|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   400 evrov elektrike?
2.10.2009 14:50:21   
Anonimen
ravnokar sem izvedela (od prijateljice, ki dela na elektru) da bo poračuna 400 evrov, ker imamo enotarifni števec in je dražja elektrika? kako je to možno? več je nisem mogla spraševti, ker je ravno odhajala iz šihta...sedaj me pa zelo skrbi-to je velika številka. ali se katera mogoče kaj spozna na te stvari? koliko je treba plačati prispevka, da spremenimo v dvotarifni števec? ne morem čakati do ponedeljka, ker zdaj sem pa res jezna in živčna. prosim pomgajte če katera ve kako pa kaj? user posted image user posted image user posted image user posted image
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: 400 evrov elektrike?
2.10.2009 14:51:50   
Kliki
Joj se mi kar smiliš. Pomagati ti pa nažalost ne znam.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: 400 evrov elektrike?
2.10.2009 14:55:19   
Anonimen
kdo drug mogoče? hvala za sočustvovanje user posted image

(odgovor članu Kliki)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: 400 evrov elektrike?
2.10.2009 14:56:09   
Erdbeere
verjetno si imela prej ful majhen obrok...jah prej je potrebno na to mislit...je pa za preklop potrebno plačati cca. 80€, da imaš potem dvotarifni tok...ni pa to zaradi tega, ker imate enotarifnega ampak je razlog premajhen obrok. 

(odgovor članu Kliki)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: 400 evrov elektrike?
2.10.2009 15:00:58   
Anonimen
razlog je res verjetno premajhen obrok, saj se le-to usklajuje enkrat-dvakrat letno. ali ste kaj zidali ali kaj podobnega, da ste porabili toliko elektrike? po poračunu vam bodo verjetno zvišali obrok in če ne boste toliko porabili, boste v plusu, kar bo posledica spet manjši obrok

p.s. če nameravate kaj več uporabljati elektriko (kot le za domače zadeve), je dobro it na elektro in se za tisti čas zmenit za višje obroke

< Sporočilo je popravil natasa77 -- 2.10.2009 15:02:18 >

(odgovor članu Erdbeere)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: 400 evrov elektrike?
2.10.2009 15:02:24   
Anonimen
erdbeere hvala, oh saj 80e pa ni toliko... a misliš da je bil premajhen obrok? plačevala sem 12e ampak ne porabimo toliko elektrike res ne-nimamo npr pomivalnega stroja, niti štedilnika na elektriko, imamo le hladilnik in pralni stroj-novejši (ki laufa le ob sobotah-3 žehte), manjšo skrinjo pa sem šele prejšnji teden priklopila. od kje toliko? koliko pa potem vi plačujete (sprašujem tudi ostale) na mesec? pri mojih starših plačujejo 40e, pa imajo dva hladilnika, skrinjo, pralni, sušilni stroj, računalnik laufa praktično cel dan, infra lučko v kopalnici za dodatno ogrevanje, pa nikoli niso rabili pri poračunu veliko doplačati?

(odgovor članu Erdbeere)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: 400 evrov elektrike?
2.10.2009 15:05:30   
Onasiss
Mi povprečno plačujemo okli 34 €... Hladilnik s skrinjo, računalnik, ki gori cel dan, steklokeramična plošča, TV 24/7 (skoraj), pralni stroj (med vikendi 4 stroji), med vikendi vedno kaj pečem....

_____________________________

So what....

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: 400 evrov elektrike?
2.10.2009 15:11:49   
pety78
3 sobno stanovanje, pralni stoj, sušilni stroj, pomivalc, steklokeramična, tv, računalnik, mikrovalovna, fen, likalnik, likalnik za lase user posted image , baby phone, hladilnik....cca 90 EUR/mesec!

Aja, pa še pečica, pa konvekcijska pečica FlaworWave...user posted image


< Sporočilo je popravil pety78 -- 2.10.2009 15:12:39 >


_____________________________



(odgovor članu Onasiss)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: 400 evrov elektrike?
2.10.2009 15:14:42   
water lily
Trosobno stanovanje, dva računalnika, sušilc in stroj(5xtedensko), in vsa ostala elektronka pač....45€ mesečno. Poračuna ni, ker sprot čekirava porabo.
So pa vsi aparati A oz. A+. Se zelo pozna.

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: 400 evrov elektrike?
2.10.2009 15:15:38   
Anonimen
ojoj pety78, tole pa je zalogajuser posted image aja tud moji majo mikrovalovno...user posted image kako pa to da toliko plačujete? do zdej sploh nisem vedla kok je ta elektrika lohk draga. sem pa prej živela v garsonjeri in sem plačevala za ogrevanje (to ogrevanje je bil en-ja 1 radiator) sredi najhujše zime tudo do 80e, pa je bilo vedno mrzlo not. groza res, sam da nas okol prnašajo. aja erdbeere a je treba za tvotarifni tok v hiši napeljavo kaj spreminjat in razbijat al pač sm prklopjouser posted image mogoče mal neumno vprašanje, ampak res pojma nimamuser posted image

(odgovor članu pety78)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: 400 evrov elektrike?
2.10.2009 15:16:40   
sayuri

IZVIRNO SPOROČILO: taychy

erdbeere hvala, oh saj 80e pa ni toliko... a misliš da je bil premajhen obrok? plačevala sem 12e ampak ne porabimo toliko elektrike res ne-nimamo npr pomivalnega stroja, niti štedilnika na elektriko, imamo le hladilnik in pralni stroj-novejši (ki laufa le ob sobotah-3 žehte), manjšo skrinjo pa sem šele prejšnji teden priklopila. od kje toliko? koliko pa potem vi plačujete (sprašujem tudi ostale) na mesec? pri mojih starših plačujejo 40e, pa imajo dva hladilnika, skrinjo, pralni, sušilni stroj, računalnik laufa praktično cel dan, infra lučko v kopalnici za dodatno ogrevanje, pa nikoli niso rabili pri poračunu veliko doplačati?


Če ste plačevali do sedaj emsečno 12€, je normalno, da imate toliko poračuna. 12€ je tko smešno majhna številka, da mi sploh ni jasno, kako ste jo dobili? Še sami prispevki po moje več doprinesejo? Mi plačujemo v trisobnem stanovanju sedaj 64€/na mesec (5 članska družina), prej, ko smo bili trije člani pa 48€ na mesec. SMo pa poleti dobili poračuna 200€

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: 400 evrov elektrike?
2.10.2009 15:17:35   
ljupka
Mi smo plačeval 60€ na mesec pa smo dobil poračuna 315€,sam mi vemo kaj je krivo,nimam pa zrihtan števc za cenejši tok,mi je vseeno gdaj perem!
Je točno eno leto odkar imam sušilca,ki je laufal na polno,tako ,da vem da je on kriv!Obrok so mi sedaj zvišal na 75€!

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: 400 evrov elektrike?
2.10.2009 15:17:40   
Anonimen
12€ je samo pavšal, tako da.....dejanske porabe ti še zaračunali niso. Plačaj, takoj naslednji mesec pa plačaj toliko, kolikor ste porabili, sama obvestiš elektro službo in je to to.( odčitaš števec sama),.

(odgovor članu water lily)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: 400 evrov elektrike?
2.10.2009 15:19:05   
sayuri

IZVIRNO SPOROČILO: Didlinaa

12€ je samo pavšal, tako da.....dejanske porabe ti še zaračunali niso. Plačaj, takoj naslednji mesec pa plačaj toliko, kolikor ste porabili, sama obvestiš elektro službo in je to to.( odčitaš števec sama),.


Didlinaa, povej, če je tole možno. DA dejansko vsak emsec plačaš toliko, kot porabiš. Ker pri nas na Elektru te sam čukasto gledajo, če jim kaj takega omeniš. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: 400 evrov elektrike?
2.10.2009 15:19:21   
ledenaa
Izvoli
http://www.elektro-ljubljana.si/ElektroLjubljana/Produktiinstoritve/Elektronskestoritve/tabid/420/language/si-SL/Default.aspx

To si lepo urediš in vsak mesec javljaš stanje tvojega števca in boste dejansko vsak mesec plačevali toliko kolikor tudi porabite
Imate potem tudi noter vse kar ste plačali,niste plačali itd

Mi smo elektrike imeli po 150 e vsak mesec,plus še poračun nam je prihajal po 400-500 e
Zdaj imamo elektriko po 50-55 e na mesec in nimamo nobenega poračuna ,ker javljamo stanje števca vsak mesec

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: 400 evrov elektrike?
2.10.2009 15:20:45   
Anonimen
ja Didlinaa najbrž bo res pametno da kar sama sproti odčitavam števec. ma saj če pogledam 400e ni veliko, če bi plačevali vsak mesec malo več, ampak ko pa naenkrat pride tak račun je pa veliko. a pavšal torej plačuješ tudi če ne porabiš nič elektrike? sem te prav razumela?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: 400 evrov elektrike?
2.10.2009 15:21:40   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: sayuri


IZVIRNO SPOROČILO: Didlinaa

12€ je samo pavšal, tako da.....dejanske porabe ti še zaračunali niso. Plačaj, takoj naslednji mesec pa plačaj toliko, kolikor ste porabili, sama obvestiš elektro službo in je to to.( odčitaš števec sama),.


Didlinaa, povej, če je tole možno. DA dejansko vsak emsec plačaš toliko, kot porabiš. Ker pri nas na Elektru te sam čukasto gledajo, če jim kaj takega omeniš. user posted image


Seveda. Eh, bogve kakšne mate tam za mizami, da tega ne vedo.user posted image En link jim pošlji, ki ga je ledenaa nalimala.

(odgovor članu sayuri)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: 400 evrov elektrike?
2.10.2009 15:22:19   
sayuri

IZVIRNO SPOROČILO: ledenaa

Izvoli
http://www.elektro-ljubljana.si/ElektroLjubljana/Produktiinstoritve/Elektronskestoritve/tabid/420/language/si-SL/Default.aspx

To si lepo urediš in vsak mesec javljaš stanje tvojega števca in boste dejansko vsak mesec plačevali toliko kolikor tudi porabite
Imate potem tudi noter vse kar ste plačali,niste plačali itd

Mi smo elektrike imeli po 150 e vsak mesec,plus še poračun nam je prihajal po 400-500 e
Zdaj imamo elektriko po 50-55 e na mesec in nimamo nobenega poračuna ,ker javljamo stanje števca vsak mesec




Hvala ti za tole stran. Če te prav razumem, ste plačevali elektriko tja v tri dni dobesedno????? Kako so vam jo pa potem obračunavali???? Na "LEPE OČI?" SUmim namreč, da se to zlo pogosto dogaja po pogovorih s prijatelji. user posted image

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: 400 evrov elektrike?
2.10.2009 15:23:18   
sayuri

IZVIRNO SPOROČILO: Didlinaa

IZVIRNO SPOROČILO: sayuri


IZVIRNO SPOROČILO: Didlinaa

12€ je samo pavšal, tako da.....dejanske porabe ti še zaračunali niso. Plačaj, takoj naslednji mesec pa plačaj toliko, kolikor ste porabili, sama obvestiš elektro službo in je to to.( odčitaš števec sama),.


Didlinaa, povej, če je tole možno. DA dejansko vsak emsec plačaš toliko, kot porabiš. Ker pri nas na Elektru te sam čukasto gledajo, če jim kaj takega omeniš. user posted image


Seveda. Eh, bogve kakšne mate tam za mizami, da tega ne vedo.user posted image En link jim pošlji, ki ga je ledenaa nalimala.



Bom šla v akcijo. user posted image Po moje jih bo prilepilo na stol. Tlele pri ans so res "za luno". user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: 400 evrov elektrike?
2.10.2009 15:25:09   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: taychy

ja Didlinaa najbrž bo res pametno da kar sama sproti odčitavam števec. ma saj če pogledam 400e ni veliko, če bi plačevali vsak mesec malo več, ampak ko pa naenkrat pride tak račun je pa veliko. a pavšal torej plačuješ tudi če ne porabiš nič elektrike? sem te prav razumela?


Tako je. Ker sam odlklop je zelooo drag, da ne omenim spet priklop.user posted image
Glede na to, da boš plačala poračuna elektrike 400€, si lahko sama izračunaš kolk bi praviloma morala plačevat, da do poračuna nebi prišlo. 400:12 = 33,33 + 12 pavšala, torej mesečno v enakih zneskih čez çelo leto 45€.



(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: 400 evrov elektrike?
2.10.2009 15:30:24   
ledenaa
sayuri mislimo da smo tudi za sosedovo elektriko nekaj plačevali
Ko so uredili na novo neke kable ali kaj jaz vem se je kar zmanjšalo
Smo pa tudi sami delali na tem,da bi imeli manj elektrike
za tole stran jim pa nič ne rabiš povedat,saj na tej strani ti vtipkaš stanje števca in jim pošlješ in to je vsa stvar ;)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: 400 evrov elektrike?
2.10.2009 15:33:04   
Anonimen
ja res hvala za tale link, bo kr treba preštudirat tole. sej bi sama kaj poiskala pa mi brskalniki ne delajo, v bistvu mi gre tud računalnik počas v k....user posted image mi dela internet samo če vpišem direkten naslov strani-vem čudno ja-bomo tud to zrihtali. a mogoče veš če se da tole kej zment da se v večih obrokih plača? al je treba vse naenkrat? mogoče še kakšen nasvet glede teh stvari? kaj pa odvažanje smeti:mi sicer plačujemo komunalno podjetje, ampak sploh nimamo kante, nosimo kar k ˝tašči˝ mormo sami kanto kupt al jo dobiš? pa poštar tud kr pr sosedovih (beri pri tašči) najino pošto pušča, ga bom enkrat kr nakurla user posted image skratka sami problemi. se je treba enkrat zauzet pa porihtat vse tole.

aja pa se opravičujem ker sem zdej še smetarje pa poštarje vmešala med elektrikouser posted image

< Sporočilo je popravil taychy -- 2.10.2009 15:35:05 >

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: 400 evrov elektrike?
2.10.2009 15:38:49   
Anonimen
ledenaa kaj konkretno pa ste sami delali, da bi imeli manj elektrike? me zanima...

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: 400 evrov elektrike?
2.10.2009 15:44:02   
ledenaa
Nimamo skrinje,prali in sušili smo samo po 22 uri,bojler na dvojki,izključili bojler v kuhinji ,celo kupili smo si pomivalca :) prej smo se na elektriko greli,zdaj smo na drvih itd

zdaj ko smo nabavili tudi nov pralni stroj,perem tudi ob dražji elektriki,saj je zelo varčen
Glede obroka pa: pokliči na elektro in povej da boste plačali po obrokih in vprašaj če gre vse na isto refernečno št. ki jo imate na računu ;)

zdaj smo tudi skratka nehali varčevat ,ker smo si kar mislili da je nekaj bilo z napeljavo in račun je še celo manjši user posted image
zdaj smo dobili 48 e .
verjetno smo več kot 13 let plačevali tudi za sosedovo elektriko user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: 400 evrov elektrike?
2.10.2009 15:50:00   
Anonimen
mi bojlerja sploh nimamo na elektriko. a ni to tako, da če imamo enotarifni števec oz. tok, da je to vedno tapoceni tok? do zdej sem tako mislila pa očitno narobe mislimuser posted image kaj pa glede odvoza odpadkov in kante za smeti? mogoče katera ve, sej č ne bom pa enkrat poklicala na komunalo-ko mi bo računalnik delaluser posted image

(odgovor članu ledenaa)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?