|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Amerika
21.3.2008 22:31:10   
pika74
Midva bi šla pa letos poleti v Ameriko. Še nikoli nisva bila tam. Dopusta bi dobila za cca. 2-3 tedne.

Kaj mi svetujete?
Kaj priporočate?
Je bolje julij ali avgust?
Katerega letalskega prevoznika mi svetujete?
Je dobro karte že zdaj kupit? Ali je bolje last minute?
Mi svetujete, da si tam rentava avto ali kako drugače?
Sicer sva preprosta popotnika, ki ne iščeta samo hotelov in blišča, ponavadi bolj uživava v preprostih stvareh.
Ampak vseeno... vsak nasvet bo dobrodošel.

Huh... saj vem, nič konkretnega nisem napisala, kam bi rada šla... ampak če bi si vi za destinacijo izbrali Ameriko - kako bi izgledal vaš potovalni načrt?

Hvala user posted image

_____________________________

Ne metat puške v koruzo, ker se lahko pokvari kombajn :P
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Amerika
21.3.2008 22:37:16   
Anonimen
U, full dobra tema za petek zvecer :).
Mene tudi zanima, vse to...user posted image

(odgovor članu pika74)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Amerika
21.3.2008 23:13:24   
helloKitty
Malo več povej kam točno bi rada šla. Kar se pa kart tiče pa definitivno čim prej.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Amerika
22.3.2008 8:04:13   
vesel
Midva z možem sva šla pred 6 leti v Canado-toronto na medene tedne k njegvim sorodnikom.
Šla sva pa takole: lj.BRNIK-FRANKFURT(lufthansa)-TORONTO-In nazaj.
Karte sva rezervirala cca.3 mesece prej.

Šlišala pa sem,da je bolje,če greš lj.Brnik-air FRANCE-----baje v Franciji manj ur čakaš na polet v npr.Canado,kajti v frankfurtu sva čakala na letalo za v Canado 6-7 ur.

LP

_____________________________

druzina je zame vse!!

(odgovor članu helloKitty)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Amerika
22.3.2008 8:18:34   
rija
ali vzameš vzhod ali zahod. vroče bo v vsakem primeru vsepovsod user posted image

jaz sem bila enkrat v New Yorku, pa mi je bilo 2 tedna skoraj malo premalo, glede na to, da smo pri vseh zanimivostič čakali, čakali in čakali.

potem sem bila še 2 tedna v Kanadi, Toronto, to pa mi je bilo prevečuser posted image

karte bi jaz rezervirala nekoliko prej, glede na to, da so načeloma ti leti dokaj zasedeni.
se pa splača iti zdaj v ameriko, ker je dolar tak zelo slab.....user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu pika74)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Amerika
23.3.2008 15:19:14   
viv_
Imaš že low budget, ampak leti iz Anglije: www.flyzoom.com

Jaz bi šla mal po nacionalnih parkih user posted image  Ali pa Florido.

_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Amerika
23.3.2008 17:57:30   
atanja
Evo mi pa gremo najbrž v Kanado ookrog 1.maja...
pa me mal zanima glede tega- kok je kaj tam drago pa to... Sej sem že spraševala sam sem bolj malo dobila odovorov..

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Amerika
25.3.2008 0:09:42   
martita
Super, moja tema!

Midva sva bila dve leti nazaj, pa lani sva tud mela namen it, a sem prej zanosila. Bilo je krasno potovanje, vredno ponovitve. Upam, da čimprej, le da z enim članom več (če ne bosta prej že dva user posted image )

Predvsem se moraš odločit ali V ali Z (razen, če ne bi imela še kakih notranjih letov). Midva sva bila na Z, predvsem po nacionalnih parkih (by the way, cena letne karte za VSE nacionalne parke v ZDA je 50$ in velja na avto, ne glede kolk jih je v njem!!!).

Letalsko karto se ti splača kar malo prej kupit (vsaj 2 m), saj je poleti čas poletnih počitnic. Julij ali avgust, po mojem precej vseeno. Bodi pripravljena na hudo vročino. Midva sva letela LJ - Zurich - LA in obratno in sicer z Swiss air.

Naše potovanje je trajalo 16 dni, rentala sva avto (brez njega ni varjante, saj so razdalje za potovanje absolutno prevelike), trasa pa je bila pribljižno taka: San Diego, mimo Yosamiti NP do Grand Canyona, Bryce Canyon, Zion NP, Las Vegas, Death Vally, Yosamity NP, SF, ob obali nazaj do LA. Mogoče sem kaj pomešala, kaj spustila, ma tolk da dobiš pribljižno sliko. Vse skupi enih 5000 km. Ceste so super, vozniki kulturni, bencin poceni. Vse kar rabiš je fajn zemljevid.

Cene spanja so ful ugodne v primerjavi z Evropo. Na pumpah in še kje drugje imaš revije s kuponi in tam najdeš svašta, tudi kupončke za popuste za motele. Verig raznih motelov je malo morje, midva sva plačevala povprečno 50$ na noč. Sobe so ogromne, največkrat sva dobila kar dvopostelno, kar pomeni dve 160 cm postli (ena za prtljago, ena za naju). Noter imaš največkrat hladilnik, mikrovalovno, avtomat za kavo, likalnih...Vnaprej rezervirano sva imela le za prvo noč v San Diegu, v Vegasu in SF. Ostalo prosto po Prešernu.

Eh...lahko bi napisala cel roman. Če te še kaj konkretnega zanima piši na ZS.





(odgovor članu atanja)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Amerika
26.3.2008 10:18:03   
zp
ja ZDA so suuuper! Jaz bi ti tudi priporočila, da se odločiš za V ali Z... midva sva sicer tam kupila avto in ga na koncu prodala istemu posredniku, ker naju je to prišlo ceneje kot pa rentanje avta za 2 meseca, kolikor sva se potepala tam..

S seboj sva imela šotor pa spalne vreče in spala večinoma v campih v nacionalnih parkih (so sicer bolj basic, stali so pa par let nazaj med 10 in 15 $ na avto).  Začela sva v NY in tam tudi zaključila pot, najprej šibala gor na Niagarske slapove, potem pa proti nacionalnim parkom (takrat se je dalo kupit Golden eagle pass za vse parke, zdaj imajo pa eno drugo obliko vstopnice za vse parke -80 $ (America the Beautiful.)): Devil's Tower, pa skozi Colorado (Boulder je super mesto!!), pohajanje po  Rocky mountains, Yellowstone, Grand Teton, Craters of the moon, Crater lake, Mount Rushmore, Arches, Bryce Canyon, Zion,  Great Sand Dunes, Yosemite, Joshua Tree, Death Valley, Grand Canyon, Sequoia national park,Kings Canyon,  Mesa Verde ,pa še kakšnega sem izpustila... v nekaterih se je dalo tudi zastonj z dovoljenjem kampirat v divjini (noro dobri placi vendar v glavnem med medvedi, tako da so te predhodno malo poučili, kako ravnaš v primeru bližnjega srečanja z grizlijem, pa da ne smeš tam kuhat, nosit zobne paste s seboj, pa hrano in obleko dvignit na višino 3 m, da jo medved ne zavoha)... v Yosemitih se pa luškani črni medvedi tako ali tako šetajo po kampu med plezalci, ki "pozabijo" posodo oprat..

hranila sva se midva v glavnem sama s tem kar sva si skuhala na gorilniku, po nakupih pa sva hodila v trgovine verige Albertsons, kjer sva našla "normalen" kruh v štruci.. Ali pa v fast foode: Taco Bell (mjam-mehiška hrana) ali pa Wendy's -malo bolj domača hrana (kuhan krompir v lupini in podobno)(v nekaterih državah so imeli tudi dober all you can eat solatni bife )...

Meni je bil fantastičen občutek prostranosti...ljudje so tudi prijazni, večinoma ne prav zelo razgledani, se pa navdušujejo nad vsem...Narava je pa sploh čudovita.... midva sva potovala avgusta in septembra.... temperature kr ok...klima v avtu vseeno zaželjena....

midva sva šla zelo poceni varianto ker sva morala finančno pregurat skozi 2 meseca, tako da sva šla v kino samo 1x -v Las Vegasu za 1 $user posted image , drugega razkošja pa si nisva privoščila...

zdaj planirava povratek tja z dvema malčkoma za minimalno 3 tedne - samo Z obalo... finančno konstrukcijo še sestavljava... se pa zelo veselim...

(odgovor članu martita)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Amerika
26.3.2008 10:25:41   
zp
Karto rezerviraj kar par mesecev prej, midva sva letela preko Londona z dvema urama čakanja na letališču..

(odgovor članu zp)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Amerika
26.3.2008 13:19:44   
atanja
Ja super pol smo itak prepozni. Ne mormo se zment kako gremo ker nas bi šlo kar nekaj...

(odgovor članu zp)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Amerika
27.3.2008 10:52:34   
bubalina
Zdravo !

Ali katera ve, kje v NYC bi lahko kupila kakšna lušna in ugodna nosečnišča oblačila?

Lp

(odgovor članu atanja)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Amerika
28.3.2008 13:19:46   
zp
poskusi tukaj:

http://www.motherhood.com/MapquestStoreLocator.asp?website_Id=1&MasterCategory_Id=0

al pa tukaj....

http://nymag.com/listings/stores/target02/

zabaven shopping želim!

(odgovor članu bubalina)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Amerika
31.3.2008 9:42:37   
binica
IZVIRNO SPOROČILO: viv

Imaš že low budget, ampak leti iz Anglije: www.flyzoom.com

Jaz bi šla mal po nacionalnih parkih user posted image  Ali pa Florido.


Viv sem malo pogledala ta flyzoom in ima res zelo zelo ugodne lete. Kje si pa to staknila? A je to kaj preverjenega?


(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





11 idej, v katere muzeje z otrokom
Ker smo radi družinsko aktivni tudi na kulturnem področju, vam v spodnjem članku predstavljamo nekaj muzejev, ki smo jih...
Macelj – Na hrbtu pošasti
photo
Učna pot je krožna, dolga 3,5 kilometra. Označena je s prikupno rumeno gobo in rumenimi puščicami. Na poti je 12 kontrol...




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?