|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   čiščenje oblazinjenih stolov
23.9.2008 11:44:04   
2mama
Priznam, bila je velika napaka, da smo v novo stanovanje kupili za jedilnico stole, ki imajo oblazinjene sedeže (napaka, ker imamo mulca, ki se uči samostojnega prehranjevanja). Zdaj so napacani, gor so vse mogoči madeži. Skušala sem počistit samo s prilom in vodo, z omino biancom (čistilom za oblazinjene dele), pa za zdaj vse skupaj povsem brez uspeha. Tkanina je oranžne barve, po kvaliteti pa taka, da neko blazno drgnjenje ni ravno zaželeno (skratka, ni ravno trpežni bombaž -  še ena napaka).
KAJ SVETUJETE???
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: čiščenje oblazinjenih stolov
23.9.2008 12:03:50   
lotoska
Takoj nove bi morala zaščiti tis prevlekami. Jaz sem jih kupila v Ikei in so super. Podložene so s peno, tako da ziher nič ne pride do stola.  Druga varianta je da jih na novo tapeciraš.

(odgovor članu 2mama)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: čiščenje oblazinjenih stolov
23.9.2008 21:54:15   
malania
Kaj pa Vanish za tepihe, si poskusila?
Kot je povedala že lotoska, lahko pa jih na novo tapiciraš in daš gor blazine kot prevleko. Tako smo naredili mi, ko je postalo blago staro.

(odgovor članu lotoska)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: čiščenje oblazinjenih stolov
23.9.2008 22:33:35   
robinzon
Najlažje, da jih pretapiciraš. Pred nekaj leti smo kupovali nove stole in tisti, ki so mi bili všeč, so imeli sedala rumene barve, vse druge barve so odpadle. Ko so se umazali, sem jih enostavno pretapicirala kar čez staro blago. Kupila sem ga v btc v hali a , je ena trgovina, ki ima mikrofibro na kilograme in ni draga, je pa zelo kvalitetna. Za 4 stole rabiš dve uri z vsem delom.

(odgovor članu malania)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: čiščenje oblazinjenih stolov
25.9.2008 11:44:31   
2mama
novo tapeciranje bo edina rešitev. tiste, ki ste mojstrice v tem (in oprostite moji nevednosti): s čim pritrdim blago na stol?

(odgovor članu robinzon)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: čiščenje oblazinjenih stolov
6.3.2009 14:15:29   
Kapljicacs
Pozdravljeni vsi skupaj,

Preproge - sedežne garniture (razen usnja), ter oblazinjeno pohištvo se čistijo na enak način.

Delam pri čistilnem servisu in naključno sem naletel na tole debato.

Ker sem pri svojem delu srečal že nešteto prekrasnih preprog ter sedežnih garnitur, ki so zavedno zaznamovane z madeži, ki so obogateni s Megliom, Vanishom in podobnimi čistili...

Spreletevajo me čudni občutki, ko berem na koliko načinov je možno očistiti preprogo.
Zanimivo je, da so vsi postopki, ki ste jih navedli deloma pravilni... vendar deloma.

To pomeni, da madeži dloma ostanejo na sedežni garnituri. To se zgodi vedno, ko zmehčanih madežev ne posesamo globinsko, vendar uporabimo krpico, gobico, ....

Potem pa čez 5 let, ko se madeži dodobra utrejo v tkanino (če na madež nanesemo čistilno sredstvo, ter se ta ne odstrani v celoti - potem se madež skupaj s čistilom spet posuši in za vedno postane del tkanine) ljudje pokličejo nas in želijo magične rezultate, ki pa žal niso mogoči...

Priporočam vam:
1. ne uporabljajte Vanisha
2. Ne uporabljajte Megliota
3. Ne uporabljajte jabolčnega kisa (da tudi take primere smo že imeli)

Za čistilno sredstvo je najbolje uporabljati... globisko čistilo ali peno.
Če se la da... si nabavite profesionalno čistilno sredstvo, saj so sredstva za široko potrošnjo zelo razrečena in ne opravijo dela v celoti.

Postopek pa naj bi potekal nekako takole.

Orodja, ki jih nujno potrbujete:
1. Krtača
2. globinski vodni sesalec (priporočljivo z nastavkom, ki škropi vodo) stroje si lahko izposodite na www.cistilniservis-kapljica.com

Postopek:
1. preprogo najprej v celoti zmočimo (pri tem je treba paziti na vrsto tal, ki so pod preprogo - nikakor tega ne počnite nad parketom)
2. Nato enakomerno nanesemo globinsko čistilno sredstvo, ter počakamo 10-15 minut, da sredstvo reagira z umazanijo ter madeži
3. Nato preprogo v celoti skrtačimo (kjer so madeži... bolj krtačimo) Električno krtačo, si prav tako lahko izpodosite na www.cistilniservis-kapljica.com, pod zavihkom najem strojev.
4. nato z vodnim sesalcem posesamo vso vodo (umazanijo, vodo + čistilo) iz preproge
5. nato preprogo še enkrat zmočimo, ter posesamo še enkrat - ta postopek ponavljamo dokler se iz preproge ne izzsesa čisto čista voda - kar je znak, da v preprogi ni več umazanij.
6. Prepogo na rahlo poškropite z osveževalcem tkanin za prijeten vonj.

Nato preprogo obesite, ter pustite, da se v celoti posuši. Če preproge ni mogoče odstraniti od tal, potem jo sušite tako, da odprete okno, ter tako v prostor spustite velike količine zraka, ter tako pospešite postopek. Priporočam, da to storite na suh in topel dan.

Če bo morda koga zanimalo, se sedežne garniture čistijo na poplnoma enak način, le da je krtačenje nežnejše.

Več nasvetov za čiščenje najdete na nasveti-blog.cistilniservis-kalpjica.com

Upam, da vam bo ta objava v veliko pomoč, ter da v prihodnosti ne bomo več srečavali prečudovitih kosov preprog sedežnih garnitur ter oblazinjenega pohištva, ki jim žal ni več pomoči....

Vsekakor je bolje, da poklišete profesonalce, nakoncu je to kljub stroškom večinoma cenejša in mirnejša rešitev, kot pa nakup nove preproge, sedežne garniture.

Če imate še kakšna vprašanja v zvezi s čiščenjem vam bom z veseljem odgovoil na vprašanja,

Več kot daš - več imaš :)

Ob kakšni nejasnosti... pa kar na dan z besedo

Želim vam prijeten dan, ter veliko zmaganih bojev z madeži ;)

Če se vam bo naloga zdela pretežka lahko obiščete www.cistilniservis-kapljica.com
Pri čiščenju uporabljamo profesionalno čistilno znamke Karcher, ki se posuši 70% hitreje, tako vam lahko zagotovimo, da boste tudi na večer po našem obisku uživali v udobju in čistoči vaše sedešne garniture.

Lep pozdrav,
Vili

(odgovor članu 2mama)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: čiščenje oblazinjenih stolov
23.7.2009 13:35:12   
mollie
2mama, če tole rubriko še spremljaš, imam doma napravo (tudi jaz imam otroka), ki bi to verjetno bila zmožna odstaniti (brez agresivnih sredstev in drgnjena) - z vodo, pa jo lahko posodim...

(odgovor članu Kapljicacs)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: čiščenje oblazinjenih stolov
23.7.2009 13:40:47   
Anonimen
Lahko poskusite tudi z šamponom za lase (preverjeno)
Lp

(odgovor članu mollie)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?