|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Akupunktura v nosečnosti!
25.7.2012 20:27:36   
Vitalka
Zanima me, če ima katera izkušnje z akupunkturo v nosečnosti in kakšno je njeno mnenje-izkušnje o tem?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Akupunktura v nosečnosti!
27.7.2012 7:04:54   
Doria
Pozdravljena,

jaz sem v prvi nosečnosti hodila na akupunkturo k dr. Ocvirkovi v Celje, ki je v Sloveniji prva začela s tem in je npr. učila tudi druge, npr. dr. Saša Trampuža.

Po njenih besedah:
- akupunkturo v Nemčiji na redni bazi izvajajo babice.
- v celjski porodnišnici so ji dali povratno informacijo, da se porodi pri tistih, ki so hodile na a. močno razlikujejo od drugih.
- akupunktura ne vpliva na vse enako - v 10 % nima učinka, se pa učinek lahko poveča z več terapijami; priporočljivih je vsaj 5 za prvorodko.
- akupunktura ne zmanjša bolečine ob porodu, pač pa porod pospeši.
- zbada te z iglami v apavrin in aspirin točko v glavi ter v točke, ki vplivajo na maternico, maternični vrat itd.

Moja izkušnja: v 1. nosečnosti sem imela 8 terapij, rodila sem v 3 urah. Odpirala sem se ekspresno, moji popadki, voda mi ni prej odtekla. Zdaj imam za seboj že 4 terapije.
Upam, da ti bo moj odgovor v pomoč:)

(odgovor članu Vitalka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Akupunktura v nosečnosti!
27.7.2012 8:52:10   
HotCat

Doria: kakšno pa ima ceno za terapije?

(odgovor članu Doria)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Akupunktura v nosečnosti!
27.7.2012 9:33:10   
Doria
Cena ene terapije je 20€.

(odgovor članu HotCat)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Akupunktura v nosečnosti!
28.7.2012 9:35:22   
Vitalka
Doria, hvala za vse potrebne informacije. Še 14 dni počakam in se naročim, vendar v Kranju ali Grosupjem.

(odgovor članu Doria)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Akupunktura v nosečnosti!
28.7.2012 11:35:55   
tulpek

IZVIRNO SPOROČILO: Doria

Pozdravljena,

jaz sem v prvi nosečnosti hodila na akupunkturo k dr. Ocvirkovi v Celje, ki je v Sloveniji prva začela s tem in je npr. učila tudi druge, npr. dr. Saša Trampuža.

Po njenih besedah:

- v celjski porodnišnici so ji dali povratno informacijo, da se porodi pri tistih, ki so hodile na a. močno razlikujejo od drugih.


no, mene niso vprašali, tak da ne vem , kako dobijo info, če ne vprašajo. bi mogla sama povedat.

sicer pa:
1. akup. (5 obiskov, dr. ocvirk) sprožen porod 11. dni čez rok, rodila potem v 3-4 urah

2. nič Akup. rodila 2 dni pred pdp, ko se je začelo zares sem se v 2 urah odprla do konca, da so me zadnji čas do porodne spravili, ker 2 uri prej še kao nisem bila za v porodno...

tak da mi očitno ne deluje ta A.

(odgovor članu Doria)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Akupunktura v nosečnosti!
28.7.2012 13:18:35   
Vitalka
Bo že držalo kot je napisla tudi Doria, da ne deluje 100%, kar pomeni da so pač tudi odstopanja.
Drugače pa mislim, pdp je le pdp, kar spet pomeni da so odstopanja. Mislim da si za prvi porod rodila kar hitro, za drugega pa je tako rečeno da naj bi bil krajši od prvega, tako da.....

(odgovor članu tulpek)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Akupunktura v nosečnosti!
28.7.2012 17:24:27   
tulpek

IZVIRNO SPOROČILO: Vitalka

Bo že držalo kot je napisla tudi Doria, da ne deluje 100%, kar pomeni da so pač tudi odstopanja.
Drugače pa mislim, pdp je le pdp, kar spet pomeni da so odstopanja. Mislim da si za prvi porod rodila kar hitro, za drugega pa je tako rečeno da naj bi bil krajši od prvega, tako da.....


ja, po menstruciji mi je zamujal 18 dni, tak da.... sta bila pa oba točna glede na ovulacijo, tak da ni bilo odstopanja, razen kak dan mogoče. Sem že na pregledu G sama rekla, kdaj bo rok... pa mi najprej ni verjel čist, potem mi je pa sam istega postavil :)
Tak hitro pa je šlo prvič, ker so mi nabili umetne popadke do konca, mi že prej 2 dni dajali svečke za mehčanje (ki naj bi tudi sprožile porod, pa ga niso) in ni za primerjat naravnega poroda s sproženim.

Sicer pa sem mnenja, da če misliš, da ti bo pomagalo in potem verjameš v to, se splača. Si le bolj mirna in imaš neko oporo, verjameš da bo pomagalo. Aja, sem se pa obakrat nalivala s čajem iz malinovih listov.... tak da bolj stavim na to, pa še ceneje je.

(odgovor članu Vitalka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Akupunktura v nosečnosti!
8.9.2013 18:16:10   
sunprincess
Kakšne nove izkušnje z akupunkturo?

(odgovor članu tulpek)
Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Druga nosečnost in rojstvo: dejstva in nas...
Se opogumljate, da bi se ponovno podali na pot? Za vas imamo nekaj koristnih nasvetov.




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?