|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   žeja!
8.3.2010 9:12:41   
pikicamala
mene pa zanima, če je še katera tako žejna!? jaz pijem ogromno tekočine čez dan, tudi ponoči, pa sem še vseeno žejna. pa ne samo malo, ampak tako zelo, da imam čisto izsušena usta, pa čisto razpokane ustnice. kaj je to normalno? pijem vodo, limonado, čaje... vse brez sladkorja. pa ne pomaga. kakšen nasvet?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: žeja!
8.3.2010 9:13:46   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: pikicamala

mene pa zanima, če je še katera tako žejna!? jaz pijem ogromno tekočine čez dan, tudi ponoči, pa sem še vseeno žejna. pa ne samo malo, ampak tako zelo, da imam čisto izsušena usta, pa čisto razpokane ustnice. kaj je to normalno? pijem vodo, limonado, čaje... vse brez sladkorja. pa ne pomaga. kakšen nasvet?


Povej zdravniku, pa naj te pogleda za sladkorno.

(odgovor članu pikicamala)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: žeja!
8.3.2010 10:15:20   
pikicamala
na sladkorno sem že pomislila, zato pa sem tu gor napisala, če je slučajno to pogosto (v upanju, da ni sladkornauser posted image ).
pregled imam šele 22.3., tako da bom takrat povedala. kolikor sem brala o tej sladkorni je precej grozna! se mi kar smilijo tiste, ki jo imajo! 

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: žeja!
8.3.2010 11:54:23   
Anonimen
Jaz imam isto težavo, da spijem dovolj tekočine čez dan, še zvečer se nalivam z vodo, pa sem ponoči in predvsem zjutraj čisto dehidrirana, usta imam izsušena, ko grem na wc takoj zjutraj imam čisto temen urin. Moja G me je dala na preiskave pa ni nič narobe- sem pa v 39. tednu.

(odgovor članu pikicamala)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: žeja!
8.3.2010 16:04:02   
veška
Tudi jaz ogromno pijem vode ali cedevite. Bila sem na testu za sladkorno pa ni nič pokazal, zdravnica pa pravi da je to čisto vredu če velik piješ. 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: žeja!
13.3.2010 15:16:27   
Taddy78
Mogoče za primerjavo. Jaz sem spila recimo zraven kosila 1 liter soka ali vode. Ponoči sem se zbujala na 1.5 ure, šla na wc in potem spila 3dc pijače. Sicer ne vem, če je to kaj vplivalo, ampak sem tudi nenormalno zatekala v noge. Se spomnim, ko mi je mama včasih zmasirala noge, me je od sile kar lulat prtisnilo. Pomoje ni nič narobe. Nisem pa imela nikoli suhih ustnic (pod nikoli mislim ne v nosečnosti in niti v življenju).

Isto nisem imela sladkorne.

(odgovor članu veška)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: žeja!
16.3.2010 9:03:49   
Martinčka
uf tudi jaz imam ustnice takšne kot bi imela luskeuser posted image  ponoči pa namesto da bi se zbujala zaradi lulanja se zbujam ker imamo takosuha da imam čisto otrpel jezik... katastrofa! tudi urin enako, grozne barve in tudi vonj je močen... ampak glede na preiskave je vse ok z menoj!? dobro imam ledvične kamne in sem na žolčni dieti ampak so rekli da nima to veze..
tudi meni se je začela voda nabirati v nogah tako da nič luštnega to otekanje.. sem pa šele v 22t.

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: žeja!
16.3.2010 9:38:35   
Honey26
prva misel, tako kot predhodnice... sladkorna.

če je hudo, niti ne čakaj na naročen pregled, pokliči g povej kaj te skrbi, pa bo povedala... mislim pa, da te na ta test lahko napoti tudi splošen zdravnik...
aja, je pa treba pazit, da tiste ki veliko pijejo (predvsem vode ali "prazne pijače") nadomeščate vitamine in minerale, ker jih velike količine tekočine "odplaknejo"...

(odgovor članu Martinčka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: žeja!
24.3.2010 9:53:46   
daga79
če si bolj na začetku je po moje logično saj še vedno prideluješ kri ki jo potrebuješ za hranjenje posteljice in fižole.. sej veš da boš imela skoraj enkrat več krvi kot prej iz nečesa more se naredit zato pa prqavijo da je treba še več vode spit v nosečnosti ...

(odgovor članu Honey26)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: žeja!
26.3.2010 16:09:22   
aly12
Strinjam se s Honey26. Po nepotrebnem skrbeti nima smisla, tako da je pametno, da pokličeš G in poveš o težavi ter jo tako tudi hitro rešiš. Jaz sem tudi pila cele cisterne vode pa nimam sladkorne, ampak z enim testom pri G se lahko znebiš skrbi. Pa vsekakor moraš sproti nadomeščati snovi, ki jih izgubiš.
Le mirno naprej - pij kolikor si žejna in posvetuj se s svojo G.
Upam, da bo vse ok! Lep vikend

_____________________________

“love builds up the broken wall
and straigtens the crooked path.
love keeps the stars in the firmament
and imposes rhythm on te ocean tides
each of us is created of it
and i suspect
each of us was created for it”

Maya Angelou

(odgovor članu daga79)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: žeja!
27.3.2010 21:45:24   
Taddy78
IZVIRNO SPOROČILO: Honey26

prva misel, tako kot predhodnice... sladkorna.

če je hudo, niti ne čakaj na naročen pregled, pokliči g povej kaj te skrbi, pa bo povedala... mislim pa, da te na ta test lahko napoti tudi splošen zdravnik...
aja, je pa treba pazit, da tiste ki veliko pijejo (predvsem vode ali "prazne pijače") nadomeščate vitamine in minerale, ker jih velike količine tekočine "odplaknejo"...

Ni nujno....tudi sama sem zaradi te žeje rekla G, da bi rada naredila test za sladkorno in je bil negativen. Pa če še omenim, mali je imel malo preko 4kguser posted image



(odgovor članu Honey26)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: žeja!
28.3.2010 12:21:49   
aly12
Res ni nujno, da je sladkorna. Ampak, če jo skrbi, je nič ne stane, da preveri pri G.

_____________________________

“love builds up the broken wall
and straigtens the crooked path.
love keeps the stars in the firmament
and imposes rhythm on te ocean tides
each of us is created of it
and i suspect
each of us was created for it”

Maya Angelou

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: žeja!
17.6.2011 12:06:24   
_Ajla_
Živ!

Tudi meni se podobno dogaja. Non stop žejna, skoraj dehidrirana in še kar ni dovolj. Na wc pa tudi hodim veliko. Na prvem pregledu še nisem bila, a upam, da je vse ok user posted image

(odgovor članu aly12)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: žeja!
3.9.2011 10:59:12   
divjana
Tudi jaz sem stalno žejna, že sicer na splošno (tudi ko nisem bila noseča sem spila vsaj 2-3 l vode na dan), sedaj spijem najbrž okoli 4 litre. Sladkorne nimam, pač samo potrebujem veliko vode - konec koncev, piti vodo je zdravo.
Ne se obremenjevat z nepotrebnimi skrbmi - skoraj gotovo nimaš sladkorne, pa tudi če jo imaš, boš zvedela zelo kmalu in sem prepričana, da bo tudi do tačas vse OK. Nosečnice danes so preveč panične - in po mojem mnenju s tem bolj škodujejo otroku, kot pa s čimerkoli drugim.
Pa še nekaj za vse žejne - sokovi ne odžejajo, raje pijte vodo (z limono) ali nesladkan čaj.


(odgovor članu _Ajla_)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: žeja!
4.10.2011 12:23:43   
Hinata
Jaz pa včasih kar mal pozabim na pitje vode in si moram včasih prav nastaviti vrč z vodo poleg mene, da res pijem. Pa verjetno vseeno spijem dovlj tekočine, saj nisem pretirano žejna, pa tudi temnega urnina nimam. Tako da, kozarec vode vsake toliko časa in se pride čez dan z neko primerno količino tekočine :)

Pretirana žeja pa je res lahko znak sladkorne bolezni, tako da je po moje to dobro omeniti na pregledih v nosečnosti.

(odgovor članu divjana)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Celodnevna avantura za bodoče starše in ml...
Pomlad prinaša sveže začetke in nove avanture, zato je popoln čas za Baby Expo, edinstven dogodek, ki združuje vse, kar ...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?