|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   34. tednov
28.2.2007 9:18:06   
lenika
Včeraj je rodila moja dobra kolegica. Rok je imela 11. aprila in jo je predčasno presenetilo. Napisala mi je sms, da je deklica težka 2100g in velika 46 cm, nič pa mi ni napisala ali je v inkubatorju. No me zanima , a mislite, da je glede na težo in glede na to, da je rojena v 34. tednu, v inkubatorju? Je pa že prejšnji teden, ko se ji je nenadoma full skrajšal maternični vrat, dobila 2 injekciji za hiter razvoj pljučk.

Hvala.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: 34. tednov
28.2.2007 9:20:11   
Kalina
lenika jst sm rodila v 33t, velika je bila 45cm in 2150g,ni potrebovala inkubatorja, ceprav nisem dobila injekcije za pljuca! Teza in velikost nimajo nic opravit z inkubatorjem, odvisno kako so dihala razvita in mocna pljuca. Upam, da je samo v topli posteljici kakor je bila moja Kalinca.user posted image

_____________________________

...potem so mi jo otrplo in jokajočo položili v naročje.
Prvič sem jo stisnila k sebi in jo poljubila.
Instinktivno se je umirila in me popolnoma zasužnjila s svojim laskanjem moji moči.

(odgovor članu lenika)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: 34. tednov
28.2.2007 9:22:41   
Felicity
Jaz sem robila v 35t in par dni, pa je bila v inkubatorju 3 dni. Rekli so zato, ker ni še sama uravnavala toplote.
Dobila pa sem 1 injekcijo za razvijanje pljučk, kakšnih 7-8 ur pred porodom.
Velika pa je bila 49cm, in 2690g.

(odgovor članu Kalina)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: 34. tednov
28.2.2007 9:45:01   
lenika
Hvala, sta me pomirili. Koliko časa ste pa ve ostale potem v porodnišnici?

(odgovor članu Felicity)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: 34. tednov
28.2.2007 9:46:49   
Kalina
Hm Kalinca je bila na EINT (intenzivna) 12 dni, potem se 2 dni pri meni na oddelku. Sam sm kr mal izsilila odhod, ker sm bla ze rahlo depresivna sama v sobi itd.

_____________________________

...potem so mi jo otrplo in jokajočo položili v naročje.
Prvič sem jo stisnila k sebi in jo poljubila.
Instinktivno se je umirila in me popolnoma zasužnjila s svojim laskanjem moji moči.

(odgovor članu lenika)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: 34. tednov
28.2.2007 9:58:07   
žmož
Jaz sem rodila 34 6/7, težka je bila 2350, velika 46-ni bila nič v inkubatorju niti na intenzivni, dobila sem jo takoj po rojstvu, edino kar je bilo, da so jo za čas obiskov odpeljali na otr.oddelek. V porodnišnici sva bile 9 dni, to pa tudi zato, ker je imela zlatenico, pa probleme z  napredovanjem teže. Aja, sem pa dobila 2 inj. za razvoj pljučk. Pravijo, da pomagajo.

(odgovor članu lenika)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: 34. tednov
28.2.2007 10:09:23   
Felicity
V bolnišnci 11 dni.
Tudi naša je imela zlatenico in ful lena je bila za jest.

< Sporočilo je popravil Felicity -- 28.2.2007 10:10:45 >

(odgovor članu žmož)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: 34. tednov
28.2.2007 17:04:13   
anajmad
Pred 13 leti sem točno 34.teden rodila mojo prvo hči. Bila je težka 2kg 700g in dolga 47 cm. Imela je potlačeno glavico in konjska stopala. Bile sva na odd. Takrat se mi sploh ni sanjalo o kakšni EINT,ali ogrevani posteljci,ali o čem drugem. Imela je močno zlatenco,kar se ji je poznalo na kilaži,ker je takrat izgubila skoraj dobre pol kile. Bile sva notri 22 dni.
Sedaj je pubertetnica,večja kot mama,jezikava. Nikoli kasneje ni bilo problema. Takrat še ni bila "moderna" NFTH in nisva nikamor hodili. Shodila je pri svojih kronoloških 10 mesecih,plaziti se je pa že začela pri 7 mes.Edino kar jo je zmeraj pestilo-slabokrvnost in oslabljen imunski sistem. Toda,odkar se je začela aktivno ukvarjati pred tremi leti s športom(rokomet,smučanje)je tudi to izvenelo.

_____________________________

* na žalost , štirje jurji so že tukaj.....smrk*

(odgovor članu lenika)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: 34. tednov
1.3.2007 9:29:14   
KATI321
Pred 17 leti sem rodila v 33 tednu sina težkega 2100, dolgega 44 cm. Bil je 13 dni v inkubatorju, domov sva šla 23 dan ko je dosegel 2500 g (takrat je bila v SG merodajna za odhod domov teža). Ob rojstvu je imel aspiracijsko pljučnico in zlatenico, od takrat pa do danes nikoli nobenih zdravstvenih problemov (razen nekaj angin), do 12 leta suhec, neješč, danes bajsek ki mora paziti na kilažo. Popolnoma pa ga daje puberteta.

(odgovor članu anajmad)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: 34. tednov
1.3.2007 21:05:47   
žabica 24
Joj vidim da je bila moja Zarja med najmanjšimi!
Rodila sem v 33. tednu, tudi jaz sem pred tem dobila inj. za razvoj pljučk. Velika je bila 42cm in težka 1740g. V inkubatorju je bila 10 dni, potem še 5 dni v topli posteljci, vse skupaj sma bili v bolnici 1 mesec, da je prišla na 2100g. Sicer večjih problemov ni imela, je pač mali drobižek - sedaj pri 8. m je težka 6700g in je velika 68cm.

(odgovor članu KATI321)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: 34. tednov
12.3.2007 9:52:03   
petra.horzi
jz sm tud rodila v 34t, je bil v inkubatoju 24ur-preventivno. pol je bil pa že z mano na oddelku, ni bil niti v topli posteljici, sam pol je imel zlčatenico in je bil pod lučko, tako da sva bla v porodnišnici 11dni
sm pa tud dobila injekcijo za razvoj pljuč

_____________________________

moj sonček je že "velik fant"

(odgovor članu žabica 24)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: 34. tednov
25.3.2007 17:13:36   
Ženkica
IZVIRNO SPOROČILO: lenika

Včeraj je rodila moja dobra kolegica. Rok je imela 11. aprila in jo je predčasno presenetilo. Napisala mi je sms, da je deklica težka 2100g in velika 46 cm, nič pa mi ni napisala ali je v inkubatorju. No me zanima , a mislite, da je glede na težo in glede na to, da je rojena v 34. tednu, v inkubatorju? Je pa že prejšnji teden, ko se ji je nenadoma full skrajšal maternični vrat, dobila 2 injekciji za hiter razvoj pljučk.

Hvala.


Tudi jaz sem rodila v 34 tednu 1/7 dni; 2.130 g in 46 cm-jev veliko princesko; bila je 1 dan na intenzivni, 0 časa v inkubatorju user posted image , 11 dni v topli posteljici; nisem pa dobila nobene injekcije za razvoj pljučk. Čez 2 dni bo stara 5 mesecev in je prava korenjakinja. Skratka, nič bat, vse bo ok.

(odgovor članu lenika)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: 34. tednov
27.3.2007 0:45:39   
KODA
Naš Maj je bil rojen v 34 tednu z težo 3320g in dolžino 52cm.Razen tega,da je bil zlatenčen in da je imel na začetku še malo slabši sesalni refleks,ni bilo nobenih težav.Po 14 dneh sva odšla domov.V inkubatorju ni bil nič.Samo prvi dan je bil v ogrevani posteljici.

_____________________________

Celemu svetu si le ena oseba,eni osebi pa si ves svet...

(odgovor članu Ženkica)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: 34. tednov
28.3.2007 19:10:47   
frka
tudi jaz sem rodila v 33t teža 1660g 43cm bili smo 20dni v inkubatorju 5 dni v posteljici do teže 2500g sm bili v bolnici torej 25 dni imel pa je zlatenico in dobila sem inekcijo za razvoj pljučk in inekcijo za proti popadke -da  še ne bi rodila rodila sem v SG.

(odgovor članu KODA)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: 34. tednov
28.3.2007 22:01:21   
tajtaja
Pa tudi jaz sem rodila v 34. tednu, z porodno težo 2160 in 246o, dolga sta bila 46 in 47,5 cm.
To je za te tedne in glede na to, da sta bila dvojčka super teža in velikost. Fantek je bil v inkub. 4 dni, pa še potem ponovno zaradi dihalne stiske nekaj dni, punčka pa nič.
Smo pa bili v podonišnici 12 dni.
Sedaj bosta čez 3 dni stara eno leto, korigirano torej 10,5 m. Še ne hodita in kot kaže še nekaj časa ne bosta. Fantek se je začel plaziti, punčka pa šiba po riti po celem stanovanju.
Bi pa rada povedala, da se teh šest tednov kar pozna pri razvoju. Ampak tam pri treh letih pa bo že sigurno razlika izvenela.


_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.

(odgovor članu frka)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: 34. tednov
21.4.2007 7:11:44   
dory
Moj se je tud rodil takrat z 47cm in 2300g...teza je pol se padla na uboge dve kilce...ne v inkubatorju ni bil, je bil pa v topli postelci...

(odgovor članu tajtaja)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: 34. tednov
5.5.2007 19:37:09   
mončka
 NO tudi moja sestrična je rodila v 33 tednu in sicer včeraj  punčko ,1470g in 41 cm ,dobila je tudi  pred desetimi  dnevi injekcijo  za pljučka,mala je sicer OK  diha sama  in je  v  inkubatorju,mene pa vseeno skrbi njena  nizka pododna teža.
upam  da bo z njo  vse vredu,ker ko sem prebirala vaše poste  je večina  vaših user posted image ki ste pri teh vednih  rodile imelo  kar bistveno  višjo  težouser posted image

upam na najboljše lp


_____________________________

Samo ljubezen lahko združi starše in otroke tako, da jih izpolni in jih naredi popolne

(odgovor članu dory)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako dojenček "reče" RAD TE IMAM?
Dojenček rad gleda obraze, maminega pa ima najraje, zato ji nenehno namenja nežne poglede. V bistvu vsakokrat ko dojenče...
Seks po porodu: Ste vedeli?
Približno šest tednov po porodu, ko se konča čišča, naj bi par spet lahko pričel s spolnimi odnosi. Moški seveda nekolik...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?