|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   32 mesečnik se zelo pogosto doji-kaj naj?
6.9.2007 11:27:28   
Raho
Ko je že vse kazalo, da bo se naš 32 mesečnih odvadil dojenja pred 2. porodom in je v času poletnih počitnic samo še tu in tam malo potegnil (smo se šli foro povpraševanje - ponudba - se pravi, ko se je spomnil, je dobil dojko, drugače pa ne) postaja stanje čim bliže PDPju sem bolj obupno.
Sedaj bi se dojil lahko vsako uro, ponoči in podnevi. Če dojke ne dobi pa je taki vik in krik, da to ni za povedat. Sama več nimam pojma, kaj naj naredim, ker nikamor ne morem iti - strogo mirovanje.

A ima katera kakšno idejo, kaj še lahko naredim? Jaz sem že popolnoma izčrpana. G. je rekla, da je posledica dojenja tudi moje nerejenje med nosečnostjo (v 26. tednih sem pridobila 2 kg) in zaostajanje user posted image  za 1 teden v rasti. Z možem sva poskusila že popolnoma vse - od spanja v ločenih sobah naprej in več res nimava idej.

< Sporočilo je popravil Mič RR -- 6.9.2007 18:23:45 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kaj naj?
6.9.2007 11:30:04   
Luckica
se bo grdo slišalo,ampak lepo povej ne in konec,obrazloži da je že velik,da ne potrebuje maminega mlekca. ni čudno da bolj joka,če ve da ga boš potem dojila. otrok ni bedast on ve,da bo jokal in ti mu boš dala. 

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   [Brisano sporočilo]
6.9.2007 11:56:18   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Luckica)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kaj naj?
6.9.2007 12:36:24   
Naty*Taja
Meni pa ni jasno, kako lahko za tvoje nerejenje g okrivi dojenje? Kaj pa vem, no. Ne vem zakaj sem potem v eni reviji nosečnost in porod brala, kako lahko dojiš oba starejšega in mlajšega - najprej tamali, potem pa tavečji.
Po moje tale zastoj v rasti ni posledica tega, sploh če je to samo en teden. Kje pa piše, da boš res rodila na izračunan rok? Veš kolko jih gre čez rok.
Poskusi mu na strog način pa konec. Verjetno, dokler boš mehka bo mali to izkoriščal. Pa naj ga kdo odpelje ven, pa ga drugi zamotijo, da ne bo toliko zraven tebe in bo začel zmanjševat. Če je to seveda mogoče.
Je pa našemu mleko zasmrdelo, ko sem zanosla in se je kr sam odstavil, kr stran se je obrnil - seveda jaz pri njegovih 7 mesecih nisem vedla zakaj.. user posted image

_____________________________

MONTIGNAC

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kaj naj?
6.9.2007 13:07:13   
Anonimen
Sedaj bi se dojil lahko vsako uro, ponoči in podnevi. Če dojke ne dobi pa je taki vik in krik, da to ni za povedat. Sama več nimam pojma, kaj naj naredim, ker nikamor ne morem iti - strogo mirovanje.


Daj no daj, da se pustiš 2,5 letniku takole izsiljevati? Pa madona no, če bo rekel, da se bo igral na cesti in se drl, če mu ne boš dovolila, boš tudi popustila al kako? O.K., ni čisto prava primerjava, ker v primeru, da se ne bo dojil NE BO UMRL, v drugem primeru igranja na cesti PA BI LAHKO. Pa kaj je pol, če se bo drl, naj se dere, dovolj je star, da se neha dojiti in pika. Sploh če tebi to škodi, ker itak, da koristi nobeni ženski ne, da doji 2,5 let in naprej potem spet drugega 2,5 leta ali pa celo kar oba skupaj pet let. Pa ni normalno. user posted image  Al je treba tudi nase kaj gledat, ne samo na otroke. Edino če nisi Cankarjeva mati, potem pa kar.

(odgovor članu Naty*Taja)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   32 mesečnik se zelo pogosto doji-kaj naj?
6.9.2007 13:27:09   
Sibil_
Bravo Albina-se čisto strinjam!user posted image user posted image

< Sporočilo je popravil Mič RR -- 6.9.2007 18:24:21 >


_____________________________

Moja dva srčka:

angelček Patrik - 13.10.2004 - 05.04.2011
Lukas - 28.02.2007

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: 32 mesečnik se zelo pogosto doji-kaj naj?
6.9.2007 19:22:51   
Rubin.
Verjetno boš nehala dojit, ko se boš TI tako odločila. Jaz se popolnoma strinjam z Nalin in njenim načinom odvajanja. Sicer pa obstajajo tudi knjige, pa če ti ni odveč kakšno preberi npr. od Pentleyev.
Midve se še tudi dojiva pa je stara dve leti in se mi ne zdi v tem nič nenormalnega, kot so napisale druge, se pa čudim petletnikom ko vlečejo cuclje in imajo še flaše - to pa očitno nikogar ne moti.
Sigurno, da ne potrebuje več dojenja ampak je to (vsaj pri naju) način tolažbe in cartanje, ki pa obema še vedno odgovarja.
Ko pa se bom odločila, da je dovolj (3 leta), če se sama ne bo prej, pa bom vsekakor uporabila Nalino metodo, ker se mi ostale zdijo prekrute, (ne zdaj pa ne dobiš več - otrok ne dojame kaj se ti je zameril, da ga tako kaznuješ in mu odteguješ njegovo uteho ali pač kar mu že pomeni, samo zadovoljitev žeje ali lakote zagotovo ne).
Torej, če si se odločila da je dovolj in da ti ne odgovarja več - kar v akcijo.

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: 32 mesečnik se zelo pogosto doji-kaj naj?
6.9.2007 19:27:22   
Anonimen
Za nekaj dni pojdi na počitnice. Ali pa mali, da te ne bo videl.

(odgovor članu Raho)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: 32 mesečnik se zelo pogosto doji-kaj naj?
6.9.2007 19:52:24   
Seven*
IZVIRNO SPOROČILO: Alice in WL

Ko je že vse kazalo, da bo se naš 32 mesečnih odvadil dojenja pred 2. porodom in je v času poletnih počitnic samo še tu in tam malo potegnil (smo se šli foro povpraševanje - ponudba - se pravi, ko se je spomnil, je dobil dojko, drugače pa ne) postaja stanje čim bliže PDPju sem bolj obupno.
Sedaj bi se dojil lahko vsako uro, ponoči in podnevi. Če dojke ne dobi pa je taki vik in krik, da to ni za povedat. Sama več nimam pojma, kaj naj naredim, ker nikamor ne morem iti - strogo mirovanje.

A ima katera kakšno idejo, kaj še lahko naredim? Jaz sem že popolnoma izčrpana. G. je rekla, da je posledica dojenja tudi moje nerejenje med nosečnostjo (v 26. tednih sem pridobila 2 kg) in zaostajanje user posted image  za 1 teden v rasti. Z možem sva poskusila že popolnoma vse - od spanja v ločenih sobah naprej in več res nimava idej.


Hmm. Ocitno cuti prihajajocega dojencka. Si morda poskusila poklicati katero od svetovalk za dojenje? Mogoce bi ti katera znala pomagati. Ginekologinja, pa saj ves, nima pojma kaj govori. 1 teden veliko otrok zaostaja v rasti.. Mogoce ima ginekologinja predsodke?


_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: 32 mesečnik se zelo pogosto doji-kaj naj?
7.9.2007 10:42:59   
Raho
Včeraj je bilo že bolj znosno - skoraj normalno - 2x v celem dnevu. Tukaj ti pa dam prav Seven - mali se dobro zaveda, da prihaja še en družinski član. Tudi sama mislim, da je največji problem tukaj. Ne želim se mu zameriti oz. ga sedaj odriniti, da ne bi preživljal kakšnih travm oz. da se ne bi hotel maščevati za to, da ne dobi dude, dojenčku. Sem pa tudi sama za soft varianto.

Je pa res, da je včeraj po 2 tednih zaspal brez dude.user posted image

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: 32 mesečnik se zelo pogosto doji-kaj naj?
7.9.2007 13:58:42   
taška30
IZVIRNO SPOROČILO: Alice in WL

Ne želim se mu zameriti oz. ga sedaj odriniti, da ne bi preživljal kakšnih travm oz. da se ne bi hotel maščevati za to, da ne dobi dude, dojenčku.


Mislim, da karkoli boš zdaj naredila v tej smeri, ga bo mnogo, mnogo manj prizadelo, kot če boš čakala do konca, da prideš po 3 dneh iz porodnišnice in rečeš: zdej je pa ne moreš več, zdej bo pa samo dojenček jedel. Ta je šele kruta.
Probaj nasvete od Nalin, še boljša mi je pa od Mič, da ga daš na počitnice za par dni. Ko pride nazaj, recimo rečeš, da je mleka zmanjkalo in da bo spet ko pride dojenček, ampak tisto bo drugačno, tako za dojenčke.

Razen seveda,če se ne misliš iti tandemsko dojenje, ki sicer v teoriji baje gre, ampak mene živ krst ne prepriča, da je to lahko izvedljivo. Kaj če si bo veliki bratec hotel postreči ravno malo pred obrokom tamalega in bo lepo spraznil obe dojki. Tamali pa na flaško al kaj? Da ne govorim o traumah, ko bo moral gledati tamalega kako se crklja pri tebi na prsih, ki so bile do sedaj le njegove?!?

Torej, če ne misliš dojiti dva naenkrat, čimprej nekaj ukreni, ne le jamrat, da se ne da. Pa vzemi to za dobronamerno.user posted image

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: 32 mesečnik se zelo pogosto doji-kaj naj?
7.9.2007 17:04:18   
Seven*
IZVIRNO SPOROČILO: Alice in WL

Včeraj je bilo že bolj znosno - skoraj normalno - 2x v celem dnevu. Tukaj ti pa dam prav Seven - mali se dobro zaveda, da prihaja še en družinski član. Tudi sama mislim, da je največji problem tukaj. Ne želim se mu zameriti oz. ga sedaj odriniti, da ne bi preživljal kakšnih travm oz. da se ne bi hotel maščevati za to, da ne dobi dude, dojenčku. Sem pa tudi sama za soft varianto.

Je pa res, da je včeraj po 2 tednih zaspal brez dude.user posted image



Najprej mi odgovori na vprasanje:

1.Ti dojenje starejsega ze preseda?

Ce hoces odstavit, odstavi ZDAJ, cimprej. Ce ne pa pocakaj, pa bos videla kako se bodo stvari odvijale.

Sledi svoji intuiciji...


_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: 32 mesečnik se zelo pogosto doji-kaj naj?
7.9.2007 17:09:09   
Raho
IZVIRNO SPOROČILO: Seven RR

Najprej mi odgovori na vprasanje:

1.Ti dojenje starejsega ze preseda? 2x na dan ne.

Ce hoces odstavit, odstavi ZDAJ, cimprej. Ce ne pa pocakaj, pa bos videla kako se bodo stvari odvijale.

Sledi svoji intuiciji... Točno to bom naredila


(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: 32 mesečnik se zelo pogosto doji-kaj naj?
7.9.2007 19:43:25   
Maxica
Jaz sem dojila Maxa 23 mesecev, odstavil se je sam, ko sem bila v sedmem mesecu nosečnosti. Sicer je bilo to zgolj certanje pred spanjem, pa vendar. Meni se je ful šlo, da bi se on odstavil sam, da se mi ne bi bilo treba iti kakšnih skrivalnic. Sem pa bila v toliko prepričana, da obeh pa ne bom dojila, da nekak bom že, da se bo Max do rojstva bratca odstavil. No, k sreči se je res sam.
Tako da jaz bi na tvojem mestu naredila tako, da bi ga še kar dojila. Morda bi mu sicer nekoliko omejila, recimo zjutraj in zvečer, če se pač rad pocrklja in mu ta tvoja bližina očitno še vedno dosti pomeni. Da se nekak domenita, da se doji dvakrat na dan. Če tebi to tudi ustreza oziroma te dojenje v nosečnosti ne obremenjuje.
Preden boš pa šla rodit, mu pa nekak dopovej, da zdaj greš po sestrico, pa da bo od zdaj naprej ona rabila dojenje in mamino mleko, on bo pa že tako velik fantek, da tega ne bo več rabil, mu bo pa sestrica v zameno npr. nekaj prinesla. Jaz bi približno kaj po tem scenariju izvedla, če ne bi hotela dojiti obeh.
Morda se bo pa zdaj en dan odstavil sam, pa se ti sploh ne bo treba obremenjevati s tem. Pa itak, če boš par dni v porodnišnici, bo pozabil morda na to?!user posted image

_____________________________

Sami sončki okrog mene :)

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: 32 mesečnik se zelo pogosto doji-kaj naj?
7.9.2007 20:01:38   
Seven*
IZVIRNO SPOROČILO: Alice in WL

IZVIRNO SPOROČILO: Seven RR

Najprej mi odgovori na vprasanje:

1.Ti dojenje starejsega ze preseda? 2x na dan ne.

Ce hoces odstavit, odstavi ZDAJ, cimprej. Ce ne pa pocakaj, pa bos videla kako se bodo stvari odvijale.

Sledi svoji intuiciji... Točno to bom naredila




Ker mislim, da tukaj sploh ni nobene, ki bi tandemsko dojila, ti predlagam, da malo povprasas na forumu na MON (Dojenje). Tam ti bo ziher kaksna dala dosti boljsi nasvet. Me tukaj samo pametujemo. Fajn bi bilo da slisis kaksno izkusnjo..


_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: 32 mesečnik se zelo pogosto doji-kaj naj?
7.9.2007 20:06:38   
Anonimen
Me tukaj samo pametujemo. Fajn bi bilo da slisis kaksno izkusnjo..


Itak, da pametujemo...samo a ni pa malo res tu mač, dva naenkrat dojiti? Enega novorojenca, pa skor triletnika user posted image  Pa ne ga srat, punce, treba je gledat tudi nase, telo si po dveh letih od poroda nekako opomore na optimalo, če se pa vmes dojenje vleče kot kurja čreva, pa se potem še en priklopi, pa res ni zdravo. Mislim za mamo. Pa Alice ima že itak skoz neke težave, potem pa še to. Daj, Alice, res ti bo lažje zdaj, kot potem, ko bo novorojenc že rojen. Potem se bo šele počutil odrinjenega. Par noči se potrpši, pa je.

(odgovor članu Seven*)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: 32 mesečnik se zelo pogosto doji-kaj naj?
7.9.2007 20:10:53   
Anonimen
Pa samo še to: kaj pa pri 32 mescih rabiš svetovalko za dojenje? Kaj jo bo pa vprašala? user posted image  In vsaka, v orto smer ne usekana svetovalka bo rekla to, kar smo me tukaj, ki samo pametujemo. Za to pa res ne rabiš biti "svetovalec". Z vsem spoštovanjem do njih.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: 32 mesečnik se zelo pogosto doji-kaj naj?
7.9.2007 20:11:34   
ZARA
Če ti ni več do tega, če se slabo počutiš, če si izčrpana, če se imaš kaj rada GA ODSTAVI! Za to ne rabiš nobene svetovalke.

... če ne pa ne vem...najboljše do penziona user posted image

lp

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: 32 mesečnik se zelo pogosto doji-kaj naj?
7.9.2007 20:22:03   
Seven*
IZVIRNO SPOROČILO: al bina

Me tukaj samo pametujemo. Fajn bi bilo da slisis kaksno izkusnjo..


Itak, da pametujemo...samo a ni pa malo res tu mač, dva naenkrat dojiti? Enega novorojenca, pa skor triletnika user posted image  Pa ne ga srat, punce, treba je gledat tudi nase, telo si po dveh letih od poroda nekako opomore na optimalo, če se pa vmes dojenje vleče kot kurja čreva, pa se potem še en priklopi, pa res ni zdravo. Mislim za mamo. Pa Alice ima že itak skoz neke težave, potem pa še to. Daj, Alice, res ti bo lažje zdaj, kot potem, ko bo novorojenc že rojen. Potem se bo šele počutil odrinjenega. Par noči se potrpši, pa je.


Vsak naj presodi za sebe kaj je pametno in kaj ne. In noben ni omenjal svetovalke ampak sem mislila mame, ki so tandemsko dojile, da naj povedo svoje izkusnje. Kdo ve kaj bi povedale, morda to, da se enkrat ne bi tega izvedle..

Tak otrocek itak samo parkrat potegne, dojencek pa tudi zelo malo potegne. Ce se ona vredu pocuti ne vidim ovir, da ne bi nadaljevala. Ce pa jo izcrpava, pa naj se drugace odloci.


_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: 32 mesečnik se zelo pogosto doji-kaj naj?
7.9.2007 20:31:27   
Anonimen
Si morda poskusila poklicati katero od svetovalk za dojenje? Mogoce bi ti katera znala pomagati


No, saj morda res nisi mislila tako, samo napisala pa si. Pa saj je vseeno. Se bo že sama odločila, me smo ji povedal, ekja mislimo.

(odgovor članu Seven*)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   [Brisano sporočilo]
7.9.2007 20:53:05   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Seven*)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: 32 mesečnik se zelo pogosto doji-kaj naj?
7.9.2007 21:17:12   
Raho
Napredujemo - danes smo se dojili samo 1x - zjutraj. Delam pa po principu zamotiti ga z nečim drugim. Samo mi bo kmalu zmanjkalo zakladnice idej. Danes sva:
a) delala testo in mesila
b) gledala Nodija
c) prebrala 3 knjigice
d) se naučila prepevati v Dolini tihiuser posted image
e) kuhala
f) štela traktorje, ki so se peljali mimo oknauser posted image

Sedaj pa potrebujem že vaše predloge.

Aja - pri 8 stopinjah sva se šla v garažo igrat s peskom. Sedaj mi pa iz nosa tečeuser posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: 32 mesečnik se zelo pogosto doji-kaj naj?
7.9.2007 21:27:50   
Seven*
IZVIRNO SPOROČILO: Alice in WL

Napredujemo - danes smo se dojili samo 1x - zjutraj. Delam pa po principu zamotiti ga z nečim drugim. Samo mi bo kmalu zmanjkalo zakladnice idej. Danes sva:
a) delala testo in mesila
b) gledala Nodija
c) prebrala 3 knjigice
d) se naučila prepevati v Dolini tihiuser posted image
e) kuhala
f) štela traktorje, ki so se peljali mimo oknauser posted image

Sedaj pa potrebujem že vaše predloge.

Aja - pri 8 stopinjah sva se šla v garažo igrat s peskom. Sedaj mi pa iz nosa tečeuser posted image


Se mi zdi, da ti gre prav fajn. Pri meni to ne bi palilo, vsaj zdaj ne, ker ko me vidi, ze fehta za zizo. "Toto bi, toto daj.."  user posted image user posted image Danes je bila nekam napol bolana, tudi zdela se mi je vroca, pa je itak celo popoldne visela gor in malo podremavala. V vrtcu se pa itak morava najprej podojit preden greva domov. user posted image user posted image Z vzgojiteljicami vedno kaksno dobro debato vdarimo, da mi ni dolgcas. user posted image user posted image user posted image

Tvoj nacin se mi zdi super, ker je cist na easy - ne ponujaj - varianta.




_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: 32 mesečnik se zelo pogosto doji-kaj naj?
7.9.2007 21:37:35   
A-N-J-A
Da še jaz povem svojo izkušnjo.Dojila sem 16 m,odstavila pa sem jo zato,ker sem zanosila,ko je bila mala stara 13m in so me vedno bolj bolele bradavice.Res nisem več zmogla.Odstavila pa sem jo počasi,najprej čez dan,potem pa še ponoči.Rekla sem ji da nimam več mleka,če hoče lahko dobi mleko od kravice.Mal je pojokcala,ampak ni bilo sile.Na koncu sva se dojili samo še zjutraj in zvečer,nato samo še zvečer.Potem sem ji en večer rekla če bo rajši dudo in je rekla ja.No od takrat se ne dojiva več.Mi je blo pa ful hudo.
Še zdaj včasih hoče mleko,ker pa ne zna več vlečt ji mal špricnem v usta in pol je ful srečna.
Glede G pa nimam besed.Men je tud ena na urgenci rekla(sem šla zaradi rjavega izcedka),da tok velik otrok pa res ne raboi več dojenja.Ta mala je bla pa stara 14m.Mi je to povedala s taki tonom,kokr da sem jaz ena največja krava ker tok starga otroka dojim.

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: 32 mesečnik se zelo pogosto doji-kaj naj?
8.9.2007 12:59:50   
tina104
Bom povedala samo s čim se našega da najbolj zamotit. Kako pa zares prekinit dojenje, pa mi še ni jasno, tudi jaz še vedno dojim skoraj 25 mesecev starega malčka.
V glavnem pri nas najbolj gre to, da nas ni doma, da smo kje drugje, sploh če smo pri babici ali na kakem igrišču, kje na obisku, v trgovini ... se sploh ne spomni na zizo, tudi cel dan. Ko pa pridemo domov, se na zizo takoj spomni. Tako če smo cel dan doma, se tudi večkrat doji. Če recimo hoče zizo zvečer, ne vem ob sedmih, ga še tudi lahko prepričam s pogovorom tako, da mu obljubim, da bo zizo dobil, ko gre spat (ob devetih).

Tudi jaz bi ti rekla, da naredi po svojem občutku. Jaz zase si ne predstavljam tandemskega dojenja. Po drugi strani pa mi je tudi grozno, da bi otroka pustila jokat in mu zizo kar naenkrat čisto odvzela.

_____________________________

20. 8. 2005 se je rodil naš Aljaž

(odgovor članu A-N-J-A)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...
Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?