|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Ali naj budim za obrok?
24.7.2006 12:59:48   
Anonimen
Zdravo.
Imam 13 dni staro Bibo.
Bi prosila za nasvet, mlada mamica je zmedena. Našo Bibo dojim in ji dodajam, ker mlekca ni dovolj. Vseeno se najprej podojiva, kolikor je, je (samo jaz ne vem, koliko je, nimam črpalke), nato ji dodam. Včasih spije 40, včasih 70.

Mene zanima bolj glede ritma, nekaj ne razumem. Naj bi jedli na 3 ure. Recimo če jo dojim od 8. do 8.30, nato dobi in spije dodatek do 9.00, zaspi ob 10.30....kaj naj jo pustim spati ali jo zbudim ob 12. uri, glede na to, da je od zadnjega obroka minilo 3 ure? Ali naj štejem 3 ure odkar je zaspala? Ali naj pustim naravi prosto pot in čakam, da se zbudi in mi pove, da je lačna?

To ni zaradi reda in urnika ali zaradi moje komoditete, da ne boste narobe razumele. Sem še sveža in informacije so nasprotujoče, v materinski so nam rekli eno, patronažna drugo, o mami in tašči nebi niti komentirala user posted image

Vaše izkušnje in mnenje?
Hvala!!!!
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Ali naj budim za obrok?
24.7.2006 13:03:39   
CUKRČEK
če dete lepo raste in se redi, je nikar ne budi. Očitno je zadovoljna.


Moja hči je fuul veliko spala. In ej nisem budila. Pol  se pa ni kaj dosti redila in sem jo morala začet budit. Mater, kako težko je zbudit otroka ki hoče spati...nič ne pomagauser posted image  Pol se je pa le začela redit in posledično je dobila večji apetit.

_____________________________

*prvič smo naredili enega otroka
*drugič smo naredili dvojčke
*sedaj se sploh ne upamo več delat otrok, da ne bodo
slučajno trojčki:))

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Ali naj budim za obrok?
24.7.2006 13:10:14   
MAMA JEŽEVKA
Nikoli nisem nobenega budila. Sicer sta oba že od rojstva drobižka (ker sva tudi z možem na "minimalcu"), pediater ni imel pripomb, čeprav se mlajša giblje na spodnji meji po statistiki, ta velik pa je nad povprečjem (razen ob rojstvu je bil povprečen).

Moje mnenje je, da če je otrok nasplošno zdrav, naj se ne budi, ker ga bo itak mati narava opomnila na lakoto.

MJ

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   [Brisano sporočilo]
24.7.2006 13:20:08   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu MAMA JEŽEVKA)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Ali naj budim za obrok?
24.7.2006 13:20:45   
bskrle
Sama sem dobila navodilo, naj otroka hranim  v roku 3eh ur že v porodnišnici (bila je zlatenična, in bi ibl dologtrajen spanec zhnamenje, da je z zlatenico slabše). To sem delala en teden, otrok lepo napreduje in ji dam spati kolikor ji pač znese.

(odgovor članu MAMA JEŽEVKA)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Ali naj budim za obrok?
24.7.2006 13:24:59   
srki
Če se lepo redi, je ne budi. Če spi, po mojem tudi lačna ni.

Jaz sem parkrat to naredila, za brez veze. Raje sem ga pustila spat in je jedel ko je sam hotel, ne ko sem jaz hotela.

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Ali naj budim za obrok?
24.7.2006 13:28:47   
lenika
Jaz ga ne bi budila. Naš je star dobra 2 meseca in spi ponoči 8 ur v kosu, pa ga ne budim, ker se že zbudi, ko je lačen.

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Ali naj budim za obrok?
24.7.2006 13:32:57   
Anonimen
Moj je jedel približno na 6 ur, pa ga nisem nikoli budila.

(odgovor članu lenika)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Ali naj budim za obrok?
24.7.2006 14:11:57   
babylove
Ne budit, ko bo lačen se bo že sam zbudil.

Jaz sem ga morala nekaj časa buditi po zdravniškem nasvetu, ker ni pridobival na teži. Če se redi, pa ga ne budit.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Ali naj budim za obrok?
24.7.2006 20:24:52   
piščanc
ne budit za obrok tako majhnega otroka, ko bo lačen se bo zbudil (razen če je zelo zlateničen)

triurni urnik je samo za info, ne glej na uro in ne živciraj se, če je kdaj prej, kdaj pa kasneje

mleko se dela kolikor je povpraševanja in dojke delajo mleko sproti (ko ga pristaviš se mleko dela in ne na zalogo) - se pravi da če je na pol ure še vedno nekaj priteče, sicer vedno manj, ampak to je pogoj da ga bo naslednjič več

pa veselo materinstvo

< Sporočilo je popravil piščanc -- 24.7.2006 20:28:47 >


_____________________________

iz malega zraste veliko

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Ali naj budim za obrok?
24.7.2006 21:09:54   
Bonnie_RR
Pusti otroka spat. Če lepo napreduje, je ok.

_____________________________

Ponosna mamica dveh navihanih zakladkov, Nika in Vite.

(odgovor članu piščanc)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Ali naj budim za obrok?
24.7.2006 21:12:14   
KIRA
če dete spi, jo pusti. spanje je za take male zelo pomembno. jo boš že najhranla, ko se zbudi, saj si itak zraven. če si pa nisi sigurna, kolko se naje iz tvojega podoja, pa si nabav črpalko. tam lahko točno vidiš načrpano količino inkolk otrok poje.

LP

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Ali naj budim za obrok?
24.7.2006 21:35:40   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen
Ali naj pustim naravi prosto pot in čakam, da se zbudi in mi pove, da je lačna?


Če je punčka videti zadovoljna in zdrava, naredi kar tako user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Ali naj budim za obrok?
30.7.2006 23:16:41   
SU
Ne, ne nič budit! Če se biba ne bo dobro počutila (polulana, pokakana,lačna), se bo še prehitro zbudila! Tudi jaz sem bla na začetku v taki dilemi in sem ene 100krat slišala od naših "starih mam" : "Bolš spanc kot žganc!"user posted image  Se je slišalo smešno user posted image ampak sva ugotovila, da je še kako res. Hvala bogu, da pančka! LP, Saša

_____________________________



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Ali naj budim za obrok?
1.8.2006 18:14:53   
Pupica
Mi2 imava dva velika zaspancauser posted image
Vendar tia niti ni bila tako velik kot Gal.Ta je že v porodnišnici spal 4,5 ure, da sem bila kregna in sem mogla alarm štimat.
Tudi doma sem ga , vwendar ni bilo haska. Ponoč sme ga zbudila, šla previt, pristavila, pa je dvakrat potegnil in zaspaluser posted image Zbudil se je pa kot če ne bi alarma naravnala in pojedel v 10 min ter zaspal nazaj.
Pa sem nehala.Sedaj veselo spi od 2 tednov naprej najprej 6 ur, pri 1 mesecu 7 ur, rekord do sedaj je bil celih 8,5 ur.
Tudi zjutri ko se zbudi, ni ne vme kakšen jok, ampak se začne smejat ko em vidi, pa mal postoka pa se spet mal posmeje...tko da pomoje ni panike,če bi bil lačen bi pomoje prej jokal.

lp

aja jaz ga ne bi zbujala, seveda pa more ta odočitev v teb dozoret, in ugotovit moraš da nič ne spremeniš.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Ali naj budim za obrok?
2.8.2006 9:22:53   
Eviii
veš, kaj ti povem: ne diraj lava dok spava... dejan je tudi v porodnišnici enkrat prespal 9 ur v kosu. sm jih čula od sestr. pol pa pride pediatrinja in sm ji to omenla. mi je rekla točno to, kar sm ti zapisala. dejan je že v porodnišnici (kljub temu, da sva se čez dan dojila na 2 uri, ponoči je pa spal vsaj 6 ur) pridobil nazaj vso težo in še neki gramov zraven. pa ga nisem budila. in niti doma. to je za njega najboljše. pa še ti se boš spočila. zdej je star 5 mescev. po statistiki bi mogu jest približno 5 obrokov. kaj nej nardim, ko jih poje 10? nej mu po pol dneva neham dajat hrano? vsak otrok je drugačen in povprečja za nekatere ne veljajo!

_____________________________

Dejana smo na silo spravli na svet 3.3.2006 ob 19.59 :)

(odgovor članu Pupica)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Ali naj budim za obrok?
2.8.2006 14:02:32   
Alisa
Jaz ga ne budim, če ne mine res 4-6 ur, ker potem že mene tišči-dojke in moram podojit, drugače pa se večinoma sam zbuja na 2-3 ure, izjemoma kdaj spi 6 ur skupaj.

_____________________________

preden si bil spočet, sem si te želela,
še preden si bil rojen, sem te ljubila
in komaj si se rodil, bi zate umrla.
To je čudež življenja.



(odgovor članu Eviii)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Ali naj budim za obrok?
2.8.2006 18:38:04   
pat
na kratko: ne jo zbujat!

(odgovor članu Alisa)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Ali naj budim za obrok?
2.8.2006 18:52:36   
AKŠ
še en kratek odgovor: Ne je budit

_____________________________

Opazujem te,kako mirno spiš,te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele,ko tvoja dlan leži v moji,opazim,kako zares majhna si.Tako si majhna-pomeniš pa mi ves svet.


(odgovor članu pat)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Ali naj budim za obrok?
3.8.2006 21:36:23   
žanai
Tako majhni dojenčki še nimajo občutka za dan in noč in če boš opazila, da se ti ponoči večkrat zbuja (ponavadi zaradi lakote), čez dan pa spi skupaj po več ur, je bolje da jo čez dan zbudiš in nahraniš in ti bo potem postopoma ponoči dalj časa spala v kosu...

Jaz sem našo bučko čez dan vedno zbujala, da je jedla na približno 3 ure, ponoči pa ne- me je že ona zbudila, ko je bila lačna. user posted image


(odgovor članu AKŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Ali naj budim za obrok?
3.8.2006 21:39:11   
BlankaT
Kratko in jedernato ne je buditi, ko bo lačna se bo oglasila.

_____________________________

Ni lepšega kot, če te pogledajo otroške oči in ti rečejo "Mami, rad te imam!"

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Datumi izplačil socialnih transferjev za l...
Povezavo na tale članek si shranite med priljubljene, da boste imeli pomembne datume izplačil socialnih transferjev za p...
Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?