|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   14 ur spanja
18.9.2008 20:55:19   
KT
Zanima me vaše mnenje! Naša 15 mesečna zvezdica zaspanka gre ponavadi spat okoli 20h in spi, brez zbujanja, do 10h zjutraj, zadnje tri dni pa potegne celo do 11 ure. Ob 13h že tako zeha, da komaj zdrži do kosila ob 14h, ko mora nujno zadremati še za najmanj dve uri, včasih tudi več. Res je, da že od rojstva izredno rada spi, spi in še nekrat spi (tako kot mami user posted image ), ampak resnično še nisem slišala, da bi kak malček toliko spal. Verjetno boste rekle "srečna bodi", a vseeno me zanima, če ima še katera izmed vas podobne izkušnje.  
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: 14 ur spanja
18.9.2008 21:09:47   
picola1
Ojej...user posted image user posted image user posted image Tole je pa res ena zvezdica zaspanka...Moja nečakinja tudi zelo rada spi...sam tolk kot voja mala pa res ne...Sicer je po eni strani res, da je to luštno za starše...po drugi strani sem pa jaz kar vesela, da imam doma takega malega vrageca...(si ne predstavljam, da bi imela ena mirno dete, tako kot moja nečakinja, ko malo bolj naglas nekaj rečeš pa je že čist gotova...user posted image user posted image -enostavno ne bi pasala k najinima karaktejema, ker sva oba bolj živahna...)
No, kot vidiš izkušenj nimam....user posted image
Kolk si pa ti spala ko si bla tolk stara kot ona?

(odgovor članu KT)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: 14 ur spanja
18.9.2008 21:12:03   
KT
IZVIRNO SPOROČILO: picola1

Kolk si pa ti spala ko si bla tolk stara kot ona?


Moja mami pravi, da sem bila tudi velika zaspanka ampak pravi, da me moja mala kljub temu prekaša user posted image .

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: 14 ur spanja
18.9.2008 21:13:14   
nky 23
ja KT si si kar sama odgovorila SREČNA BODIuser posted image . oh ko bi naš vsaj približno tako spal, se namreč zbuja v nedogled in med šesto sedmo uro že leta po stanovanju, spat gre mes osmo in deveto uro, popoldan pa spi od ene pa do dveh ur, samo če je sreča. Ne verjamem da je kaj narobe, od kolegice mala je stara dve leti in spi od devete do desete ure, popoldan pa najmanj dve ureuser posted image  

(odgovor članu KT)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: 14 ur spanja
18.9.2008 21:14:02   
Naja31
Jaz bi to vseeno omenila P, naj kri pogledajo če ji manjka železa. Tudi to je lahko vzrok pretirane zaspanosti, ali pa moogče res rabi tako velik spanca.

(odgovor članu KT)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: 14 ur spanja
18.9.2008 21:16:11   
picola1

IZVIRNO SPOROČILO: Naja31

Jaz bi to vseeno omenila P, naj kri pogledajo če ji manjka železa. Tudi to je lahko vzrok pretirane zaspanosti, ali pa moogče res rabi tako velik spanca.


Ja, to je pa res. No, upam, da ni to vzrok...

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: 14 ur spanja
18.9.2008 21:19:13   
KT
IZVIRNO SPOROČILO: Naja31

Jaz bi to vseeno omenila P, naj kri pogledajo če ji manjka železa. Tudi to je lahko vzrok pretirane zaspanosti, ali pa moogče res rabi tako velik spanca.


Dober nasvet, hvala, bom povprašala.

< Sporočilo je popravil KT -- 18.9.2008 21:23:18 >

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: 14 ur spanja
18.9.2008 21:25:17   
Marelica
KT, toliko spanja si pa jaz sploh ne znam predstavljat.user posted image  Pri nas se že redko zbudimo po pol sedmi zjutraj, pa gresta tudi nekje ob 20h spat. Pa še ponoči nam večinoma tastarejša najmanj enkrat spanec krati. Tako da glede tega bodi res srečna da si naspana.
Za kaj drugega pa ne vem, če je ravno prednost. Sploh, če bo skoz tako utrujena, ker to je za otroke čas vrtca/šole. Kako tak otrok sploh lahko sodeluje pri igri,učenju, če je skoz utrujen? A jo nameravaš kaj dat v vrtec? No, zdaj je še majhna, lahko da se to še spremeni. Kaj pa pediater pravi na to?

(odgovor članu KT)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: 14 ur spanja
18.9.2008 21:34:11   
KT
IZVIRNO SPOROČILO: Marelica

A jo nameravaš kaj dat v vrtec? No, zdaj je še majhna, lahko da se to še spremeni. Kaj pa pediater pravi na to?


Na srečo sem sama svoj "direktor" (pa, da ne bo pomote - to ni vedno tako briljantnouser posted image ) tako, da je moj tempo dneva naravnan naši zaspanki. Če pa kadarkoli potrebujem pomoč, pa priskoči na pomoč moja mama. V vrtec jo nameravam dati naslednje leto tako, da imamo še nekaj časa, da ugotovimo, če se bo njen vzorec spanja kaj spremenil.
S P pa se bom še posvetovala.

(odgovor članu Marelica)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: 14 ur spanja
18.9.2008 21:35:15   
kaya2007
naša spi od 21h do 10h, poleti je pogosto potegnila tudi do 11h-torej tudi spi po 13 ali 14 ur. čez dan pa tudi po 2 urici. ne vem, meni je fino, tudi jaz rada spim user posted image

(odgovor članu Marelica)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: 14 ur spanja
18.9.2008 21:39:35   
KT
IZVIRNO SPOROČILO: kaya2007

naša spi od 21h do 10h, poleti je pogosto potegnila tudi do 11h-torej tudi spi po 13 ali 14 ur. čez dan pa tudi po 2 urici. ne vem, meni je fino, tudi jaz rada spim user posted image


Aleluja, ne morem verjeti, da je tu še nekdo, ki ima podobne izkušnje. Pa je bila Kaja vedno tak zaspanček? Si morebiti njen vzorec spanja omenila P? Zakaj tako nemuno sprašujem - našo zaspanko so namreč pred kar nekaj meseci napotili na pregled za avtizem (sedaj jih je ta ideja že minila user posted image ). No, pa vendarle, da poudarim, da je Alina odzivna, govori (sicer samo par besed, ostalo je perfektna dojenščina), skratka ne kaže znakov avtizma.

< Sporočilo je popravil KT -- 18.9.2008 21:43:05 >

(odgovor članu kaya2007)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: 14 ur spanja
18.9.2008 21:41:52   
Anonimen
Srecnica user posted image .

Moja sestricna je spala toliko....se vec. Je tudi mami dospala, da je prisla iz sluzbe.
Vseeno ji pregledat kri.

Po meni sodec popolnoma mozno. Na dopustu komot vsak dan 12 ur spim...tudi vec user posted image . Cez vikend pa itak.

< Sporočilo je popravil Mič II -- 18.9.2008 21:42:25 >

(odgovor članu KT)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: 14 ur spanja
18.9.2008 21:45:28   
KT
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

Po meni sodec popolnoma mozno. Na dopustu komot vsak dan 12 ur spim...tudi vec user posted image . Cez vikend pa itak.


Enako - če ne pridem do spanca, lahko tudi v stoje, če mi kdo podari minuto preveč časa.
Aja, mogoče je potrebno dodati, da je tudi moj user posted image  en velik zaspanec in ponavadi zjutraj skupaj vstaneta.  

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: 14 ur spanja
18.9.2008 21:53:09   
Anonimen
Enako - če ne pridem do spanca, lahko tudi v stoje, če mi kdo podari minuto preveč časa.
Aja, mogoče je potrebno dodati, da je tudi moj user posted image  en velik zaspanec in ponavadi zjutraj skupaj vstaneta.  


To je isto mogoce.
Mami od zgoraj omenjene pupe je tudi (in se user posted image ) full rada in veliko spi. Tako da so lahko tudi (samo) geni. Ti samo vesela bodi, da nimas tezav z neprespanostjo (ce je drugace pupica zdrava :).

(odgovor članu KT)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: 14 ur spanja
18.9.2008 21:53:26   
kaya2007
Pa je bila Kaja vedno tak zaspanček?


ja vedno je spala, celo noč že takoj, ko smo prišli iz porodnišnice. potem je spala nekje do 9h, zadnje mesece do 10h, 11h, zdaj spet do 10h, včasih se pa zbudi okoli 9h.

glede na to, da tudi jaz spim do 10h, se mi to ni zdelo nič narobe, zato pediatra nisem nič spraševala. smo pa zaradi ekstenzijskega vzorca, hipotonije in še ene par trenutno modernih zadev bili kar pogosto pri različnih pediatrih in tudi nevrologih itd, pa se nikomur ni zdelo, da bi bilo kaj narobe. tudi v razvojni so rekli, da je vse ok z njo-tako da res močno dvomim, da bi bilo kaj. za železo sem pa 1x vprašala pediatra, če bo kaj pogledal, pa je rekel, da se itak vidi, če ga je premalo..in da če je otrok zdrav, potem nima smisla. no, če te skrbi, itak da vprašaj.

(odgovor članu KT)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: 14 ur spanja
18.9.2008 22:09:04   
KT
IZVIRNO SPOROČILO: kaya2007

Pa je bila Kaja vedno tak zaspanček?


...smo pa zaradi ekstenzijskega vzorca, hipotonije in še ene par trenutno modernih zadev bili kar pogosto pri različnih pediatrih in tudi nevrologih itd, pa se nikomur ni zdelo, da bi bilo kaj narobe. tudi v razvojni so rekli, da je vse ok z njo-tako da res močno dvomim, da bi bilo kaj.


Kot bi brala naš "karton". Redno obiskovali razvojno ambulanto in NFT, ker se ji dolgo, dolgo ni dalo "mignit s prstom", a kaj kmalu nas je tudi naša zaspanka znala presenetiti s kobacanjem in sedaj hojo in odzivnostjo.
Očitno bo držalo kar pravite, nekateri smo pač bolj zaspane sorte user posted image   

< Sporočilo je popravil KT -- 18.9.2008 22:18:12 >

(odgovor članu kaya2007)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: 14 ur spanja
18.9.2008 22:09:21   
kofetek2010
Naša (skoraj 3 letnica) je tud takšna zaspanka... nočno spanje od 12 do 14 ur (v kosu) in potem še kakšno urco do urco in pol čez dan. Ampak od kar je šla s 01.09. v vrtec je nočnega spanja še samo po 10 do 11 ur, je pa dnevnega po dve urci. Čez vikend pa si še zmeraj damo duška in spimo do 10h in še dlje. user posted image

Po moje so krivi geni... po mamini strani. user posted image

(odgovor članu kaya2007)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: 14 ur spanja
18.9.2008 22:13:11   
kaya2007
KT, v naš karton je treba dodati še "premalo" kil user posted image  joj, nam so nekateri pediatri že toliko stvari pripisali, da se sploh ne čudim nad vašim avtizmom user posted image  moje mnenje je, da če je otrok videti zdrav, čim dlje od zdravnikov!

(odgovor članu kofetek2010)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: 14 ur spanja
18.9.2008 22:13:57   
sandra85
ma srečnice!!!!!!!!!!!!!

moj zaspi okrog 21h šele in se zadnji teden zbuja točno ob 7h, prej je potegnil vsaj do 8h ali celo 8h30 (ko je mama v službi in spita z atijemuser posted image če pa gre ati zjutraj v službo, pa me dvigne že ob 7huser posted image user posted image ) vragec! pozimi upam da bo drugače
zdaj bom spet js z njim par mesecev doma in ga bom že navadila na ritem zvezdic zaspankuser posted image


_____________________________

kako je če imaš v življenju 2 moška: enega neizmerno ljubiš in se mu z užitkom cela predaš, drugega imaš neizmerno rada, vsak njegov napredek je zate ponos in vsak njegov nasmeh ti polepša dan! oba pa mi pomenita VSE na tem svetu! ¦ ¦

(odgovor članu kaya2007)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: 14 ur spanja
18.9.2008 22:15:44   
sandra85
IZVIRNO SPOROČILO: jana73



Po moje so krivi geni... po mamini strani. user posted image

pri nas žal ni tako user posted image sva oba zaspanca, še posebej js (sem prej vedno spala do 11h 12h ali celo 13h user posted image )


_____________________________

kako je če imaš v življenju 2 moška: enega neizmerno ljubiš in se mu z užitkom cela predaš, drugega imaš neizmerno rada, vsak njegov napredek je zate ponos in vsak njegov nasmeh ti polepša dan! oba pa mi pomenita VSE na tem svetu! ¦ ¦

(odgovor članu kofetek2010)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: 14 ur spanja
18.9.2008 22:17:41   
Piruri
Moj tast pravi, da se med spanjem dela špeh user posted image  user posted image  user posted image ...
Pri nas je bilo podobno do 3 leta, ko je spala po 11 ur na noč in še tri ure popoldan...zdaj si je pa malo skrajšala urnik in spi le ponoči 12 ur...
Meni je bilo super, glede na različne zgodbe kolegic, ki še dandanes niso nadoknadile svojega spanja...

HURA za zvezdice zaspanke...

_____________________________

www.by-ab.si

(odgovor članu sandra85)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: 14 ur spanja
18.9.2008 22:23:07   
KT
IZVIRNO SPOROČILO: kaya2007

....moje mnenje je, da če je otrok videti zdrav, čim dlje od zdravnikov!


Vrag, pod tole se pa podpišem. Šele obisk pri P je pognal vso to našo kalvarijo.

(odgovor članu kaya2007)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: 14 ur spanja
18.9.2008 22:24:44   
Anonimen
Šele obisk pri P je pognal vso to našo kalvarijo.


Vcasih je treba kaj z rezervo vzet, sploh ce je otrok videti zdrav.

(odgovor članu KT)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: 14 ur spanja
18.9.2008 22:26:47   
KT
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

Šele obisk pri P je pognal vso to našo kalvarijo.


Vcasih je treba kaj z rezervo vzet, sploh ce je otrok videti zdrav.


Vse jasno in v glavi relativno dobro "pošlihtano". A kaj, ko srce kar noče poslišat user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: 14 ur spanja
18.9.2008 22:27:21   
Anonimen
Ti kar sebe poslusaj.

(odgovor članu KT)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Razhod: menjata se starša, ne otroci
Ločeni milenijci vse pogosteje puščajo svoje otroke, da živijo v družinskem domu, medtem ko starša živita z njimi v izme...
Kdaj se vaš otrok začne spominjati?
Noben otrok nikoli ne pozabi materinega glasu. "Eden najzgodnejših spominov je spomin na materin glas."




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?