|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   3 družine oz.pari v eni hiši
25.11.2007 7:10:35   
neanja duo
Ali je kdo tukaj v taki situaciji.En v kleti,en v pritličju in en v mansardi.(otrok,starši,otrok).Kako shajate?Tiste,ki ste se pa preselile k user posted image  in ste v hiši od njegovih staršev uredili stanovanje ali bi živele tako(v taki gužvi)?In ,če ni ločenih vhodov ,ampak skupni(stopnišče in vsak v svoj štuk).In,če bi bili najprej njegovi in vaša družina,potem bi hotel pa še brat oz.sestra narediti spodaj.pa čeprav prostora ni,ker ni tako narejena hiša.Ali bi bili še tukaj ali bi želeli stran.

Jaz,kakor poznam primere,slej ko prej pride do trenj,sploh,če sta 2 tamlade.
Lepo prosim za mnenja,izkušnje

lp
neanja duo

< Sporočilo je popravil neanja duo -- 25.11.2007 7:11:14 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: 3 družine oz.pari v eni hiši
25.11.2007 8:02:29   
kristinaj
če se le da čimprej proč. ta stari utikavajo nos povsod, kot tudi v vzgojo otrok. po drugi strani je pa fajn, ker je varstvo blizu.
razlika je že ali ste pri tvojih ali partnerjevih starših, pomembno je kako se z njimi razumete in ne nazadnje, glede na to, da je to hiša obstaja možnost, da je zraven nje še kaj zazidalnega prostora. poskusite srečo s prizidkom in strogo ločenim vhodom, pa še s kakšno ograjo vmes :))), ker znajo lih ob vsaki uri ti trkat na vrata, ker jih firbec matra in vse jih zanima.

če se le da proooooč 

(odgovor članu neanja duo)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: 3 družine oz.pari v eni hiši
25.11.2007 8:24:37   
neanja duo
Starši niso problem

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: 3 družine oz.pari v eni hiši
25.11.2007 8:30:50   
karamela
Jaz tako živim, v enem nadstropju. Jaz če bi imela možnost, bi šla drugam na svoje. Mi se sicer razumemo z manjšimi trenji kdaj pa kaj vmes. Torej, če le imaš možnost pojdi čisto na svoje.

Tako se boste vsi obiskovali in se imeli radi.user posted image


(odgovor članu neanja duo)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: 3 družine oz.pari v eni hiši
25.11.2007 8:40:37   
Vijoličarka
Sama mislim, da če je en otrok imel pravico, da si stanovanje uredi v hiši svojih staršev, potem ima popolnoma enako pravico tudi drugi otrok.

Imam občutek, da tebi ne diši, da bi tvoj svak/svakinja preuredil pritličje v stanovanje, ker bi ti s tem izgubila nekaj pomožnih prostorov, ki jih zdaj uporabljaš?  Pa še več ljudi bi bilo v hiši.

Če ti gre pa to tako na živce, potem pa  odkupita svoj del hiše v katerem živita in tako izplačajta drugega otroka, da si bo kupil stanovanje.  Ali še bolje, kupita si lastno stanovanje.

_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu karamela)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: 3 družine oz.pari v eni hiši
25.11.2007 8:58:27   
neanja duo
ona dva bosta itak zidala zraven.Samo začasno bi,ampak to lahko traja leta,ali pa bi jima ratalo kar tako všeč in bi bila za vedno.

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: 3 družine oz.pari v eni hiši
25.11.2007 9:06:21   
šnucika
Pri nas smo :
pritličje-  moji starši + 2 user posted image user posted image
nadstropje- brat z družino +user posted image  

mansarda- jaz z družino


Shajamo, seveda moja mama kdaj godrnja čez kakšen nered ali hrup.user posted image
Vsi imamo ločene vhode.
Če se kaj pri hiši dela, ali pa okoli hiše (kar počne največkrat moj brat), se prej zmenimo in če se strinjamo, se stvar naredi.




Po mojem je najboljše, da se dobro pomenite, kaj in kako kdo misli delat pri hiši.
Če pa razmišljaš o odselitvi in to možnost dejansko imaš...potem pojdi stran, če veš, da ti ne bo po godu!

_____________________________

kaR te ne ubije,te okrepi!




(odgovor članu neanja duo)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: 3 družine oz.pari v eni hiši
25.11.2007 9:10:40   
daddy
IZVIRNO SPOROČILO: neanja duo

Jaz,kakor poznam primere,slej ko prej pride do trenj,sploh,če sta 2 tamlade.



Le zakaj ? user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu neanja duo)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: 3 družine oz.pari v eni hiši
25.11.2007 9:34:38   
rija
zame je to 100 x preveč gužve user posted image  ni šans...

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu neanja duo)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: 3 družine oz.pari v eni hiši
25.11.2007 9:37:13   
Anonimen
jaz bi popizdla.

(odgovor članu rija)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: 3 družine oz.pari v eni hiši
25.11.2007 9:41:23   
Anonimen
Pr nas ni šlo, smo probal pa...ni šans.
Sam ti ne moreš prepovedat jim da nej tam živita. Imata tolk pravice bit tam kot ti. Tko da če ti ne gre, oz. ne bo šlo, pejd stran. Ne moreš pa rečt da onadva ne smeta bit tam.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: 3 družine oz.pari v eni hiši
25.11.2007 9:42:39   
spacey
Pri nas je prišlo do popolne "kalvarije" in razpada družine...
Nikakor se ne obnese oz. v zelo redkih primerih. user posted image  

_____________________________

"Fake it until you make it."
Sweet Like Chocolate

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: 3 družine oz.pari v eni hiši
25.11.2007 9:45:13   
Marogica
1. Ne vem, kaj se ti sekiraš, če imata onadva v spodnjem nadstropju dovolj prostora ali ne. važno, da imate vi dovolj.
2. Vhodi niso ločeni....to je lahko večji problem, kot pa izgleda.
3. Kregarije se začnejo pri malenkostih. Kdo bo kosil, kidal sneg.... Zato se tašne stvari dogovorite v naprej.
4. Uredite vse papirje, s tem mislim vse, kar je v zvezi z lastništvom ali pa vsaj to, kar ste kadarkoli vlagali v bajto.

Sama osebno tako ne bi živeli. Preveč možnosti za nesporazume.


_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: 3 družine oz.pari v eni hiši
25.11.2007 10:04:44   
ključek
imam rada svojo družino, samo mladi in stari na kupu-slej ko prej pride do štrajta. ti želiš tako, oni drugače. sedaj zidava, pa živiva raje v podnajemniškem stanovanju, hodimo en k drugemu na obisk, in se imamo prou luštn. (moja družina)
ne bi pa nikoli in nikdar živela pri svoji tašči.

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   [Brisano sporočilo]
25.11.2007 10:14:38   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu ključek)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: 3 družine oz.pari v eni hiši
25.11.2007 10:23:06   
Anonimen
Po moje se da čisto dobro razumet, če so vsi normalni. Jaz sem enkrat imela enega fanta, kjer so bili v enem štuku starši, v enem brat z družino, v enem je imel pa on stanovanje, ampak je bil še sam.  Ampak meni se ni zdel takrat noben problem, če bi imel še on tam družino. Mogoče je problem, če je veš otrok, tako pa je samo un brat imel enega, tako da s meni sploh ni zdelo, da bi bila tam kakšna gužva.
Niti ne vem, zakaj bi bila. Saj na vrtu se lahko vsi otroci igrajo, kadar so pa familije v hiši, so pa tako vsak v svojem štuku.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: 3 družine oz.pari v eni hiši
25.11.2007 10:36:27   
sandrca
jest sem živela v taki hiši 24 let. potem sem se poročila in odselila.

je pa hišo postavil moj dedi. v pritličju sta babi in dedi, v prvem nadstropju smo bili mi štirje, v podstrešju pa stric z ženo in sinom.

pa nam ni bilo nič hudega user posted image . sem pa ke je prišlo do kakih nesoglasij, sam sej se da vse uredit, če je folk normalen haha.

je pa tut moja "teta" en čuden ptič, pa smo se z njo bolj grdo gledal, ampak ej, ena taka, nas pa že ni "razdrla". no ja, ko sem jaz rodila sina, se je tudi ona "čudežno" spreobrnila in postala čisto drugačna - normalna.

tud zmeri smo vsi iz hiše praznovali rojstne dneve, pa za novo leto smo bili vsi skupaj, pa božična večerja in velikonočni zajtrk sta bila skupna. pa še kaj bi se našlo.

uglavnem bilo je lepo, tut zdej je.

je pa tko, da sem zdej v hiši s tastom in svakom, ki sta v svojem nadstropju, pa zgleda kot da ju ni. ker nimamo kakih posebnih stikov (tast pije, svak je pa star 18 let in je čist v svojem svetu). in priznam da mi manka tale gužva, ki je bila v rojstni hiši.

(odgovor članu neanja duo)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: 3 družine oz.pari v eni hiši
25.11.2007 12:20:10   
malecka
Pri taki situaciji je potrebno sprejeti ogromno kompromisov. Seveda pa vedno prihaja do trenj in če jih ni, to pomeni, da nekaj z temi ljudmi ne štima. Ogromno pogovarjanja, ker tu so razlike v generacijah. Jaz sem zdaj v podobnem položaju-- stara mama, tast in tašča in mi (pet članov) Pa ti povem, da zaenkrat nimamo problemov si pa močnoooooo želim, da gremo za sebe (ker ne vem kako bo čez 10 let?) user posted image

_____________________________

Živi tako, da bodo tvoji otroci pomislili nate,
ko bodo razmišljali o poštenosti,
ljubezni in pokončnosti.




(odgovor članu sandrca)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: 3 družine oz.pari v eni hiši
25.11.2007 14:18:05   
viv_
Pa dejte komplicirat no, pa kompromisi, pa takoj preč, pa ne vem kaj še vse... Pač, 3 družine v eni hiši, in????? Kaj pa v bloku, ko je 85 družin v eni hiši.

Temu se pač reče VEČSTANOVANJSKA HIŠA. In če ima vsak svojo kuhinjo, svojo kopalnico, svoje prostore, ne vem v čem je problem.

Mi živimo takole:
V enem stanovanju smo mi, v drugem moji starši, v tretjem en stric z družino in v četrtem drug stric z družino.

Imamo pa vse ločeno:
- vhode
- števce
- kleti
- garaže
Kot en mini blok smo user posted image

_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu malecka)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: 3 družine oz.pari v eni hiši
25.11.2007 16:32:00   
neanja duo
Viv,a pa tudi na rojstne dneve,piknike,... vabite "celo"hišo,ker imate skupaj vrt,....?

Jaz npr. ne morem poleti pečt zunaj na terasi s kakšnimi prijatelji brez ,da bi vse iz hiše povabila.Ne moreš bit "sam".Ene boste po moje razumele ,kaj hočem reči.
Evo,že zdaj se kregam.user posted image

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: 3 družine oz.pari v eni hiši
25.11.2007 17:04:29   
Gina
Če so ljudje normalni, se čisto vse da brez kakega ekstra problema.

Če si ti take sorte, da ti gre svakinja ali kaj vem kdo na živce, se pač odseli. Saj te nihče ne sili biti tam, samo premisliti moraš, ali je cena za to primerna, finančna mislim. Saj tu ne gre za gužvo, a ne da ne, gre za to, da ti gre nekdo tam na jetra. Še vedno menim, da ima drugi otrok tudi pravico si narediti tam stanovanje, če so starši za to.

(odgovor članu neanja duo)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: 3 družine oz.pari v eni hiši
25.11.2007 17:40:58   
Ro-La
mi smo "na vrhu", vendar imamo svoj vhod in svoje dvorišče. mi imamo svoje življenje in tako tudi živimo. ko nam je, gremo na obisk, če nam ni, pa se pač ne vidimo tudi po štirinajst dni. tašča in tast tudi prej pokličeta če slučajno imata namen prit gor, tak da nam tak čist fajn laufa. zaenkrat se še svakec in njegova 1/2 nista odločila kje bosta, ampak če ostaneta tukaj nas prav nič ne moti. tisto kar je in kar bo naše bomo že porihtali, ostalo pa naj drugi :)

_____________________________

NE, ne grem več rodit....JASNO!?

(odgovor članu neanja duo)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: 3 družine oz.pari v eni hiši
25.11.2007 18:28:53   
lea23
jst bi na tvojem mestu šla definitivno na svoje!
midva z bratom sva starše pustila same v hiši, in odšla vsak posebej s svojim partnerjem. razumemo se idealno. ne morem si predstavljat da bi naprimer on s svojo družino ostal doma. niti da bi jst ostala doma. pa se imamo ful radi oz. se obožujemo. user posted image

drugi primer pa so moja teta, njen sin in sinova družina, in še 18letna hčerka oz. sestra od njenega sina. živijo skupaj v hiši, skupen vhod. in kadar se vidimo, sploh ne delujejo kot 2 družini ampak kot samo 1 družina user posted image  jst bi popizdila, pa ne glede na to a bi s svojo družino živela pri meni doma, ali pa pri možu doma.

mladi in stari morajo bit ločeni.  



(odgovor članu Ro-La)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: 3 družine oz.pari v eni hiši
26.11.2007 8:24:28   
viv_
IZVIRNO SPOROČILO: neanja duo

Viv,a pa tudi na rojstne dneve,piknike,... vabite "celo"hišo,ker imate skupaj vrt,....?


Ne, ker mamo vsak svoj vrt, je točno razdeljeno user posted image  

Mamo pa navado, ja, da se za rojstne dneve in tako dobimo s "sostanovalci" user posted image

_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu neanja duo)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: 3 družine oz.pari v eni hiši
26.11.2007 9:28:17   
Še ena T
Ja, zdaj ste pač postali blok... In nimaš kaj. Ta druga dva ta mlada bi se lahko tudi bunila, zakaj morata biti ravno onadva v kleti. Ker sta bila vidva prva v mansardi? Ni ravno argument... Preden ste začel poseljevat hišo staršev, bi morali imeti v vidu, da sta tu dva otroka, ki morata biti enakovredna.

Roštiljanje "privat"?  Tako kot v bloku: tudi ne moreš roštiljat na samemuser posted image


(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?