|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   A je to migrena?
14.12.2009 12:06:08   
Drnula
Mene že 4.dan neznosno boli glava.
Zanima me kako občutite bolečino, glavobol tiste, ki veste, da je to migrena?

Mene boli nekako od vrhnjega dela glave kar skozi glavo tja do zob in za očmi in čelo. Še posebej me boli če se sklonim, gledam v svetlobo, nekoliko mi je tudi sem in tja slabo, vendar nisem brez apetita (če je to za razumetuser posted image ) ... Sicer lahko kar normalno funkcioniram in rihtam otročka in nisem glih poklapana ampak boli za znoret.
Sem se naročila k zdravniku, ampak me vseeno zanima in bom vesela kakšnega odgovora.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: A je to migrena?
14.12.2009 12:18:57   
Lu
Drnula mene, ko je zagrabila migrena nisem bila sposobna še otroka pedenat, res ne. Odpravi se čimprej k P, da vidijo kaj je. 

_____________________________

Maja 21.02.2005 ribica
Tian 03.10.2006 tehtnica
Maša 21.1.2011 vodnarka

(odgovor članu Drnula)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: A je to migrena?
14.12.2009 12:26:13   
Drnula
Drnula mene, ko je zagrabila migrena nisem bila sposobna še otroka pedenat, res ne. Odpravi se čimprej k P, da vidijo kaj je.


hvala, to je bil kratek in jasen odgovor. moram k zdravniku, ker me preletavajo že take, bolj krute ideje kaj mi jeuser posted image

(odgovor članu Lu)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: A je to migrena?
14.12.2009 12:29:25   
miapia
Res je, če bi imela migreno, ne bi bila sposobna niti ležati. Prisotno je lahko tudi bruhanje, potreba iti na blato, mrzlica oz. zelo te zebe, v glavi ti nabija ...

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu Drnula)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: A je to migrena?
14.12.2009 12:32:17   
KatMat
jaz sem mnenja da je migrena...pri mojih ni nic bruhanja ne driske ali cesa podobnega...no sicer pa so moje migrene neki posebnga ,moje oci svetlobo ne registrirajo kot svetlobo ampak bolecino...

(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: A je to migrena?
14.12.2009 12:52:21   
Felicita
jest bi rekla da ne, samo migrena se pr vsakemu pojavlja čist drugače... mene boli tok, da sm nesposobna karkoli počet. pojavi se avra, postanem senzorično preobčutljiva (svetloba, zvok & dotik) in ni drugega kot da prespim v temi in tišini. ponavadi mi je še slabo oz. bruham. aja, bolečina je pa taka, kot da bi se iz centra glave širila proti navzven v valovih. pa nikol ne traja tok dolgo (4dni)...
glede na to da te bolijo zobje pa okol oči in da je slabše ko se skloniš bi teoretično lahko blo kej s sinusi...


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu KatMat)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: A je to migrena?
14.12.2009 13:01:04   
end1
po moje so tudi sinusi! 

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: A je to migrena?
14.12.2009 13:17:02   
Sanikaa
Drnula jaz tudi mislim da so sinusi. Vsaj mene je bolelo za znoret in povezano je z premiki glave. Si bila kaj v zadnje čase prehlajena? Probaj si nakapat nos (mogoče ni zamašen nos ampak samo izhodi iz sinusov) in se inhalirat na kamilici ..če bo boljš so definitivno sinusi.In seveda pejt do zdravnice.
Lp in upam da bo hitro boljšeuser posted image user posted image

(odgovor članu end1)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: A je to migrena?
14.12.2009 13:22:09   
pikica13
Nisem zdravnik, da bi postavljala diagnozo, ampak pri meni je bilo tako, ko sem imela vnetje sinusov. Brž zdravniku po antibiotik!

(odgovor članu Sanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: A je to migrena?
14.12.2009 13:28:07   
Drnula
moje oci svetlobo ne registrirajo kot svetlobo ampak bolecino...


podobno, zdaj ne več toliko. zadnjič ko se je pokazalo sonce mi je kar odmevalo v glavi. danes s težavo pogledam v sneg.

glede na to da te bolijo zobje pa okol oči in da je slabše ko se skloniš bi teoretično lahko blo kej s sinusi...


hmm, pa veš da nekaj dni prej, pred glavobolom me je zabolelo v sinusih. ker sem alergik in sem bila že tako malo nahodna sem si dala zvečer v nos sprej fliksonaze in me je zabolelo v sinusih čist tja do sredi glave. Nisem pomislila na povezavo, ker .... če bi bili sinsi bi to tolk bolela glava? Ok res hvala za odgovore, mi vseeno veliko pove kaj v resnici sploh je migrena. Grem jutri k zdravniku.

(odgovor članu KatMat)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: A je to migrena?
14.12.2009 13:30:12   
Drnula
ah - sem osvežila, vidim, da vas je že več sumi na sinuse. antibiotikov sicer ne bom vesela, ker dojim, ampak tako ne bom mogla naprej.

nimam tudi nič vročine


< Sporočilo je popravil Drnula -- 14.12.2009 13:31:39 >

(odgovor članu Drnula)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: A je to migrena?
14.12.2009 19:29:48   
Anonimen
moja mami je imela hude migrene ko je rodila mene...
pred ocmi so se ji delale pikice, ustnice in jezik je imela mravljincen. gledala je v mene(kot malega dojencka), nekako iz ozadja vedela , da sem njena, ampak ni poznala mojega imena. seveda so to spremljale neznosne bolecine!

(odgovor članu Drnula)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: A je to migrena?
14.12.2009 22:02:40   
10ka
sem migrenska bolnica. po teoriji traja migrena max 3 dni (72 ur) in ima boleče žarišče na samo enem predelu glave. so različne oblike migrenskih glavobolov, ki jih lahko spremljajo bruhanje in slabost, bolnik vidi "auro" itd. tipičena je občutljivost na svetlobo. tudi jaz nisem imela migrene več kot 72 ur, ki pa sem jih mogla preležati v temni sobi z mokro/mrzlo brisačo na glavi. ko je bilo najhuje sem pristala na nevrološki kliniki z nujno napotnico, saj tudi inekcija ketonala pri osebni zdravnici ni pomagala.

če se ti migrenski glavoboli ponavljajo, ti mora osebni zdravnik napisati napotnico za nevologijo, kjer postavijo ustrezno diagnozo in predpišejo zdravljenje. moraš ugotoviti, kaj je tvoj sprožilec migrene (to so ponavadi čokolada, utrujenost, rdeče vino, zreli siri, hormonske spremembe) in se temu izogibati.

< Sporočilo je popravil 10ka -- 14.12.2009 22:06:12 >


_____________________________

http://liliputi.blogspot.com/

(odgovor članu Drnula)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: A je to migrena?
15.12.2009 7:48:23   
Drnula
Hvala za odgovore. Gleden na napisano si nisem zaslužila napisati da me ''neznosno'' boli user posted image
10ka, mi je pa zanimivo v tvojem odgovoru, da migreno sproži čokolada. Meni so se med študijem sem in tja začeli pojavljati glavoboli in ugotovila sem, da potem, ko jem čokolado. In, ne vedno, kadar jem čokolado. Prvo mi je bilo trapasto, da bi me po hrani bolela glava in drugo, me ni vedno. Še vedno vedno porajtam, nisem pa nikoli vzela resno ali na nek način ovrednotila.
Migren, ki jih opisujete absolutno nimam ! Imam pa veliko podobnosti, vendar so glavoboli proti vašim še vedno mašji kašelj.

Včeraj sem si spirala nos in tudi čez noč. Glavobol danes je še malo, vendar bistveno manj. Vsaj zdajle zjutraj še. Danes si bom še skozi spirala. Če bo šlo na bolje bom nadaljevala, če ne grem jutri popoldne k dohtarju. Prej ne morem, sem brez auta in dva mulčka doma in če že še ni več taka kriza bom potrpela en dan.

(odgovor članu 10ka)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: A je to migrena?
15.12.2009 10:16:03   
Felicita
drnula, če imaš možnost skoči do lekarne po tablete sinupret... meni vedno pomagajo pri 'blažjih' sinusitisih, so pa na zeliščni bazi in brez recepta.

_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Drnula)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: A je to migrena?
15.12.2009 10:21:17   
Drnula
hvala felicita!

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: A je to migrena?
15.12.2009 10:25:56   
pridna_janja
jaz dobim ponavadi glavo bole če se menim veliko po telefonu in če ne pijem vode saj kak kozarec na dan.Pravijo zdravniki da voda in sprehod odpravlja glavobol ali pa ena zlica hrena če se gre za vnete sinuse !

_____________________________

Quando fra l’altre donne ad ora ad ora
Amor vien nel bel viso di costei,
quanto ciascuna e men bella di lei
tanto cresce ‘l desio che m’innamora

(odgovor članu Drnula)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: A je to migrena?
15.8.2012 21:52:52   
gmajnalj

IZVIRNO SPOROČILO: Drnula

Drnula mene, ko je zagrabila migrena nisem bila sposobna še otroka pedenat, res ne. Odpravi se čimprej k P, da vidijo kaj je.


hvala, to je bil kratek in jasen odgovor. moram k zdravniku, ker me preletavajo že take, bolj krute ideje kaj mi jeuser posted image




Pri meni se je migrena pojavla zaradi sesutja ravnotežnega centra. Rehabilitacija je trajala mesec in pol, najprej z na recept tableti, potem pa še z migra helpom.

(odgovor članu Drnula)
Neposredna povezava do sporočila: 18
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?