih ne pomaga, meni očitno ne toliko. Jaz sem morala jesti tudi tablete Tametil (še zmeraj), da sem obdržala mleko, pa črpala, tuširala se z vrelo vodo, hodila v UV savno,....

(odgovor članu jagoda80)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: čaj za dojenje ???
21.3.2007 14:01:39   
jagoda80
Ja, pri tebi je izgleda drugače. Meni, ki zaenkrat še nisem imela težav z mlekom, se zdi vse tako preprosto. Verjetno se še slabše počutiš, ko ti potem ena takšna, kot sem jaz, deli nasvete. Upam, da se bojo zadeve uredile. Lp

(odgovor članu pupa06)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: čaj za dojenje ???
22.3.2007 14:50:31   
E.C.
Tiste, ki ste pile oz. pijete sezamov čaj...a ste ga pile vsak dan? Ali ste kakšen dan preživele brez njega? 

< Sporočilo je popravil Mič -- 22.3.2007 22:44:00 >

(odgovor članu jagoda80)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: čaj za dojenje ???
22.3.2007 22:38:34   
malecka
1. za dojenje največ pomagajo mirni živi, ne se sekirat al je mleka al ni mleka ,ko otrok pokaže da je vznemirjen ga pristavi k prsim. in uživaj z njim, otrok čuti tvoje misli in sekiranje. tako lahko po takem mleku tud krče dobi--živčno mleko.-- pa ko je na prsih naj izprazni celo dojko, naj sam spusti.
2. od hrane pomaga polenta, sezam, komarček, janež, pivce, pa vino z kruhom, pa men je tašča hotela narest šodo-(vino, jajce in sladkor spenjeno nad soparo)nisem glih ziher, pa jaz tega nisem hotela.
3. velik počitka, pospravljanje bo počakalo


v glavnem, bobi pomirjena,ne se sekirat, ker tako mleko ne nasiti otoka. jaz sem to videla sedaj pri tretjem, živce na pašo in bi lahko podojila cel vrtec.


PS.pogoj za nastajanje mleka pa je čimvečkrat temeljito izpraznit dojko, tako da bolj dojiš več bo mleka.

veliko uspehov pri dojenju

_____________________________

Živi tako, da bodo tvoji otroci pomislili nate,
ko bodo razmišljali o poštenosti,
ljubezni in pokončnosti.




(odgovor članu E.C.)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: čaj za dojenje ???
23.3.2007 15:17:23   
BONHEUR
Malecka in Jagoda80, se podpišem pod vajine poste!!
Sem preizkusila na dveh otrocih (ta drugega še vedno samo dojim, bo čez par dni star pol leta in je velik zadovoljen dojenček): pogosto dojenje, pijača in predvsem čimmanj sekiranja!!

(odgovor članu malecka)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: čaj za dojenje ???
25.3.2007 17:36:02   
happy mam
Ojla!
Jaz ko čutim da imam premalo mleka pijem HIPPOV čaj za dojenje. Kupujem ga v DM, pa špar ga tud ima! Pomaga 100% (vsaj meni)




_____________________________

Mi smo pa tako srečna družinica! Imamo namreč malega ŽAKA!

(odgovor članu BONHEUR)
Neposredna povezava do sporočila: 22
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?