|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   143. na čakalni listi
21.5.2007 14:45:34   
živa
Hoj!

Moj mali je 143. na čakalni listi želenega vrtca. Vrtca, ki nam je najbližji po makadamski cesti in približno enako oddaljen kot druga enota istega vrtca, če greš po asfaltni cesti. Ker bi ga naslednje leto res rada vpisala v točno ta vrtec (letos ga bom imela pač doma, ker bom na porodniški in sem se zmenila za pomoč/varstvo moje mame in tašče), me zanima, ali je imela še katera tak primer in je bil potem otrok naslednje leto sprejet v vrtec.

Lp,

živa
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: 143. na čakalni listi
21.5.2007 18:21:22   
karamela
Ne morem verjet. Jaz sem 3. v čakalni vrsti, kljub temu da sem prvi dan oddala vlogo, ko se je hčerkica rodila in imam že enega otroka v vrtcu, ne morem pa verjet tej številki 143.  GROZA...



Sem šokirana, da NAM ta država še vrtca ne omogoči, pa se neki grejo, da naj imamo  čim več otrok. Po mojih izkušnjah vedno kdo odpove, vendar 143 pa najbrž ne.


Jaz sem optimist. Babic nimam, dedkov tudi ne. Le ena soseda v penziji me lahko reši. sva dogovorjeni, da mi otročka pazi do septembra, zdaj jo bom morala prositi pa še za naprej.

a kateri mogoče ve, koliko otrok je omejitev oz. maksimumz a1. jaslično skupino?


Bodimo opitimisti.

(odgovor članu živa)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: 143. na čakalni listi
21.5.2007 18:37:12   
Anonimen
ojej grozauser posted image

Jap, tako ma naša preljuba država urejeno glede vrtcev...
Potem pa se še bunijo, da otroke dajemo k privat varuškam, ja kaj pa boš, odpoved dal v službi al kaj???
Grrr sem jezna zdajuser posted image

Karamela v jaslični skupini je 14 otrok. V skupini od 3-6 let pa 21

(odgovor članu karamela)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: 143. na čakalni listi
21.5.2007 19:34:27   
eya
Živa, letos sigurno ne boste noter prišli, žal. Za drugo leto pa boš verjetno morala spet drugo prošnjo oddati, pa se bo spet drugače izbiralo, a ne?



_____________________________

Razvajeni otroci vedno kaj zahtevajo, ustvarjalni vedno kaj ušpičijo.

(odgovor članu živa)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: 143. na čakalni listi
21.5.2007 22:30:38   
sazi
sva skoraj na istem - moj sin je 142 na čakalni listi, pa sem papirje oddala septembra
ker se bomo preselili, ga bom drugo leto vpisala v drug vrtec, kjer žal ne bomo imeli prednosti zaradi letošnje zavrnitve, tako da se bojim, da bomo zviseli tudi drugo leto - je pa trenutno v privat varstu in smo zelo zadovoljni in bo tam še eno leto, ampak potem pa ne več - upam, da dobimo prostor v drugem vrtcu

(odgovor članu eya)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: 143. na čakalni listi
21.5.2007 22:31:18   
frutka_
 Število otrok v oddelku prvega starostnega obdobja ne sme presegati 12 otrok, v oddelku drugega starostnega obdobja pa 22otrok.
Ustanovitelj vrtca, torej občina, pa lahko število otrok v oddelku preseže za 2 otroka na oddelek. To znese v prvem starostnem obdobju 14 otrok in  v drugem starostnem obdobju 24 otrok! Seveda vsi polnijo na maximum, ker je trenutno stanje kritično glede vpisa. Vrtci pokajo po šivih.

Če je vpisanih več otrok kot je prostih mest, odloča o sprejemu komisija za sprejem otrok. Sestavo in način dela komisije ter kriterije za sprejem določi svet vrtca v sodelavi s soustanoviteljem. Komisijo pa imenuje ravnatelj.

Prednost pri vpisu imajo:
  • otroci iz socialno ogroženih družin
  • otroci s posebnimi potrebami
Upam, da sem ti kaj pomagala! Bojim se, da se bo lanska zgodba ponovila. Ste morda iz okolice LJ?




(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: 143. na čakalni listi
22.5.2007 8:07:22   
živa
Hoj!

Ja, sem iz okolice LJ, zato pa je tak problem, ker tudi veliko staršev, ki se vozijo v službo v LJ od drugod, vpisuje otroka v vrtce čim bližje avtocesti; poleg tega so zadnje čase tu zgradili precej novih stanovanj, tako da je zelo razumljiva zasedenost tega vrtca. Nismo socialno ogroženi, oba sva zaposlena, otrok pa, na srečo, tudi nima posebnih potreb, da bi imeli kako posebno prednost. Naslednje leto septembra bo mali star 2 leti in 8 mesecev. Glede na to, da smo letos na čakalni listi in da bomo konec leta dobili še enega člana, resnično upam, da bo sprejet v vrtec. Zanima me pa naslednje:

1. Ali lahko kar zdaj oddam novo prošnjo?

2. Ali lahko za naslednje leto že pri prošnji zaprosim za vpis v skupino drugega starostnega obdobja, kjer je zagotovo več skupin in tudi več otrok v skupini, posledično pa več možnosti, da bi bil sprejet? Do takrat ga nameravam odvaditi plenic, hrani se pa že tako ali tako večinoma sam in tudi pitja iz kozarca se privaja. Kaj bi moral še znati za vključitev v starejšo skupino (kar bi bilo za nas seveda tudi finančno precej ugodneje)? 

Lp,

živa

< Sporočilo je popravil živa -- 22.5.2007 8:08:15 >

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: 143. na čakalni listi
22.5.2007 11:13:12   
bini
ma hudoooo... 143. ??? pa sej človek ne ve al bi se jokal al smejal user posted image ...
jest bom sam to dodala - vi vsaj imate čakalno listo, pri nas je ne, je vse kar na cigu-migu najbrž user posted image

_____________________________

Svet je lep!!

(odgovor članu živa)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: 143. na čakalni listi
22.5.2007 14:23:54   
sazi
Se mi zdi, da sva otroka vpisovali v isti vrtec - mi smo 142, vi pa 143.
Hja, po mojem bi bilo kar fajn, da ga za naslednje leto vpišeš kar zdaj. Kolikor vem šteje pri tistih otrocih, ki zberejo enako št. točk tudi datum prijave (čeprav se mogoče kot datum prijave šteje že 1. prijava). Sicer pa ker so vas letos zavrnili dobite naslednje leto dodatne točke? (to ima vsak vrtec po svoje).

Mislim pa, da v naslednje starostno obdobje otroka ne moreš vpisat. Najbolje, da preveriš  v vrtcu. Moj nečak je bil septembra sprejet v taisti vrtec (kamor smo se mi prijavljali) in je bil star 2 leti in 6 mesecev, suh in precej samostojen, pa so ga dali v starostno mešani oddelek, ampak ne na posebno željo mame - pač tam je bil prostor in se ima super, pa še novejši del vrtca je.

Upam, da vam naslednje leto uspe.

(odgovor članu živa)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: 143. na čakalni listi
22.5.2007 14:35:26   
sayuri
143  user posted image user posted image user posted image    Uf.......

Držim pesti, da dobite plac.user posted image   Rešitev? Bojo delali nove prostore? Najbolš, da grejo kar takoj gradit.

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: 143. na čakalni listi
22.5.2007 16:12:14   
*sonchek*
No, midva sva pa 71. na čakalni listi user posted image user posted image Mah naj gre vse skupaj nekam - k*** pa taka država! Ves čas težijo, da ni otrok - ja, pa naj malo pomagajo - mogoče jih bo potem več!!!  user posted image

(odgovor članu sayuri)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: 143. na čakalni listi
22.5.2007 18:35:34   
viv_
Pri nas (Kranjski vrtci) datum vpisa ne šteje. Aprila je razpis in takrat se moraš prijavit, če gre v vrtec septembra oz. mesec dni pred prihodom v vrtec, če gre kak drug mesec v vrtec. Za vpis septembra dobiš dodatne točke če:
- sta oba starša zaposlena
- oba starša prebivata v MO Kranj
- živiš v krajevni skupnosti, kjer je vrtec
- že en otrok obiskuje vrtec
poleg tega je bilo še nekaj postavk, pa se jih ne spomnim, ker jih ne izpolnjujemo (posebne potrebe, zavrnjene prošnje itd.)

Če pa otrok pride v vrtec kasneje, se pa prijave zloži po datumu prihoda v vrtec in ne po datumu prijave.

Jaz še vedno čakam odgovor za Zarjo ampak mislim, da bi skoraj morali dobit mesto.


_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu *sonchek*)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: 143. na čakalni listi
22.5.2007 21:07:09   
mika
kako pa veste na katerem mestu ste? mi smo tudi dobili negativen odgovoruser posted image .

v skrajni sili jo bo dedi pazil ampak ga ne bi rada obremenjevala, ker je pupa zelo zahtevna. saj jo čuva dve do tri urce, ampak cel šiht je pa preveč.

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: 143. na čakalni listi
22.5.2007 21:10:46   
Naja31
143?! Hudo!!!!

Mi smo bili lansko leto 6. na čakalni vrsti in smo potem bili sprejeti,s  tem, da smo se premislili in odločili, da bo sinko še eno leto pri tašči v varstvu. Letos smo bili sprejeti v isti vrtec brez čakalne liste. Mi je že lansko leto gospa v vrtcu rekla, da za letos ne bi smel biti problem, še posebej ker bomo imeli prednost, ker smo tako zgodaj dali prijavo. Torej, čim prej daš prijavo, pri nas šteje.
Nove prijave za letošnje leto mi ni bilo treba dati.

Otroka pa ne moreš kar sama vpisati v višjo starostno skupino. Moj otrok bo septmebra 2 leti in pol in piše, d agre v skupino 1. staroste kategorije. V višjo gre, po dopolnjenem 3. letu. torej septembra 2008.

< Sporočilo je popravil Naja31 -- 22.5.2007 21:12:45 >

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: 143. na čakalni listi
23.5.2007 9:06:57   
viv_
No, mi smo 3. na čakalni listi... Torej, je upanje. Čeprav, ne vem po kakšnem ključu, pri vse plus točkah... Grem zdajle mal na Upravo preverit kako in kaj.

_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: 143. na čakalni listi
23.5.2007 12:59:36   
CAPA
Ne morem verjet. Jaz sem 3. v čakalni vrsti


ne se sekirat, če ste samo tretji, se lahko zgodi, da boste kmalu sprejeti... veliko staršev se ob sprejemu premisli user posted image  in otroka ne da v vrtec... verjetno imajo več različnih možnosti..

vso srečo...user posted image

ampak 143... groza!!!

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: 143. na čakalni listi
23.5.2007 13:04:09   
živa
A potem bom morala do njegovega 3. leta in 8. meseca plačevati jasli ali kakouser posted image  Menda ne, no! Ok, do januarja 2009 že, ampak potem bo pa star 3 in res nimam toliko denarja, da bi plačevala jasli.

Mina, pri nas v odločbi piše, koliko točk je otrok dosegel in na katerem mestu je.

Lp,

živa

< Sporočilo je popravil živa -- 23.5.2007 13:05:16 >

(odgovor članu CAPA)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: 143. na čakalni listi
23.5.2007 17:31:53   
nejcko
V našem vrtcu dajo otroka tudi v višjo starostno skupino na izrecno željo staršev. Vem za primer, ko je bila deklica še v plenicah, pa so jo dali v 2. starostno skupino, ker je mamica tako želela.
Po navadi pa je tako, da otroke, ki so rojeni v istem koledarskem letu, septembra prestavijo v 2. starostno skupino, pa čeprav niso še vsi stari 3 leta - menda ne bodo skupine razbijali zaradi parih mesecev. Tudi naš ta večji še ni bil star tri leta, ko je šel v višjo skupino (star je bil 2 leti in 10).



(odgovor članu živa)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: 143. na čakalni listi
23.5.2007 17:53:41   
viv_
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko
Po navadi pa je tako, da otroke, ki so rojeni v istem koledarskem letu, septembra prestavijo v 2. starostno skupino, pa čeprav niso še vsi stari 3 leta - menda ne bodo skupine razbijali zaradi parih mesecev. Tudi naš ta večji še ni bil star tri leta, ko je šel v višjo skupino (star je bil 2 leti in 10).


Evo, pri nas so pa to zakomplicirali in so jih razbili. Letos jih bodo pa spet, ker delajo skupine po letnicah rojstva.

_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 19
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Norice ali vodene koze
photo
Norice ali vodene koze so najpogostejša nalezljiva bolezen z izpuščaji. Bolezen se pojavlja skozi vse leto, v večjem šte...
Trmast otrok
Čeprav ste šokirani, na otrokovo trmo nikakor ne odgovarjajte z jezo in kričanjem. Najbolje je, da otroku poskušate mirn...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?