|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Avto za 5 članov družine
21.11.2011 9:16:18   
Fergie82
Pozdravljene,
v družini počasi namesto ene pričakujemo še dve novi članici. Tako, da se sedaj moramo ubadati s vprašanji okoli novega avtomobila, ki bo zadovoljil vožnjo 5-tih ljudi.
Sami smo prišli do ugotovitev, kot so:
- priporočljiva zadnja drsna vrata,
- enoprostorec (drugače bo hrbet zelo trpel),
- srednji sedež je normalen in ne izbočen, saj bo potrebno voziti 3 otroke,
- dovolj velik prtljažnik, ki zmore vse "cule" za na morje oz. izlete,
- dovolj širok, da ne bo hudega stiskanja,
- itd.

Tiste, ki imate tako velike družine vas prosim za mnenje o tem, kakšen avtomobil nabaviti, da bo čim bolj udoben otrokom in nam, ki jih bomo dnevno "metali" v avto :)

Hvala za pomoč in predloge. Sami smo trenutno samo pri dveh avtih:
- sharan,
- cady.
Oba imata drsna vrata in zadnji sredji sedež enak ostalim sedežem. Še kakšen predlog?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Avto za 5 članov družine
21.11.2011 9:21:12   
kimsy
Mi bomo marca dobili samo enega novega člana user posted image  tako, da bomo 4-je in se nagibamo k nakupu Sharana! Jst sm bila najprej malo proti zaradi velikosti, pa se mi sploh ne zdi tako velik. Pa kamot sedijo trije v eni vrsti! user posted image

_____________________________

Nič ni nemogoče! So pa stvari lažje in težje dosegljive!

(odgovor članu Fergie82)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Avto za 5 članov družine
21.11.2011 9:35:51   
Izabela_
Mi občasno vozimo 3 otroke na zadnjih sedežih, brez težav v C4 Grand Picasso, ima tudi velik prtljažnik, prima avto in cenovno dostopen.

< Sporočilo je popravil Izabela_ -- 21.11.2011 9:37:21 >

(odgovor članu kimsy)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Avto za 5 članov družine
21.11.2011 9:41:41   
Brbs
Nas bo tudi 5 in smo kupili Renault Grand Scenica. Zadaj so 3 ločeni sedeži, prtljažnik dovolj velik, da lahko gremo tudi kampirat. Poraba okoli 7l (dizl), stroški gum še grejo skozi, tudi zavarovanje ni dražje od karavana.

Zelo zadovoljni, tudi cena je malo nižja kot pri VW. Zdaj se bodo počasi začeli pojavljat malo rabljeni, če ne iščete novega. Drugače je rabljene precej težko dobit. Mi smo imeli veliko srečo, da smo ugodno dobili skoraj novega.

lp

(odgovor članu Izabela_)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Avto za 5 članov družine
21.11.2011 9:50:14   
Paštetka
Sharan, je res zelo dober. zadaj ima 3 sedeže, prtljažnik pa VELIK.

_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu Brbs)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Avto za 5 članov družine
21.11.2011 9:54:17   
petea
Isto kot Sharan je tudi Seat Alhambra. Podobno še Peugeot 807.

Dobro je, če ima avto 7 sedežev, da se lahko še kdo (stari starši ...) zraven pelje oz. da daš lahko otroke sedet v 2 vrsti (včasih rabi kateri več miru ali prostora).

Prav tako je v primeru nabave novega vozila dobro nakup opraviti po rojstvu 3. otroka (tako da lahko še takrat, ko boste še v porodnišnici), ker potem država vrne davek na motorna vozila. Dandanes vračilo tega davka ni več velik prihranek, še vedno pa malo pomaga družinskemu proračunu.

(odgovor članu Brbs)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Avto za 5 članov družine
21.11.2011 10:44:50   
lenčy
kaj pa Citroen Berlingo? vzadaj drsna vrata, velik prtljažnik, cenovno ugoden, lep, praktičen in dobe avto, js ga ne menjam. še posebej se mi dopade, ker je visok in se tudi približno ne rabim prepogibat, da ga spravim v avto.

< Sporočilo je popravil lenčy -- 21.11.2011 10:45:21 >


_____________________________

24.03.2010 ob 20.13 sva postala ponosna starša malemu Aleksu.
Rada te imava!!

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Avto za 5 članov družine
21.11.2011 10:51:38   
mala
MI imamo Kio Carnival s 7sedeži in smo res zadovoljni. Udomna in prostorna z drsnimi vrati. Sicer smo kupili rabljenega, ker je
nov kar draguser posted image
Drugače pa je Berlingo zelo luštn za 5 članov družine.

_____________________________

Sem ponosna mamica štirim čudovitim sončkom:)

(odgovor članu lenčy)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Avto za 5 članov družine
21.11.2011 11:22:59   
ninčy
Toplo priporočam espaca. Mi smo sicer "samo" štirje, ampak je res največji enoprostorec. Z lahkoto zadaj sedimo trije, kadar je to potrebno.


_____________________________

Štorklja je malo prehitela ... Jan in Žan sta prišla 7. 9. 2009.

(odgovor članu mala)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Avto za 5 članov družine
21.11.2011 11:51:58   
Petka09
Tudi jaz priporočam Renault Espace ali pa Renauld Grand Scenic.

Izredno udobna in prostorna avta, izredno mehka za vozit.

(odgovor članu ninčy)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Avto za 5 članov družine
21.11.2011 12:13:48   
Nika v službi
IZVIRNO SPOROČILO: Petka09

Tudi jaz priporočam Renault Espace ali pa Renauld Grand Scenic.

Izredno udobna in prostorna avta, izredno mehka za vozit.


Podpis. Mi sicer vozimo Grand Scenica, ker smo samo 3, tako da je za nas že ta predimenzioniran, ampak avtoček je krasen. Priporočam.


_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Avto za 5 članov družine
21.11.2011 12:41:26   
t5t6
Mi imamo Renalt Espace, trije otroci so odzadaj komot. Všeč mi je, da je visok, da ko najmlajšo pripenjam se na sklanjam. Otroci sedijo visoko imajo lep pregled. Prtljažnik je velik in raven, v njem z lahkoto previjem otroka. Dovolj prostora je za večji voziček, za manjša otroška kolesa, komot gremo na smučanje in daljši poletni dopust. Tako, da jaz ga še nekaj let ne zamenjam.

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Avto za 5 članov družine
21.11.2011 14:47:52   
Luni
Mi imamo Sharana, 7 sedežev, prtjažnik-ohoho ;) Zelo zadovoljni ;)

_____________________________



(odgovor članu t5t6)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Avto za 5 članov družine
21.11.2011 15:25:57   
pingi
Nas je tudi 5 pa imamo pasata karavana. Prostora dovolj, se pa ne bi branila česa večejega, čeprav je tale pasat ful luštn za vozit :-)

Odvisno, če boste imeli še kakšnega otročka, potem definitivno sharana, s tem, da bi tudi jaz razmislila o alhambri, ker je cenejša, a praktično identična (kot tudi galaxy).

No, saj je veliko avtov v katere spraviš tri otroke, variacije so samo pri prostornosti. Npr. tudi Zafira ni slaba, pa grand C4, s-max itd.

Za večje število otrok ti pa ostane itak samo še kombi user posted image

(odgovor članu Luni)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Avto za 5 članov družine
21.11.2011 20:59:26   
nynna
citroen c8. Ima vse kar si napisala. Super zadovoljni.

(odgovor članu Fergie82)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Avto za 5 članov družine
21.11.2011 21:49:35   
benika
Mi imamo Ford Galaxy (7 sedežev) in je super.

(odgovor članu pingi)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Avto za 5 članov družine
21.11.2011 22:28:08   
tajtaja
Preberite si mojo temo pri Čvekanju v tri dni-a mam pravico popi..it. Vsem, ki kupujete avte in se odločate med Renaulti, toplo priporočam branje, ki pa ni za lahko nočuser posted image .

_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Avto za 5 članov družine
22.11.2011 8:03:16   
benika
Ah dej no tajtaja, če ste imeli vi nesrečno roko pri izbiri avtomobila še ne pomeni, da so vsi Espace in Renaulti zaničuser posted image Midva tudi nisva imela sreče s Citroenom, pa to zdej ne pomeni, da ga šimfava na vseh koncih in krajih. Se zgodi, j**** ga.

(odgovor članu tajtaja)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Avto za 5 članov družine
22.11.2011 8:32:39   
skuštrana
Mi smo imeli Sharana, sedaj imamo Pegueta 807. Oba sta ok kar se velikosti tiče, nas pri Peugeotu stalno zeza elektronika, tako da ga razmišljamo menjat.
Prijateljica je imela Renaulta pa ima podobno izkušnjo kot tajtaja, s tem da ga je ker hitro prodala naprej.

Meni so od vsega najboljša drsna vrata, to le glej da boste imeli - zakon na naših ozkih parkingih.user posted image

< Sporočilo je popravil skuštrana -- 22.11.2011 8:33:29 >


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Avto za 5 članov družine
22.11.2011 9:05:04   
Fergie82
Hvala za vse predloge. Se strinjam da je super veliko avtomobilov in da ima vsak svojo izkušnjo s posamezno znamko. Iz mojih izkušenj vsi renoji pri bajti odpadejo. Smo kupli nazadnje čisto novega pa je bila katastrofa. Imeli smo jih par pa skoz na popravilih. Sedaj imamo sicer opel astro in še niti enkrat v treh letih se mi ni nič pokvarilo. Ima mogoče kdo izkušnje tudi z Mazdo 5? Ne vem kakšna je notranjost od zunaj zgleda zelo velik, če pa se ne motim pa nima treh normalnih stolov zadaj. Smo dali doma avtosedež na zadnji izbočen srednji sedež in ni bil tako stabilen kot je na normalnem sedežu. Hvala vsem še enkrat.

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Avto za 5 članov družine
22.11.2011 9:53:15   
bebe&jaz
Mi imamo tudi 3 otroke in Citroen Berligo. Če bi bila omejitev le nebo, bi pri naslednjem avtu želela:
- NUJNO drsna zadnja vrata!
- prostor za 7 sedežev + vsaj nekaj prtljažnika (saj grejo 3 otroški sedeži v eno vrsto v vseh teh navedenih avtih, ampak zapenjati jih, ko nimajo več 5-točkovnih pasov, ampak jih zapenjaš s pasovi od avtomobila, je katastrofa)

Pravzaprav bi najraje izbrala kakšen manjši kombi - npr. Mercedes Vito!

V Mazdo 5 pa žal ne grejo lepo 3 otroški sedeži, ker sedeži zadaj niso enaki, srednji je manjši.

(odgovor članu Fergie82)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Avto za 5 članov družine
22.11.2011 11:34:02   
tajtaja
Benika, nisem rekla da so vsi Renaulti zanič (verjetno bo tudi najin drugi avto Renault), ampak sem samo hotela opozoriti na previdnost, da se ne bi katera nasr..a z kakim takim rabljenim po zelo ugodniuser posted image  ceni.

_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.

(odgovor članu bebe&jaz)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Avto za 5 članov družine
22.11.2011 14:20:27   
Kasija
mi imamo že omenjenega peugeota kombi z drsnimi vrati in brez elektronike - prejšnjega enoprostorca z ogromno elektronike smo bili prisiljeni zamenjat, ker se je elektronika ves čas kvarila in so bila popravila draga ko žafran. s kombijem smo šli tudi kampirat, pa mala kolesa smo vzeli s sabo, pa še je bilo prostora. imamo pa 5 sedežev montiranih in zadaj za prtljago.
kot drugi avto pa imamo r. kangoo. ima tudi drsna vrata in tri ločene sedeže zraven. za na morje za 5 bi bila pa kriza oziroma bi morali paziti, kaj vzamemo. z dvema otrokoma pa smo šli na morje z njim in se je dalo.

Dobro kupite!

(odgovor članu tajtaja)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Avto za 5 članov družine
26.11.2011 12:51:30   
buba.miska
mi smo tudi zamenjali avto, ko sta bla mala2 dvojčka stara nekje 4 mesece, ker smo meli prvo škodo je bil prtljažnik glih dovolj velik za vozek ostalo pa je vedno moglo doma ostat, smo ga zamenjali za citroen berlingoa, ga več ne menjam, ima drsna vrata zadaj, komot lahko grem vedno med njima sedet je še vedno dovolj placa med sprednimi in zadnimi zici če glih otrok nže nort sedi, prtljažnik velik vozek ni treba zlagat pa še vsa ostala klumparija gre not :) v nejm smo tudi pelali 15 paketov parketa pa je vse zdržalo :)
upam da sem, kaj pomagala, se mi pa zdi da je že zdaj vseeno katera znamka je, ker veliko delov delajo isti proizvajalci, samo znak je pač drugačen :)

lp


_____________________________

ŽANA(2130g) IN KLEMEN (2310g) 14.5.2009

(odgovor članu Kasija)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Avto za 5 članov družine
25.12.2011 16:36:42   
2srcka
Tudi mi kupujemo nov avto in me zanima, ali v Opel Merivo grejo 3 avtosedeži?

(odgovor članu buba.miska)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
40 otroških laži, ki jim starši vedno nase...
So laži, ki so skupne vsem otrokom, ne glede na njihovo starost in tem lažem starši tudi največkrat nasedemo. Preverite,...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?