|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Ali bi vas motilo?
18.3.2007 23:18:12   
rija
Mene ful moti, ko moja tašča govori o svojih drugih vnukinjah "naši dve"user posted image  
O vnučku, se pravi mojem piškotu, pa enostavno po imenu....


Mater, sem se že x-krat v jezik vjela, da nisem vprašala: a tale pa ni vašuser posted image

A bi vas to motilo user posted image

_____________________________

...vox populi...
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Ali bi vas motilo?
18.3.2007 23:44:24   
Anonimen
Mene bi absolutno motilo!!

(odgovor članu rija)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Ali bi vas motilo?
19.3.2007 6:39:27   
Anonimen
Ja, to bi pa mene tudi. Naj ji mož reče.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Ali bi vas motilo?
19.3.2007 6:55:04   
Anonimen
Ja bi me motilo,oziroma bolelo.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Ali bi vas motilo?
19.3.2007 6:59:40   
lelaval
Ja, bi me motilo.

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Ali bi vas motilo?
19.3.2007 7:04:36   
Anonimen
A pa mogoče ti "naši dve" živita v isti hiši kot tašča? ker potem bi nekako razumela, da jih im bolj za "svoje" oz. sta ji "bližji" po lokaciji mislim in iz tega bi morda lahko izhajala.

(odgovor članu lelaval)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Ali bi vas motilo?
19.3.2007 7:11:36   
srki
Mi ne bi bilo vseeno in jaz bi ji v hecu rekla, da nima samo dveh vnukov, ampak tudi vajinega piškotka, torej tri. Mogoče bi ji kaj kapnilo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Ali bi vas motilo?
19.3.2007 7:45:45   
lenika
Mogoče pa tebi za njih reče naši dve, njim pa za tvojega naš.

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Ali bi vas motilo?
19.3.2007 7:46:37   
Dream
Mene bi definitivno motilo. Vendar žal poznam dosti takšnih primerov, pa jih nekako niso uspeli rešiti... Vso srečo želim vsaj tebi!

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Ali bi vas motilo?
19.3.2007 7:49:53   
Anonimen
mogoče pa ko govori o vašpem v prisotnosti drugih tudi govori "naš"?

(odgovor članu Dream)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Ali bi vas motilo?
19.3.2007 7:56:21   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: al bina

A pa mogoče ti "naši dve" živita v isti hiši kot tašča? ker potem bi nekako razumela, da jih im bolj za "svoje" oz. sta ji "bližji" po lokaciji mislim in iz tega bi morda lahko izhajala.


Ta podatek je zelo pomemben. Če imajo oni pogostejše stike, je logično, da jih malce drugače dojemajo, so si bližje, več vedo drug o drugem, skratka kot stara starša imata mogoče bolj "pristno" vlogo. Je namreč razlika, če vnuka vsakodnevno videvaš (ali zelo pogosto), ga dejansko vsakodnevno spremljaš in na nek način sodeluješ pri njegovi vzgoji, ali pa ga vidiš samo vsake toliko in v bistvu ne veš dobro, kaj vse je z njim.

Mene to ne bi motilo - če gre v bistvu samo za besede (ne pa tudi dejanja kot taka), ki so pač samo nerodno oz. neposrečeno, predvsem pa verjetno povsem nezavedno izbrane.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Ali bi vas motilo?
19.3.2007 7:59:36   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: al bina

A pa mogoče ti "naši dve" živita v isti hiši kot tašča? ker potem bi nekako razumela, da jih im bolj za "svoje" oz. sta ji "bližji" po lokaciji mislim in iz tega bi morda lahko izhajala.


Tudi jaz tako mislim. Če pa ni tako, bi me pa motilo.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Ali bi vas motilo?
19.3.2007 8:31:15   
Anonimen
Ja, mislim, da bi me motilo. Tudi, če oni živijo skupaj, čeprav bi mi to mogoče malenkost omililo situacijo.

(odgovor članu Marogica)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Ali bi vas motilo?
19.3.2007 9:00:08   
BaByGiRl
Ja, seveda bi to motilo vsako. Ampak,...Tašče so tašče...user posted image ...user posted image  Jaz ji verjetno ne bi nič rekla, ampak 1x ob priliki, bi ji podrobila, čist flegmasto z nasmeškom,...naprimer...kar vaši dve naj, moji dve ne moreta( ne vem koliko imaš otrok,..ampak na ta način). Bi pa vseeno povedala to mojemu.
Ah,..tašče in tasti.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Ali bi vas motilo?
19.3.2007 9:13:07   
cmokec
Ja, bi me motilo. 

_____________________________

Moje srce grejeta dva mala sončka: Sara (2001) in Pia (2005).

(odgovor članu BaByGiRl)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Ali bi vas motilo?
19.3.2007 9:20:00   
Pajaca
Mene bi bolj motilo če bi jima rekla našadva. .... hm saj imata imena. Mene je tud vedno ful motil ta gorenska naša in ko so mi začel to govort, sem jim takoj rekla, naj se mal umirijo. Tko da jim najbrž še na misel ne pride da bi to za otroke govoril.

Razlike pa pri vnukih itak delajo, pa naj jih delajo, saj si s tem sam seb škodo delajo.

(odgovor članu BaByGiRl)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Ali bi vas motilo?
19.3.2007 9:44:21   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Pajaca

Mene bi bolj motilo če bi jima rekla našadva. ....

Hm, če s tega vidika pogledam, se kar strinjam. Mene bi še bolj motilo, da bi si jo na tak način "prisvajala", da bi bila kar njena, tako da mi je čisto všeč, da jo imenuje po imenu, kot vse vnuke. No, samo na splošno gledano bi me motilo, da se dela razlika med enimi in drugimi. 

(odgovor članu Pajaca)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Ali bi vas motilo?
19.3.2007 9:48:51   
piščanc
če je drugače njen odnos OK, me ne bi motilo. važno, da ima vse rada

_____________________________

iz malega zraste veliko

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Ali bi vas motilo?
19.3.2007 9:56:23   
plenicka
Mene bi motilo, če mojega sina ne bi klicala po imenu. Se je samo enkrat zgodilo, da je rekla, tale je pa moj, pa sem jaz prav naglas (in malo v smehu, čeprav sem mislila zelo resno) rekla, da je "tale" moj sin Žiga. Od takrat naprej je tudi zanjo Žiga.
Vsekakor pa se strinjam s trditvijo, da tašče (prave, nesojene ali matere bivših) delajo med vnuki razliko. V glavnem v njihovo škodo.

_____________________________

Kdor hoče videti, mora gledati s srcem. Bistvo je očem nevidno. (Mali princ)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Ali bi vas motilo?
19.3.2007 10:21:52   
maliva
Motilo bi me. Tud če so z njimi v isti hiši, to zame ne bi ibl izgovor. Sem občutljiva za takšne "napačne" besede, ki se tičejo medčloveških odnosov.

_____________________________

Če smrdiš po opicah, še nisi Tarzan.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Ali bi vas motilo?
19.3.2007 11:16:03   
Anonimen
To je pa ravno tako, kot je vedno pravila moja tašča: Naša tamlada ..., pa ni mislila meneuser posted image .
Da bi pa o vnukih govorila različno, bi pša mene zelo motilo.

(odgovor članu maliva)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Ali bi vas motilo?
19.3.2007 11:18:01   
pety78
Mogoče tebi res ne more za tvojega reči "naš". Kako pa drugim govori o tvojem otroku? 

_____________________________



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Ali bi vas motilo?
19.3.2007 11:26:28   
mika
Mogoče pa tebi za njih reče naši dve, njim pa za tvojega naš.


men se tudi zdi da je tako.

jaz nisem občutljiva na takšne zadeve...me kar preseneča  kakšne (zame)nepomemebne stvari vas motijo...kaj pa vem, jaz nobene takšne cvetke ne najdem s katero bi se obremenjevalauser posted image

(odgovor članu lenika)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Ali bi vas motilo?
19.3.2007 11:50:36   
ronja
Jaz tudi ne maram preveč tega "naša" in "naš", svojega fanta ne bi nikoli mogla tako poklicat oz. tako o njem govorit - prvič, kdo pa smo mi, da ga mamo, drugič, če je že od koga, je moj-moj, ko se crkljava, sicer je pa sam svoj. Veliko rajši imam, če govorijo po imenih - ljudem, ki si ne morejo zapomnit, kdo sem, pa tudi če ne govorijo o meniuser posted image

Ne vem, če bi me motilo. Mogoče. Je pa res odvisno, če oni skup živijo in če dela razlike tudi drugje, v dejanjih... Meni se je zdelo vedno normalno, da ima pač babica ene vnuke rajši in si zaradi tega nisem nikoli belila glave, nisem pa marala bit preveč tam, pri njih, ker si pač nisva bili blizu - z dedkom pa sploh ne (sem še vesela, da si nisva bila)... Vendar pa se je tam razlika čutila povsod,  ne le v besedah.

Možno je tudi, da si tvojega ne upa klicat naš, vsaj ne v tvoji prisotnosti - kar je tudi nekak logično, saj je bolj tvoj kot njenuser posted image

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Ali bi vas motilo?
19.3.2007 11:55:43   
*goldfish*
Moja tašča tudi "naši dve mali...", "naši dve golobčici"...., pol pa ji je enkrat moj rekel pred polno mizo ljudi, če ima samo dve vnukinji? Pol pa jo je ful sram postalo in se je zavedala kaj govori in je hitro rekla, da je Luka tudi njen.
Pa včasih še vedno pravi, pa tast tudi, "naši dve" ampak potem se hitro popravijo.
Je pa razumljivo to, da vnukinji in tast in tašča skupaj živijo, pa potem avtomatsko rečejo naši dve mali.
Pa več se ne sekiram za vsako besedo, ki jo izrečejo. Saj smo vsi krvavi pod kožo. Mojega bolj to jezi, kot mene.

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




valentinovo
Lelly28 RR

Ali si s partnerjem za valentinovo izmenjata darilo oz. gresta nekam skupaj (sama,brez otrok)?

da (25%)

ne (75%)


Število vseh glasov: 24

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!