|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   6.otroška bolezen ali Roseola infantum
22.5.2006 12:03:16   
Anonimen
V zadnejm času se pojavlajo pogosta vprašanja za to otroško boleznijo.
Velikokrat sem že odgovorila.Sedaj vam vse napišem o tej bolezni,tako,da bodo v nadaljnje mamice samo v iskalnik odklikale naslov in našle kar jih zanima.

Exanthema subitum ali roseola infantum ali 6 otroška bolezen:

NAJPOGOSTEJŠI SIMPTOMI:

-nenaden pojav visoke vročine s komaj motenim splošnim počutjem
-po približno treh dneh vročina izzveni
-majhni,rdeči kožni spuščaji.

ZAPLETI:
Kot redek zaplet se pojavijo lahko vročinski krči.

MORA OTROK K ZDRAVNIKU?
Tridnevna vročina je večinoma nenevarna,vendar jo je lahko zamenjati s škrlatinko in ošpicami.
Zaradi tega jo mora dijagnosticirati zdravnik

TAKO POMAGA ZDRAVNIK:
Ko zdravnik pregleda vašega vročičnega otroka in izključi škrlatinko in ošpice,vam bo povedal,kako se lahko borite proti simptomom-pri tej
virusni bolezni posebno zdravljenje ni potrebno.


TAKO VI POMAGATE OTROKU:
-otrok z visoko vročino mora prve tri dni ostati doma,
dokler se ne pojavijo tipični izupščaji po katerih je bolezen jasno prepoznavna.
-glede na to,da se otrok ne počuti bolnega,mu ni potrebno ležati v postelji.
-vročino skušajte znižati z obkladki.Svečke niso potrebne razen pri nagnjenosti k vročinskim krčem(tu se ne strinjam,svečke so potrebne)
-Otrok naj veliko pije,ker zaradi vročine se poveča izguba telesne tekočine
in pri tem tudi izguba soli skozi kožo.

KAJ JE TA BOLEZEN?

Je močno nalezljiva virusna okužba,ki se pri večini otrok pojavi že v drugi polovici prvega leta življenja.Prenaša se s kapljično okužbo.Povzročitelj je iz družine herpesnih virusov.Po stiku z virusom preteče 7 do 17 dni,da se pojavijo prvi bolezenski znaki.
Roseola infantum se začne z nenadnim dvigom telesne temperature od 39 do 40,pri čem je splošno počutje otroka samo malo poslabšano.Po treh štirih dneh vročina izgine v nekaj urah.Hkrati se pokažejo v plasteh rdeči izpuščaji,podobni ošpicam ali rdečkam,ki prekrijejo celo telo in po približno dveh dneh spet izginejo.Ko se pojavijo izpuščaji,ni več nevarnosti okužbe.Ko otrok preboli roseolo infantum.je doživljensko zaščiten proti ponovni okužbi.

< Sporočilo je popravil Seven -- 23.5.2006 14:11:19 >
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: 6.otroška bolezen ali Roseola unfantum
22.5.2006 12:13:01   
Seven*
Hvala Neva6. Tale tema bo MOCNO moderirana. Obdrzala bom samo "uporabne" informacije, ostalo bom pobrisala. Tema pa gre na vrh. Napisite izkusnje in nasvete. Hvala!

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: 6.otroška bolezen ali Roseola unfantum
22.5.2006 12:25:39   
Anonimen
Še več podatkov boste našle tu:Opisane so vrste otroških bolezni.
Upam,da vam bo v pomoč:

http://www.mama.si/?menu=C005

(odgovor članu Seven*)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: 6.otroška bolezen ali Roseola unfantum
24.5.2006 12:32:06   
katarinam
Mi smo jo dobili točno pri enem letu in jo mirno preboleliuser posted image , natanko po navodilih -> 3-4 dni visoka vročina (39-40°C) nato nežne pikice po vsem telesu. Trpela user posted image je najbolj mamica - moje prvo soočenje z boleznijo pri pikiciuser posted image , medtem, ko je ona pridno jedla in se vedla, kot da nič ni - malo je več spala.

lp

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: 6.otroška bolezen ali Roseola unfantum
3.6.2006 22:26:57   
tincci
Kaj pa driska, ste jo imeli ob tej bolezni?

(odgovor članu katarinam)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: 6.otroška bolezen ali Roseola unfantum
4.6.2006 0:06:18   
pika**
mi smo jo preboleli pred 1. roj. dnevom

_____________________________

am, bam, pet podgan

(odgovor članu tincci)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: 6.otroška bolezen ali Roseola unfantum
26.6.2006 15:01:48   
Nej
Mi smo jo pravkar preboleli.
Je dobil nenadoma vročini 38,8, pa sem mu dala svečko in vročina je padla na 38. Potem pa še je dva dni imela vročino tam okoli 38 pa mu nisem nič zniževala razen v mlačen  bazenček sem ga tu pa tam dala, da se je malo ohladil, ker je vreme neznosno. Je bil bogi revček celi prepoten.
No v glavnem, četri dan je vročino popolnoma padla, dobil pa je rdeče pikice po trebušku in obrazu pa sem šla k P, ki je takoj postavila diagnozo 6. bolezen.

(odgovor članu pika**)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: 6.otroška bolezen ali Roseola unfantum
29.6.2006 15:53:07   
Sofi
Mi jo pa pravkar prebolevamo. Temperatura mu je naenkrat narasla na 39, nato 40 in celo 40,5 in to je trajalo dobre tri dni. Zniževali smo jo s svečkami Voltaren (ki so bojda najmočnejše) in mrzlimi obkladki, tudi postopno ohlajevanje s kopeljo. Mali se je kar dobro držal, čeprav je postajal zelo nemiren, ko mu je začelo naraščati nad 39 stopinj. Na srečo je ogromno čaja popil, apetit je imel rahlo zmanjšan, švical je pa bolj kot jaz kadarkoli. Ves čas smo ga imeli samo v plenički, da se ni dodatno pregreval, ker nas je to doletelo ravno v največji vročini. Ja, spi več kot ponavadi. Dan po padcu vročine so se pojavili izpuščaji in imam občutek, da je ravno sedaj bolj nerazpoložen. Ampak, še kakšen dan je pred nami, nato pa bomo zopet zdraviuser posted image . Tako zelo strah me še ni bilo, kot takrat, ko sem na termometru zagledala 40,5user posted image .

Sinko je pa star skoraj 11 mesecev.

lp

_____________________________

Domišljija je začetek ustvarjanja.
Domišljaš si, kar si želiš, želiš si, kar si domišljaš in nazadnje ustvariš, kar hočeš.
(G.B. Shaw)

(odgovor članu Nej)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: 6.otroška bolezen ali Roseola unfantum
29.6.2006 16:10:42   
TVN
Tudi mi smo jo pravkar preboleli, 6. bolezen namreč. V petek zvečer smo nenadoma dobili vročino 39.5, ki ni hotela pasti pod 38.5 kljub svečkam (Paracetamol, 120mg). Dajali smo kisove in krompirje obkladke ter ohlajali našo punčico v kopeli. V ponedeljek zvečer je vročina izginila, preko noči pa so prišle pikice. V torek smo šli k P, ki je diagnosticirala 6. bolezen. Danes zjutraj smo brez pikic. Torej, čisto po pravilih - 3 dni vročina, 2 dni pikice.

Pa smo dali skozi prvo otroško bolezen pri 9,5 mesecih.

_____________________________

*** Imejte se lepo! ***

(odgovor članu Sofi)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: 6.otroška bolezen ali Roseola unfantum
3.7.2006 21:00:42   
BlankaT
No mi smo ravno na sredino. Vročina je za nami, sedaj so na vrsti izpuščaji, ravno danes jih je dobila na hrbtu v predelu pasu. Tako, da smo pri 6,5 mesecih dala skozi 2 močna prehlada in 6. bolezen.

Me pa zanima, če so bili vaši malčki tudi tako "tečni", ker naša je taka tečka, sploh, ko je treba spat user posted image !?

< Sporočilo je popravil BlankaT -- 3.7.2006 21:02:50 >


_____________________________

Ni lepšega kot, če te pogledajo otroške oči in ti rečejo "Mami, rad te imam!"

(odgovor članu TVN)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: 6.otroška bolezen ali Roseola unfantum
13.7.2006 15:30:23   
Anonimen
Naj povem samo, da je Max dobil šesto bolezen od ene punčke,šele po kakšnem mesecu. Pa sploh ne vem, če se jo je dotaknil. PA le-ta je bila že  v fazi pikic, torej v fazi, ko naj ne bi bila več kužna.

Ker kar 2 dni nismo vedeli, kaj je, je bil dva dni v stiku z dvema deklicama (1 leto starima) s katerimi so se skupaj igrali, se dotikali, lizali iste igrače, pa le-ti deklici nista dobile 6. bolezni, čeprav je bil v fazi, ko bi naj bil najbolj kužen.

user posted image

Je pa bil potek pri nas enak: 3 dni vročina (39-40,2), ki ni padla niti s svečkami pod 38,5 (edino s hladno kopeljo je malo padla, pa slekla se ga tako, da je bil samo v plenički), nato pa je dobil pikice po celem telesu, ki so prav tako trajale 3 dni.
Počutje je pa bilo OK, edino malo bolj utrujen je mogoče bil, ko je imel vročino.

< Sporočilo je popravil URSKA -- 13.7.2006 15:31:44 >

(odgovor članu BlankaT)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: 6.otroška bolezen ali Roseola unfantum
31.7.2006 10:03:52   
rija
Očitno tudi mi prebolevamo 6. bolezen, kakorkoli da je P rekla: viroza.....
Zdaj smo v fazi flekavosti in pikavosti.....vročine ni več.
Ena je spraševala za drisko....moj mali jo ima, vendar je verjetno bolj kot s to boleznijo povezana z prvim zobkom, ki se matra na plano.....
Siten pa je ko user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: 6.otroška bolezen ali Roseola unfantum
2.8.2006 9:49:48   
vanč
Pozdravljene!

Mi smo tudi ravnokar preboleli 6.bolezen. Poleg že opisanih tipičnih simptomov je bil tudi zelo razdražljiv,jokav in 4 dni ni jedel nič kljub temu,da je drugače tapravi jedec. Peti dan se je začel postopoma vračati apetit. K sreči je med boleznijo popil do 2l čaja na dan.Tudi zdravnica je rekla, da ni panike če ne je, važno da pije. Dva dneva je imel tudi skoraj drisko oz. povečano odvajanje blata. Kakal je 7 -krat na dan. Sumim, da se je to pojavilo od velike količine Calpola, ker ko mu je vročina padla in nisem več dala Calpola je začel takoj normalno kakati.



_____________________________

vanč

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: 6.otroška bolezen ali Roseola unfantum
3.10.2006 11:21:14   
Ivanča
Smo pravkar preboleli, pri 4,5 mesecih. Vročina ni bila visoka, od 37.4 pa do 38.8. Po treh dneh vročine (ki je nisem zbijala, ko pa je narastla čez 38.5 sva šle itak na pregled) pediater po pregledu krvi ni nič ugotovil, čeprav sem mu namignila na 6. otroško, ker se mi je zdela že malo pikasta. Naslednji dan pa je že bila vsa v rdečih pikicah, po celem telesu. K pediatru nisva mogli, ker ni več delal v petek in konec tedna.

Vročina je padla je bila pa mala STRAŠANSKO TEČNA. Nič, ampak NIČ ji ni ustrezalo.....samo nošenje po rokah. Zbujala se je dve noči ob nenormalnih urah in se drla kot bi jo hudo bolelo. Imela je tudi malo driske.

Danes pa smo že v reduuser posted image  prespali noč in nič pikic. No, pri nas je tako vse skupaj trajalo 6 dni.

(odgovor članu vanč)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: 6.otroška bolezen ali Roseola unfantum
4.11.2006 16:23:13   
DrejcDrejc
Rene jo je pravkar prebolel. Začelo se je rea naenkrat, vročina do 40 stopinj. Calpol in kopeli so zbili za stopinjo, ne več, zato sva šla zvečer do dežurnega, ta pa naju je napotil v bolnico Preiskat kri - da ne bi bila bakterijska okužba, vnetje... Vmesna zgodba ni nič lepa, skratka, imel je slabe tri dni ves čas vročino do 40 stopinj, ves čas so mu jo zbijali z Volatren svečkami - en sam večer je imel prehitro spet tako vročino, pa še niso smeli svečke dat - jaz si ne predstavljam, kak bi bil otrok, če bi se tri dni bret svečk kuhal, ker je bil že tako čisto apatičen, brezvoljen, ves čas bi visel samo na prsih, čeprav sem bila že na pol poti do odstavljanja, zdaj pa ni hotel nobene flaše, ne čaja, niti po žlici... Za spremno težavo pa so mu v enem dnevu pogledali na plano 4 zgornji zobki - to je pa vse skupaj, z bolnišničnim vzdušjem,  že too much za takega malega muceka, da bi lahko mirno prebolel, kot piše v zgornjem opisu.
Sicerpa res - nekje tri dni vročine, potem pa kar naenkrat pikice in fleki po obrazu in drugje. In ko je dobil pikice, je zdravnica rekla, tako, zdaj pa lahko gresta domov, ker so postavili diagnozo. pri pikicah se namreč preboli. Lahko pa baje še kakšen dan zatem dobi vročino, a ne tolk hudo.
Sicer pa, Calpol lajša bolečine, vročine pa ne zbija kaj prida. Voltaren pa je po drugi strani zelo agresiven in močno zbija, kar je za telo tudi šok - torej previdno ob uporabi teh zadev. Kolegica mi je rekla, da naj drugič kar poskusim dat polovičke krompirja na podplate, da baje delajo čudeže.

_____________________________

Carpe diem!

http://drejcdrejc.moj-album.com
http://www.najblog.com/drejcdrejc/

(odgovor članu Ivanča)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: 6.otroška bolezen ali Roseola infantum
4.11.2006 22:54:24   
munip
Pr našmu ta velkmu (danes 21. mesecev) ni blo nobene panike, ker jo je dobil pri 8. mesecih. Imel je vse tipične znake, tako da je pediatrinja kar po telefonu postavila diagnozo in dala napotke za zdravljenje.

Letos poleti pri hčeri je bila pa kriza, ker je bila stara šele 5 tednov (ne vem, kje jo je staknila). Je bila kar malo panika. Na srečo sem jo takoj prvi dan, ko je imela vročino, peljala zvečer k dežurnemu zdravniku, ki naju je poslal za vsak slučaj še v izolsko bolnico k pediatru. Tam pa cela panika. Tamala namreč tut jokala ni več, sam še stokala je, jedla itak že od dopoldneva ni nič, ker jo je tolk kuhal. Škilla je k norc. So mi naštel, katere preiskave vse bodo naredl in me poslal ven, zraven pa povedal, da je otrok hudo bolan in da je situacija zelo resna. Verjetno si lahko predstavljate, kako mi je bilo naslednjih 45 minut na hodniku poslušat otrokovo dretje. Tri dni so sam preiskave delal, pa je blo vse b.p, razen tega, da je mela skoz vročino in ker ni jedla je bla na infuziji (pri čemer se ji je kanalček premaknil (na kar sem pri viziti opozorila da je nekaj narobe, ker je bila pižamica krvava, pa me niso resno jemal) in ji je infuzija namesto v žilo tekla pod kožo in to kar ene 6-7 ur. Je dubla roko k Rambo, trdo k kamen, debelo pa k dve normalni rokici).
Skratka, po vseh mogočin testih, ki so bili b.p., so 4 dan postavili diagnozo 6. otroška, čeprav fleki niso bili izraziti, oz. jih en pediater je, drugi pa ni videl. A je blo to res to še dons ne vem.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: 6.otroška bolezen ali Roseola infantum
5.11.2006 9:01:48   
Anonimen
Joj boga revčica.Ta je bila pa huda.Sicer je pa pozno za tele besede:
Zakaj pa nisi pošteno zaropotala?Za otroka je treba bit zver in kar ponoret,
kaj te briga,kaj si bodo mislili.
Torej naš jo je staknil pri štirih mesecih,z mamico sta tudi bila na otroškem oddelku v izolski bolnišnici.Diagnoze niso postavili oni,ampak sem jo jaz,ko sem prečesala knjige in intrnet, oni so samo potrdili.Naredili somu vse preiskave in vem,kako je zunaj
pred vrati stat in poslušat obupan jok otroka.Domov so ju spustili,dve uri pred Silvestrovim,še vedno z visoko vročino,ampak,ko sta bila
približno tri ure doma je vročina kar naenkrat padla na normalo.
Tri dni kasneje pa so se pojavili spuščaji.
Samo,da sta prebrodila krizo in sta sedaj zdravauser posted image

(odgovor članu munip)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: 6.otroška bolezen ali Roseola infantum
27.11.2006 17:55:50   
tajtaja
Danes smo izvedeli, da ima tudi naša Taja 6. otroško bolezen.
Ji je pa v petek dežurna zdr. dala antibiotik, ker bi naj menda imela vneto uho. Šli smo zaradi visoke vročine.
Včeraj pa smo opazili ta rdeči osip i in sem bila prepričana, da je reakcija na antibiotik.
Pa je naša pediatrinja takoj, ko je videla Tajo in sem ji opisala potek bolezni, prepoznala to bolezen. Tako smo antibiotik ukinili, ker naj bi bilo uho vredu.
Baje pa dostikrat pride do napačne diagnoze in zaradi vročine in suma na kako vnetje zdravniki kar takoj dajo antibiotik.
Je pa siiiitnaaa in še bolj.
Pa Taj je tudi tečen ko user posted image , tako da mislim, da bo tudi on fasaj kaj od nje.
Jaz sem pa taaakoooo zaspana, da se naslonim na radiator in se mi že kar nekaj sanja.user posted image user posted image


_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: 6.otroška bolezen ali Roseola infantum
27.11.2006 19:30:08   
tajtaja
Se lahko okužijo tudi starejši otroci?

_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.

(odgovor članu tajtaja)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: 6.otroška bolezen ali Roseola infantum
27.11.2006 20:01:35   
Bonnie_RR
Moj Nik je tud pred kratkim prebolel to bolezen. 3 dni je imel visoko vročino, potem pa še 2 dni rdeče pikice po obrazu, trebuhu in hrbtu.
Midva sva bila vmes (ko je imel vročino) pri zdravnici in je rekla, da ima virozo in mu ni nič dala. Za ušesa je ugotovila, da nima vnetih. No, ko sem pa tole temo prebrala, sem pa takoj, ko je Nik postal "popikan", ugotovila, da gre za to bolezen. Potek bolezni je bil namreč identičen, kot tudi znaki.

_____________________________

Ponosna mamica dveh navihanih zakladkov, Nika in Vite.

(odgovor članu tajtaja)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: 6.otroška bolezen ali Roseola infantum
28.11.2006 13:30:48   
DEJANA
Očitno smo jo tudi mi dobili! Vročina v ritki je 38,5, zvutraj manj, zvečer več. Mali je siten, nima apetita, traja pa dva dni, tako da naju pikice še čakajo. Popoldneve ponavadi preživiva pri babici, kjer je tudi bolj zadovoljen, pa še jaz imam malce pomoči; zdravnica pa ni nič rekla - ali smeva ven? Seveda z avto, pot je kratka.

(odgovor članu Bonnie_RR)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: 6.otroška bolezen ali Roseola infantum
28.11.2006 17:59:37   
katjandraž
Danes smo izvedeli, da ima tudi naša Taja 6. otroško bolezen.
Ji je pa v petek dežurna zdr. dala antibiotik, ker bi naj menda imela vneto uho. Šli smo zaradi visoke vročine.
Včeraj pa smo opazili ta rdeči osip i in sem bila prepričana, da je reakcija na antibiotik.
Pa je naša pediatrinja takoj, ko je videla Tajo in sem ji opisala potek bolezni, prepoznala to bolezen. Tako smo antibiotik ukinili, ker naj bi bilo uho vredu.


Točno tako je bilo pri naši Ani. V ponedeljek je dobila antibiotik, ker je imela uho močno vneto, v sredo pikice, so antibiotik ukinli, v četrtek je dobila še Claritine, ker jo je zgleda grozno srbelo (sploh nisem vedela, da to srbi), v soboto je bila praktično brez pikic. Je bila pa grozno boga, čist neprepoznavna. Skoz je jokala, ni jedla, pila, grozno slabo spala, drugače je pa ful dobovoljček. Za pogledat je bila pa itak revca.

Glede starejših otrok (Ana ima brata) je zdravnica rekla, da je možno da se naleze, vendar se ni. Je bil pa on itak istočasno na antibiotikih, ker je imel tudi on vneto uho, samo zgleda da je bilo res bakterijsko pri njemu.

Baje, da bolezen ni več nalezljiva, ko se pojavijo pikice, hkrati pa je zdravnica, ko sem peljala Ano tja s pikicami, rekla, da se Andraž lahko naleze. Ven gre otrok po moje lahko, ko je 24 ur brez vročine.

Bolančki, čim prej se pozdravite.

(odgovor članu tajtaja)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: 6.otroška bolezen ali Roseola infantum
30.1.2007 11:13:49   
maca123
Naš mali je imel vročinico dva dni danes mu je padla in je nima ima pa po obrazku in trebuščku ima pikice . Nima jih po celem telesu. Bili smo pri zdravniku in je rekel da so gotovo zobki kar menim, da ni res in da ima 6 bolezen. Ali je normalno da nima pikic po celem telesu in ali gre lahko kaj ven na svež zrak, če nima vročine? 
Je pa zelo siten in že cel teden, ne je in ne spi, ponoči samo joka da je že kar hripav.

(odgovor članu katjandraž)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: 6.otroška bolezen ali Roseola infantum
1.2.2007 9:08:45   
Anonimen
Počakaj,da kakšen dan dva ne bo imel vročine,pol pa na sprehod.
Je pa tako,da ni rečeno,da mora imeti po celem telesu spuščaje,da bi bila
6.bolezen.Težko je reči,ali so spuščaji od vročičnega stanja in potenja,ali reakcija na antipiretik,če si mu ga dajala.

(odgovor članu maca123)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: 6.otroška bolezen ali Roseola infantum
5.2.2007 12:09:33   
Baucka
V sredo bili v posvetovalnivi in bilo vse vredu. Stara 9 mesev. V četrtek popoldan vročina, brez šmrkanja in kašlanja. Ni hotla se dojit, ni hotla jest in ne pit in bla čisto boga. Zbijali s svečkami paracentamol. V petek tudi vročina, popoldan smo šli k pediatru, bil je nadomesten naše več ni bilo. Diagnoza malo vneto grlo, komentar zdravnice: brezveze čakat, da se razširi, dobili antibiotik augmentin na 12 ur. Po atibiotiku bruhanje in driska, tako da smo ji ga dala 2x in nismo več hotli. Mamice podobno starih otrok so mi povedale, da je one vedno dobijo Hikoncil. Ve na RR pa da je augmentin zelo močen s hudimi stranskimi učinki. Celo soboto sem norela, saj nisem vedela naj grem k dežurnemu ali ne. Na pohodu polno viriz in škrlatinka, mene strah, da še dobimo kaj hujšega. Pa še povedat mi niso hotli, kdo je sploh dežuren. Pa nismo šli nikamor. V soboto ko smo dali svečko, je  vročina padla in je pojedla kurjo juhco, se dojila, lepo pila in pa banano zmazala, zraven pa preiskala celo kuhinjo. Čez šest ur smo začeli spet kuhat. Molili boga, da ne bo ponoči kriza. Dali svečko ob 17 ,ob 3 ponoči in še eno ob 7 zjutraj. Medtem veselo raziskujemo, se plazimo in igramo, smo kar dobre volje, ko vročino zbijemo, ko vročina naraste pa samo pri miru ležimo in se cartamo, nočemo piti ne jesti in se ne dojiti. Mama se potopi v knjige in revije in predvideva in upa, da je 6. bolezen in da ni kaj hujšega. V nedeljo popoldan ni bilo več vročine, zvečer so se po trebuščku pojavle male rdeče pikice, ki se se čez noč malo povečale, kakor da bi se razlile. 

V ponedeljek k pediatru in diagnoza 6. bolezen in razlaga kako lahko jo lahko na začetku zamenjaš za angino, dokler ni izpuščaja.

Saj verjamem, da so tudi zdravniki samo ljudje in se zmotijo, samo zakaj predpišejo takšno generično zdravilo, katero ima takšne stranske učinke, kot sta bruhanje in driska, če obstajajo bolj prijazna zdravila. In me še opozori, da je lahko blato malo mehkejše in da naj dam borovničev čaj. KATASTROFA. Zakaj mi svetujejo, naj še pač dam en odmerek tega k.... zdravila, če je pač ta odmerek zbruhala. KAJ SE JIH TAKI MALI PALČKI NIČ NE SMILIJO.

Vidim, da ste ene še imele hujše izkušnje z nesposobnostjo zdravnikov (celo v bolnišnicah), kakor jaz, pa sem jaz jezna kakor kača, kako ste le še ve.

Če zdravniki odpovejo pri takšni otročji bolezni, kaj pa delajo tam ko je resno. Lubi bog, samo daj smo zdravi in da ne potrebujemo zdravnikov.

< Sporočilo je popravil Baucka -- 5.2.2007 12:13:23 >


_____________________________

Gremo veselo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Prihod iz porodnišnice: z obiski raje poča...
Ko se rodi nov član družine je povsem razumljivo, da se ga vsi bližnji veselijo in ga/jo želijo čim prej videti. Hitenje...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?