|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   A moški res nič ne vidjo?
23.1.2008 22:02:55   
Rozica25
Pozdravljeni!

No evo, nisem misla, da me bo moj dragi kdaj do tega pripelo, da mi bo šel na živce, pa sem se tudi jaz znajdla tukile.

Pri nas je takole: Imamo 3 mesece starega sinčka. Oči je v službi včasih cel dan, včasih 10 ur, kak pač je. Na začetku ko sva prišla iz porodnišnice domov, sem ko blesava skakala za vse. Skrbela za otroka, kuhala, prala, pospravljala no in pol mi je začelo počas zmanjkovat energije. Sedaj sem čist hin, zjutraj se včasih komaj iz pojstle potegnem.
Pred dvema tednoma sem se pa odločila, da bo moja ena in edina skrb (kar bi že prej moralo bit tako) otrok. Najprej otrok in potem kuhanje in vse ostalo. No, tu pa je problem, da če jaz ne naredim noben drug ne naredi. Vsi pravijo kak za dojenje treba zdravo jest, bla, bla bla.Kje pa je čas! Posesano in pospravljeno nimamo že več tednov, posodo perem na tri dni,... no v glavnem, saj veste kako zgleda! Sama pa tud prav ne delam, da mu ne povem, da sama vsega ne zmorem. Saj me vse počaka in pol že nekak gre.

No in pri vsem tem sem misla, da bo dragi v kakšno pomoč, ampak sem se pošteno zmotila. Posodo ne more prati, da ima pol sfukane roke in take brezvezne komentarje ven meče.
Za malega večinoma jaz skrbim, podnevi in ponoč, in bi še lahko naštevala. Razen partnerja nimam nikogar, ki bi mi lahko vsaj malo priskočil na pomoč, potem pa me še on pusti na cedilu. user posted image Zaradi tega sem jezna na nanj in mi gre na živce, sploh ko je včasih pameten ko 100user posted image .

Ali res moški nič ne vidijo, da jim je treba povedat da treba neki naredit oz. pokazat s prstom, npr. posesaj prah. user posted image user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: A moški res nič ne vidjo?
23.1.2008 22:11:06   
Anonimen
lej....čim prej se sprijazniš s svojo ugotovitvijo, da je tvoj partner pač tak da nič sam ne vidi, lažje boš živela. ampak!!!!...to ne pomeni, da moraš narediti vse sama, pač mu povej pa bo naredil, če je normalen človek. niti ga ni treba prositi, ker tebi on v gospodinjstvu ne pomaga, ker je prav toliko njegovo kot tvoje, ampak sodeluje! prav tako pri negi otroka. kako to (vsaj pri nas) zveni v praksi: recimo po tleh se že vlečejo kocine od prahu. pa samo rečem, joj koliko mačk je po tleh, posesati je treba. v stavku ne določim nikogar, ki mora to delo opraviti, ampak moj ima pač toliko mozga, da ve da leti to na njega user posted image  če to ne zaleže, pa čez nekaj časa ponovim, joj kakšno že imamo po tleh. ko pridemo iz trgovine (na primer) bomo pospravili, ti posesaš, jaz pomijem, ok? in je zmenjeno. pri nas je pač tako da vsi vse delamo, saj tudi vsi svinjamo in živimo pod isto streho.
če pa ni pripravljen niti posode pomit in medtem ko ti guraš on gleda v luft, bi se pa jaz tudi vlegla zraven njega in gledala v luft dokler se ne bi svinjarija že kar kotalila. če bi kaj komentiral, bi rekla ok bova pospravila ampak skupaj, ker jaz nisem tvoja služkinja, lahko si jo pa najameš, pa bova medtem ko bo ona pucala midva oba gledala v luft.

(odgovor članu Rozica25)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: A moški res nič ne vidjo?
23.1.2008 22:12:19   
Anonimen
Ali res moški nič ne vidijo, da jim je treba povedat da treba neki naredit oz. pokazat s prstom, npr. posesaj prah. user posted image user posted image


Ja....user posted image .

Pa tudi ženskam je treba eksplicitno povedat, da prah kakšen dan tudi počaka :).

(odgovor članu Rozica25)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: A moški res nič ne vidjo?
23.1.2008 22:13:08   
lelaval
Ali res moški nič ne vidijo, da jim je treba povedat da treba neki naredit oz. pokazat s prstom, npr. posesaj prah.


To abi mu morala že na začetku zveze povedat. Ampak si bila ti punčka za vse.
Saj sem jaz na začetku tudi vse sama delala - ker sem vsaj pošteno spucala - potem pa sem si rekla, da ne bom več, pa četudi ni pošteno pomil tal - pomita so pa le. user posted image Aja - jaz mu nisem rabila pokazat, kaj je za naredit - je sam videl. user posted image
Če pa zdaj ne vidi, mu pa le rečem. user posted image


_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu Rozica25)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: A moški res nič ne vidjo?
23.1.2008 22:16:26   
kofetek2010
Mogoče se mu bo posvetilo, ko mu bo zmanjkalo svežih nogavic, gat, srajc... in ko ne bo kosila zanj in čistega krožnika, kozarca, vilice,...


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: A moški res nič ne vidjo?
23.1.2008 22:19:38   
Anonimen
Ali res moški nič ne vidijo, da jim je treba povedat da treba neki naredit oz. pokazat s prstom, npr. posesaj prah.


Vidijo, sam so pametni pa se stran obrnejouser posted image

Drgač pa ja, jim je treba povedat. Pač rečeš bejž sesat ipd.. V čem je problemuser posted image
Drgač pa če se tvojmu rokice boge cufajo od posode nej pa pomivalca kup....k za rokavice očitno še ni slišal.

(odgovor članu lelaval)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: A moški res nič ne vidjo?
23.1.2008 22:26:30   
Kepica83
Jaz mojega zelo razvajam in obratno isto. Pride dan, ko mi ni nič za delat pa vse sam naredi. Pripravi kosilo, pomije posodo, opere perilo, perilo obesi kasneje še ga zloži. Med tem pa še mene crklja me vsake toliko časa vpraša če sem žejna ali lačna...Pride pa tudi dan, ko je on zmantran pol pa jaz vse postorim. Največkrat pa delama vse skupaj. Jaz perem posodo on briše in pospravlja, jaz sesam on briše prah.. V glavnem za vse sma oba in tak se mi zdi prav. Seveda to velja takrat, ko je doma, ko pa dela po 12 ur pa vse sama zrihtam. Sicer pa je pri nama veliko lažje kot pri vas ker sma sama in se to nemore primerjat z vami, ki pa imate male pikice in veliko veliko več dela. Se pa mi zdi prav da sma že sedaj tako navajena ko sma sama da bo pol mogoče lažje ko bomo družinica.

(odgovor članu kofetek2010)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: A moški res nič ne vidjo?
23.1.2008 23:07:40   
soncece24
Najdi si eno fajn gospodinjsko pomočnico, pa se nehaj sekirat. user posted image

_____________________________

Idealni moški ne pije, ne kadi, ne vara, ne kvartopiri, ne obstaja. (ruski aforizem)

(odgovor članu Kepica83)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: A moški res nič ne vidjo?
24.1.2008 7:55:08   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Rozica25

Sama pa tud prav ne delam, da mu ne povem, da sama vsega ne zmorem.
....
Ali res moški nič ne vidijo, da jim je treba povedat da treba neki naredit oz. pokazat s prstom, npr. posesaj prah. user posted image user posted image



Ko boš ti spregovorila, bo on spregledal - verjetno.

(odgovor članu Rozica25)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: A moški res nič ne vidjo?
24.1.2008 7:57:26   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: Rozica25
Ali res moški nič ne vidijo, da jim je treba povedat da treba neki naredit oz. pokazat s prstom, npr. posesaj prah. user posted image user posted image

Ja, res ja... pol mi pa pravi, da ga skoz komandiram user posted image . Ampak resnično so samo in samo prošnje.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Rozica25)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: A moški res nič ne vidjo?
24.1.2008 8:08:49   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Mič RR

Ali res moški nič ne vidijo, da jim je treba povedat da treba neki naredit oz. pokazat s prstom, npr. posesaj prah. user posted image user posted image


Ja....user posted image .

Pa tudi ženskam je treba eksplicitno povedat, da prah kakšen dan tudi počaka :).

user posted image  Drži se nasveta od Mič, pa ti bo takoj lažje pri srcu. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: A moški res nič ne vidjo?
24.1.2008 8:14:12   
daddy
IZVIRNO SPOROČILO: soncece24

Najdi si eno fajn gospodinjsko pomočnico, pa se nehaj sekirat. user posted image


Ja, eno lepo spedenano 18 let staro bejbo ..... pol bo pa še kak spregledal user posted image  ....

(odgovor članu soncece24)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: A moški res nič ne vidjo?
24.1.2008 8:14:58   
Olivija
En nasvet za posodo: kupi mu rokavice, pa bo imel lepe roke ali pa še boljš: pomivalni stroj - not zložil bo pa menda lahko in ven tudi. user posted image

Pri nas je bilo tako, da prvih šest tednov po porodu nisem naredila ničesar in sem samo za ta malo skrbela. On je kuhal, pospravljal, likal, ..in tako je skoraj ostalo, ne joke, zdaj je vse deljeno, mislim, da imamo podoben sistem kot Lara.

(odgovor članu Rozica25)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: A moški res nič ne vidjo?
24.1.2008 8:15:09   
Anonimen
Ni edini tudi moj je tak.Na žalost.Mu včasih rečem kaj,ko bi ti pomil enkrat za spremembo posodo?In veste kaj mi odvrne:a ti pa boš na rač.visela jaz pa posodo pral.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: A moški res nič ne vidjo?
24.1.2008 8:28:28   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: soncece24

Najdi si eno fajn gospodinjsko pomočnico, pa se nehaj sekirat. user posted image


Se strinjam. Pa pomivalni stroj nabavi.

(odgovor članu soncece24)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: A moški res nič ne vidjo?
24.1.2008 9:22:23   
FLASK_A
Odgovor na zastavljeno vprašanje v naslovu: ne, nič ne vidijo.

_____________________________

Si doma? Doma si. http://www.facebook.com/doma.si.vesna

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: A moški res nič ne vidjo?
24.1.2008 9:23:29   
ticika
tudi jaz sem bila v podobnem zosu z dvema otrokoma. Potem pa kar naenkrat ni imel več gat, nogavic, majic pa je začel noret, pa ni bilo oprane posode oz. krožnikov, niti nič kuhanega zanj (beri mesne jedi). In potem je načel pogovor zakaj ne perem in kuham pospravljam pa sem mu odgovorila, da se ukvarjam z otroki in da moje ime ni Fata, potem pa je počasi skužil, da njegovo obnašanje ni ravno ferin so se stvari izboljšale.


_____________________________

Imam dva prekrasna sončka, ki mi sijeta in polepšata vsak dan.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: A moški res nič ne vidjo?
24.1.2008 9:27:35   
šnucika
vidijo, vidijo...ampak ignorirajouser posted image

_____________________________

kaR te ne ubije,te okrepi!




(odgovor članu ticika)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: A moški res nič ne vidjo?
24.1.2008 9:44:32   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: šnucika
vidijo, vidijo...ampak ignorirajouser posted image

To imajo moški prirojeno. Ženske se pa morajo tega naučit.user posted image
Imam srečo, ker sem bolj fantovska, pa imam očitno to že vgrajeno.user posted image

(odgovor članu šnucika)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: A moški res nič ne vidjo?
24.1.2008 10:00:29   
Natyy
Ko sva midva z mojim pričela skupaj živet se je gospod vsedel za mizo in čakal koslilo, se najedel in vstal od mize. A to se je zgodilo samo enkrat. Že zvečer sem mu povedala. da če sva oba za jelo sva tudi oba za delo.
Sedaj je slika popolnoma drugačna. Briše posodo, sesa po stanovanju, obeša perilo, postilja posteljo, razvaža otroke..... Skratka dela vse. 

(odgovor članu Rozica25)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: A moški res nič ne vidjo?
24.1.2008 10:10:30   
mateyka
In potem je načel pogovor zakaj ne perem in kuham pospravljam pa sem mu odgovorila, da se ukvarjam z otroki in da moje ime ni Fata


user posted image user posted image user posted image ticika.. Fata je ubitačna user posted image user posted image user posted image
user posted image user posted image

(odgovor članu ticika)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: A moški res nič ne vidjo?
24.1.2008 11:14:25   
Teya*D.
Brez skrbi, da se nebo samo pospravilo, te bo že počakalo, ko boš lahko pač boš.
Moj tudi ni kaj dosti pospravlal, ker sem vse sama naredila in ker sem bila tiho je mislil, da zmorem sama.
Ko sem pa povedala in pokazala, da vsega pa le ne zmorem pa mi je začel pomagat. Pa saj ne rečem, da ni kak dan, ko je potrebno malo pojamrat, da vidi ampak naredi pa le. kje pa piše, da moram vsak dan letat s krpo za prah in pucat. Imam otroka, ki mi je bolj pomemben kot pospravljanje in večino časa namenim njej. In če greva kakšno popoldan na sprehod, pa se hiša zaradi praha in kakšne košare perila res nebo podrla.user posted image

(odgovor članu Rozica25)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: A moški res nič ne vidjo?
24.1.2008 12:30:30   
Nika v službi
Mene pri vseh takih in podobnih vprašanjih vedno trefne eno in isto: pa kako, user posted image , je bilo pa prej, na začetku veze, zakona, partnerstva? Če je že ves čas tak in si bila do zdaj služkinja, potem je res težko kar naenkrat spremeniti situacijo.

Vedno in povsod pravim, da partnerstvo pomeni deljeno delo in deljeno zabavo. Sicer to ni partnerstvo.

Če želiš stvari, ki bi jih morala urediti že davno, zdaj postavit nekako na pravo mesto, se začni pogovarjat. Povej partnerju, da ne zmoreš vsega. Če on ne vidi, kje in kdaj mora priskočiti na pomoč, potem mu povej. Vsak dan znova in vsak dan večkrat. In mogoče bo šlo.

In NE, ni res, da moški nič ne vidijo. Moj mož je krasen, bo šel prej kaj pospravit, kot jaz. Prav ničesar mi ni posebej treba reči, pri nas velja, da si delo delimo. Tak vzor imava oba že pri najinih starših in tako prakso sva implemenitirala v najin zakon. In deluje že več kot 10 let.

Srečno.

(odgovor članu Teya*D.)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: A moški res nič ne vidjo?
24.1.2008 12:36:01   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Nika v službi
Tak vzor imava oba že pri najinih starših in tako prakso sva implemenitirala v najin zakon. In deluje že več kot 10 let.

Kaj pa če nimaš? Potem je to potrebno naredit takrat, ko se odseliš. Zdaj ali to narediš, ko se skupaj vselita ali mogoče takrat, ko ti dopizdi.
Vse življenje se učimo. Učimo se sami in s pomočjo drugih. Nekatere navade pridobiš v otroštvu, nekatere kasneje. Avto vozit se tudi "naučiš in navadiš" šele pri 18-ih.

Vse se da, če se hoče. Če si le želiš.
P.S. Ni to kritika na tvoj post, ampak govorim tako na splošno.user posted image

(odgovor članu Nika v službi)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: A moški res nič ne vidjo?
24.1.2008 12:37:33   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Teya*D.
Moj tudi ni kaj dosti pospravlal, ker sem vse sama naredila in ker sem bila tiho je mislil, da zmorem sama.

Veliko žensk ima to napako. user posted image  Moški pa to spretno izkoriščajo.user posted image  Snađi se.user posted image

(odgovor članu Teya*D.)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?