|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   4 letnik še vedno v plenici ponoči
6.6.2012 11:07:24   
Inigo
živjo

naš 4 letnik ponoči še vedno nosi plenico. nikakor se je ne rešimo. plenica je zjutraj tako težka, da si ga nikakor ne upam pustiti brez. smo že poskusili, pa sem imela po tri posteljnine na noč za oprat. to smo poskušali dober mesec, nato pa odnehali. ponoči se enostano ne zbudi, da bi šel lulat. ko pa sem ga jaz zbudila za lulanje, je bil en sam jok in tečnarjenje, da noben ni več nazaj zaspal.

še res ni pripravljen al kaj je za nardit?

hvala za nasvete.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: 4 letnik še vedno v plenici ponoči
6.6.2012 11:12:59   
ninka80
Živjo!

Moj tavečji je bil tudi star par mesecev manj kot 4 leta in še vedno v plenici, samo ponoči. Podnevi pa suh od 1, 5 leta. Pa sma ga zbujala ponoči, pa dajala lulat, pa se sploh ni zbudil in ni vedel, da ga lulat. Potem pa sem na netu brala o gatkah za odvajanje (Z alarmom- Rodgers). Smo to nabavili in naš sine je bil v tednu dni suh. Po tistem so bile še ene 2 nesreči, od takrat daljeni več težav, se sam ponoči zbudi in gre lulat. Gatke sem pa uporabljala samo ene 14 dni.

_____________________________

http://nina80.moj-album.com/





(odgovor članu Inigo)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: 4 letnik še vedno v plenici ponoči
6.6.2012 11:21:51   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: Inigo

živjo

naš 4 letnik ponoči še vedno nosi plenico. nikakor se je ne rešimo. plenica je zjutraj tako težka, da si ga nikakor ne upam pustiti brez. smo že poskusili, pa sem imela po tri posteljnine na noč za oprat. to smo poskušali dober mesec, nato pa odnehali. ponoči se enostano ne zbudi, da bi šel lulat. ko pa sem ga jaz zbudila za lulanje, je bil en sam jok in tečnarjenje, da noben ni več nazaj zaspal.

še res ni pripravljen al kaj je za nardit?

hvala za nasvete.

Tudi moj se je odvadil pri 4. Plenica pa je bila nabita s tekočino, kar niti ni čudno, ker je že 4 in ti fantje že veliko lulajo. Po moje je bilo 2x čisto dovolj, da je lulal, da je bila plenica zelo polna.
Moj je nehal, ko je še 3-letna hčera nehala plenice nosit. Sem probala prej in tako kot si napisala... ni bil pripravljen. Se sploh več nisem ukvarjala s tem. Plenico nazaj gor in ko mu bo, bo brez. Mora to dozoreti pri njem. Ne sekiraj se... vsi pravijo, da v OŠ še noben ni šel s plenico user posted image

(odgovor članu Inigo)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: 4 letnik še vedno v plenici ponoči
6.6.2012 11:47:10   
Doll

IZVIRNO SPOROČILO: Inigo

živjo

naš 4 letnik ponoči še vedno nosi plenico. nikakor se je ne rešimo. plenica je zjutraj tako težka, da si ga nikakor ne upam pustiti brez. smo že poskusili, pa sem imela po tri posteljnine na noč za oprat. to smo poskušali dober mesec, nato pa odnehali. ponoči se enostano ne zbudi, da bi šel lulat. ko pa sem ga jaz zbudila za lulanje, je bil en sam jok in tečnarjenje, da noben ni več nazaj zaspal.

še res ni pripravljen al kaj je za nardit? če se otrok ne zbudi pomeni da ni pripravljen. če si ga ti zbujala je pa čist off,saj s tem nič ne narediš. zakaj starši neki prehitevate? A je tako pomembno da sosedov 4.letnik že lula pa kaka ,vaš pa ne user posted image

hvala za nasvete.


(odgovor članu Inigo)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: 4 letnik še vedno v plenici ponoči
6.6.2012 11:49:35   
3jeMi
inigo... tudi naš skoraj 4 letnik je od petka na dovajanju... vsak drug dan perem posteljnino... eno noč je suh, drugo spet ne... oz. danes bi nam ratalo, če bi lump takoj tekel na stranišče, ko se je zbudil, ampak je raje težil, da ga lulat in naj pridem... ampak mislim, da že počasi dojema bistvo vsega skupaj user posted image
kaj naj ti svetujem? jaz sem se odločila, da bom vztrajala in ni vrag, enkrat nam bom že uspelo... je pa res, da ogromno lula, čeprav zvečer res pazim, da se ne naliva s tekočino... ga dam pa lulat preden grem sama v posteljo in pa ko ponoči sama vstanem za WC (danes je itak rekel, da ga nič lulat, potem je pa nalul vsaj 1 dl, če ne več)...




(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: 4 letnik še vedno v plenici ponoči
6.6.2012 12:13:27   
Inigo
problem je, ker se buni, da nebi šel in sitnari in trmari... in ga ne spravim do WCja. In se pol sam kregamo in potem noben več ne spi, ker smo vsi razburjeni.

(odgovor članu 3jeMi)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: 4 letnik še vedno v plenici ponoči
6.6.2012 12:38:24   
mateyka
naša je taka koma ko spi, da ji ni nič jasno; lahko bi jo nesla na wc, samo itak ne morem vedet kdaj ji bo ušlo.. in še vedno lula ponoči - pa bo konec julija 5..

(odgovor članu Inigo)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: 4 letnik še vedno v plenici ponoči
6.6.2012 12:38:33   
3jeMi
IZVIRNO SPOROČILO: Inigo

problem je, ker se buni, da nebi šel in sitnari in trmari... in ga ne spravim do WCja. In se pol sam kregamo in potem noben več ne spi, ker smo vsi razburjeni.


vse naredi brez besed, brez pregovarjanja, vpitja... prav, naj bo pa moker... enkrat, dvakrat, trikrat... potem bo pa že malo začel razmišljat, če je to OK...

jaz mu nič ne rečem, samo dvignem, posadim na kahlo, če je moker, ga preoblečem, posedim na stol, da počaka, da mu posteljo preoblečem, dam nazaj v posteljo, lupčka, adijo...

sem pa sploh nekak nehala razmišljat kaj bo spet ponoči (ker sem prve 3 dni zvečer samo tuhtala, kako bomo to speljali), ker nima smisla... kar bo bo, ne...

priznam (ja, grozna mama, za na križ pribit), jaz sem našemu obljubila, da če bo šel lepo brez pleničk spat in bo par dni suh, greva kupit en mali delovni stroj... itak se je strinjal takoj user posted image

good luck, inigo... samo vztrajaj user posted image

(odgovor članu Inigo)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: 4 letnik še vedno v plenici ponoči
6.6.2012 12:53:32   
Inigo

IZVIRNO SPOROČILO: 3jeMi

IZVIRNO SPOROČILO: Inigo

problem je, ker se buni, da nebi šel in sitnari in trmari... in ga ne spravim do WCja. In se pol sam kregamo in potem noben več ne spi, ker smo vsi razburjeni.


vse naredi brez besed, brez pregovarjanja, vpitja... prav, naj bo pa moker... enkrat, dvakrat, trikrat... potem bo pa že malo začel razmišljat, če je to OK...

jaz mu nič ne rečem, samo dvignem, posadim na kahlo, če je moker, ga preoblečem, posedim na stol, da počaka, da mu posteljo preoblečem, dam nazaj v posteljo, lupčka, adijo...

sem pa sploh nekak nehala razmišljat kaj bo spet ponoči (ker sem prve 3 dni zvečer samo tuhtala, kako bomo to speljali), ker nima smisla... kar bo bo, ne...

priznam (ja, grozna mama, za na križ pribit), jaz sem našemu obljubila, da če bo šel lepo brez pleničk spat in bo par dni suh, greva kupit en mali delovni stroj... itak se je strinjal takoj user posted image

good luck, inigo... samo vztrajaj user posted image


ma drek ga je motlo! na konc mu je blo čist ok, da je bil moker. cel mesec sem tkole prala... po tri komplete! na začetku ga je še motilo, potem pa nič več. in je bil pač moker... in mu je blo vseeno. zato sem prenehala s tem. ker ni blo nobenega efekta, razen visok račun za elektriko in pralni prašek

(odgovor članu 3jeMi)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: 4 letnik še vedno v plenici ponoči
6.6.2012 12:55:04   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: 3jeMi
vse naredi brez besed, brez pregovarjanja, vpitja... prav, naj bo pa moker... enkrat, dvakrat, trikrat... potem bo pa že malo začel razmišljat, če je to OK...


heh, naša lahko spi polulana do jutra in se ne zbudi. al pa se res redko kdaj zbudi kasneje in ji je ful hudo. samo polula se pa vedno brez da se zbudi.. user posted image

(odgovor članu 3jeMi)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: 4 letnik še vedno v plenici ponoči
6.6.2012 12:58:42   
uškinamama
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

naša je taka koma ko spi, da ji ni nič jasno; lahko bi jo nesla na wc, samo itak ne morem vedet kdaj ji bo ušlo.. in še vedno lula ponoči - pa bo konec julija 5..



a tiste hlačke z alarmom si probala?

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: 4 letnik še vedno v plenici ponoči
6.6.2012 13:02:31   
ZARA
Jst sem ji vzela plenico pri 3 in pol podnevi in ponoči isti dan. Nič nisem razlagala, pač se mi je zdelo nekako logično da tako mora biti. Pa reees ni bilo nikoli problema. Mogoče se je enkrat polulala v posteljo, pa veliko pije. Še zdej je navajena ponoči pit. In se m i zdi da precej mamic prakticira to - podnevi ja, ponoči ne. Samo, če mene vprašate jih to bega, sploh ker so že toliko stari. Enkrat mu pa itak moraš vzet plenico. Pa če bo postelja polulana, pa pač bo.

< Sporočilo je popravil ZARA -- 6.6.2012 13:03:10 >


_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: 4 letnik še vedno v plenici ponoči
6.6.2012 13:03:41   
ZARA

IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

naša je taka koma ko spi, da ji ni nič jasno; lahko bi jo nesla na wc, samo itak ne morem vedet kdaj ji bo ušlo.. in še vedno lula ponoči - pa bo konec julija 5..



a tiste hlačke z alarmom si probala?

user posted image Zdele bi jih jst rabila.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   [Brisano sporočilo]
6.6.2012 13:17:14   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu ZARA)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: 4 letnik še vedno v plenici ponoči
6.6.2012 13:23:08   
Nina00
IZVIRNO SPOROČILO: ZARA

Jst sem ji vzela plenico pri 3 in pol podnevi in ponoči isti dan. Nič nisem razlagala, pač se mi je zdelo nekako logično da tako mora biti. Pa reees ni bilo nikoli problema. Mogoče se je enkrat polulala v posteljo, pa veliko pije. Še zdej je navajena ponoči pit. In se m i zdi da precej mamic prakticira to - podnevi ja, ponoči ne. Samo, če mene vprašate jih to bega, sploh ker so že toliko stari. Enkrat mu pa itak moraš vzet plenico. Pa če bo postelja polulana, pa pač bo.


Če sem prav brala, je že vzela in celo vstrajala cel mesec s preoblačenjem postelje večkrat na noč.

Zara, ti si imela srečo, da je bila fizično pripravljena in ni več lulala ponoči. Jaz sem videla razliko pri mojih dveh. En je bil praktično prej suh ponoči kot podnevi, ko je bil star dve leti in smo mu malo za tem tudi praktično istočasno vzeli plenico. Čez dan smo se cca dva tedna lovili, ponoči pa se praktično ni polulal. Pa tudi lahko zvečer pije kolikor mu paše, pa občasno tudi ponoči. Drug pa je bil najprej suh čez dan pri 2,5 letih, ponoči pa je še kar trajalo. Kljub temu, da smo pazili, da zvečer ne pije preveč,...

Inigo moj nasvet bi bil, da mu pustiš še plenico ponoči. Čez nekaj časa lahko ponovno probata, tam pri 5-ih letih pa se posvetuj še s pediatrom.

No, vidim, da me je med mojim počasnim tipkanjem Ankica prehitela z zelo podobno izkušnjo user posted image

< Sporočilo je popravil Nina00 -- 6.6.2012 13:25:12 >

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: 4 letnik še vedno v plenici ponoči
6.6.2012 13:37:34   
uškinamama
IZVIRNO SPOROČILO: ZARA


IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

naša je taka koma ko spi, da ji ni nič jasno; lahko bi jo nesla na wc, samo itak ne morem vedet kdaj ji bo ušlo.. in še vedno lula ponoči - pa bo konec julija 5..



a tiste hlačke z alarmom si probala?

user posted image Zdele bi jih jst rabila.


A ti je že začelo uhajat? Ja ni kaj, leta prinesejo svoje user posted image

Ne , res. Obstajajo spodnje hlačke, ki reagirajo na vlago in zapiskajo, tako da se otrok zbudi, še preden se polula do konca.

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: 4 letnik še vedno v plenici ponoči
6.6.2012 14:01:56   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
naša je taka koma ko spi, da ji ni nič jasno; lahko bi jo nesla na wc, samo itak ne morem vedet kdaj ji bo ušlo.. in še vedno lula ponoči - pa bo konec julija 5..

a tiste hlačke z alarmom si probala?


nisem, ker so kr drage - okol 120 ojrov.. user posted image


IZVIRNO SPOROČILO: ZARA
Samo, če mene vprašate jih to bega, sploh ker so že toliko stari.


ne, ne štekaš - ona zaspi brez plenice. jaz ji jo namontiram po kake pol ure in jo lahko premetavam ko mladga mačka in se ne bo zbudila (aja, to delam glih zarad tega da nima neke rutine s plenico zvečer).
se mi je ravno pred parimi dnevi zgodilo, da se mi je polulala pred očmi (jaz s plenico v roki) in sem jo tresla, govorila da lula in naj neha, mi je govorila nazaj "ja, mami. ja mami, ja mami" - in lulala dalje v svoji komi, sedet ni mogla, je ležala (če jo posadim itak pade nazaj) in spala naprej v lulanju.
sem jo pol slekla, napol odvlekla v najino posteljo (je že kar težka zame), zmetala suhe dele njene postelje nanjo (ni niti trznila) in stuširala jogi (mi je premočil pojstlo do lesa - pozabla dat podlogo in evo!) in poslala moža spat na kavč, da lahko tamala "polulana carica" spi na najini z mano user posted image

seveda zjutraj ni mela pojma da se je polulala. to ponavadi dojame, ko vidi da ma drugo pižamo. user posted image user posted image

< Sporočilo je popravil mateyka -- 6.6.2012 14:04:32 >

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: 4 letnik še vedno v plenici ponoči
6.6.2012 14:38:57   
kajajaka
Kolikor je meni P razložila naj bi bil za nočno lulanje otrok do 5. leta suh (čez dan pa do 3. leta).

Tako, da mu daj čas, bo že sam začel zadrževati.user posted image


(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   [Brisano sporočilo]
6.6.2012 23:49:54   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu kajajaka)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: 4 letnik še vedno v plenici ponoči
7.6.2012 8:40:51   
mala
Naš je imel tudi tako trd spanec, da nikoli ni poklical, da ga tišči lulat..samo malo je zajamral. Mi smo delali tako, da sem ga preden sem šla jaz spat kar prijela in nesla na školjko, mu rekla naj pritisne in lula, jest sem čepela in on je bil naslonjen name, ker je to delal napol v spanju. Ampak nam je nekako ratalo, da je postelja ostajala suha..v glavnem nisem ga nikoli budila za lulat, sem ga prijela in nesla in se je navadil.

_____________________________

Sem ponosna mamica štirim čudovitim sončkom:)

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: 4 letnik še vedno v plenici ponoči
7.6.2012 23:12:05   
taška30
Hlačke z alarmom so zakon. Naša 7 letnica je v enem tednu gatk za vedno (no, upam da, zdaj je suha že par mesecev) nehala lulat ponoči. Prej smo pa: omejevali pitje zvečer + 2 tabletki Minirin + ob polnoči sem jo dala na kahlo. Pa je bila večino noči pižama kljub temu zjutraj mokra. Kot opisuje Mateyka je tudi naša lahko spala celo noč v luži, spi trdno v komo, še vedno, pa se ne pulala čeprav nima več tabletk, pa tudi pijače nč ne omejujemo.
V bistvu prodajam gatke...user posted image user posted image ...zanima katero? Zdaj me bojo brisali.user posted image

(odgovor članu mala)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: 4 letnik še vedno v plenici ponoči
7.6.2012 23:29:53   
taška30
Naše rabljene, da ne bo pomote...user posted image

(odgovor članu taška30)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: 4 letnik še vedno v plenici ponoči
8.6.2012 0:39:42   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: taška30
Naše rabljene, da ne bo pomote...user posted image


taška, mene zanima - po kok pa so vaše rabljene? user posted image

(odgovor članu taška30)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: 4 letnik še vedno v plenici ponoči
8.6.2012 9:36:57   
ronja
Hlačke z alarmom so zakon.

mateyka, da se jih tudi naredit, sem videla enkrat na instructibles, se mi ne da zdaj iskat, spravila pa nisem, ker kot veš, itak ne rabimo;). Ampak če je tvoj moži malo bolj tehničen tip, ne bi smelo bit pretežko;).

Sicer pa: sama sem dala plenice ponoči stran, ko sta bili plenici vedno suhi, to je bilo pri Ronji pri 2 letih in pri Lejli pri 18 mesecih (je bila pa že prej brez, poleti tudi ponoči, ampak sem jo navadila na plenico predno je šla v vrtec, da ne bi imela problemov, pa se je potem tudi ponoči poznalo). Če bi 3x na noč lulali, pa verjetno ne bi.

Nekateri imajo dobre izkušnje z obljubljenimi nagradami, eni samo vzamejo, eni se pa kar matrajo. Se mi zdi, da je tudi to precej odvisno od otroka. Jaz sem vesela, da je pri malima šlo tako na izi. Sta pa nosili takrat ponoči vedno pralne plenice, mogoče je to kaj pomagalo. Enostavno se nama je zdelo brezveze vsak dan vršt stran nepolulano plenico, iste papirnate pa tudi nisi mogel dat gor, ker se ne pere... In tako sva dajala samo pralne, ki jih pač opereš, ko se ti zdi potrebno, tudi če je nikoli ne polula.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu taška30)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: 4 letnik še vedno v plenici ponoči
8.6.2012 22:01:09   
tinkamarinka
naša 4-letnica tudi še ima plenico. Ampak pri nas je paradoks ta, da je plenica v 90% suha, če je pa nima pa je 90% polulana že do 11 ponoči user posted image . Pa je hotela sama brez plenice spati. Se pa ful slabo počuti, če se polula v hlače, tak, da je ne silimo.

Pa to nočno dajanje na kahlo smo tudi probali en teden, pa je bilo tako dretje, da sva z možem hitro obupala. Ne tolerira, da jo zbudiš sredi noči, maš pol še 2 uri totalno štalo. Ker v bistvu se sploh ni zbudila, ampak se je v spanju drla in ne moreš nč dopovedat, ni imelo smisla.

Sem pa ugotovila, da je razlog v tem, ker tako trdno spi. Pred par tedni je imela rota virus in je sredi noči bruhala kot vidra, tudi čez nos in je potem v tem bruhanju spala z glavo not, pa se ni zbudla, dokler je nisem skoraj v bano dala. Ni čudno, da pol ne ve, kdaj lula, če še tega ne ve, da bruhauser posted image .

Glih zdaj smo spet probali na njeno željo brez plenice in rezultat:
1. noč - polulana ob 11 po hrbtu do vratu
2. noč - polulala se je nimam pojma kdaj, do jutra je bila že na pol suha;
danes je rekla, da hoče met plenico, grem stavit, da bo zjutraj plenica suha.

Čez dan je brez plenice že dobri 2 leti in se je enkrat v hlače od takrat polulala. Tak, da jaz sem se nehala sekirat. Ko bo spet rekla, da hoče brez plenice spat jo bom dala, samo jogi bom prej obvezno zaščitla.

(odgovor članu Inigo)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Trmast otrok
Čeprav ste šokirani, na otrokovo trmo nikakor ne odgovarjajte z jezo in kričanjem. Najbolje je, da otroku poskušate mirn...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?