|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   2. stopenjska pritožba na ZZZS
27.5.2010 11:30:28   
pravljična
na kratko: zavrnili so mi podaljšanje bolniškega staleža, na to odločitev sem se pritožila, sedaj čakam na njihovo odločitev; klicala sem na zzzs in so mi rekli, da na odločbo lahko čakam še 2 meseca, moja zdravnica (po dosedanjih izkušnjah) pa, da še dalj; zanima me, če ima katera izkušnje s tem in kakšni so rezultati? ali res zavračajo vse po vrsti (ne glede na krvavitve, nezmožnost sedenja zaradi pritiskanja navzdol....); hvala za info
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: 2. stopenjska pritožba na ZZZS
27.5.2010 12:06:57   
tintin
ja, skoraj vse po vrsti...
meni so zavrnili 2x - celo 4 urni delovnik...
pomagalo je šele mnenje ortopeda, da imam zaradi nosečnosti hude težave z rokami in išiasom...

(odgovor članu pravljična)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: 2. stopenjska pritožba na ZZZS
27.5.2010 12:12:44   
pravljična
pa se potem lahko na njihovo odločbo še 1x pritožiš ali je dokončna?

(odgovor članu tintin)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: 2. stopenjska pritožba na ZZZS
27.5.2010 12:17:17   
pravljična
kako dolgo pa si čakala na odločbo? v lj?

(odgovor članu pravljična)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: 2. stopenjska pritožba na ZZZS
28.5.2010 16:42:55   
janjja
Tudi jaz čakam odgovor že en teden in sem danes klicala in mi je rekla da lahko traja še kak mesec, ko sem klicala potem v lj  so me 5x prevezali in na koncu dali št. telefona na katerega se kljub pet urnem poskušanju ni noben oglasil ali pa je bil zaseden!!!!

Glavno da me noben ne vpraša če dam vsak mesec dnar od plače v državno blagajno!

Pol pa rabiš enkrat v življenju nekaj od njih in to je podaljšanje bolniške za en mesec (čeprav že teče 7.m nosečnosti!!!) pa te odjebejo v eni minuti - to je ZDRAVSTVENO VARSTVO V REPUBLIKI SLOVENIJI!!!!user posted image user posted image user posted image

KLANJAM SE

(odgovor članu pravljična)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: 2. stopenjska pritožba na ZZZS
29.5.2010 20:36:25   
amii
Janjja, zakaj pa ne greš osebno tja? Bolje, kot da zgubljaš živce na telefonu. Mogoče te bodo kaj bolj resno vzeli, če se malce razp..... user posted image

_____________________________

Pa imamo svoj sonček

(odgovor članu janjja)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: 2. stopenjska pritožba na ZZZS
29.5.2010 20:51:42   
Anonimen
Jest sm čakala na odgovor 2 meseca. Podaljšali so mi za en mesec. Se pravi, da ko sem dobila odgovor bi morala bit že en mesec v službi.
Pritožit se pa ne moreš več, razen če greš sodno se mi zdi.

(odgovor članu pravljična)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: 2. stopenjska pritožba na ZZZS
30.5.2010 8:42:19   
pravljična
ja, tudi meni so dali tel.št. na oddelku imenovanih zdravnikov (ZZZS), pa se mi na 2. stropnji nihče ne javi, kličem nazaj na oddelek in mi da še 4 št. in št. njihove vodje (pa pripomni, da bi se morali javljati na telefon).....se mi še vedno nihče ne javi.....
jaz ne morem sedeti, po njihovem bi morala biti že skoraj 1 mesec v službi, porabila sem že skoraj ves dopust, nekaj dni sem uspela kombinirati z bolniško....potem mi pa na oddelku imenovanih zdravnikov rečejo, da moram imeti pač dovolj dopusta na zalogi....hallo?!??!?!? kdo v tej državi (poleg zdravnikov, seveda) pa ima za več kot 2 meseca dopusta na razpolago....obupno....ta zdravstveni sistem je čist v.....(da ne bom rekla kje).....aja, da ne omenjam vsega tistega kar naša zavarovalnica krije......., če pa ugotoviš, da 8 ur na dan v nosečnosti ne moreš sedeti in povrhu vsega še na terenu delati, to pa seveda ni dovolj velik razlog, da ti bolniški stalež podaljšajo.....in tako se v tej državi spodbuja rodnost.....res nam gre dobro, ni kaj!!!!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: 2. stopenjska pritožba na ZZZS
30.5.2010 9:36:43   
janjja
ja, tudi meni so dali tel.št. na oddelku imenovanih zdravnikov (ZZZS), pa se mi na 2. stropnji nihče ne javi, kličem nazaj na oddelek in mi da še 4 št. in št. njihove vodje (pa pripomni, da bi se morali javljati na telefon).....se mi še vedno nihče ne javi.....
jaz ne morem sedeti, po njihovem bi morala biti že skoraj 1 mesec v službi, porabila sem že skoraj ves dopust, nekaj dni sem uspela kombinirati z bolniško....potem mi pa na oddelku imenovanih zdravnikov rečejo, da moram imeti pač dovolj dopusta na zalogi....hallo?!??!?!? kdo v tej državi (poleg zdravnikov, seveda) pa ima za več kot 2 meseca dopusta na razpolago....obupno....ta zdravstveni sistem je čist v.....(da ne bom rekla kje).....aja, da ne omenjam vsega tistega kar naša zavarovalnica krije......., če pa ugotoviš, da 8 ur na dan v nosečnosti ne moreš sedeti in povrhu vsega še na terenu delati, to pa seveda ni dovolj velik razlog, da ti bolniški stalež podaljšajo.....in tako se v tej državi spodbuja rodnost.....res nam gre dobro, ni kaj!!!!


Se podpišem in se zraven sprašujem a je sploh mogoče kaj doseči pri tem?

(odgovor članu pravljična)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: 2. stopenjska pritožba na ZZZS
30.5.2010 9:59:11   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: pravljična

ja, tudi meni so dali tel.št. na oddelku imenovanih zdravnikov (ZZZS), pa se mi na 2. stropnji nihče ne javi, kličem nazaj na oddelek in mi da še 4 št. in št. njihove vodje (pa pripomni, da bi se morali javljati na telefon).....se mi še vedno nihče ne javi.....
jaz ne morem sedeti, po njihovem bi morala biti že skoraj 1 mesec v službi, porabila sem že skoraj ves dopust, nekaj dni sem uspela kombinirati z bolniško....potem mi pa na oddelku imenovanih zdravnikov rečejo, da moram imeti pač dovolj dopusta na zalogi....hallo?!??!?!? kdo v tej državi (poleg zdravnikov, seveda) pa ima za več kot 2 meseca dopusta na razpolago....obupno....ta zdravstveni sistem je čist v.....(da ne bom rekla kje).....aja, da ne omenjam vsega tistega kar naša zavarovalnica krije......., če pa ugotoviš, da 8 ur na dan v nosečnosti ne moreš sedeti in povrhu vsega še na terenu delati, to pa seveda ni dovolj velik razlog, da ti bolniški stalež podaljšajo.....in tako se v tej državi spodbuja rodnost.....res nam gre dobro, ni kaj!!!!


Men je G napisala, da krvavim in da je nujen bolniški stalež do konca pa so mi podaljšali samo za en mesec, okrog 29. tedna pa sem mogla delat. Tud jest sm mogla dopust potem koristit za en mesec, ker sem dva meseca čakala na odgovor, za en mesec so mi pa dali bolniško. Ampak to je bilo vse za julij in avgust, ker odgovor sem dobila septembra. Klicala sem pa tud velik tja pa so mi vedno govorili, da še ni v obravnavi.
Katastrofa je tole

(odgovor članu pravljična)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: 2. stopenjska pritožba na ZZZS
21.7.2010 9:35:54   
janjja
In potem na II.stopenjski vse skupaj hladnokrvno zavrnejo - kljub izvidom (novim)ginekologinje in kljub temu da mi na vsakem pregledu napiše ponovni predlog za stalež!!!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: 2. stopenjska pritožba na ZZZS
21.7.2010 22:54:56   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: pravljična

ja, tudi meni so dali tel.št. na oddelku imenovanih zdravnikov (ZZZS), pa se mi na 2. stropnji nihče ne javi, kličem nazaj na oddelek in mi da še 4 št. in št. njihove vodje (pa pripomni, da bi se morali javljati na telefon).....se mi še vedno nihče ne javi.....
jaz ne morem sedeti, po njihovem bi morala biti že skoraj 1 mesec v službi, porabila sem že skoraj ves dopust, nekaj dni sem uspela kombinirati z bolniško....potem mi pa na oddelku imenovanih zdravnikov rečejo, da moram imeti pač dovolj dopusta na zalogi....hallo?!??!?!? kdo v tej državi (poleg zdravnikov, seveda) pa ima za več kot 2 meseca dopusta na razpolago....obupno....ta zdravstveni sistem je čist v.....(da ne bom rekla kje).....aja, da ne omenjam vsega tistega kar naša zavarovalnica krije......., če pa ugotoviš, da 8 ur na dan v nosečnosti ne moreš sedeti in povrhu vsega še na terenu delati, to pa seveda ni dovolj velik razlog, da ti bolniški stalež podaljšajo.....in tako se v tej državi spodbuja rodnost.....res nam gre dobro, ni kaj!!!!


v večini se strinjam s tabo samo ne pozabi, da pravila ne krojijo zdravniki ampak zavarovalničarji.. Imenovani zdravniki so tam le zato da poskušajo oceniti diagnoze, ki jih napiše tvoj zdravnik. Če napiše da samo ne moreš sedeti 8 ur in delati na terenu to za njih ni medicinski razlog. Razlog mora biti jasen in je fajn vprašati svojega zdravnika kaj je napisal.....

(odgovor članu pravljična)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: 2. stopenjska pritožba na ZZZS
24.7.2010 11:30:36   
betricija
se strinjam z zgoraj napisanim. jaz imam cca. 45min vožnje do službe po luknjah in itd, zanosila sem sicer po umetni ampak pri dr. Rešu, ki ne daje bolniškega staleža. Bolniško mi je odprl moj zdravnik in tudi sam priporočal, da prve tri mesece ne hodim v službo, kljub sedečemu delu. sicer ga nisem imela namena upoštevati, sem pa na žalost začela krvaveti že v 5 tednu in tako krvavela do 16t. upam, da se je sedaj ustavilo, sem pa v 18t. prvič sem imela podaljšano za 2meseca, naslednjo odločbo pa sem dobila prejšni mesec in sicer podaljšano do 9.9. Pri komisiji je predvsem odvisno kaj osebni zdravnik napiše, papir od G ni dovolj. jaz sem imela še polno papirjev iz Urgence, mislim pa da je samo od zdravnika odvisno. mislim pa, da če bi bila iz Ljubljane, da kljub vsem težavam ki sem jih imela, me ne bi dali na bolniško.ne vem pa kaj me čaka naprej, ali me bodo dali delat, ali pa mi bodo še podaljšali. če krvavitev ne bo več bi raje videla, da me dajo delat, no dejansko bi šla za 30 delovnih dni na dopust, sicer mi bo propadel, potem pa še za 1 mesec na bolniško, potem pa grem itak že na porodniško...
punce vprašite vsoje doktorje kaj so napisali.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?