|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   3-letnica - driska 4 dan
28.3.2011 10:53:46   
Ekaz
Moja 3 in pol leta stara punčka ima drisko že četrti dan. Nič je ne boli, nima vročine, je zelo razigrana....le tik preden mora na stranišče jo uvije v trebušku, potem driska in vse je spet OK. Poskušala sem s Cocacolo, palčkami, tudi ene tablete (kot bombon) sem kupila v lekarni proti driski ...sicer vse odklanja, ker ji ni dobro...ni pa stanje nič boljše. Verjetno je pametno k zdravniku it, kaje? Imate kakšno izkušnjo?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: 3-letnica - driska 4 dan
28.3.2011 11:17:49   
kristinaj
pelji jo pokazat...... traja že 4 dan in taki mali hitro dehidrirajo, sploh če odklanjajo tekočino..



_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu Ekaz)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: 3-letnica - driska 4 dan
28.3.2011 11:46:45   
mini86
sin je imel prejšni teden 8 dni drisko..samo zadnje dva dni je bol slabo jedel, pil pa je skos dost..imel je umes krče in smo šli na metelkovo, tam pa ti itak drugega kot pretipajo trebuh ne-to sem itak že sama skos doma delala...potem sem nesla še vzorec blata v laboratorij ker me je kr mal skrbelo ker je to trajalo en teden..no pa je bilo negativno..

drugo kokr čakat da mine ni..posebne diete ni, naj je kar ji paše-samo ne mastno in umetno in veliko tekočine..to je to..pa fajn je da je probiotične jogurte pa js sm mu še linex kupla..to je to..

konec je bilo kot da bi odrezal


_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: 3-letnica - driska 4 dan
28.3.2011 12:56:09   
sazi
Sin je ravno prejšnji teden 3 dni bruhal in potem še 4 dni imel hudo drusko - en dan se je celo oboje prekrivalo. vmes je precej spil, pa vseeno en dan (ko ga je mučilo oboje) ni šel lulat. Me je že zaskrbelo in sem se odločala, da ga peljem pokazat, če je mogoče že dehidriral (sva bila, ko je biul star 2-3 leta 2x na infekcijski na infuziji, ker ga je bruhanje tako zdelalo), pa je šel pol ure zatem lulat in nisem več skrbela zaradi dehidracije.

V lekarni sem kupila neko mešanico glukoze in soli za otroke, da se nadomesti minerale in energijo, ki jo izgublja z bruhanjem in drisko.

(odgovor članu Ekaz)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: 3-letnica - driska 4 dan
28.3.2011 14:17:34   
Precious
Ni potrebna dieta. otroku dajej jest in pit kar hoče.Ne,trenutno zdravnik ni potreben.

(odgovor članu Ekaz)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: 3-letnica - driska 4 dan
30.3.2011 11:58:17   
Freya88
IZVIRNO SPOROČILO: Precious
Ni potrebna dieta.


Skodi pa tudi ne: prezganka, riz, caj suhih borovnic (nesladkan ofkors in nujno se morajo zraven pojesti tudi borovnice), postana naribana jabolka, krompir...

NI priporocljivo: mleko, sadje (razen obcasno banan), pecivo, sladkor, mastna hrana...


Domac rehidracijski recept: 1l tekocine, 5 zlic sladkorja, 1 zlicka soli

(odgovor članu Precious)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: 3-letnica - driska 4 dan
30.3.2011 12:44:06   
Precious
ja,škodi

(odgovor članu Freya88)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: 3-letnica - driska 4 dan
30.3.2011 13:52:22   
Freya88
IZVIRNO SPOROČILO: Precious
ja,škodi


Od kdaj pa to??

(odgovor članu Precious)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: 3-letnica - driska 4 dan
30.3.2011 15:08:34   
sakuL
razhaja rota virus, mi odrasli (pri nas doma)smo po 14 dni čist preč (driska, slabost, bruhanje) mali joje odnesel z enim tednom. dali so mu tudi linex.

drugače pa cocacola, pa bobi palčke...


_____________________________

**najraj**

"A baby is something you carry inside you for nine months, in your arms for three years and in your heart till the day you die."

(odgovor članu Ekaz)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: 3-letnica - driska 4 dan
30.3.2011 17:21:15   
Felicita
IZVIRNO SPOROČILO: sakuL

razhaja rota virus, mi odrasli (pri nas doma)smo po 14 dni čist preč (driska, slabost, bruhanje) mali joje odnesel z enim tednom. dali so mu tudi linex.

drugače pa cocacola, pa bobi palčke...



pa če pravi, da je tamala sicer čisto ok, nobene vročine, slabosti, bruhanja. imo ni treba panike zganjat.

res ji dajej dovolj za pit (fajn je tut če ji poturiš kak rehidracijski prašek, enako pa zaležejo tut športni napitki, kak getorade) pa naj je kar hoče. Pa jest bi ji dala kak Linbi (linex za otroke), Waya oz. kak podoben probiotik...


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu sakuL)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: 3-letnica - driska 4 dan
31.3.2011 21:32:00   
Ekaz
Poročam: glede na to, da driska traja že cel teden, smo šle danes k zdravniku. To ni nič neobičajnega in nevarnega. Lahko traja tudi do 6 tednov. Seveda, če gre le za drisko (brez vročine in drugih simptomov). Najpomembneje je, da otrok ne izgublja na kilaži. Ni važno, kolikokrat gre na straniščče, kakšne barve je, pomembna je le kilaža. Otrok naj je povsem normalno. Tudi mlečne izdelke. Pametno je užiti probiotike, ki pa jih je v probiotičnih jogurtih premalo (v lekarni imajo nadomestke). Po vsakem odvajanju mora popiti vsaj 1 dcl tekočine.

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: 3-letnica - driska 4 dan
1.4.2011 9:38:11   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Precious

ja,škodi


Kaj škodi....prežganka?

(odgovor članu Precious)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: 3-letnica - driska 4 dan
1.4.2011 11:19:11   
Precious
Škodi dieta .

Dieta ni potrebna, ker drisko samo kozmetično omili, v resnici pa zaradi dobesedne podhranjenosti otrok k sebi ne pride mnogo dlje kot pa pri skupini otrok, ki imajo med drisko normalno prehrano. Driska je pri otrocih z dieto le pol dneva dalša kot pri otrocih z dieto, pri čemer tisti prvi nimajo nobenih spoledic, drugi pa še teden ali dva ne pridejo k sebi. Kar dieto podaljša (pold neva) pa dokazano skrajšajo probiotiki.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: 3-letnica - driska 4 dan
2.4.2011 7:38:32   
Freya88
IZVIRNO SPOROČILO: Precious
Škodi dieta .

Dieta ni potrebna, ker drisko samo kozmetično omili, v resnici pa zaradi dobesedne podhranjenosti otrok k sebi ne pride mnogo dlje kot pa pri skupini otrok, ki imajo med drisko normalno prehrano. Driska je pri otrocih z dieto le pol dneva dalša kot pri otrocih z dieto, pri čemer tisti prvi nimajo nobenih spoledic, drugi pa še teden ali dva ne pridejo k sebi. Kar dieto podaljša (pold neva) pa dokazano skrajšajo probiotiki.


To se nisem slisala... mi in pediatrinja smo vedno priporocali blago dieto, poleg tega pa tudi osebno vem, da pomaga...! Js mam z dieto dobre izkusnje, zato jo tudi izvajamo.. na odraslih in otrocih:) Sicer pa, mnenje je mnenje...:)

(odgovor članu Precious)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: 3-letnica - driska 4 dan
15.4.2011 13:12:34   
buča
so dokazal, da dieta ni potrebna.Uživaš lahko čisto, čisto vse, kar ti v tistem trenutku ustreza.Jaz osebno, se diete ne držim več, če pa bruhaš, pa ti itak ne paše jesti...sem imela tud že hudo drisko, sem mogla na infuzijo, a že naslednji dan sem pila benko-pa ni bilo nič slabš zato.

_____________________________

Moj najsvetlejši sonček Pika-25.5.2003
že 6 let čakamo bratca ali sestrico...zdej že 8..

(odgovor članu Freya88)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: 3-letnica - driska 4 dan
15.4.2011 13:15:15   
Precious
Ni mnenje,je pa raziskavauser posted image

(odgovor članu buča)
Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?