|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   16-mesečnik na morje s starimi starši?
22.5.2007 11:13:58   
živa
Hoj!

Tašča in tast, s katerima živimo v isti hiši, sta naju z možem prosila, če bi našega 16-mesečnika pustila z njima za en teden na morje v prikolico. Malega sicer pazita 3-krat na teden in nimamo nobenih problemov. Na morju mali uživa (predvsem kamenčki so mu nadvse zanimivi), celo na jadranju z nama z možem se je imel lepo. Čeprav bi ga z možem pogrešala, pa nama ga glede na izkušnje s starimi starši ni problema dati na počitnice. Mene gloda le to, ali je za tako majhnega otroka predlogo biti en teden brez staršev. Bi ga vi pustili na morje s starimi starši ali je še premajhen?

Lp,

živa    
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: 16-mesečnik na morje s starimi starši?
22.5.2007 11:30:40   
Felicity
Jaz je sigurno ne bi.
Pa ne da jim ne bi zaupala, ampak cel teden je predolgo za 16m. Lahko za en dan, dva.user posted image

(odgovor članu živa)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: 16-mesečnik na morje s starimi starši?
22.5.2007 11:37:02   
Pingvinčica
Naša je bila včeraj stara 2, pa imamo iste debate. Smo prišli kar nekako do kompromisa, da bom šla verjetno še kar jaz zraen in bova skuapj dol ene 3, 4 dni. Same je pa ne za celi teden ne bi pustila, bi jo preveč pogrešala.

(odgovor članu Felicity)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: 16-mesečnik na morje s starimi starši?
22.5.2007 11:37:24   
živa
Še to sem pozabila povedati: dve noči je že prespal pri moji mami in tudi ni bilo nobenih težav. En teden pa res še ni bil od doma brez naju z možem.

Midva bi ga tudi zelo pogrešala, ampak tu gre za otroka in ne za naju. Otroku pa morje in obmorsko podnebje zagotovo koristita.

Lp,

živa

< Sporočilo je popravil živa -- 22.5.2007 11:39:16 >

(odgovor članu Felicity)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: 16-mesečnik na morje s starimi starši?
22.5.2007 11:42:34   
Anonimen
Pusti jim,da vsi trije uživajo!Pred tabo je še celo življenje v družbi otroka,
zakaj bi jim kratila skupne urice in dneve zaradi rečmo,no roko na srce,egoizma?Vem ja,da v odsotnosti otroke pogrešamo,govorim iz iskušenj,ampak za en teden vas ne bo pobralo.
Dejte mame no,spustite te otročke malo na svobodo,ne držte jih nonstop priklenjene nase.
Starim staršem pustite,da uživajo v družbi vnukov,saj je vprašanje ob kolikih vnukih bodo lahko še uživali,Vsi se staramo in čas beži.pa marsikaj se zamuja zaradi takih ali onakih razlogov.

(odgovor članu živa)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: 16-mesečnik na morje s starimi starši?
22.5.2007 11:46:05   
živa
Neva6, a si ti imela vnuka pri taki starosti kdaj več dni na počitnicah brez mame? Je užival?

Lp,

živa

< Sporočilo je popravil živa -- 22.5.2007 11:47:08 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: 16-mesečnik na morje s starimi starši?
22.5.2007 11:48:50   
Anonimen
Bi ga vi pustili na morje s starimi starši ali je še premajhen?


Ne.

(odgovor članu živa)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: 16-mesečnik na morje s starimi starši?
22.5.2007 11:50:53   
max81
Moj odgovor je čisto kratek NE

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: 16-mesečnik na morje s starimi starši?
22.5.2007 11:54:18   
Anonimen
JA! zakaj pa ne.
moje dve gresta drug mesec za en teden z mojima na morje za en teden. pač ju merka moja mami in če hoče it na morje ju mora vzet s sabo, ker nimam druge možnosti varstva, da bo pa babi in ata zarad tega doma pa tudi ne morem zahtevati. tamala bo stara 14 mesecev.
tudi tavelka je bla sma z njima lani na morju 1 teden potem sva še midva prišč az anjima stara je bla pa 22 m. vse brez problema.

(odgovor članu max81)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: 16-mesečnik na morje s starimi starši?
22.5.2007 12:15:54   
honey
JA, ZAKAJ PA NE? Moj 2-letnik je ravno ta teden (začeli so v nedeljo, pridejo v petek) v toplicah z mojima staršema. Uživajo 300/h, dolgčas mu ni popolnoma nič, ko ga vprašata, če bo poklical mamico ali atija, kratko in jedrnato reče NE!, tko da... Ne vem, zakaj ga ne bi pustila? Se pravi, če morajo biti starši doma, ker ne morejo na dopust, morajo biti tudi otročki, ali kako? Joj, še dobro, da imajo babice in dedke, da jih kam peljejo, glede na to, da v službi (ponavadi) dobiš tistih 14 dni dopusta letno in to je to. Bom že preživela tisti teden brez njega, mi pa več pomeni, da on uživa.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: 16-mesečnik na morje s starimi starši?
22.5.2007 12:17:46   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: živa

Neva6, a si ti imela vnuka pri taki starosti kdaj več dni na počitnicah brez mame? Je užival?

Lp,

živa




JA in ga imam po cele dneve,ker ima mamica tako službo,da je veliko odsotna.

In tudi moji so z svojo babico odšli na počitnice in uživali.

< Sporočilo je popravil neva6 -- 22.5.2007 12:19:54 >

(odgovor članu živa)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: 16-mesečnik na morje s starimi starši?
22.5.2007 12:25:15   
honey
Ja, še to sem pozabila povedat, da ko sva bili midve s sestro majhni, se pravi jaz tam nekje 6,7 let, sestra je bila stara potem 2, 3, sva bili obvezno vsako leto celo poletje, se pravi 2 meseca, z babico na morju, starša pa sta hodila k nam za vikend. Pa moram reči, da smo vsi uživali 100/h!!! Časi se pa tudi niso toliko spremenili, sploh ne za tiste otroke, ki uživajo na morju. Če pa morja oz. vode ne marajo, je pa to druga stvar.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: 16-mesečnik na morje s starimi starši?
22.5.2007 12:33:41   
jakaracman
Ja zakaj pa ne, moja je bila pri isti starosti  z babico, saj sva bila z možem oba službeno odsotna.Seveda jo pogrešaš, drugače pa je za otroka bolje če je ne morju kot pa doma.Če pa se ne bi razumeli je pa drugače.Zaradi svoje sebičnosti pa res ne bi otroka prikrajšala za morske užitke.Tudi vama z možem ne bo škodovalo malo zasebnostiuser posted image , pravzaprav nobenemu.Lp

(odgovor članu honey)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: 16-mesečnik na morje s starimi starši?
22.5.2007 12:36:06   
tajtaja
Seveda ga pusti, da bi pa oni brez nas ne zdržali en teden ne drži, bolj da mi ne zdržimo brez njih.
Pa sploh ker skupaj živite in je otrok na njiju navajen in navezan skoraj kot nate in na očija.


_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.

(odgovor članu honey)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: 16-mesečnik na morje s starimi starši?
22.5.2007 12:43:49   
Baucka
Odvisno od otroka. Če uživa in te ne pogreša je super. Če pa veš da bo brez tebe joj pa ne. Če zaupaš starim staršem jaz ne vidim problema.

Moja brez mene pri 13m še spat noče, niti podnevi niti ponoči, še atija ne šmirgla. Tako da pri nas to sedaj še ni mogoče. Drugače pa pusti otroku naj uživa in uživaj tudi sama.


_____________________________

Gremo veselo.

(odgovor članu tajtaja)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: 16-mesečnik na morje s starimi starši?
22.5.2007 13:02:31   
speli
lepo vas prosim, če otrok uživa naj bo čim več na morju....
Itak  greš lahko za vikned na morje in si z otrokom..
Če pa bo grozen problem, ga greš pa še vedno lahko iskat.
Naša je stara 2 leti in gre v juniju za 10 dni z taščo potem za 14 dni z nama in v juliju še za 1 teden z sestro od moža.
Uglavnem povzetek če uživa na morju in ma babico rad je odgovoro def. DA

(odgovor članu živa)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: 16-mesečnik na morje s starimi starši?
22.5.2007 13:16:20   
Badeja
Jaz sem ga prvič dala z mojimi starši na morje pred 1 mesecem. Šli so za 2 dni, tako da so samo en dan prespali. On brez problema, imel se je lepo, jaz celo noč nič spala. Prejšnji teden so pa šli za 3 dni oz. 2 dni so prespali. Mali užival 100 na uro, po telefonu mi je govoril samo morje, morje, morje... in jaz- končno sem se po 21 mesecih naspala user posted image  
Ker imava z možem tako čuden urnik v službi pač ne moreva drugače, meni pa se tudi zdi, da ne morem zahtevat da je babi non- stop doma z njim. Priznam prvič sem se full sekirala, drugič pa je bilo vse o.k. Ko vidim, kako mali uživa na morju, predvsem pa v njuni družbi... Da še zdaj zjutraj ko vstanemo gre po čeveljčke in ga vprašava kam gre, pa nama reče na morje z dedijem in babico.
Edina slabost user posted image - ko je prišel z morja sem mu govorila moj moj bebi, on pa meni moja moja.................. razmišlja............. dedi user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  - zanalašč user posted image

(odgovor članu živa)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   [Brisano sporočilo]
22.5.2007 13:20:51   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu speli)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: 16-mesečnik na morje s starimi starši?
22.5.2007 13:32:17   
blue sky
Jaz ga ne bi pustila.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: 16-mesečnik na morje s starimi starši?
22.5.2007 13:32:18   
facka
Odvisno, kolk hočeš komplicirat, če se otrok dobro počuti z njimi, če si zadovoljna, kako tašča in tast ravnata z njim, ne vem, zakaj ne bi šel. Pa še zdravju koristi morski zrak

_____________________________

"Posadil bom drevo zlata"
(komentar našega 7 letnika, da mu ne bo treba služit denarja)

(odgovor članu živa)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: 16-mesečnik na morje s starimi starši?
22.5.2007 13:41:56   
Anonimen
Če ju je navajen in je že pri njiju prespal, predvsem pa, če jima TI zaupaš, potem ja.
Če bodo imeli težave ga še zmeraj lahko prideš iskat.

Jaz sem hčerko prvič pustila samo z mojo mami pri 20 mesecih. Šli sta ravno tako na morje za en teden, s tem, da sem jaz v petek zvečer prišla tja. Se pravi sta bili sami 5 dni. Pa je bilo takrat prvič in do sedaj edinkrat, da ni pri meni prespala. Pa še vedno ne spi, pa takrat sva se ravno nehali dojit ampak ni bilo res nobenih težav. Mala je uživala 100 na uro, pa svoji mami zaupam 100%. Komu drugemu je pa najbrž nebi pustila.

(odgovor članu facka)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: 16-mesečnik na morje s starimi starši?
22.5.2007 14:05:16   
corfu
Itak! Pri nas to sploh ni vprašanje. Prvič je bil z babi na morju pet dni, ko je bil star 1.5 leti in nato še čez mesec dni en teden, konec junija gre zopet z njo na morje za en teden, čez viken uletiva midva, tamal pa še ostane pet dni na morju. Zdaj je star 2 leti in štiri mesece in me skoraj vsak dan vpraša, če je morje že toplo, ker bi on z babi že kar šel na morje.user posted image  odvisno koliko stvar zakomplicirate, kakšen karakter je otrok, koliko je navezan na vaju...to pa sama najbolj vesta. Všeč mi pa je, da gledata na otrokovo korist, in ne na to, kako bosta vidva spala če ga ne bo domauser posted image , ker to mi je pa res egostično. Sicer pa če nastopi kriza, ga gresta še vedno lahko iskat, a ne? 

(odgovor članu facka)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: 16-mesečnik na morje s starimi starši?
22.5.2007 14:47:39   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: živa

Bi ga vi pustili na morje s starimi starši ali je še premajhen?

Lp,

živa    

Ne, jaz svoje 16-mesečnice niti pod razno ne bi pustila same na morje. Tudi, če bi starim staršem zaupala, ne, ker je še premajhna.

(odgovor članu živa)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: 16-mesečnik na morje s starimi starši?
22.5.2007 16:41:08   
paris
Sicer je res odvisno od otroka, ampak glede na to, kar si napisala, bi ga jaz pustila naj gre. Še vedno ga greš lahko iskat, če bi prišlo do kakšnih težav.
Otrokom take izkušnje kasneje, ko so starejši zelo prav pridejo, ne pa da se zgodi kot pri mojem sinu v gimnaziji, da nekateri najstniki pri 17 letih še nikoli niso bili nikjer sami brez staršev, ko pa so končno enkrat nekam šli, so pa ponoreli, kot bi jih z verige spustil!user posted image


_____________________________

Ljubezen sta prostor in čas, merjena s srcem.
(M. Prust)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: 16-mesečnik na morje s starimi starši?
22.5.2007 18:43:44   
viv_
JA! Saj, če bi bil pa problem, ga gresta pa iskat, pa je... Vse trije se bodo imeli noro lepo!

_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Razhod: menjata se starša, ne otroci
Ločeni milenijci vse pogosteje puščajo svoje otroke, da živijo v družinskem domu, medtem ko starša živita z njimi v izme...
Kako lahko tudi najcenejši avtosedeži reši...
Najboljše razmerje med ceno in kakovostjo pri izbiri avtosedeža. Naj gre za lupinico za dojenčka ali otroški sedež - var...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?