|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   življenjska zavarovanja - anonimno :)
24.2.2007 16:20:41   
Anonimen
Pozdravljeni,

upam, da ne bo kdo zameril glede anonimnosti, ampak se mi zdi, da je o financah lažje pisat kot anonimen. Veliko sem preiskala z iskalnikom, pa nekako ni pravega odziva na poste, ki sprašujejo o tem.
Z možem se odločava za sklenitev življ. zavarovanja z varčevanjem, ponudb na netu je ogromno, samo nikjer se mi zdi da nič konkretnega ne izveš, nočem pa domov povabit 10 različnih zastopnikov, ki se jih potem ne rešiš...

Kaj si želim? Da mi tisti, ki imate sklenjeno življenjsko zavarovanje napišete (anonimno)user posted image :
- kje imate sklenjeno (ime zavarovalnice/police)
- koliko na mesec plačujete obrok
- na kolko let
- kolikšna je premija ob smrti
- kolikšna je premija ob doživetju

Po hitrem preletu ponudb, sem dobila občutek, da je najvišja možna premija ob smrti 12.000 eurov, kar je slabih 3 MIO sit. Kaj nama to pomaga, če imava oba kredita cca.8 mio (vsak)? Če se komu kaj zgodi (bognedaj), drugi še polovice enega kredita ne more poplačat.user posted image

Ima kdo še kakšno idejo? Na mesec bi lahko dajala vsak recimo 50-100 eurov.

Ne vem, zadnje čase (odkar sem 2. user posted image ) me nekako preganja, da bi morala malo gledati tudi vnaprej na tačrne scenarije, koneckoncev ostati sam z dvema otročkoma in dvema kreditoma ni hec.user posted image

Ste za en odkrit anonimni čvek o financah?user posted image

Lp, (danes) anonimna N
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: življenjska zavarovanja - anonimno :)
24.2.2007 16:25:52   
Anonimen
Mislim,da je približno vsepovsod enako.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: življenjska zavarovanja - anonimno :)
24.2.2007 16:34:29   
Anonimen
Pozdravljena!

Midva z možem imava naložbeno življenjsko pri Generali zavarovalnica.
Mesečna premija je 50 EUR za vsakega.V primeru smrti je vsak od naju
upravičen do 6000 EUR, kar je premalo.
Zato oba poleg naložbenega življ. zavarovanja plačujeva dodatnih 10
EUR na mesec (ERI zavarovanje). S to dodatno premijo se izplačilo v
primeru smrti poveča na skupno 52.000 EUR (6000 EUR+46000 EUR).

Moraš pa se zavedati da samo prvih 50 EUR je naložbenih, kar pomeni, da jih po določenih letih
dobiš z obrestmi, 10 EUR pa je zavedno izgubljeno(npr.avtomobilsko zav.).

Lp



(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: življenjska zavarovanja - anonimno :)
24.2.2007 16:58:52   
Anonimen
Jaz imam pri NLB Viti. In sicer plačujem 50€ na mesec. Glede dobe se nisem nič zavezala, samo v prvih desetih letih se mi ne splača prekiniti, ker moram plačati izstopne str. in davek na zavarovalne posle. Zdej tako je, veliko ne bom privarčevala, saj se od 50€, da na varčevanje 45€ ostalo je za stroške in zavarovalno premijo. Osnovno zavarovalno vsoto za smrt, lahko poljubno postaviš ali 1200 €ali pa 16.000€, lahko tudi poljubno vmesno. Mislim,a da če gre za višji znesek opraviš zdravniški pregled, samo ne vem nad kakim zneskom, oni plačajo. Hkrati pa lahko vključiš še nezgodno smrt, ki je še enkrat toliko kot zavarovalna premija za smrt. Samo to pomeni, da če imaš višjo zavarovalno vsoto plačaš višjo zavarovalno premijo. To pa je od 50€ vplačanih, recimo 10 za premije ostalo pa varčevanje. Tako, da je en del denarja stran vržen- kasko človeka- to je pač cena.
Meni se zdi fajn. Pa prednost je ta da lahko kadar koli vzamem denar. Aja sredstva, ki jih vlagaš pa so lahko vezana ali na obrestno mero ali pa vlagaš v sklade, potem pa kolker porastejo. Jaz imam na obrestno mero, čeprav bi bilo dolgoročno boljše na sklad. Takrat še nisem toliko vedela o skladih.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: življenjska zavarovanja - anonimno :)
24.2.2007 17:53:14   
lilica
Pozdravljena,odgovarjam ti iz prve roke ker te stvari počnem in sicer na zavarovalnici Triglav.Ni res da je maksimalna vsota za smrt 12000  ker je vsota za smrt odvisna od starosti zavarovanca,dobe let za katero se zavaruješ in mesečne premije ki je minimalna 15 evrov. Če te zanima konkreten izračun pejt na stran zavarovalnice triglav in na osebnih zavarovanjih imaš izračun za KLASIČNO ŽIVLJENSKO ZAVAROVANJE pa dobiš konkretne številke.
Lep pozdrav

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: življenjska zavarovanja - anonimno :)
24.2.2007 18:09:41   
K_a_t_i
Živjo,
midva imava tudi podobno visok kredit kot ti (SKB na 15 let - vsak svojega, na isto nepremičnino) - in sva ga zavarovala z življenskim zavarovanjem pri Generaliju.
Pojasnilo pri sami banki za to zavarovanje je takole:
"To zavarovanje omogoča dodatno varnost, saj v primeru smrti kreditojemalca odplačilo kredita ne bo bremenilo dedičev (n. pr. zakonskega partnerja, otrok)."
Za zavarovanje plačujeva vsak cca. 11,5€ mesečno, seveda pa to ni življensko zavarovanje in ko se kredit poplača, tudi z naslova zavarovanja kredita ne dobiš nič nazaj. Se je pa nama vsekakor zdelo vredno teh 2×11,5€ - kot si sama rekla, nikoli ne veš kaj te doleti in plačevati dvojni kredit z dvema majhnima otrokoma je nemogoče.

Lep pozdrav,
K_a_t_i

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: življenjska zavarovanja - anonimno :)
25.2.2007 18:22:32   
lejci86
ojla       


en enostaven izračun:
*zajamčena zavarovalna vsota:       16.042€
*zavarovalna vsota za doživetje
z dobičkom in uskladitvijo vrednosti: 37.170€
*v primeru nezgodne smrti :              48.126€
*v primeru trajne invalidnosti:           48.126€
*DOŽIVLJENJSKA nezgodna renta pri
50% invalidnosti ali več:                      1.000€
*oprostitev plačila premije (če si bolan več kot 43 dni zapored ti zavarovalnica krije premije dokler negreš delat)
*dodatna zavarovalna vsota (kredit) :35000€   (plačuješ samo 10 let)

PREMIJA:   77,7€/mesečno

če te zanima več info. na z.s.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: življenjska zavarovanja - anonimno :)
3.3.2007 13:29:06   
Tinča1
Pozdravljena!

Splača se ti skleniti naložbeno življensko zavarovane pri Zavarovalnici Maribor, in sicer flexpension varianto, kjer jamčijo 100% izplačilo glavnice in 100% izplačilo že doseženega donosa.

Če te zanima kaj več, se mi javi na z.s.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: življenjska zavarovanja - anonimno :)
3.3.2007 18:28:55   
david
IZVIRNO SPOROČILO: Tinča1
Splača se ti skleniti naložbeno življensko zavarovane pri Zavarovalnici Maribor, in sicer flexpension varianto, kjer jamčijo 100% izplačilo glavnice in 100% izplačilo že doseženega donosa.

Dokaži, da se to bolj splača kot ločeno življenjsko zavarovanje in samostojno vplačevanje v enega od garantiranih vzajemnih skladov. Pa kar tukaj, ne preko z.s..

d.

(odgovor članu Tinča1)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: življenjska zavarovanja - anonimno :)
3.3.2007 19:32:24   
Anonimen
Po hitrem preletu ponudb, sem dobila občutek, da je najvišja možna premija ob smrti 12.000 eurov, kar je slabih 3 MIO sit. Kaj nama to pomaga, če imava oba kredita cca.8 mio (vsak)? Če se komu kaj zgodi (bognedaj), drugi še polovice enega kredita ne more poplačat.user posted image


Premije za primer smrti so različne, odvisne od vajine starosti, dobe odplačevanja in mesečne premije.

Če odplačujeta kredit, lahko zanj skleneta zavarovanje za primer smrti. Nekatere banke omogočajo to tudi "za nazaj"; če si že vzela kredit, ga še vedno lahko zavaruješ, razen če ni do konca odplačevanja še relativno kratka doba.

Kaj se splača, je pa običajno odvisno od tega, koliko si pripravljena tvegati. Več tvegaš, večji so lahko donosi. Je pa v osnovi logika zavarovanj takšna, da so v prvi vrtsti namenjena zavarovanju za primer škodnega dogodka in šele nato varčevanju. Varčuješ ja, ampak ne moreš pričakovati tako visokih donosov kot npr. pri vlaganju v vzajemne sklade (sploh tiste nekoliko bolj rizične) ali delnice.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: življenjska zavarovanja - anonimno :)
4.3.2007 11:44:57   
darjasova
Vsem skupaj en lep sončen pozdrav!

Berem vse skupaj in sem se odločila, da vam ponudim eno res zelo dobro zadevo. Potem se boste pa same odločile kako in kaj. Je pa res izvrstna zadeva in je daleč najboljša od vseh, ki jih ponujajo v tem trenutku pri nas v RS. V tem trenutku ne želim pisati kaj več. Bom pa zelo vesela za vas, če me boste kontaktirale.

Darja

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: življenjska zavarovanja - anonimno :)
6.3.2007 20:23:47   
ms3
imava naložbeno življenjsko zavarovanje skelenjeno pir sloveniki življenje. palčujeva 64 evrov na mesec, zavarovalna vsota je 20 000 evrov, v primeru invalidnosti 60 000 evrov.
vendar to ponudbo, ki jo imava midva lahko dobiš eksluzivno (imajo edini v SLO) pri svetovalcih Concorda in je drugačna od zavarovalničarjev pir Slovenica življenje. sva pa ful zadovolna, premoženje na polici lepo razte.

(odgovor članu darjasova)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: življenjska zavarovanja - anonimno :)
6.3.2007 21:49:29   
ms3
aja, mmava sklenjeno na 30 let lahko pa zbereš tudi manj), od doživetju imaš možnost rentnega izplačila ali pa enkratno.

(odgovor članu ms3)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: življenjska zavarovanja - anonimno :)
7.3.2007 23:29:41   
Anonimen
Midva imava enako visok kredit. Ker sem trenutno brezposelna, je mož življenjsko zavarovan za primer smrti (ZA 10 LET). Generali zavarovalnica, premija  v primeru smrti je 50 000 eurov. žal ne vem mesečnega zneska (mislim, da če si zdrav okoli 20 eurov). Če se odločiš za tako zavarovanje, na koncu ne dobiš nič. Midva sva se zato odločla, ker je zdej velik riziko na partnerju.  je pa Generali pri tej ponudbi ugodnejši od Triglava (premija 45000 eurov, mesečno plačilo pa višje).

(odgovor članu ms3)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?