|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   ALS - Bolezen motoričnega nevrona
2.11.2011 8:20:57   
TDTP
Na žalost je mojega tasta doletela ta zahrptna bolezen.user posted image Na internetu je literature veliko, samih izkušenj bolnikov pa zelo malo! Prebrala sem že mnogo, a me še vedno nekaj muči! Začelo se je z ravnotežjem, ki ga ni imel, bolečinami v nogah, težko dihanje in potem smo dali skozi preiskave od ... do..., slikanje glave, slikanje pluč, ultraznok ožilja, ultrazvok srca, odvzeli so mu mozek z hrbtenice, v glavnem sploh ne znam našteti, kaj vse so mu pregledali v 14 dneh v bolnišnici - nasli nič, 90% pa so sumili na to bolezen. Zdravila ni, zdravljenje v tujini še vse v povojih. In če bi diagnoza držala, mu sledijo zelo grde napovedi, sploh časovne, kar spoh napisat ne morem, kaj šele da bi verjela! Poslali so ga v ljubljano v ukc nevrofiziološki inštitut. Tam so mu dali aparat , ki mu pomaga izdihovati oglikov monoksid, ker se drugače zastruplja z njim. Zaradi pomankanja kisika se mu sušijo možgani, baje! Ta aparat ima ponoči gor, ker drugače ne more nič spat! Desna noga mu mrtvi, mišiče pri plučih ima že skoraj čisto okrnele, sedaj pa so ga začele boleti noge od kolena navzdol - mišice in glava! Glava po mojem od obremenjevanje z mislimi o ozdravitvi, noge pa ne vem zakaj! Zdravnik v ljubljani pravi, da pri tej bolezni ni bolečin, da mišice samo zakrknejo! Pred 20 leti je bil operiran na ožiljiu na nogah, kjer so mu jih namesto pozdravili samo še bolj zamašili - posledica so čisto temno modre noge od kolen navzdol - ampak bolele ga niso nikoli! Zdaj pa me zanima, če je kdo, ki ima izkušnje z to boleznijo, a mi lahko pove, če je res kaj bolečin, ali ne in če bi bilo možno, da bi se zmotili v bolnišnici in sploh ni ta diagnoza? Se opravičujem, če sem preveč zatežila, enostavno ne vem kam naj se že obrnem, da bi mu lahko vsaj malo pomagala!!!!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: ALS - Bolezen motoričnega nevrona
2.11.2011 17:45:11   
TDTP
a res nobeden ne pozna te bolezni?????user posted image

(odgovor članu TDTP)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: ALS - Bolezen motoričnega nevrona
2.11.2011 19:09:39   
Zeta
Žal mi je, da je tvoj tast zbolel za ALS-om. Mojemu stricu so diagnozo ALS postavili septembra lani, potem ko je začel tožiti za bolečinami v nogi, potem ni mogel več hoditi, problem pa je nastal, ker se je bolezen širila nenavadno hitro. Zelo hitro se razširila na dihalne poti, imel je masko za dihanje, skratka hudo. Sama sem že prej poznala to bolezen, vendar si v sanjah ne bi mislila, da je tako kruta, neusmiljena. Za svojce je grozljivo gledati, kako ljubljeni mož, oče in dedi pred njihovimi očmi usiha, kako mu skoraj vsakdnevno kaj odpove, kako ne more samostojno opravljati nobene stvari več ( od hranjena, umivanja, hoje), veš pa, da bolezen ne prizadane zavedanja in da je v tisi "lupini" še vedno tisti človek kot prej, samo da mu je telo odpovedalo poslušnost. Res, želim vam veliko moči, čimveč bodite z njim, pogovarjajte se, si povejte, da se imate radi. V knjižnjici si preberi knjigo Carin Lindquist: Veslanje brez vesel. Govori o 49 letni novinarki, ki zboli za ALS, res lepa, topla, navdihujoča in poučna knjiga. Drugače pa ima društvo distrofikov Slovenije tudi sekcijo za ALS in vedno jih lahko pokličeš in vprašaš, kar te zanima. Bolezen je huda, zdravila ni, tu ni kaj olepšavati, poteka pa pri vsakem bolniku drugače, tako, da se ne da povedati, kako bo potekala pri tvojem tastu. Moj stric je letos marca umrl, zadnje mesece je bil v hiši hospic, kjer so ga res lepo negovali do konca. Če žeiš lahko še kaj vprašaš, če ne bom vedela odgovora pa bom malo povprašala teto za kakšen nasvet. Držite se in pogumno naprej.

(odgovor članu TDTP)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: ALS - Bolezen motoričnega nevrona
2.11.2011 19:25:24   
Zeta
Nekaj linkov:

<http://www.google.si/url?sa=t&rct=j&q=als&source=web&cd=2&ved=0CDIQFjAB&url=http%3A%2F%2Fwww.kclj.si%2Fikn%2FINFO%2FALS%2FALS.htm&ei=kYexTr2IGZHCtAaEtoVF&usg=AFQjCNEvBZPTYLBOlFQrMweM4dwF1uZ_4g&cad=rja>

<http://www.google.si/url?sa=t&rct=j&q=dru%C5%A1tvo%20distrofikov%20sekcija%20za%20als&source=web&cd=3&ved=0CCQQFjAC&url=http%3A%2F%2Fforum-tezave-pomagajmosi.mojforum.si%2Fforum-tezave-pomagajmosi-about579.html&ei=lIixTrqLBJDBswbwt51c&usg=AFQjCNEyWwzIPs1h6NfWXzBMJt5ntFuxVw&cad=rja>

<http://www.google.si/url?sa=t&rct=j&q=vinko%20rozman%20%C5%BEiveti%20in%20upati&source=web&cd=3&ved=0CCIQFjAC&url=http%3A%2F%2Fwww.drustvo-distrofikov.si%2Fapptk%2Fstariweb%2FObvestila%2Fvabilo_ROZMAN_1.pdf&ei=14qxTvG_FM7UsgbtwqR7&usg=AFQjCNG0DwiwIVPBWI4evB4dwV8nMkM6iQ&cad=rja>

(odgovor članu TDTP)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: ALS - Bolezen motoričnega nevrona
2.11.2011 19:51:44   
TDTP
najlepša vam hvala za odgovor, po knjigo si grem kar jutri, linki pa na žalost ne delajo - ne vem zakaj! in res je kakor ste rekli iz dneva v dan gledamo kako usiha in mu nič ne moremo pomagati, vsak dan po službi mu gremo na obisk, pa tudi če je ura sedem zvečer in najtežje je, ko se vsega zaveda!
zanima me pa še to, če bi prosim lahko vprašali teto: če je vaš stric imel aparat za izdihovanje oglijikovega dioksida in kako dolgo je trajalo, da je moral imeti masko z kisikom? oziroma a vas lahko prosim za telefonsko in mi jo pošljete na zs, ker mi je kar odleglo, ko ste se javili - bi vas imela še kar kaj za vprašati!lp in hvala še enkrat

(odgovor članu Zeta)
Neposredna povezava do sporočila: 5
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?