|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Aje možno?
24.9.2009 18:04:37   
žabica 24

Lep pozdrav!

Imam vprašanja, če mi mogoče lahko katera pomaga. Zanima me, če me delodajalec lahko odpusti preden se izteče porodniška. Delovna pogodbe se izteče kasneje.
Poleg tega me še zanima, če mi kasneje, če več ne bom zaposlena, v primeru da mi pozitivno odgovorijo na pritožbo še lahko podaljšajo porodniško, glede na to da sem bila skoraj celo porodniško zaposlena?

Hvala!


Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Aje možno?
24.9.2009 18:07:48   
Anonimen
lahko podaljšajo porodniško, glede na to da sem bila skoraj celo porodniško zaposlena?

glede na to, sigurno ne.

(odgovor članu žabica 24)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Aje možno?
24.9.2009 18:08:46   
Anonimen
odpustiti pa mislim, da te do izteka pogodbe ne sme.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Aje možno?
24.9.2009 18:27:05   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: žabica 24
Zanima me, če me delodajalec lahko odpusti preden se izteče porodniška. Delovna pogodbe se izteče kasneje.

Za prekinitev delovnega razmerja (očitno gre tukaj za pogodbo za določen čas) ni pomembno, ali si na delovnem mestu, ali na bolniškem dopustu, ali na porodniškem dopustu. Pogodbo ti sme predčasno prekiniti iz zakonitih razlogov, ne glede na to, kje si ti. Če si na porodniškem dopustu, pa na tvoj porodniški dopust to ne vpliva - še vedno si zavarovana do konca porodniškega dopusta in še vedno prejemaš porodniško.
Poleg tega me še zanima, če mi kasneje, če več ne bom zaposlena, v primeru da mi pozitivno odgovorijo na pritožbo še lahko podaljšajo porodniško, glede na to da sem bila skoraj celo porodniško zaposlena?

Ja, lahko. Za nastop poroniškega dopusta je namreč pomembno, da si na dan nastopa porodniškega dopusta zaposlena. To si pa bila. Podaljšanje porodniškega dopusta pa je vezano na sam porodniški dopust, tega pa že imaš.

(odgovor članu žabica 24)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Aje možno?
24.9.2009 18:30:07   
Anonimen
ups, sem mislila da misli podaljsanje porodniske nad 12 mesecev:blush:


(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Aje možno?
24.9.2009 18:35:33   
Kerensa*
Če prav razumem, je tako tudi mišljeno - podaljšanje porodniškega dopusta nad 12 mesecev.

Če je ona ŽE na porodniškem dopustu, potem ji le tega lahko podaljšajo (podaljšuje se zaradi otroka, ne zaradi matere). Da je sploh lahko šla na porodniški dopust, je morala biti zaposlena - in to je bila. Pravica do porodniškega dopusta ji izhaja iz pogodbe o zaposlitvi na dan nastopa porodniškega dopusta - kjer pa NE piše, da se porodniškega dopusta ne more podaljšati.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Aje možno?
24.9.2009 18:38:21   
Anonimen
ja, ce bi bilo z otrokom kaj narobe ja....

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Aje možno?
24.9.2009 20:04:44   
CatJa
IZVIRNO SPOROČILO: žabica 24


Imam vprašanja, če mi mogoče lahko katera pomaga. Zanima me, če me delodajalec lahko odpusti preden se izteče porodniška. Delovna pogodbe se izteče kasneje.




Ne, po 1 odst. 115. čl. ZDR te ne sme odpustiti.

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu žabica 24)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Aje možno?
24.9.2009 20:18:54   
žabica 24
Hvala vsem!
Ja, gre za podaljšanje porodniške za dodatnih 90 dni, zaradi otrokove bolezni.

(odgovor članu CatJa)
Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?