|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   želja po 2. CR
29.1.2013 16:02:50   
elarab
Pozdravljene,
tiste ki ste imele 1. CR, ali so vas v 2. silili v vaginalni porod ali so vam dali možnost izbire? Jaz si namreč želim imeti tudi 2. CR ker me je grozno strah vaginalnega poroda. NA pregledih mi nočejo povedati nič konkretnega kako bom rodila...
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: želja po 2. CR
29.1.2013 16:09:56   
Anonimen
Odvisno za kaj ste imeli prvi CR.
Poglej carski rez je najmanj 10x bolj nevarnejši od naravnega poroda.
In strah ni indikacija za CR .

(odgovor članu elarab)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: želja po 2. CR
29.1.2013 16:23:19   
LuLu
Mene v MB bolnišnici ni noben silil v nič. Saj te ne smejo. So pa bili zelo veseli, ker sem izrazla željo, da bi v drugo rodila po naravni poti. Žal ni uspelo.

Bom pa ti napisala besede, ki jih je ena babica pri prvem porodu izrekla. "Razvajeni ste. Vaša generacija. Ali bo tebe bolelo ali ne so čisto nepomembna vprašanja pred porodom. Poskrbeti je treba za otroka, seveda tudi za vas, ampak ti strahovi, kako bo nekaj, ko noben živ bog ne ve, tudi noben dr., so čisto nepotrebna."

In se strinjam z njo. Kako ti lahko sploh na misel pride, da bi zaradi tvojih strahov o neki bolečini, ki so jo vse preživele in jo tudi pozabile, izpostavljala svoje telo, v katerem še vedno nosiš otroka, narkozi in pomirjevalnim sredstvom. Totalno se mi zdi nezrelo in neodgovorno. Ne bom se opravičevala, če morda strogo zveni, ampak sama si dala en CR skozi, ki sigurno ni bil naret, ker vam je bilo dolgčas in ste se šli eci-peci-pec... ampak zato, ker je bilo nekaj NAROBE.
Če si ti ok, in tvoj otrok, potem je NORMALNO in NARAVNO, da se rodi skozi odprtino, ki mu je namenjena in se ne reže v tvoje telo.
Odločitev bo tvoja, ampak naraven porod ne sme biti stvar strahu, ampak veselega pričakovanja in ponosa. CR pa je komplikacija pri porodu in zdravstvene težave tebe ali otroka.
Eh... imela sem eno obiskovalko v sobi, ki je izražala željo, da če bo kdaj noseča, bo ziher hotla CR. Baba neumna, taka si sploh ne zasluži partnerja, kaj šele otroka. Ja, jezna sem... in sem se že pomirla.
Naredi, kar ti bo prav in s čem boš lažje živela.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: želja po 2. CR
29.1.2013 18:07:44   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

Mene v MB bolnišnici ni noben silil v nič. Saj te ne smejo. So pa bili zelo veseli, ker sem izrazla željo, da bi v drugo rodila po naravni poti. Žal ni uspelo.

Bom pa ti napisala besede, ki jih je ena babica pri prvem porodu izrekla. "Razvajeni ste. Vaša generacija. Ali bo tebe bolelo ali ne so čisto nepomembna vprašanja pred porodom. Poskrbeti je treba za otroka, seveda tudi za vas, ampak ti strahovi, kako bo nekaj, ko noben živ bog ne ve, tudi noben dr., so čisto nepotrebna."

In se strinjam z njo. Kako ti lahko sploh na misel pride, da bi zaradi tvojih strahov o neki bolečini, ki so jo vse preživele in jo tudi pozabile, izpostavljala svoje telo, v katerem še vedno nosiš otroka, narkozi in pomirjevalnim sredstvom. Totalno se mi zdi nezrelo in neodgovorno. Ne bom se opravičevala, če morda strogo zveni, ampak sama si dala en CR skozi, ki sigurno ni bil naret, ker vam je bilo dolgčas in ste se šli eci-peci-pec... ampak zato, ker je bilo nekaj NAROBE.
Če si ti ok, in tvoj otrok, potem je NORMALNO in NARAVNO, da se rodi skozi odprtino, ki mu je namenjena in se ne reže v tvoje telo.
Odločitev bo tvoja, ampak naraven porod ne sme biti stvar strahu, ampak veselega pričakovanja in ponosa. CR pa je komplikacija pri porodu in zdravstvene težave tebe ali otroka.
Eh... imela sem eno obiskovalko v sobi, ki je izražala željo, da če bo kdaj noseča, bo ziher hotla CR. Baba neumna, taka si sploh ne zasluži partnerja, kaj šele otroka. Ja, jezna sem... in sem se že pomirla.
Naredi, kar ti bo prav in s čem boš lažje živela.



Omg, očitno je pa s tabo nekaj NAROBE. A čisto nepomembno je, kako se počuti ženska, ki gre rodit? Hb, da vsi in vse ne razmišljajo tak, ker bi drugače ostali kar v srednjem veku.

Moja izkušnja - prvič sem imela cr zaradi medenične vstave, v drugo so mi ga priporočali (na Ptuju je to stalna praksa) in sem se potem spet odločila za njega, tudi od prej sem bila tej misli bolj naklonjena - ja, strah pred vaginalnim porodom tudi pri meni, če bi se strahov lahko znebili kar tako, bi se najbrž tudi jih, a ne?!??!! Sem vesela, da je bil v drugo tudi cr, ker je bil otrok kar velik in težek, pa še velik obseg glave je imel (sva potem še na ultrazvok glave hodila zaradi tega, hb vse okej) in ne verjamem, da bi mi naravno uspelo ga dobit ven, sploh pa kot prvorodki (ker bi to dejansko bil prvi porod).

In potem nekdo tu napiše, da si otroka ne zaslužim ... Ljudje se bojimo različnih stvari, tudi marsičesa naravnega in tudi, če se borimo proti temu strahu ... No, kljub dvema cr - pa če bi bila utemeljena ali ne - verjamem, da si vsekakor zaslužim svoja dva otroka in da nisem slaba mama, ker sem se izognila naravnemu porodu.

elerab, upam, da se boš uspela dogovoriti, tako kot ti ustreza.

(odgovor članu LuLu)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: želja po 2. CR
29.1.2013 18:30:38   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Omg, očitno je pa s tabo nekaj NAROBE. A čisto nepomembno je, kako se počuti ženska, ki gre rodit? Hb, da vsi in vse ne razmišljajo tak, ker bi drugače ostali kar v srednjem veku.

Moja izkušnja - prvič sem imela cr zaradi medenične vstave, v drugo so mi ga priporočali (na Ptuju je to stalna praksa) in sem se potem spet odločila za njega, tudi od prej sem bila tej misli bolj naklonjena - ja, strah pred vaginalnim porodom tudi pri meni, če bi se strahov lahko znebili kar tako, bi se najbrž tudi jih, a ne?!??!! Sem vesela, da je bil v drugo tudi cr, ker je bil otrok kar velik in težek, pa še velik obseg glave je imel (sva potem še na ultrazvok glave hodila zaradi tega, hb vse okej) in ne verjamem, da bi mi naravno uspelo ga dobit ven, sploh pa kot prvorodki (ker bi to dejansko bil prvi porod).

In potem nekdo tu napiše, da si otroka ne zaslužim ... Ljudje se bojimo različnih stvari, tudi marsičesa naravnega in tudi, če se borimo proti temu strahu ... No, kljub dvema cr - pa če bi bila utemeljena ali ne - verjamem, da si vsekakor zaslužim svoja dva otroka in da nisem slaba mama, ker sem se izognila naravnemu porodu.

elerab, upam, da se boš uspela dogovoriti, tako kot ti ustreza.

Jezusnamarijo.. kdo pa tukaj o tebi piše? Smiri živce punca, in ne jemlji mojih postov napisane drugi osebi, tako osebno.

Totalno si obrnila moje besede, tak da nadaljnega mojega komentiranja tvojega posta ne bo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: želja po 2. CR
29.1.2013 18:43:59   
m_o_i
ja, vsaka operacija je neko tveganje...
jaz sem imela sicer urgentni CR in priznam, da se mi je "lustno" zdelo, ker je bilo hitro konec vsega. ce bi pa drugic zanosila, pa priznam, da bi vsaj zaradi firbcauser posted image zelela vaginalnega.


_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: želja po 2. CR
29.1.2013 18:47:04   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: m_o_i

ja, vsaka operacija je neko tveganje...
jaz sem imela sicer urgentni CR in priznam, da se mi je "lustno" zdelo, ker je bilo hitro konec vsega. ce bi pa drugic zanosila, pa priznam, da bi vsaj zaradi firbcauser posted image zelela vaginalnega.

No, verjamem, da pa ti znaš ločit, kaj je urgentni CR in kaj je CR zaradi straha pred naravanim porodom user posted image  user posted image

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: želja po 2. CR
29.1.2013 19:05:14   
HHH

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

Mene v MB bolnišnici ni noben silil v nič. Saj te ne smejo. So pa bili zelo veseli, ker sem izrazla željo, da bi v drugo rodila po naravni poti. Žal ni uspelo.

Bom pa ti napisala besede, ki jih je ena babica pri prvem porodu izrekla. "Razvajeni ste. Vaša generacija. Ali bo tebe bolelo ali ne so čisto nepomembna vprašanja pred porodom. Poskrbeti je treba za otroka, seveda tudi za vas, ampak ti strahovi, kako bo nekaj, ko noben živ bog ne ve, tudi noben dr., so čisto nepotrebna."

In se strinjam z njo. Kako ti lahko sploh na misel pride, da bi zaradi tvojih strahov o neki bolečini, ki so jo vse preživele in jo tudi pozabile, izpostavljala svoje telo, v katerem še vedno nosiš otroka, narkozi in pomirjevalnim sredstvom. Totalno se mi zdi nezrelo in neodgovorno. Ne bom se opravičevala, če morda strogo zveni, ampak sama si dala en CR skozi, ki sigurno ni bil naret, ker vam je bilo dolgčas in ste se šli eci-peci-pec... ampak zato, ker je bilo nekaj NAROBE.
Če si ti ok, in tvoj otrok, potem je NORMALNO in NARAVNO, da se rodi skozi odprtino, ki mu je namenjena in se ne reže v tvoje telo. Ja, jezna sem... in sem se že pomirla.
Naredi, kar ti bo prav in s čem boš lažje živela.



S tem se pa strinjam. Lulu, mogoče si za kakšno silno občutljivo dušico uporabila malo preveč ostre besede, ampak tako je.
Samo strah in počutje porodnice pač ne more biti razlog za CR.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: želja po 2. CR
29.1.2013 19:11:32   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: HHH

S tem se pa strinjam. Lulu, mogoče si za kakšno silno občutljivo dušico uporabila malo preveč ostre besede, ampak tako je.
Samo strah in počutje porodnice pač ne more biti razlog za CR.
Yes baby!  You got it!  user posted image

(odgovor članu HHH)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: želja po 2. CR
29.1.2013 20:49:44   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: HHH

S tem se pa strinjam. Lulu, mogoče si za kakšno silno občutljivo dušico uporabila malo preveč ostre besede, ampak tako je.
Samo strah in počutje porodnice pač ne more biti razlog za CR.
Yes baby!  You got it!  user posted image




No, tudi tu se motite - s potrdilom psihologa se tudi to da. Če ima ženska strah pred cr, lahko gre na pregled k psihologu, ki ji ga seveda lahko odobri.

Nimam občutka, da sem obrnila tvoje besede. Jaz sem si tudi od nekdaj želela cr, pač je naneslo tako, da sem imela tudi dober razlog zanj, to je vse. Zaradi svoje želje po cr že od prej (tako kot tista punca v P poleg tebe) pa ne mislim, da si ne zaslužim imeti otroka ipd., kot si pač ti napisala.

(odgovor članu LuLu)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: želja po 2. CR
29.1.2013 22:51:53   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

No, tudi tu se motite - s potrdilom psihologa se tudi to da. Če ima ženska strah pred cr, lahko gre na pregled k psihologu, ki ji ga seveda lahko odobri.
user posted image
Še enkrat... ne pišem o tebi.
In še en stavek... ja, CR se naredi, če so zdravstveni razlogi za to. Psiholog, psihiater verjetno sem spada, čeprav prvič to berem...
Kaj si ti misliš... kaj si jaz mislim... tukaj ne prideva do konca. Ne vztrajaj, je brezveze.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: želja po 2. CR
29.1.2013 22:57:02   
Anonimen
http://med.over.net/forum5/read.php?11,162792

Ena je zelo lepo napisala v tej temi.Preberite si,pa se zamislite.
da pa bi otroka in sebe spravljae v večjo nevarnost zaradi straha,mislim no comment

(odgovor članu LuLu)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: želja po 2. CR
29.1.2013 23:05:55   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

http://med.over.net/forum5/read.php?11,162792

Ena je zelo lepo napisala v tej temi.Preberite si,pa se zamislite.
da pa bi otroka in sebe spravljae v večjo nevarnost zaradi straha,mislim no comment
Ja, ni več kaj dodati. Hvala.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: želja po 2. CR
30.1.2013 9:58:43   
Najaa
Punce, če je šlo noter, mora tudi ven priti. Sicer gre noter bolj na izi in bolj luštno kakor noter ampak tak pač je. user posted image

Jaz se pa strinjam z LuLu. CR je le operacija. Res je, da ne razumem tega straha pred porodom, ker v nobeni nosečnosti nisem razmišljala o tem oz. misli na porod sem potiskala na čas, ko se moram začet trest, to je pa čisto na koncu. user posted image No pri tamali se je zalomilo in sledil je urgentni CR. Moje počutje po njem je bilo tako kilavo, tako dolgo sem okrevala, da bi raje šla še 2x rodit 4-kilskega otroka (toliko je tehtala tavečja, katero sem rodila po naravni poti).
Če je strah res tako velik, lahko da psiholog potrdilo, za to sem že slišala. Sam moraš kar dolgo hodit h njemu, d aon preuči ali je ta strah res opravičen za CR.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: želja po 2. CR
30.1.2013 10:12:49   
Anonimen
za lulu.

CITAT:... imela sem eno obiskovalko v sobi, ki je izražala željo, da če bo kdaj noseča, bo ziher hotla CR. Baba neumna, taka si sploh ne zasluži partnerja, kaj šele otroka...

user posted image Čak mal, a se ti ne zdi da si ravno s to svojo "mocno" izzjavo dala vedet da vse ženske s takšno željo, kot jo je imela tista obiskovalka v sobi, mečes v isti kos. user posted image
Tako je razumela tudi anonima, prav tako jst in verjamem veliko drugih.
Ne zagovarjam carskega reza, razen ko se gre za zivljenje(taksen CR sem imela tudi sama)...
Malo strpnosti do drugace mislečih in tistih ki imajo drugačne zelje od tvojih ti ne bi skodilo..
Mislim kultura pisanja itd.. Si kr ne zasluzi partnerja, kaj sele otroka. haloo
No comment!
user posted image

(odgovor članu LuLu)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: želja po 2. CR
30.1.2013 10:42:26   
Anonimen
Če se spet vrnemo na temo...mislim da vem kaj je LuLu hotela povedati...skratka, da danes vse prevečkrat slišimo mamice, ki se "bojijo" naravnega poroda in bi raje imele CR...zakaj??

Moje mnenje, takih ekstremnih primerov, ko je mamico tako strah naravnega poroda, da je potreben psihiater in ima dejansko potrjen neozdravljiv strah pred takim porodom, je roko na srce ekstremno malo (verjerno jih v sloveniji lahko preštejemo na prste ene roke).
Bolj verjetno pa gre tukaj za skupek večih faktorjev, ki si jih bodoče mamice mogoče ne upajo na glas povedat in se skrivajo za t.i. zgoraj omenjenim strahom pred naravnim porodom....kaj hočem povedat je to...itak je VSAKO bodočo mamico strah poroda, sploh prvorodke, ker ne vejo kaj jih čaka, ker so slišale nešteto "groznih" zgodb o bolečini itd....

Dejstvo je, da je porod boleč, lahko pride do raztrganja in posledično šivanja, vagina po porodu ni nikoli več tako "tesna" kot pred tem in to so spremembe, ki po mojem njenju vplivajo tudi na ta strah pred naravnim porodom,,,,,sam tega le redko ker mamica upa povedati naglas.

CR pa je danes že tako pogost, da se na zunaj zdi, da sploh ni več nič takega in da je lepa rešitev, kako priti čez porod (okrevanje ni všteto v to) brez večjih bolečin in posledic (če zanemarimo brazgotino). Pozabljamo pa, da je to operacija, ki s seboj prinaša rizike, ki jih pri naravnem porodu pač ni.

Zato razmem Lulu, kaj je hotla povedat, tudi meni je bilo pred prvim porodom važno samo zdravje mojega nerojenega otroka, kaj bojo naredil z mano, da bo otrok prišel na svet zdrav, mi je bilo v tistem trenutku (mi je še danes) vseeno. Zato sem že vnaprej vzela v zakup bolečine, morebitne raztrganine in ne več tako tesno vadžajno :) Ej....važno da je otrok zdrav!!!

Skratka, mal sem dolgovezila, ampak ja, če je ženski bolj pomembno rodit brez bolečin kot pa to da da prednost zdravju svojega otroka, potem se strinjam z lulu, da je to malo nezrelo....

Ampak vsak po svoje, jaz sem se svojega poroda celo veselila user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: želja po 2. CR
30.1.2013 10:47:06   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

za lulu.

CITAT:... imela sem eno obiskovalko v sobi, ki je izražala željo, da če bo kdaj noseča, bo ziher hotla CR. Baba neumna, taka si sploh ne zasluži partnerja, kaj šele otroka...

user posted image Čak mal, a se ti ne zdi da si ravno s to svojo "mocno" izzjavo dala vedet da vse ženske s takšno željo, kot jo je imela tista obiskovalka v sobi, mečes v isti kos. user posted image
Tako je razumela tudi anonima, prav tako jst in verjamem veliko drugih.
Ne zagovarjam carskega reza, razen ko se gre za zivljenje(taksen CR sem imela tudi sama)...
Malo strpnosti do drugace mislečih in tistih ki imajo drugačne zelje od tvojih ti ne bi skodilo..
Mislim kultura pisanja itd.. Si kr ne zasluzi partnerja, kaj sele otroka. haloo
No comment!
user posted image




O, hvala lepa, pa le nekdo razume točno tole poudarjam že ves čas. Če si tista obiskovalka zaradi želje po cr ni zaslužila niti moškega, kaj šele otrok, potem si jih očitno jaz tudi ne, ker sem si želela cr že od prej. Aja, pa še neumna sem. Kar neko posploševanje ... in to praviloma vedno od strani zagovornic naravnega poroda, ki so do drugih pogoste nestrpne in si tudi za ostale želijo, da bi rodile točno tako kot one. Zakaj že!? Jaz ne govorim čez nobeno, pa če hoče rodit s cr, naravno ali EA, čemer koli pač ... Tveganje je pri vsem in tako pri naravnem porodu kot pri cr tudi podpišeš papirje, da se tveganja zavedaš, zato ne razumem, zakaj tako napadanje tistih, ki hočejo cr.

Moja izkušnja ... jaz nisem imela težav z navezanostjo na otroka.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: želja po 2. CR
30.1.2013 10:47:38   
Anonimen

anonimna 4 :)
se strinjam z Lulu. CR se dela v primeru nevarnosti in je lahko izredno nevaren. dam primer : moja zelo dobra prijateljica je ostala brez maternice zaradi CR. nemore imeti več otrok !!!! to ni šala. to je operacija, ljudje.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: želja po 2. CR
30.1.2013 11:29:39   
pelin
Sicer ne vem kaj je z Lulu...vsak ma svoj živc, ki še posebej boli če kdo pritisne nanj....ampak ona je drugače zelo skulirana in ni verjetno nikogar namerno žalila....to po mnenju mnogih paše k meniuser posted image ...ok...ampak se strinjam s tem kar je hotela povedati....resnično je v zadnjem času veliko takih žensk...pa nisem tako zelo stara, da bi jamrala kot stara mamka da je bilo včasih vse drugače....vendar človeka res malo zagrabi jeza in ogorčenje, ko te ponosne bodoče mamice veselo razkazujejo trebuščke, se slikajo v sto in enem ateljeju, izbirajo med tristotimi vozički...ko pa pridejo do tega, da bo pač rojstvo in vse ostalo kar zraven paše prineslo tudi kaj neprijetnega, težkega zanje, pa zelo hitro pozabijo, da je vloga matere še vse kaj drugega kot igranje nosečniškega fotomodela...Ena izmed vlog matere je ta, da se velikokrat srečaš z grozljivim strahom iz različnih vzrokov, vendar je na osebi sami, da se s tem strahom spoprime...ga premaga....si poišče pomoč, da strah prežene in ne olajšave, da delo, ki bi ga morala storiti ona naprti drugim in pri tem gre skozi situacijo po najmanjši sili upora...Strah pred porodom je normalna stvar...po moje ni nosečnice, ki bi šla skozi čisto brez....samo vsaka bodoča mamica , ki se je vsaj malo zanimala kako v praksi poteka vaginalni porod in kako veliko pomeni aktivnost mamice pri njem, dobro ve, da naj bi se , če ni komplikacij, otrok rodil na ta zanj najbolj zdrav in primeren način...In večina žensk pač premaga, da svoj strah na stran v dobro otročka in rodi po takšni poti...Seveda pa imaš tudi takšne, ki tega ne storijo in egoistično izsilijo CR brez realne zdravstvene potrebe , temveč zaradi svojega egoizma.... vseh tistih žensk, ki so se za CR odločile iz zgolj sebičnih vzrokov in zdajle ogorčeno pihajo, žal ne spoštujem...V mojih očeh in v mnogih drugih tudi, se mi zdi rojstvo otroka kjer speči pasivni mamici vzamejo otročka iz trebuha in rojstvo otroka, kjer mamica ( ter očka) aktivno sodeluje pri porodu, pomaga otroku po svojih močeh ter realno doživi rojstvo svojega otročka...nemogoča primerjava....kot poslušanje najlepše simfonije v primerjavi z igranjem na pokrovke od piskra...ali čudovit življenski dogodek, ki ga pomagajo ustvariti vsi, ter izi nakup punčke za darilo v Šparu...
Sama sem bila v drugo v situaciji, ko bi moj otrok brez moje maksimalne pomoči, aktivnosti, angažiranja pri porodu ,umrl....Zaradi zapletov pri samem porodu, je šlo na koncu za sekunde in ker je bilo dete že v takšnem položaju, da CR ni prišel v poštev, je padla večina bremena name...ob spodbudi vseh okrog in neizmernemu strahu, kaj strahu...najhujši grozi, da bo dete umrlo, sem pač poskušala narediti največ kar sem lahko...če bi bila tam na mizi kot nek hlod, se zadevščina ne bi tako končala....Kako za las je šlo, sem se v bistvi zavedala šele potem, ko je zdravnik ves resen rekel..."no tegale fantiča pa ne bi bilo, če ne bi bila mami tako pridna...."
Osebno mislim, da je naša ginekološka in porodničarska stroka tako sposobna, da lahko iz zdravstvenega vidika v naprej preceni katera nosečnica bo pač potrebovala CR...seveda jih je tokom poroda zaradi komplikacij še več, vendar verjamem, da se vsem tem , ki vsak dan gledajo sto in eno zgodbo z različnim koncem ,zdi CR brez tehtnega zdravstvenega razloga prezira vredno dejanje...

Ja "anonimna"...seveda se da dobiti potrdilo od psihiatra, da mamica zaradi takšnih in drugačnih vzrokov v njeni glavi ne more izpeljati vaginalnega poroda....poleg tega se da dobiti tudi potrdilo da neka oseba zaradi določenih vzrokov v glavi ne sme imeti orožja...ali pa delati z otroki...ali pa voziti avta....samo najbolj žalostno je to...da noben psiholog ne izda potrdila nekomu, da iz določenih vzrokov v glavi in egoizma ne sme imeti otrok....

Ne zagovarjam carskega reza, razen ko se gre za zivljenje(taksen CR sem imela tudi sama)...

In tole kar si napisala niti pod razno ne gre v štric z ostalimi stvarmi, ki si jih tudi tule gor navrgla in jih goreče zagovarjaš....Strah pač ni zdravstveni razlog za CR....vsaj v večini ne...seveda so izjeme....samo tiste dobijo potrdilo še zaradi česa drugega in ne le zaradi strahu...


in ko smo že ravno pri vlogah mamice...mamice naj bi imele hrbtenico, da povedo tisto kar se jim zdi prav, odkrito ali vsaj pod vzdevkom...ne pa s škrnicljem na glavi ali pod anonimnostjo... to je pa res tipičen dokaz poguma....šljiiiive anonimneuser posted image

< Sporočilo je popravil pelin -- 30.1.2013 11:36:49 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: želja po 2. CR
30.1.2013 12:22:11   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: pelin

Sicer ne vem kaj je z Lulu...vsak ma svoj živc, ki še posebej boli če kdo pritisne nanj....ampak ona je drugače zelo skulirana in ni verjetno nikogar namerno žalila....to po mnenju mnogih paše k meniuser posted image
user posted image  si faca. Imaš pa prav... user posted image

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: želja po 2. CR
30.1.2013 13:32:09   
zaspancek1
Hm, očitno sem jaz edina tu, ki se z večinskim mnenjem tu ne strinjam. Pa to upam napisat tudi neanonimno! Jaz pa sem za to, da bi ženska imela možnost izbire - za porod brez vseh ne nujno potrebnih posegov, za porod s protibolečinskimi sredstvi (od analgetikov, tens, akupunkture, meditacije....) in tudi za elektivni carski rez! Seveda pa bi se pred kakršnim koli posegom moralo nosečnico temeljito seznaniti z vsemi možnimi zapleti, prednostmi in slabostmi, ki jih določen način poroda prinaša s seboj.
Nič v življenju ni 100%, ravno tako ni vagnalni porod nekaj, kar bi morali tako poveličevati. Ravno tako so tu prisotne hude in trajne komplikacije tako za mater, kot tudi za otroka. Tudi CR ni kar tako - je le poseg v telo, ki pomeni največje tveganje ravno za mamo (za otroka niti ne, čeprav nekatere študija kažejo na to, da imajo otroci, rojeni s CR večje težave - ampak, še vedno so v svetu v veliki večini s CR rojeni tisti, kjer gre nekaj narobe - torej ne moremo vedeti, ali bi ti otroci ne imeli težav tudi, če bi se rodili vaginalno). In če je mama pripravljena sprejeti to dejstvo - kdo ji bo branil? Ok, zdravstvena zavarovalnica zaradi stroškov, ampak če plača samauser posted image Da pa je zato nevredna otroka?!? Dajte no, malo se zresnite! user posted image
Ravno tako bi lahko tudi rekli, da je tista, ki vztraja pri vagnalnem porodu (čeprav je otrok npr, v medenični legi, kar ohoho poveča možnost komplikacij pri porodu (torej poveča tveganje za nastanek poškodb pri otroka), še kako hudo egiostčna, ker noče, da bi jo prerezali? user posted image Se sliši grozno, ampak če obtožujete ene, potem bi lahko tudi druge?user posted image
Pa da ne bo zdaj katera mislila, da res obtožujem - nikakor, ker verjamem, da bi morala vsaka imeti pravico do poroda, ki si ga želi (vsaj možnost, saj itak 100% garancije ne dobiš nikjer).
Pa tako, kolikor se še spomnim - pred leti, mislim da 2008 je bilo v Nemčiji 30% vseh porodov carskih rezov - nujnih in tistih na željo, pa niso imeli nič več komplikacij pri porodih, kot pa pri nas (mislim, da še celo manj).
Res je, sama ne gledam na porod kot nekaj čudežnega - nikoli nisem in ne bom in po pravici povedano - če bi se dalo, bi to pač preskočila. Hm, pravzaprv bi celo nosečnost, ki je meni bila daleč od lepega obdobja v življenju. Očitno sem tudi jaz grozna mama in si najbrž otrok po mnenju nekaterih tu sploh ne zaslužim. user posted image Eh ja, bom preživela tudi takšna mnenja!user posted image

Osebno mislim, da je naša ginekološka in porodničarska stroka tako sposobna, da lahko iz zdravstvenega vidika v naprej preceni katera nosečnica bo pač potrebovala CR...seveda jih je tokom poroda zaradi komplikacij še več, vendar verjamem, da se vsem tem , ki vsak dan gledajo sto in eno zgodbo z različnim koncem ,zdi CR brez tehtnega zdravstvenega razloga prezira vredno dejanje...


O temle pa jaz, žal, nisem prepričana oz. bolje rečeno ne verjamem, da so pri nas CR opravljeni vedno in takrat, ko bi bilo potrebno, pač pa šele takrat, ko je res res hudo. Pa ok, porod se zaustavi lahko tudi popolnoma nepredvideno, ampak ne razumem in nikoli ne bom pa tega, da v primerih, ko je očitno (torej obstaja neka medicinska indikacija),da pomeni vaginalni porod ogromno tveganje tako za otroka, kot tudi mater, še vedno forsirajo vaginalno. pa npr. medenični porod - v vseh raziskavah je vaginalni porod za otroka v medenični vstavi precej precej bolj tvegan od CR (če že mater odmislimo, ki očitno tu nič ne štejeuser posted image ). In ko se rodi otrok, ki ima trajne posledice tega lepega, čudovitega, naravnega poroda - hm, kaj mislite, se jim vse naslednje mame, ki zahtevajo CR, še zdijo tako prezira vredne?user posted image
Eh, boste napisale, da pa v tem primeru to bila medicinska indikacija, a ne? V porodnišnici se jim ni zdelo. Torej?user posted image

Aja, sama sicer nisem rodila s CR in nisem 100%, če bi si tudi dejansko izbrala, vsekakor pa sem za to, da bi to možnost vendarle imela!

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: želja po 2. CR
30.1.2013 14:19:33   
Anonimen
zaspanček1: mislim, da je bil poudarek vseh ,ki s(m)o za naravni porod, izključno ZA za tak porod v primeru,kadar je vse bp tako za mamo kot z otrokom, in ni medicinskega razloga za CR. Seveda je stvar čisto drugačna, če se pojavijo težave.


(odgovor članu zaspancek1)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: želja po 2. CR
30.1.2013 14:50:57   
pelin
Jaz pa sem za to, da bi ženska imela možnost izbire - za porod brez vseh ne nujno potrebnih posegov, za porod s protibolečinskimi sredstvi (od analgetikov, tens, akupunkture, meditacije....) in tudi za elektivni carski rez! Seveda pa bi se pred kakršnim koli posegom moralo nosečnico temeljito seznaniti z vsemi možnimi zapleti, prednostmi in slabostmi, ki jih določen način poroda prinaša s seboj.

Jaz Zaspanček pa žel ne mislim tako.....mislim, da je porodnicam dano na trenutno dosti na izbiro , če le izrazijo željo...od epiduralnih in drugačnih olajšav...carski rez pa ne sodi med te olajševalne okoliščine, ker gre tu za operativni poseg in ne lajšanje poroda....in nihče ni rekel, da ne podpiramo CR v nujnih primerih...če to svetuje zdravnik....ob tem ni dileme...sem tudi sama takoj za to oz. se mi zdi moja človeška dolžnost do sebe kot matere in v prvi vrsti do otroka pristati na nekaj kar njega in mene najmanj ogroža....Kam bomo pa prišli, da bi si lahko kar izbirali prosto po prešernu ali bomo imeli operativni poseg ali ne, če se nam to pač zazdi, ne glede na to kaj nam zdravnik priporoča...Že res da niso bogovi, nekaj več o tem pa verjetno vedo in mislim, da so pravi naslov za takšne odločitve.....vendar v končni fazi se mi tudi ne zdi prav vztrajanje bodoče mamice pri vaginalnem porodu, če ji to striktno odsvetuje zdravnik....tudi to se na žalost dogaja, pa žal ne vedno iz želje po vaginalnem porodu, zemveč, ker se nekatere nosečnice bojijo narkoze kot hudič križa....
Glede medenične vstave pa....osebno sem imela prvič tako izkušnjo in ko so mi že kmalu v začetku napovedali CR če se dete ne obrne, sem bila kar nekaj časa v šoku...potem sem se pač sprijaznila da je to za vse najbolje....k sreči se je mala že dokaj v visoki nosečnosti obrnila tako kot je treba in CR nisem potrebovala....V bistvu ne poznam nobene porodnice, ki bi jo ob medenični vstavi silili na vaginalni porod, pa jih ima kar precej takšne težave....veliko je takšnih , ki se kljub taki legi otroka na lastno pest odločijo pač roditi vaginalno, precej pa jih gre zaradi tega tudi pod nož...

< Sporočilo je popravil pelin -- 30.1.2013 14:56:32 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: želja po 2. CR
30.1.2013 15:49:34   
zaspancek1
Izgleda, da živiva v različnih svetovih - tam, kjer sem jaz in moji znanci, nismo imeli veliko izbire pri porodih - ne pri lajšanju bolečin, ne pri načinu poroda (in ja, smo izražale minimalne želje, pa žal ni bilo mogoče), pravzaprav smo nekatere še na porodno posteljo čakale. Itak, da je to LJ porodnišnica. Ja, žal pač nisem imela druge na izbiro, kot pa nabližjo - v prvi nosečnosti sem rodila prezgodaj, v drugi pa sem bila spet "prikovana" zadnji mesec v LJ. Sicer bi bila moja izbira defintivno druga P.
Kar se pa tiče forsiranja vaginalnega poroda pri medenični vstavi - pred dobrim letom je nazadnje rodila znanka tako, pa je priznala, da raje umre, kot pa gre še enkrat skozi to kalvarijo. Pa je rodila tretjič (dvakrat prej vaginalno), otrok pa se do konca ni obrnil in je želela roditi s CR, pa ni imela te možnosti. Ker, kaj pa je to, če je pač hudo raztrgana, razrezana tam spodaj, da še danes čuti posledice, a ne? Otrok pa se bo že s fizioterapijo poštimal...user posted image user posted image

Mah, v glavnem - težko je reči, kdaj je za CR medicinski razlog oz. kdaj je dovolj tehten, če ni niti enotnih meril po različnih porodnišnicah. In če je tako, ob dejstvu, da tudi sam vaginalni porod ni tako hudo nedolžna zadeva ne za mater ne za otroka, potem vas pač ne razumem, kaj ste tako proti, če se ženska odloči, da gre raje na CR? Saj vam ni treba - v to vas pa res nihče ne sili! Res mislite, da je otrok s tem kaj bolj ogrožen? Da je ona sama, je jasno, da pa je otrok tudi, pa ne morete trditi (ker pravzaprav študije o otrocih, ki so rojeni s cr brez medicinske indikacije ni, obstajajo študije, ki pa ne ločujejo med nujnimi CR in tistimi elektivnimi - tu pa je problem, o katerem sem že zgoraj napisala). user posted image
Skratka - ne razumem vas, zakaj vam je tako težko sprejti to možnost izbire? Vam kdo pri tem kaj jemlje? Kolikor vem, nihče. Da pa bi npr. morale tudi druge trpeti samo zato, ker ste ve tudi, pa najbrž tudi ne more biti razlog, a ne?user posted image Torej - kje je že problem, če bi si ženska sama plačala CR? Jaz ga resično ne vidim.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: želja po 2. CR
30.1.2013 16:01:26   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: zaspancek1

Torej - kje je že problem, če bi si ženska sama plačala CR? Jaz ga resično ne vidim.

Ne vidiš ga zato, ker imaš pred sabo samo žensko, ki rojeva. Čisto si pozabila na otroka v njej, ki bo moral biti nekaj časa v telesu, ki je pod narkozo. Najdi raziskave o tem.
Če je zdravstveno, položaj,... VSE ok z otrokom in mamico (cel čas predvidevam, da je pri anonimni ok) ... kaj je že razlog, da hoče CR? Strah?
Ne ga srati no... sploh ne ve, kaj jo čaka, ker prvi porod je bil CR, strah jo je nečesa, kar sploh ne ve kaj je... to je čista paranoja... stanja, ki jih je treba pozdraviti, ne spodbujati.
Verjetno spet nisi razumela, kaj pišem, če pa si, pa se itak ne strinjaš. Ja, vem ja...

(odgovor članu zaspancek1)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...
10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?