|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   če kuža opraska
3.1.2008 21:06:29   
* Mateja *
Kaj bi ve naredile, če bi vaš otrok stalno cukal psa, čeprav ga ima ful rad in bi se zgodilo, da bi kuža opraskal mulčka. naš pesek je to namreč storil, čeprav je drugače ful miren. Pa ne mi rečt, naj psa napodim al pa celo ubijem, ker to je prišlo z ust enga veterinarja ( ne našga ).

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: če kuža opraska
3.1.2008 21:07:48   
lex
otroka je treba navadit, da se živali ne cuka ampak boža.

_____________________________

Najlubkejša stvar, ki se nam lahko zgodi, je dojenčkov smeh. (Sigmund Freud)
-----------------------------
Takole pa napreduje naša hiška. http://www.podsvojostreho.net/weblog.php?w=120

(odgovor članu * Mateja *)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: če kuža opraska
3.1.2008 21:09:47   
Anonimen
A ju ne moreš ločit k vidiš da to dela pa otroku pojasnit da se pač to ne dela?
No, sicer je pa verjetno zdej že sam dojel....
Nimaš kej druzga narest k pa ne puščat jih same. Žival in otrok nimata bit kej sama.
Mi pa ni jasno kako ga je opraskal? Sej psi nimajo ostrih krempljev. A nimate vi maltežančka?
Tist veterinar k je pa to reku....jst bi ga prjavla bedaka.....

(odgovor članu * Mateja *)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: če kuža opraska
3.1.2008 21:09:47   
Anonimen
Koliko je pa otrok star? Nikoli ne smeš puščat otroka in psa izven tvojega nadzora. Vedno jjuu moraš videti in biti v pripravljenosti, da lahko ukrepaš. Jaz sem tako delala. Je pa moj otrok zelo sočuten, tako da niti malo ni pomislil, da bi namenoma cukal našo Mišo.

(odgovor članu * Mateja *)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: če kuža opraska
3.1.2008 21:12:46   
eya
Ne vem, zakaj bi ga oddala. Pri nas imamo psičko in jo je Žiga tudi en čas hotel cukat. Takrat smo morali bolj pazit-na oba...zdaj se je pa navadil, da jo mora božat in jo zelo rad boža. Seveda smo še vedno previdni, da je ne bi kdaj pocukal.

(odgovor članu lex)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: če kuža opraska
3.1.2008 21:21:57   
frutka_
Mi imamo podobno situacijo, ker je mali divji na kvadrat in se je že zgodilo, da je v laufanju naši labradorki hudo stopil na rep. Psica v takem primeru reagira tako, da ga z glavo nežno sune v roko, nogo. Jaz itak tamalega skregam ampak se je že zgodilo. Zdaj se psica že pod mizo uleže, ko ji mali pride preblizu.user posted image
Res pa ju imam na očeh, če sta skupaj.
Ampak po mojem mnenju pes MORA vedeti, da otroku ne sme NIČ narediti. Ti kot lastnik psa in starš pa moraš prevzgojiti tudi malega. Odgovorna si za žival in za otroka.
Kakšne pasme pa je, če smem vprašat?

(odgovor članu * Mateja *)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: če kuža opraska
3.1.2008 21:52:39   
Anonimen
Visavskega terierja ima, ce se prav spomnim? user posted image

V prvi vrsti nima otrok psa kej cukat in vlect - ne za dlake, ne za rep, ne za usesa. Moja Luna, pa je bolj divje sorte, ni tamalemu od mojega se nic naredila (ok, razen da je plezala na njega v avtu, ko je hotla ven), pa jo je kdaj tudi za rep ali usesa vlekel - seveda sem kregala njega, pes tko ni nic naredil. Vsekakor pa tudi pes ne sme praskat, ampak v prvi vrsti se mora otroka naucit, da je kuza lih tako zivo bitje in da njega tudi kr malo ne pocukas pa lopnes po glavi, ko gres mimo, in da se tko tudi s kuzki ne sme.

(odgovor članu frutka_)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: če kuža opraska
3.1.2008 21:54:09   
Ines.
Kuža ni nič kriv. Mu je pač prebilo čez mejo. Tamalemu povej, da se to ne dela in če te ne bo poslušal in bo to še delal, ga bo kuža še večkrat oprasknil.

Moj drugi fantek našo muco ful za dlako vleče in valjda jo cuka. In to ne zato, ker bi ji nagajal, ampak ker jo imam tooolko raad. Sem mu že 1000x rekla, da jo to boli. No, pa ga je oprasknila po roki. Pa je jokal. Seveda sem ga potolažila in mu razložila, da je to za muco "au". No, mal se ga je prijelo.



_____________________________

Zdravi otroci, srečna mamica.

(odgovor članu * Mateja *)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: če kuža opraska
4.1.2008 23:02:53   
* Mateja *
Hvala za odgovore!
Fora je lih v tem, da tamali ne šteka, da se ga ne sme cukat. Sem mu že 1000x povedala, pa vsi ostali tudi, sam kar ne šteka. Pa mu kažem, kako ga je treba božat. SEj ga ima ful rad, se prav stiska k njemu, sam pol iz božanja naredi neumnost. Ga prime za nos, al pa ga okol vrata tok močno stisne. Tako da v vsakem primeru naredi narobe.
In zato ne vem kaj naredit. Itak jih imam cel čas na iočeh, sam kaj ko v sekundi lahko naredi tud pes narobe. Študiram, da bi šla s psom v malo šolo. A ga bodo tam navčili kaj takega kar bi mi v naši situaciji prišlo prav?

Hvala vam!!

(odgovor članu Ines.)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: če kuža opraska
4.1.2008 23:08:46   
eya
Odvisno, koliko je kuža star-glede šolanja mislim.

Ampak nobena šola mu ne bo pomagala, da se ne bi refleksno hotel branit, če bi kaj fajn zabolelo, ko bi ga mali kaj preveč stisnil. Naša psička je tudi enkrat proti meni šavsnila, ko sem jo enkrat zelo nerodno hotla dvignit in jo je moralo zelo zabolet...pa je drugače zelo, zelo navezana name, kot senca mi skoz sledi in mi ne bi nikoli nič namenoma naredila. Jaz še vedno vztrajam, da boste morali malemu dopovedat, da jo lahko samoprevidno boža, pa seveda skoz zraven bit, ko sta skupaj v prostoru, da malemu ne bi kaj padlo na pamet.

(odgovor članu * Mateja *)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: če kuža opraska
5.1.2008 17:16:47   
Anonimen
Se popolnoma strinjam z eyo.
Seveda morate pa psa vseeno tudi kregat, če slučajno nakaže kakšno šavsanje. Moja je samo enkrat in je letela s kavča kolikor je dolga in široka. Mislim, da si je zapomnila. Nisem pa se seveda nikoli na to zanašala.

(odgovor članu eya)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: hocemo lubljencka ampak kam z njim ko nas...
15.1.2008 13:14:47   
afroodita
user posted image hocemo kuza hocemo muco imamo 4 mesece staro dojencico in kaj potem ko nas ne bo doma kam z nijim s sabo ali v varstvouser posted image user posted image

_____________________________

Ljubezen se rodi v pogledih,živi v poljubih in umre v solzah.

Jaz Tu Ti Tam Mi Skupaj 4 ever

(odgovor članu * Mateja *)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: hocemo lubljencka ampak kam z njim ko nas...
15.1.2008 13:24:48   
Anonimen
Fajn je, če imate kakšno staro mamo ali kaj podobnega, ki pazi na psa, če ga ne morete vzeti s seboj. Če jaz ne bi imela nikogar, mi zelooooo premislila o nabavi kužka.

(odgovor članu afroodita)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: hocemo lubljencka ampak kam z njim ko nas...
15.1.2008 13:29:39   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: afroodita

user posted image hocemo kuza hocemo muco imamo 4 mesece staro dojencico in kaj potem ko nas ne bo doma kam z nijim s sabo ali v varstvouser posted image user posted image


Psa lahko vzameš s sabo(ne povsod), muce pa ne moreš vlačit na dopust, tako da če nimate nikogar ki bi jo hodil hranit, čistit wc in mal pocartat....ne nabavljajte muc, za psa pa še dobro premislite. Ker žival živi dolgo in se ne moreš vmes kar premislit in je ne imet več.

(odgovor članu afroodita)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: hocemo lubljencka ampak kam z njim ko nas...
15.1.2008 18:00:05   
* Mateja *
IZVIRNO SPOROČILO: karin24

IZVIRNO SPOROČILO: afroodita

user posted image hocemo kuza hocemo muco imamo 4 mesece staro dojencico in kaj potem ko nas ne bo doma kam z nijim s sabo ali v varstvouser posted image user posted image


Psa lahko vzameš s sabo(ne povsod), muce pa ne moreš vlačit na dopust, tako da če nimate nikogar ki bi jo hodil hranit, čistit wc in mal pocartat....ne nabavljajte muc, za psa pa še dobro premislite. Ker žival živi dolgo in se ne moreš vmes kar premislit in je ne imet več.


Tako kot je Karin napisala. Mi smo si kužka kupili, ampak tudi zaradi tega ker vemo, da bo imel vedno varstvo ko nas ni doma. IMmao namreč še nonota in nono in moje al pa moževe starše blizu, da jim Irota peljemo, če kam gremo. Naš še nikoli ni bil sam ,ker ni potrebe.  Če nebi meli varstav za žival, si je nebi kupili.
In res še to, bodi prijatelj za celo pasje ali mačje življenje. ne samo za en čas, dikler se ti ne dvigne drugače.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: hocemo lubljencka ampak kam z njim ko nas...
15.1.2008 19:48:53   
afroodita
Sm obsedena z živalmi in smo imeli mucka moki in je šla stra,ker je dobila bolhe in je bila še premlada za štupanje in ovratnica tako da aja in jaz sem prišla iz porodnišnice in seveda sm se okvarjala s pikico sem se tuddi z mokico ampak ni šlo tako da je zamerla in odpeketal pa je ni večuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ljubezen se rodi v pogledih,živi v poljubih in umre v solzah.

Jaz Tu Ti Tam Mi Skupaj 4 ever

(odgovor članu * Mateja *)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: hocemo lubljencka ampak kam z njim ko nas...
16.1.2008 8:09:57   
honey
Mi imamo doma sicer muco, ampak moram reči, da sem malega že takoj, ko se je začel plazit, začela učiti, da mora muco božati. Ampak seveda, nekaj mesečnemu otroku tega ne moreš dopovedat, tako da sem ju imela vedno pod nadzorom. Ko pa je bil naš pobalin že večji (star dobro leto) se mu je enkrat postavila po robu (zapihala je vanj) in ga otacala (brez krempljev). Takrat je ugotovil, da se mora z njo lepo pogovarjat in da jo lahko samo boža. Zato mislim, da je kar prav, da mu je dala kužika eno lekcijo. Saj živali točno vejo, kaj in kako je pri takih majhnih in se mi zdi, da so redko kdaj napadalne. Razen, če so že itak malo čez les user posted image

(odgovor članu afroodita)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
BLOG: Ko ti gredo otroci vse bolj na živce...
Ne morem več, je kričalo vse v meni. Nimam vam več kaj dati, je odzvanjalo v meni. Pa sem se še kar gnala. Nisem hotela ...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dojenje...
пеперутка16

Do kdaj ste dojile?