|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Ali je to asimetrija?
5.3.2007 19:16:42   
Strawberrie Cherrie
Pozdravček!
Naš Ožbej že od 2tedna starosti spi na hrbtu (sam se je prevalil iz boka) -> pri tem pa glavico vedno potisne v desno smer, le redokdaj ga vidim, da je glavica nagnejna na levo stran -> zato ima raho asimetrično oblikovano glavico -> predvsem lička, ne kosti.
Bliža se naš pregled pri 3mesecih in me zanima, ali naj pediatrinjo naprosim za RA?
Ali je to takšen problem, da me bo napotila v RA?
Drugače sem zelo striktna pri handlingu.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Ali je to asimetrija?
5.3.2007 19:21:52   
Seven*
Vsak otrok je v dolocenem delu razvoja malo asimetricen. Problem nastane, ce asimetrijo nehote vzpodbujamo. Priporocam ti, da malenkost bolj aktiviras nasprotno stran pa se bodo zadeve same uredile. Malo sili da bo gledal v drugo stran, igrace tak obracaj itd.




_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Ali je to asimetrija?
5.3.2007 19:30:10   
Strawberrie Cherrie
Seven, ful ga spodbujam z igračkami, pa se kamot obrača v eno in v drugo smer -> z mojim se včasih vleževa vsak na eno stran in se pogovarjamo, fant obrača glavo v obe smeri. Ponoči pa v 90% leži na desnem ličku user posted image user posted image
Malo me je strah, da ne bi bilo kaj narobe...

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Ali je to asimetrija?
5.3.2007 19:34:21   
Seven*
Mislim da potem sploh ni panike. Ponavadi imajo otrocki svojo priljubljeno stran. Ce pa te vseeno skrbi, pa omeni pediatrinji. Bo pogledala...

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Ali je to asimetrija?
5.3.2007 19:36:22   
Strawberrie Cherrie
Definitivno ji bom omenila.
Ali se bo ta asimetrija na obrazu popravila?

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Ali je to asimetrija?
5.3.2007 19:54:51   
ostrouskaduska
Živjo! Moja punčka je bil asimetrična in je imaela pri 2 mesecih zaležano glavico. user posted image Prosila sem za napotnico v RA in hodila 2 meseca na nevrofizioterapijo. Spat sem jo dajala striktno na nasproten bok, jo podložila. Sicer se je ponoči prevalila na svojo priljubljeno stran, vendar sem jo vsakič, ko sem videla, obrnila. Pazila sem tudi, da sem jo nosila v naročju tako, da je gledala v nasprotno stran ipd. Stanje se je hitro popravilo, asimetrija na obrazu ni več vidna, sta pa roka in noga na levi strani še vedno bolj togi, zakrčeni in nekoliko manj aktivni. Sicer pa super napreduje, pri 10m že dela prve korake.user posted image

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Ali je to asimetrija?
5.3.2007 20:00:14   
Strawberrie Cherrie
Bom omenila pediatrinji, pa da vidimo, kaj bo rekla - če ga položim na levi bok, se v 2sec prevali na hrbet -> lahko to delam v nedogled, samo mali bo še vedno spal na hrbtu user posted image user posted image

Saj pravim, kar se tiče aktivnosti obeh rok in nog, se po mojem laičnem mnenju že zdi, da je vse aktivno enako.

(odgovor članu ostrouskaduska)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Ali je to asimetrija?
5.3.2007 20:20:01   
facka
naš je v sedečem položaju recimo v stolčku vedno imel glavo obrnjeno v njegovo desno, sem tudi sama paniko zagnala, samo mi je rekla patronažna, da naj mu jo pač obračamo tudi v kontra smer, pa se je samo po sebi uredilo. Lahko pa vprašaš

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Ali je to asimetrija?
6.3.2007 15:53:59   
Tia27
Razvojna zdravnica lahko šele okrog 3 meseca vidi kaj se dogaja kaj z otrokom, seveda če ni kakšna huda okvara že od rojstva,ki se vidi, asimetrija, hipotonija in hipertonija je pa najbolje na pregled po otrokovem 3 mesecu, do takrat pa baby handling seveda,veliko sreče,lp

(odgovor članu facka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Ali je to asimetrija?
6.3.2007 15:55:17   
Tia27
mislila sem asimetrija in hipo, ter hipertonija po 3 mesecu se ugotavlja

(odgovor članu Tia27)
Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?