|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   4 urna bolniška
2.11.2005 12:58:27   
Anonimen
razmišljam da bi zaradi bolečin v križu in dejstvu da je moje delo v službi tako da 8 ur sedim kar me ubija zaprosila za 4 urno bolniško. tut G mi je že rekla da ni problema, da če me bo bolel da bo dala predlog brez problema.
zanima me pa potem kako je s plačo in bolniško? se prav za 4 ure dobim normalno plačo, + malica in prevoz, za 4 ure pa 80% - bolniško, a kako gre to?
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: 4 urna bolniška
2.11.2005 13:13:26   
Baby
Oj!

Jaz sem zadnje dva mesece tud delala po 4 ure. Pripada ti pol plače + malica + vožnja. Za druge 4 ure imaš bolniško. Svetujem ti samo to, da ko boš oddajala papirje za porodniško to storiš čim prej, de se ti bo štelo notri čim več mesecev, ko si še delala po 8 ur. (Jaz sem oddala že 2 ali 3 mesece prej).user posted image user posted image user posted image
Je pa zelo fino tko delat. Če maš možnost izkoristi.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: 4 urna bolniška
2.11.2005 13:20:36   
Anonimen
ja baby a se bolniška ne šteje v porodniško?

(odgovor članu Baby)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: 4 urna bolniška
2.11.2005 13:27:40   
Lumpi
Bolniška se šteje v porodniško. Ampak, ker ne delaš, je potem toliko manjša plača.
Jaz delam 1 mesec po 4 ure, plačo imam v ponedeljek in jo pričakujem cca. 12.000,00 manj. Bom pa na žalost imela nekaj slabšo porodniško. Za tiste 4 ure, ko si v bolniški, se ti obračuna 90%. Vsaj pri nas je tako.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: 4 urna bolniška
2.11.2005 13:30:22   
Anonimen
ja sej za 4 ure dobim plačo tako k prej - se prav pol plače, za druge 4 ure pa bolniško k je pa 80 al 90% plače a ne? se prav je razlika minimalna ..10 % od pol plače samo nižji skupni dohodek če vse sku sešteješ a ne?

(odgovor članu Lumpi)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: 4 urna bolniška
2.11.2005 13:35:57   
Lumpi
pravilno razmišljanje user posted image user posted image user posted image user posted image
porodniška je le nekaj manjša


< Sporočilo je popravil Hubabuba -- 2.11.2005 13:37:16 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: 4 urna bolniška
2.11.2005 13:36:02   
Baby
Se se šteje samo pr jurjev manj porodniške boš mela ker upoštevajo bolniško.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: 4 urna bolniška
2.11.2005 13:36:40   
Anonimen
hvala punci za vse info! :)

(odgovor članu Baby)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: 4 urna bolniška
2.11.2005 18:22:51   
SanjaS
Eno vprašanje: a ni tko, da ti bolniško pri obračunih za porodniško upoštevajo 100% znesek?

Sem slišala zgodbe o tem, da so ženske, ki so takoj po zanositvi šle na bolniško in potem predložile bolniške za porodniško imele potem tiso porodniško višjo od tiste, ki bi jo dobile normalnom, če bi do konca delale..

Baje je to tko, da se ti bolniška usklajuje z nekimi koeficienti rasti cen al stroškov al povprečnih plač, medtem ko navadno plača v podjetju itak stoji na istem znesku?

Zanima me če je to kej res al folk naklada, kaj pravte..?

Lp,

SanjaS

(odgovor članu Lumpi)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: 4 urna bolniška
2.11.2005 18:36:18   
pebi
Živjo,
tudi jaz zadnji mesec delam po 4 ure. Poleg tega se vsak dan vozim 60 km v eno smer in sem imela pred mesecem prometno nesrečo (sicer brez hujših posledic), skrbi me pa vseeno. Zdaj čakam na odgovor komisije, da bi tako delala do konca porodniške. Ali so kateri na komisiji že zavrnili prošnjo za bolniško in ali je v tem primeru mogoča pritožba?

(odgovor članu SanjaS)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: 4 urna bolniška
2.11.2005 19:20:23   
BibaJ
Od. 1.1.2003 se porodniška obračunava glede na izplačane prispevke za 12 mesecev nazaj. Torej od bolniške in ne več 100% plače!

(odgovor članu pebi)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: 4 urna bolniška
2.11.2005 22:57:21   
N _ B
Pozdravljena.
Si prepričana, da to drži? Namreč od decembra 2002 do julija 2003 sem bila na bolniški in se mi je porodniška obračunala od 100% neto plače. Imela sem celo še za cca 6.000 večjo porodniško kot plačo.

(odgovor članu BibaJ)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: 4 urna bolniška
3.11.2005 10:02:12   
Stefka
Punce,
porodniška se obračunava od 100% plače, ki si jo ali bi jo (v primeru bolniške) prejemala 12 mesecev pred nastopom porodniškega dopusta.

1000 % preverjeno!

(odgovor članu N _ B)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: 4 urna bolniška
3.11.2005 15:29:06   
PUPA2
SE PRAVI, DA ČE SI 4 URE V BOLNIŠKI SE TI PORODNIŠKA OBRAČUNA OD ZNESKA PLAČE, KI BI JO DOBIVALA ČE NE BI BILA V BOLNIŠKI? PA SI TO RES 1000%? NAMREČ TO SE MI ZDI ZELO ČUDNO, DA TI UPOŠTEVAJO VEČ KOT PA SI TI PREJEMALA ZADNJIH 12 MESECEV.

AJA, GLEDE BOLNIŠKE PA JE TAKO, DA TI ZA 4 URE DOBIŠ POL PLAČE, ZA 4 URE SE TI PA BOLNIŠKA ODMERI V 90% OD OSNOVE, KI SI JO PREJEMAL V PRETEKLEM LETU IN NE OD PLAČE V TEKOČEM LETU.

(odgovor članu Stefka)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: 4 urna bolniška
4.11.2005 14:47:33   
Stefka
10.000 %!

Tudi drugi del tvojega posta drži user posted image .



(odgovor članu PUPA2)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?