|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Ali je otrok, ki ne govori pri 16 m len?
26.10.2006 22:43:18   
rozi81
Ne morm verjet da mi to lahko reče nekdo ki še nima otrokuser posted image . Sej ne vem kam naj to napišem ampak glede na starost sem kar sem napisala. Pogovor je bil o otrocih nakar mi prijavi,da je lena, ker sem rekla da moja 16 mesečnica še nič ne govori razen to da oponaša kar nekaj živali (kuža, muca, krava, račka, opica, lev, medo, konjiček) in če jo vprašaš kako pokliče mamico reče mama, drugače me ne kliče samo če jo vprašaš. In razlog je navedla še to da je lena pač tudi iz tega razloga ker je shodila šele pri 14m.

Sej kar se hoje tiče mi je čist jasno da je pozno samo še vedno v mejah normale, ni mi pa jasno ali otroci pri teh mesecih ponavadi že kaj govorijo ali smo še vedno v mejah normale.

Ker ona vedno vse primerja s svojima bratcem in sestrico (dvijčka), ki sta mlajša od nje 16 ali 17 let (nekaj takega) in včasih tok pamet soli kot da sta njena.

Mah sej vem da sm smotana ker se obremenjujem s takimi stvarmi amo na živce mi grejo taki ljudje.
Me pa zanima kdaj so vaši otroci začeli kaj čebljati.

Lp S

< Sporočilo je popravil primoza -- 27.10.2006 6:05:46 >


_____________________________

Najlepši dan mojega življenja 26.06.2005!!!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Ali je otrok, ki ne govori pri 16 m len?
26.10.2006 22:50:07   
Marogica
Eh, ne sekiraj se zaradi takšnih opazk. Škoda časa. Vsi, ki še nimajo lastnih otrok imajo največ za povedat. Potem pa vidiš, da se zarečenega kruha največ poje.

Moj ta večji je začel govoriti hitro, okrog 1,5 leta, ta manjši pa je pri 16 mesecih znal 3-4 besede, vse ostalo pa je bilo nerazumljivo govorjenje oz. čebljanje. Pa se nisem ne sekirala, ne primerjala. Sta pač različna.

< Sporočilo je popravil primoza -- 27.10.2006 6:06:11 >


_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu rozi81)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Ali je otrok, ki ne govori pri 16 m len?
26.10.2006 22:53:00   
Anonimen
Najina Mičica je shodila pri slabih 13-ih mesecih, pri dobrih 15-ih m. pa ne govori še skoraj nič. Ma ne vem, s tem se sploh ne ukvarjam na tak način - kaj bi morala znati pri določeni starosti. Otrok napreduje in to mi je pomembno. Poleg tega, da je zdrava.

Da bi pa rekla, da je otrok len, ker ni pri vsem prvi....ne vem.....

< Sporočilo je popravil primoza -- 27.10.2006 6:06:38 >

(odgovor članu rozi81)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Ali je otrok, ki ne govori pri 16 m len?
26.10.2006 22:54:42   
munip
Edino, česar se v svojem pisanju res drži je, da se ne obremenjuj s takimi komentarji. Take opazke in primerjave med otroci niso ravno na mestu. Sicer pa je naš malček, ki je zdaj star 20 mesece, pri 16. še bolj malo govoril (mama, baba, deda, morda še kakšno malenkost, živali tut približno ni oponašal). Takrat sem si želela, da bi že končno kaj govoril. Potem pa se mu je pri dobrih 17 mesecih čez noč odprlo, tako da ga danes prosim, če je lahko vsaj kakšno sekundo malo tiho. Brez skrbi, še prehitro ti bo kaj pametnega povedala. In vsak dan znova boš presenečena, od kod jemlje tak besedni zaklad.

< Sporočilo je popravil primoza -- 27.10.2006 6:07:03 >

(odgovor članu rozi81)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Ali je otrok, ki ne govori pri 16 m len?
27.10.2006 6:09:25   
Primoza
Popravil sem naslov, ker spada drugače v čvekanje. Drugače pa imate prijazno sodelavko, ki je izredno seznanjenja z razvojem otrokuser posted image  . Morda jo pa kaj muči, npr. težave z zanositvijo pa je zato sitna.


(odgovor članu rozi81)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Ali je otrok, ki ne govori pri 16 m len?
27.10.2006 6:16:19   
CUKRČEK
NE obremenjuj se, rozi81, s takomi pametnjakoviči. JAz vs eto preslišim. Tudi moja hči je shodial s 14 meseci, pa 1. zob je dobila 14 dni pred 1. letom, pa govorila tudi ni fuuuuul dolgo. PA kaj potem! To ne pomeni da je lena.....pač so si otroci različni. Eni preje , drugi kasmneje.....vsi pa zagotovo!!!

_____________________________

*prvič smo naredili enega otroka
*drugič smo naredili dvojčke
*sedaj se sploh ne upamo več delat otrok, da ne bodo
slučajno trojčki:))

(odgovor članu rozi81)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Ali je otrok, ki ne govori pri 16 m len?
27.10.2006 6:36:19   
CatJa
Reči kolegici, naj ne bo lena in vzame v roko kakšno knjigo o razvoju otrok. Mogoče bo odkrila, da nekateri shodijo pri devetih mesecih, spregovorijo pa šele po drugem letu. Predvsem pa, da so si zelo različni. Kot mi odrasli. Eni so prijetni, drugi pa tečni, kot ona npr. user posted image

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu rozi81)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Ali je otrok, ki ne govori pri 16 m len?
27.10.2006 6:45:42   
Dashenka
Ne, pri 16m to ni prav nič povezano z lenobo.

Poznam pa primer, ko je hči od prijateljice recej pozno spregovorila in še pi treh letih govorila tako nerazumlijvo, da so jo razumeli le najbližnji. Pediatrinja, jih je zato napotil k logopedu. Kar nekaj časa so bili tam redni gostje, preden je otrok dokončno spregovoril še vse manjkajoče črke oz. glasove. Mnenje logopedinje pa je takrat bilo, da je otrok brihten, vedar len.
Navodilo staršem je bilo, naj hčerke "ne razumejo", če se ne potrudi izgovoriti besed pravilno.


In kar se tiče lenobe in bihtnosti, je seveda držalo.
Zdaj je ta otrok že v puberteti in seveda briten in len - vendar s tisto pravo, zdravo kombinacijo. Kot je nekoč rekel moj (že takrat zelo star) profesor: lenoba je nujna za razvoj inteligence!


(odgovor članu rozi81)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Ali je otrok, ki ne govori pri 16 m len?
27.10.2006 6:51:31   
srki
Ah, ta je pa tud bosa-izjava mislim.

Očitno nima nič drugega za počet, kot primerjat, kdo je začel prej govorit in hodit,....

Ne sekiraj se in to, da je otrok len, ker ne govori, še svoj živ dan nisem slišala.

(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Ali je otrok, ki ne govori pri 16 m len?
27.10.2006 7:37:35   
honey
Imam 18-mesečnega sina in sva bila na sistematskem pregledu pri njegovi pediatrinji. Ko sva stopila v ordinacijo, jo je pozdravil DAN (dober dan), tam je nekaj čebljal v svoji kitajščini in ona je rekla, da kolk je zgovoren, da že zelo veliko govori - pa ni govoril pravih besed, da ne bo pomote!!!!! Pri 16 mesecih pa je rekel komaj mama, ata, dedo, potlej se je pa mislim da že nehal. Tako da ne sekiraj se, ko bo spregovorila, boš iskala off gumb, da jo boš ugasnila. Vidim, kako je pri nas, pa še ne govori tko kot bi moral.

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Ali je otrok, ki ne govori pri 16 m len?
27.10.2006 7:40:16   
darjatimci
Takšno izjavo res lahko,da samo nekdo ki nima izkušenj z otroci.Len otrok zato ker ne govori pri 16 M?user posted image Potem so leni tudi odrasli,ki so bolj redkobesedni.

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Ali je otrok, ki ne govori pri 16 m len?
27.10.2006 8:13:51   
vesna.com
Kaj bi šele pri men pol blo!2leti pa smo še kar na ati,mami,kuža laja i gotovouser posted image

(odgovor članu darjatimci)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Ali je otrok, ki ne govori pri 16 m len?
27.10.2006 8:16:23   
Olivija
sem brala zadnjič en zelo zanimiv članek na to temo.Razložena je bila teorija, da naj bi bili tisti otroci pametnejši, ki se ravzijajo počasneje (npr. začnejo kasneje govoriti, shodijo kasneje,...). Utemeljeno je bilo pa z debelino možganske ovojnice, če se prav spomnim. Ga imam pa shranjenega.

V glavnem po tej teoriji je naša Ana super inteligentna user posted image , ker je spregovorila šele po drugem letu. Sej je že prej znala nekaj besed, ampak to jih je bilo po moje okoli 20. 

Je pa od moje prijateljice punčka zelo nadarjena balerina (naredila je sprejemne na baletni šoli v LJ), shodila je pa pri 16. mesecih - tako, da to res ne pomeni nič.

(odgovor članu rozi81)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Ali je otrok, ki ne govori pri 16 m len?
27.10.2006 8:23:27   
rainbow
Evo, še naš pisker pristavimuser posted image

starejša hčerka, avgusta stara 3 leta, je zelo hitro začela govorit, pri 19 mesecih že tvorila kratke stavke; ta mala, zdaj stara 19 mesecev, hmm, še čakamo na njen začetek. Ampak mi kar paše, mi je dovolj ena klepetavka. Ko bosta pa dve... pa zamašek v ušesauser posted image

_____________________________

lp, rainbow

Life's what's important. Walking, houses, family. Birth and pain and joy. Katharine Hephburn

(odgovor članu Olivija)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Ali je otrok, ki ne govori pri 16 m len?
27.10.2006 8:26:42   
babylove
lenoba je nujna za razvoj inteligence!


A da res? Potem sem pa jaz drugi Einstein user posted image !

Glede vprašanja: naš fantek pri 21 mesecih še ne govori, pa se nihče ne obremenjuje. Niti 'mama' ne pokliče. Se pa potrudi, da se ga zmeraj razume. Pač pride, te prime za roko in te odpelje pokazat, kaj je ušpičil user posted image .

(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Ali je otrok, ki ne govori pri 16 m len?
27.10.2006 10:41:43   
Anonimen
Otrok len? Ta pa je usekana!

Tibor je shodil pri 14 mesecih, govorit pa je začel pri dveh letih. Prej je bil več ali manj tiho. Razen, če je kaj pokazal, je rekal: Kaaaaaaa.

(odgovor članu babylove)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Ali je otrok, ki ne govori pri 16 m len?
27.10.2006 12:26:39   
Pingvinčica
Tia je stara sedemnajst mesecev. Oponaša živali, kliče mama, pa ati je vsak ki je v bližini če kaj hoče od njega. Pa čudežno besedico hvala govori od 11 mesecev. Pol je pa konec. Pa je vseeno čist normalen zdrav otrok. Pa še nasvet: Kupi ji knjigo o razvoju otroka.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Ali je otrok, ki ne govori pri 16 m len?
27.10.2006 13:38:41   
bini
tale izjava o lenobi bi pa skor zaslužila kakšno nagrado user posted image user posted image user posted image   - npr. za najbolj neumno izjavo user posted image


_____________________________

Svet je lep!!

(odgovor članu Pingvinčica)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Ali je otrok, ki ne govori pri 16 m len?
27.10.2006 14:11:14   
Pilar
No, moj je pri 22m tudi zelo skromen z govorom.Ampak zadnje dni opažam napredek.
Pri nas je vse kaka.
Shodil je pri 14 m, govori še ne...fino...imamo zelo inteligentnega otrokauser posted image ....res pa je, da je bilo obdobje, ko je mene ta negovor tudi zelo skrbel, no, saj me še, ampak upam, da bo vse v redu.

(odgovor članu babylove)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Ali je otrok, ki ne govori pri 16 m len?
27.10.2006 18:48:41   
viv_
Ah dej no, lepo prosim...

Moja tamala je malo bolj konkretno začela govorit pri dveh letih, prej ni bilo vse skupaj nič. Moja babi je že molila, da bo otrok sploh spregovoril user posted image . Shodila je pa pri 9. mesecih...

Nima veze to...

(odgovor članu Pilar)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Ali je otrok, ki ne govori pri 16 m len?
27.10.2006 21:04:26   
Pajaca
Si že slišala za tist vic???

Otrok ni in ni govoril, rastel in rastel pa nič. Starši so se sekiral a on nič. Potem pa ko je bil star 7 let mama pozabi solit krompir. Pa pravi sinko... mami tole si pa zanič skuhala. Pa vsi olajšano da je le spregovoril, pol ga pa vprašajo, zakaj prej ni govoril... pa pravi, ja do zdaj nisem mel nobene pripombe.

Kaj veš mogoče je tvoja tud taka.

Reč kolegici da pač govori res ne, da pa rada rešuje križanke.

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Ali je otrok, ki ne govori pri 16 m len?
27.10.2006 21:24:47   
žiža
PO tem vicu sodeč si odlična mama. user posted image
Tale o lenobi je res bosa. Njena bratec in sestrica sta pa itak oh in sploh najboljša.
Kako gre že tisti komad od Janija Kovačiča ko je en sinek bil povsod in v vsem prvi...

(odgovor članu Pajaca)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Ali je otrok, ki ne govori pri 16 m len?
29.10.2006 16:05:29   
chaja
Tukaj sem našla eno luštno stran glede otrokovega govora:
(sicer ni preveč obširen ampak vseenouser posted image )

http://www.mama.si/?menu=D019

(odgovor članu rozi81)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Ali je otrok, ki ne govori pri 16 m len?
11.11.2006 23:40:59   
hana5
Zivjo
prvo moja sestra ima sina, ki do dveh let ni spregovoril niti besede. ga je ze vozila na preglede. pa je prisel dan ko je spregovoril a ne samo eno besedo, temvec dobesedno vse.
moja hcerka bo kmalu dopolnila 20 mesecev ( pri 16 tudi ona ni veliko govorila par besed in oponasala je zivali), shodila je tocno pri enem letu. kmalu tudi zacela izgovarjat ma ma ali pa pa pa. potem pa dolgo nic. sedaj govori  v dveh jezikih ( toliko da vem kaj zeli povedati, ali jo kaj boli, ali kaj zeli -  se vedno pa govori svojo kitajscino), v vrtcu pa se uci se enega - zivimo namrec v tujini.
edino kar mislim da zelo pomaga je da ji citas knjigice z zivalmi, pa da jih oponasas - pa delaj zraven se z rokami npr. opico bo bolj zabavno. kupila pa sem ji tudi knjigo kuza pazi od Bitenca. pa ji moram pet vsako pesmico po vrsti, ze ve na pamet kako se zacnejo.
mislim da odkar sem ji zacela peti iz te knjige je zacela tudi bolje govoriti.
tako da poskusi se s tem.

aja se nekaj
ali ima velikokrat zamasen nos? tudi to lahko vpliva da slabse slisi - ne razumi me napacno - to ne pomeni da ne bo kasneje slisala. jaz sem to vprasala pedijatrinjo v Belgiji kjer zivim in mi je rekla da je to lahko tudi vzrok, predpisala mi je mesanco olivnega olja in evkaliptusovega olja -  zmesajo v lekarni. 2x na dan po kapljico , pa seveda tudi nos spirati non stop s fiziolosko.

mislim pa da je tvoja hcerka cisto ok, in tvoja prijateljica nej kar pocaka na svoje otroke pa bo potem povedala kaj bolj pametnega.

lep pozdrav

(odgovor članu rozi81)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Ali je otrok, ki ne govori pri 16 m len?
12.11.2006 9:28:49   
Anonimen
Nik je star dobrih 17 mescev in kar reče je ANA-kar po njegovo pomeni touser posted image user posted image

(odgovor članu hana5)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





BLOG: Kaj je zdravje?
Nacionalna agencija za javno zdravje poroča, da število izdanih receptov skozi leta ves čas narašča. Živimo torej dlje, ...
BLOG: Ni lepšega, kot je rojevanje novega ...
Porodne babice so velik del mojega življenja. Delala sem že z mnogimi babicami, nekaj pa jih poznam tudi na bolj osebni ...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?