|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   A otrok ni priden, če v vrtcu ne spi?
3.11.2008 21:47:43   
mika
Pomočnica je danes možu rekla, da hčerka ni bila pridna, ker ni hotla zaspatiuser posted image  in to že drugič. Prvič se mi ni zdelo 'pomembno', danes je pa bilo drugače...hčerki je rekla..'povej da nisi bila pridna'..in pupa je za njo ponovila, da ni bila, pridna, ker ni spala'.
Mož na to ni rekel ničuser posted image .

potem sem se jaz pogovarjala s pupo in je rekla, da ni nagajala, ampak ni zaprla očk.

Od kdaj za boga milega pa se pridnost gleda po tem če kdo spi v vrtcu ali ne.

Prejšnji teden smo imeli skupno pogovorno uro in vzgojiteljica ni imela nad našo pupo nobenih pripomb, zato me čudi, da pomočnica pravi, da ni pridna.

V sredo imamo individualne pogovorne ure, tako da se bom od vzgojiteljice izvedela več.

Mi je pa res bolano bolano bolano, da zaradi (ne)počitka reče otroku, da ni pridna.

Drugače pravijo, da otrok ne silijo k spanju, ampak jih pregovorijo, da se uležejo, če pa tudi to ne gre, pa se tiho igrajo (rišejo, barvajo ipd)

Zanima me vaše mnenje...a otrok ni priden, če v vrtcu leži na ležalniku in ne spi?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: A otrok ni priden, če v vrtcu ne spi?
3.11.2008 21:50:36   
lukec
Po moje pridnost in spanje nimata nobene veze. Sploh, če je otrok star 4 leta. V naši skupini vzgojiteljici otrok ne silita spat, dovolj je da za nekaj časa počijejo na ležalniku.

_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: A otrok ni priden, če v vrtcu ne spi?
3.11.2008 22:05:02   
glen
Naša 4 letnica že dobro leto ne spi popoldan,in je tudi v vrtcu ne silijo.
V našem vrtcu imamo urejeno tako,da tisti ki gredo spat gredo v počivalnico(v drugi prostor z eno vzgojiteljico)tisti pa ki nespijo ostanejo v učilnici in se igrajo.To se mi zdi ful fajn ,ker mislim da je res težko enemu otroku pri 4 letih ki več ne spi podnevi rečt da pa mora bit dve ure tiho ker drugi spijo.
Glede tega, pa bi se tudi jaz na tvojem mestu pogovorila z vzgojiteljico,ker res ni lepo da reče pred otrokom da je bila lumpa ker ni spala.
ne je napast samo ji lepo reci,da če neželi spati da naj je nesilijo in da te malo moti ker reče da je zaradi tega lumpka.
Lp

(odgovor članu lukec)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: A otrok ni priden, če v vrtcu ne spi?
3.11.2008 22:06:58   
lukec
Še bolj se mi zdi pa zgrešeno otroku dajat občutek krivde, če ni naredil nič narobe. Zelo neprimerno za vzgojiteljico.

_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu glen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: A otrok ni priden, če v vrtcu ne spi?
3.11.2008 22:23:52   
Ribica **
Ma daj no, pri tej starosti pac ne zaspi vedno popoldne pa kaj pol. Zaradi tega pa res ni "nepridna"! user posted image

(odgovor članu lukec)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: A otrok ni priden, če v vrtcu ne spi?
3.11.2008 22:30:59   
Rubin.
IZVIRNO SPOROČILO: lukec

Še bolj se mi zdi pa zgrešeno otroku dajat občutek krivde, če ni naredil nič narobe. Zelo neprimerno za vzgojiteljico.


S tem se popolnoma strinjam in bi pripomila samo to, da tudi če otrok naredi kaj narobe, je zelo narobe mu vzbujat občutek krivde.


Mi imamo podoben primer. Naša mala miss že nekje pol leta ne spi in to sem povedala tudi v vrtcu. Sedaj pa je nastal problem, ker kao morajo na ležalniku 15 minut poslušat  pravljico in nato še 20 minut ležat, šele potem se smejo vstati, tisti ki ne zaspijo in se tiho igrati. Ampak kako naj zdrav otrok, ki ne potrebuje spanca leži pol ure ali več na miru. Pa dobro s tem sem se nakako sprijaznila, ampak mi ni šlo v račun, da bi zadnjič ob 14.15, ko sem prišla po njo, morala počivat. In ker ni, sta bili z vzgojiteljico v konfliktu, moja mala miss je stala v kotu in ko me je zagledala se je razjokala. Vzgojiteljica pa mi je ves čas govorila, da se mora privadit, da mora počivat in da je ostale motila, ker ni hotela počivat. Meni pa ni jasno kako se mora privadit user posted image . Jaz mislim, da je bolj ona ostale motla, ko jo je kregala, namesto da bi ji dala kos papirja in barvice pa bi bil mir. Se kar obremenjujem s tem in mi ne bo dalo miru, dokler se ne pogovorim.

Ne vem včasih se vprašam, komu zaupamo otroke? S takšnimi izjavami, jim sigurno bolj škodujejo kot koristijo. Opažam namreč pri naši tamali, da je kadar je ta vzgojiteljica, zelo razdražena in živčna skoraj ves popoldan.

(odgovor članu lukec)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: A otrok ni priden, če v vrtcu ne spi?
3.11.2008 22:37:18   
atanja
Pri nas je bil problematičen otrok ker je spal 'samo' od pol dvanajstih pa do pol dveh. Če je spal toliko sem jo polsušala bledo kako je naporern...To je blo pri prejšni vzgojitelci. Zdaj mi je žal da ji nisem kaj komentirala. zato smo ga hodili iskat ob pol dveh do dveh( moj ga je šel iskat med službo in ga peljal k teti) da ni mela problemov z njim, men se pa res ni dal poslušat to ker sem bla vedno bolj jezna na njo.


(odgovor članu Rubin.)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: A otrok ni priden, če v vrtcu ne spi?
3.11.2008 22:41:30   
Anonimen
Pri nas je bil problematičen otrok ker je spal 'samo' od pol dvanajstih pa do pol dveh. Če je spal toliko sem jo polsušala bledo kako je naporern...


Svašta.

(odgovor članu atanja)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: A otrok ni priden, če v vrtcu ne spi?
3.11.2008 22:44:41   
mika
Še bolj se mi zdi pa zgrešeno otroku dajat občutek krivde, če ni naredil nič narobe.


točno to. Dobro ve kadar ni pridna in ve kaj je prav in kaj ne. da bi pa počitek uvrstila med (ne)pridnost je čist mimo.

Res pa je, da je pomočnica zelo mlada, najverjetneje tudi prvič zaposlena in se še sama uči dela z otroki.

Nimam namena napadat, ampak povedat, da se mi to ne zdi prav.

Naša pupa je drugače zelo živahna, ampak se jo da lepo zaposlit, sploh v vrtcu (po pogovorih z vzgojiteljico in lansko pomočnico) lepo sodeluje in z disciplino pri njej ni bilo težav.

Doma redko kdaj spi popoldan in to takrat, če se zjutraj zbudi pred sedmo uro, drugače ne.
Niti na misel mi ni prišlo, da bi jo zato, ker ji ni za spat, kregala.

V začetku šolskega leta smo imeli roditeljski sestanek in so vzgojiteljice povedale sistem spanja in kako se organizirajo, kadar kateri otrok ne želi spat. Zato me vse skupaj čudi.

Hvala za vaša mnenjauser posted image .
Se javim, po popogovoru z vzgojiteljico.

(odgovor članu lukec)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: A otrok ni priden, če v vrtcu ne spi?
3.11.2008 22:52:39   
Rubin.
Res pa je, da je pomočnica zelo mlada, najverjetneje tudi prvič zaposlena in se še sama uči dela z otroki.



Ja sej v tem je problem, posledice pa nosijo naši otroci.

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: A otrok ni priden, če v vrtcu ne spi?
3.11.2008 23:01:50   
mika
Ja sej v tem je problem, posledice pa nosijo naši otroci.


Uh, še kak tak komentar pa bom šla na pogovorne ure total razpaljenauser posted image .

Mislim, da vzgojiteljica tega ne ve in da pomočnica dela  po svojem zgrešenem občutku. verjamem, da bomo pozitivno rešili in da se to ne bo več ponovilo. Če pa ne....pol bo pa druga pesem.

Pupa ima drugače rada pomočnico, tako da verjetno drugih kiksov ne delauser posted image user posted image .


(odgovor članu Rubin.)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: A otrok ni priden, če v vrtcu ne spi?
3.11.2008 23:08:22   
Marogica
Čudna vzgojiteljica oz. njen komentar. Vidim, da je tvoja pupa stara toliko, kot moj ta mlajši sin. In on včasih spi, včasih pa ne...To je že ta starost, ko otročki ne morejo vedno zaspati, ker pač ne potrebujejo več toliko spanja....pa saj to ve res vsak starš, tudi vzgojiteljica bi morala..

Jaz bi to vsekakor ob naslednjem pogovoru omenila in jo vprašala, kaj je s tem menila???? Naj ti razloži...ta "pedagoški prijem".

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: A otrok ni priden, če v vrtcu ne spi?
3.11.2008 23:09:27   
CatJa
Ja, tudi meni je že naš mali zaupal, da mu je vzgojiteljica rekla, da je poreden, ker ne spi. Kadar pač ne zaspi. Mislim, kot da imajo kak gumb za izklop user posted image  

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: A otrok ni priden, če v vrtcu ne spi?
3.11.2008 23:26:24   
Rubin.
da mu je vzgojiteljica rekla, da je poreden, ker ne spi.


Ali se samo meni zdi, da si preveč dovolijo?

Res ne vidim razloga, da MORAJO spat. Ko jaz pridem po malo miss, sedi sama ali pa še kateri otrok z njo za mizo in rišeta. Vzgojiteljica oz. pomočnica, odvisno katera je pa klepeta z čistilko ali pa kaj druga dela. Praktično se ne ubada z njo in res ne vem za kaj jo to moti? A samo zato, ker je ne uboga in ker ni po njenem?

(odgovor članu CatJa)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: A otrok ni priden, če v vrtcu ne spi?
4.11.2008 7:14:45   
BrankaO.
ne mislim se hvalit in nekaj kritizirat ampak.... to je pa vrtec!
jaz osebno raje vidim da je otrok aktiven več in manj spi....


_____________________________

18.12.1998se nam je rodila prva sončica-Ksenja
17.09.2001 se nam je rodila druga sončica-Sanja
20.1. 2008se nam je rodila zadnja a vseeno zelo ljubljena sončica-Milenca----
ati blažen med ženami :))


(odgovor članu Rubin.)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: A otrok ni priden, če v vrtcu ne spi?
4.11.2008 7:28:49   
blaža
Naš ne spi od približno tretjega leta več popoldne. Zvečer je šel spat že ob 19ih in se je sam prebudil okoli7ih zjutraj. Po moje mu je bilo dovolj12ur in je bil prav dobro razpoložen čez cel dan. Ni bil prav nič siten in utrujen, zato ga nismo silili k popoldanskemu počitku, ravnotako tudi v vrtcu ne, ker sem jim povedala, da spi po 12ur čez noč in, da očitno ne rabi več popoldanskega počitka. ne vem po komu se je vrgel, ker sva z možem velika zaspanca in če bi se dalo bi se še sedaj malo zleknila po kosilu, na žalost pa do penzije ne bo ničuser posted image . Sedaj ima pet let in gre spat ob 20ih, tako, da spi 11ur približno in tudi ne spi popoldne.

V našem vrtcu je praksa taka. Ta starejši hodi v predšolsko skupino in po kosilu vse dajo na ležalnike. po pol ure, ko nekateri ne morejo zaspati, jih dvignejo in jim dovolijo, da se mirno igrajo s kakšnimi kockami ali pa gledajo knjigice. Ostali v miru spijo.
Eni starši želijo, da njihovi otroci spijo, nekateri pa ne. Odvisno od otroka. Sploh pa se mi ne zdi normalo, da reče varuška, da ni priden, ker ni spal. Pol moj že dolgo ni priden. je pa res, da se tisti, ki ne zaspijo, na ležalniku dolgočasijo in pol včasih motijo tiste, ki spijo. Ravno zato, jih pri nas dvignejo in se grejo igrat. Tako se mi zdi v redu.

(odgovor članu BrankaO.)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: A otrok ni priden, če v vrtcu ne spi?
4.11.2008 8:48:41   
MAŠKA
Še bolj se mi zdi pa zgrešeno otroku dajat občutek krivde, če ni naredil nič narobe. Zelo neprimerno za vzgojiteljico.


Se podpišem. Če ne more zaspat, pač ne more.

(odgovor članu lukec)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: A otrok ni priden, če v vrtcu ne spi?
4.11.2008 10:32:08   
Naja30
Po moje tale pomočnica samo narobe besede izbira. Lahko bi rekla, da danes pač ni zaspala. Dokler je bila mirna na ležalniku ali karkoli jim dajo za delat, je vse ok.
Sploh pa besede priden ne maram preveč.

(odgovor članu MAŠKA)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: A otrok ni priden, če v vrtcu ne spi?
4.11.2008 11:12:40   
sazi
 je tako ravnanje čisto mimo - kako naj otrok ve, kdaj zares ni priden, če je "kregan" že samo zato, ker ne zaspi.
Še vedno imam živ spomin na moja 3 ali 4 leta, ko smo nekaj časa imeli drugo pomočnico (ali vgojiteljico, kaj pa vem) in nisem spala - sicer lahko, da sem kaj nagajala, ampam za 30 let nazaj se pa res ne spomnim... No, ker nisem spala, mi je na nos s črnim flomastrom narisala črno piko in sem šla potem s to piko domov, ker ni šla dol. Kaj so rekli moji ne vem, mapak jaz bi se resno pogovorila z "risarko". Kaj vse jim ne pade na pamet.

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: A otrok ni priden, če v vrtcu ne spi?
4.11.2008 12:15:26   
skuštrana
Jao, tole me spominja na čas, ko je mama mene dala v vrtec in SMO MORALI vsi spat...Ker jez nisem hotela so me vzgojiteljice maltretirale in na koncu tako zatrle, da me je bilo med časom za spanje strah povedat, da me tišči lulat in sem začela lulat v hlačeuser posted image user posted image Skratka, prava travma od vrtca...

Pri nas je tako, da otroci morajo ležati 15 min (kao počivat) in kdor v 15 min ne zaspi, se lahko vstane in se igra kakšno tiho igro - riše, .....

To, da vzgojiteljica reče otroku, ki v vrtcu ne spi, da ni priden se mi zdi pa zelo čudna izjava.


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: A otrok ni priden, če v vrtcu ne spi?
4.11.2008 13:43:09   
Rubin.
Skuštrana, a je sedaj Liza v W. vrtcu?

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: A otrok ni priden, če v vrtcu ne spi?
4.11.2008 18:24:31   
atanja
No ja sam res ni povsod isto.. KEr zdaj je v drugem vrtcu in ravno danes je spal sam pol ure pa se je pomočnica igrala z njim skoz da druge ni motu. In mi tud nič ne reče da je kar koli narobe. user posted image user posted image user posted image Prov lažje je zdaj

(odgovor članu Rubin.)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: A otrok ni priden, če v vrtcu ne spi?
5.11.2008 0:09:49   
frutka_
Tole siljenje otrok s spanjem (nekoč tudi s hranjenjem) je totalno preživeta stvar. Po kurikulu je počitek priporočljiv. Tudi sama ga zagovarjam. Govorim za počitek. Torej, da se otrok uleže in umiri, se malo pocarta s kakšno mehko igračko, prisluhne nežni glasbi...in če ne zaspi gre iz ležalnika pa nadaljuje s kakšno drugo zaposlitvijo.
Po mojem mnenju se je pomočnica samo neprimerno izrazila.
Na pogovorni uri ji to omeni in glede na to, da vse ostalo štima najbrž ne bo nobenih težav.
Naš tudi ne spi več...odkar je iz jaslic v vrtec skočil. Pa bi rada, ker je popoldan pravi tečkovič.
Pa kakšnega pedagoga imaš doma???user posted image

(odgovor članu atanja)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: A otrok ni priden, če v vrtcu ne spi?
5.11.2008 0:16:53   
tweed
Ma ne vem no, avtorica je rekla, da je morala pupa ponovit za vzgojiteljico, da ni bila pridna... Meni se to ne zdijo napačno izbrane besede, ampak dejansko mišljenje dotične osebe.
Silili so nas pred 25-30 leti (mene osebno spat in jest z desno roko), zdaj pa kot že rečeno, počivanje, da se umirijo strasti in potem, ko ne more zaspati, se lahko gre igrat v igralnico kakšno mirno in nehrupno igro.

Tole s črno piko in flomastrom pa sem videl pred 14 dnevi, vendar fant skače okrog in hoče budit ostale. Po tem se je pa čisto pomiril.

Aja, naša pa spi v vrtcu od 12:30 do 14:15, pa še takrat jo moram večkrat zbudit, ker ona bi še user posted image .

_____________________________

Vsak dogodek je pozitiven iz določene perspektive.
Neli se je to poletje naučila plavat brez rokavčkov...
Rea pa se potopi pod vodo in vstane z nasmeškom...

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: A otrok ni priden, če v vrtcu ne spi?
5.11.2008 9:40:08   
skuštrana
Skuštrana, a je sedaj Liza v W. vrtcu?


Je, ja...In se ima super user posted image user posted image Mi2 sva pa tudi full zadovoljna.
Full mi je všeč tudi sodelovanje med starši in vrtcem,smo imeli zadnjič roditeljski sestanek in smo potem po sestanku še starši ustvarjali(delali smo nekakšne lampijončke, iz kozarcev in svile) , da se pač spoznamo med seboj..To mi je full všeč, je full bolj družinsko...Ni mi žal, da sem jo prestavila, čeprav jo moramo vozit na drug konec mesta user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Rubin.)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





BLOG: Ko ti gredo otroci vse bolj na živce...
Ne morem več, je kričalo vse v meni. Nimam vam več kaj dati, je odzvanjalo v meni. Pa sem se še kar gnala. Nisem hotela ...
Kako lahko tudi najcenejši avtosedeži reši...
Najboljše razmerje med ceno in kakovostjo pri izbiri avtosedeža. Naj gre za lupinico za dojenčka ali otroški sedež - var...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?