|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   4-urni delovni čas
3.8.2012 15:59:58   
shakira
Pozdravljeni!

Zanima me kaj moraš narediti, če želiš koristiti 4-urni del. čas zaradi starševstva? kje se ureja stvari, verjetno najprej v službi al kako?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   [Brisano sporočilo]
3.8.2012 16:40:30   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu shakira)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: 4-urni delovni čas
3.8.2012 16:55:06   
shakira
hvala. pa mi lahko v službi kaj komplicirajo?

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: 4-urni delovni čas
3.8.2012 17:28:53   
shakira
Kako se pa plača obračuna? Sedaj imam 816 € bruto , koliko približno bi imela potem? ali pol manj ?

(odgovor članu shakira)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: 4-urni delovni čas
3.8.2012 19:03:43   
benika

IZVIRNO SPOROČILO: shakira

hvala. pa mi lahko v službi kaj komplicirajo?


Komplicirajo vedno lahko, je pa to tvoja zakonska pravica in jim lahko mirne vesti pomahaš pred nosom z zakonom.

(odgovor članu shakira)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: 4-urni delovni čas
3.8.2012 19:04:53   
benika

IZVIRNO SPOROČILO: shakira

Kako se pa plača obračuna? Sedaj imam 816 € bruto , koliko približno bi imela potem? ali pol manj ?


Cca. pol manj, ja. Ampak prevoz in malica pa ostaneta isti.

(odgovor članu shakira)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: 4-urni delovni čas
3.8.2012 19:41:54   
aknela123
nop, po novem malica ne.

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   [Brisano sporočilo]
3.8.2012 20:51:05   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu aknela123)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: 4-urni delovni čas
3.8.2012 21:27:48   
benika
Kje pa to piše? Jaz delam po 4 ure pa mi še nihče ni rekel, da ne smem jest.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: 4-urni delovni čas
3.8.2012 23:32:54   
liliana
V famoznem zakonu za uravnoteženju javnih financ......velja pa za javni sektor in ne za gospodarstvo......

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: 4-urni delovni čas
4.8.2012 7:35:33   
shakira
Če delam soboto, potem sem v tednu en dan doma, a je tako?

V službi bojo pa sigurno imeli pripombe. Naj bi me prestavili na drugo delovno mesto, ki mi niti najmanj ne odgovarja tako, da bom pač šla to varianto dokler ne najdem druge službe.
Žalostno kaj se vse dogaja v naši firmi in nasploh povsoduser posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: 4-urni delovni čas
6.8.2012 1:21:16   
neli08
tudi jaz koristim ugodnost krajšega delavnika in sicer 6-urnega. stroške prevoza in prehrane dobim v celoti povrnjene, čas namenjen malici je sorazmerno krajši (cca. 22 minut), plača znaša 3/4 prejšnje, regres mi pripada celoten.

hvala bogu me je šef opozoril, da smo sklenili le aneks k obstoječi 8-urni pogodbi, skladno s katerim koristim pravico do krajšega delavnika do starosti 6 let najmlajšega otroka, po tem pobdobju pa avtomatično preidem nazaj na obstoječo pogodbo za 8 ur. če pa podpišeš novo pogodbo za npr. 4 ure in se po preteku te pravice, bog ne daj, v firmi kaj spremeni in ti ne želijo dati spet pogodbe za 8 ur, je možno, da ostaneš na pogodbi za manj ur, ker novejša pogodba nadomesti starejšo.

(odgovor članu shakira)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: 4-urni delovni čas
6.8.2012 12:28:50   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: shakira

Če delam soboto, potem sem v tednu en dan doma, a je tako?

V službi bojo pa sigurno imeli pripombe. Naj bi me prestavili na drugo delovno mesto, ki mi niti najmanj ne odgovarja tako, da bom pač šla to varianto dokler ne najdem druge službe.
Žalostno kaj se vse dogaja v naši firmi in nasploh povsoduser posted image


ni nujno, delavnik je lahko tudi 6-dnevni, doma pa si v nedeljo
v takšni varianti pa moraš paziti, da ne boš imela urnika, krajšega od 4 ur, ker ti malica v tem primeru ne pripada


drugače pa pravico uveljavljaš v soglasju z delodajalcem, kar pomeni, da ne moreš čisto prosto odločati, kako želiš izkoristiti te pravice

< Sporočilo je popravil petea -- 6.8.2012 12:30:53 >

(odgovor članu shakira)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: 4-urni delovni čas
7.8.2012 17:40:50   
kajajaka
IZVIRNO SPOROČILO: neli08

tudi jaz koristim ugodnost krajšega delavnika in sicer 6-urnega. stroške prevoza in prehrane dobim v celoti povrnjene, čas namenjen malici je sorazmerno krajši (cca. 22 minut), plača znaša 3/4 prejšnje, regres mi pripada celoten.

hvala bogu me je šef opozoril, da smo sklenili le aneks k obstoječi 8-urni pogodbi, skladno s katerim koristim pravico do krajšega delavnika do starosti 6 let najmlajšega otroka, po tem pobdobju pa avtomatično preidem nazaj na obstoječo pogodbo za 8 ur. če pa podpišeš novo pogodbo za npr. 4 ure in se po preteku te pravice, bog ne daj, v firmi kaj spremeni in ti ne želijo dati spet pogodbe za 8 ur, je možno, da ostaneš na pogodbi za manj ur, ker novejša pogodba nadomesti starejšo.


točno tako... Ali pa ti celo ne dajo nove pogodbe in si brez službe... Torej SAMO ANEKS; v katerem naj piše da velja do dne... po tem datumu pa nazaj tvoja stara pogodba...

Sicer sem pa jaz delala nekaj časa 4 ure, potem pa 6 ur in sem imela pri 4 urnem delovniku več kot pol plače, ker sem padla v razred, kjer se manj prispevkov plačuje. Pri 6 urnem sem pa dobila točno 3/4 plače.

Plačilo za malico in prevoz ter regres je 100% plačano,

Čas za malico pa naj bi bil sorazmeren (če je za 8 ue pol ure, naj bi bil za 4 ure 15 minuten odmor...) jaz ga nisem koristila, sem pa zjutraj v miru 5 minut kavo pila. če bi se mi kdo v to kavo spotikal, bi pa mirno zahtevala naj mi določijo kdaj imam 15-minuten odmor in bi takrat kavo pila user posted image

(odgovor članu neli08)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: 4-urni delovni čas
7.8.2012 17:43:59   
kajajaka
IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: shakira

Če delam soboto, potem sem v tednu en dan doma, a je tako?

V službi bojo pa sigurno imeli pripombe. Naj bi me prestavili na drugo delovno mesto, ki mi niti najmanj ne odgovarja tako, da bom pač šla to varianto dokler ne najdem druge službe.
Žalostno kaj se vse dogaja v naši firmi in nasploh povsoduser posted image


ni nujno, delavnik je lahko tudi 6-dnevni, doma pa si v nedeljo
v takšni varianti pa moraš paziti, da ne boš imela urnika, krajšega od 4 ur, ker ti malica v tem primeru ne pripada


drugače pa pravico uveljavljaš v soglasju z delodajalcem, kar pomeni, da ne moreš čisto prosto odločati, kako želiš izkoristiti te pravice


- prestavijo te na drugo del. mesto lahko le na tvojo privolitvijo. Ti ne smeš izgubiti delovnega mesta zaradi nosečnosti, porodniške ali koriščenja krajšega del časa zaradi starševstva...

- Že res, da je dogovor z delodajalcem zaželjen, da vse teče gladko, nikakor pa ti ne more delodajalec reči, da ne moreš / ne smeš koristiti te pravice. Lahko pa te zeza s slabimi razporeditvami ur znotraj delovnega časa. Imam kolegico, ki koristi 4 urni delovnik v trgovini in jo največkrat dajo delat od 17h-21h... user posted image  Pa se nima komu kaj pritožit, ker to pa je pravica delodajalca...

< Sporočilo je popravil kajajaka -- 7.8.2012 17:46:36 >

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: 4-urni delovni čas
13.8.2012 9:29:14   
shakira

IZVIRNO SPOROČILO: kajajaka

IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: shakira

Če delam soboto, potem sem v tednu en dan doma, a je tako?

V službi bojo pa sigurno imeli pripombe. Naj bi me prestavili na drugo delovno mesto, ki mi niti najmanj ne odgovarja tako, da bom pač šla to varianto dokler ne najdem druge službe.
Žalostno kaj se vse dogaja v naši firmi in nasploh povsoduser posted image


ni nujno, delavnik je lahko tudi 6-dnevni, doma pa si v nedeljo
v takšni varianti pa moraš paziti, da ne boš imela urnika, krajšega od 4 ur, ker ti malica v tem primeru ne pripada


drugače pa pravico uveljavljaš v soglasju z delodajalcem, kar pomeni, da ne moreš čisto prosto odločati, kako želiš izkoristiti te pravice


- prestavijo te na drugo del. mesto lahko le na tvojo privolitvijo. Ti ne smeš izgubiti delovnega mesta zaradi nosečnosti, porodniške ali koriščenja krajšega del časa zaradi starševstva...

- Že res, da je dogovor z delodajalcem zaželjen, da vse teče gladko, nikakor pa ti ne more delodajalec reči, da ne moreš / ne smeš koristiti te pravice. Lahko pa te zeza s slabimi razporeditvami ur znotraj delovnega časa. Imam kolegico, ki koristi 4 urni delovnik v trgovini in jo največkrat dajo delat od 17h-21h... user posted image  Pa se nima komu kaj pritožit, ker to pa je pravica delodajalca...



Oni so se odločili, da grem na drugo delovno mesto, ker bo šla ta, ki sedaj dela na tem mestu na zavod in potem v pokoj. Ker v naši firmi ne razmišljajo nič ( se pravi sploh nimajo nadomestila za njo) so se odločili, da grem pa jaz, ker pri nas v pisarni nas je pa itak preveč ( kar ni res).
Verjetno nimam kaj narediti kot , da grem? Ne vem pa kaj bojo naredili, če bom delala po 4 ure, ker jim bo še vedno manjkal en človek.

(odgovor članu kajajaka)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: 4-urni delovni čas
13.8.2012 13:06:47   
kimica86
A torej, če grem delat za 4 ure, mi pripada tudi cel regres?? Hvala bogu, da sem odprla to temo in prebrala, da vem, da z delodajalcem sklenem le aneks, ker so me eni strašili s pogodbo in mi ni bilo jasno čemu za vraga nova pogodba?? user posted image
Mene bojo verjetno tudi prešaltali na drugo delovno mesto za kašne 4-5 mescev, ker delam v turizmu in pozimi ni gužve in me en morejo tja dat delat.. Ko pa začne sezona (junij), potem me bojo dali nazaj na svoje emsto.. Ne vem pa kam me bojo dali- kompleks je ogromen, tako, da se pustim presenetit.. Če sem receptor, me pa najbrž ne morejo prisilit, da grem za šank, ne??

(odgovor članu shakira)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?