|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Bazalna temperatura...
28.6.2005 12:42:15   
sonček76
Ojla punce!
..dejte mi nekaj pomagat...z mojim :love: se ves čas pričkava, kje se BT sploh meri...jst pravim,da v ustih pod jezikom..on pa da pod pazduho in da pod jezikom ni realna tem. Zdej sm pa tut jst že mal zmedena.....torej kje se 100% meri BT?????:zmeden:

papa
pa vsem čimprej :roza::modri:
:rozica::angel::rozica::angel:
Neposredna povezava do sporočila: 1
   Bazalna temperatura...
28.6.2005 12:44:34   
ElaM
Ojla,
meri se pod jezikom, v danki ali nožnici.

(odgovor članu sonček76)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   Bazalna temperatura...
28.6.2005 12:59:59   
Anonimen
Jaz si jo merim pod jezikom in mi kar lepo pokaže vse kar je potrebno:)-

Srček:metulj:

(odgovor članu sonček76)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   Bazalna temperatura...
28.6.2005 13:04:12   
vampirka
Nekaj informacij na temo BT in še česa drugega... http://www.neplodnost.info/forum/viewtopic.php?t=364 ...forum ŽIVA je namenjen bolj "fosilkam", ampak da ne bo pomote - ogromno zanimivega tudi za tiste, ki nimate nobenih težav pri zanositvi!


(odgovor članu sonček76)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   Bazalna temperatura...
28.6.2005 13:29:33   
sonček76
hvala vsem za odgovor!!:angel::rozica::angel:

(odgovor članu sonček76)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   Bazalna temperatura...
28.6.2005 14:53:29   
anadejka
pod jezikom

(odgovor članu sonček76)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   Bazalna temperatura...
28.6.2005 14:57:29   
dolenjka

Jaz kadar sem bolna uporabljam samo elektronski termometer. Kako je že z merjenjem z navadnim, živosrebrnim - koliko časa je potrebno meriti (ta namreč vem, da ne zapiska :)-:)-:)- ?

(odgovor članu sonček76)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Bazalna temperatura...
17.10.2005 21:48:21   
Anonimen




Hallo

Sem sicer bolj nova na tem forumu, pa me zanima kako dolgo si merite temparaturo (npr. koliko minut?)?user posted image

user posted image





(odgovor članu dolenjka)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Bazalna temperatura...
17.10.2005 22:03:28   
Anonimen
user posted image  oprostite, samo se mi je še pojavilo eno vprašanje: Kdaj pa je najbolj primerno meriti BT? user posted image
 
Lp user posted image


(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Bazalna temperatura...
18.10.2005 7:19:53   
girly
BT je nabolje meriti vaginalno torej v nožnici, če pa vam je to preveč čudno je dobra alternativa po jezikom. Vsekakor je merjenje pod pazduho napačno!

Z "navadnim" termometrom naj bi merili BT 5-10 minut, vendar vedno enako št. minut.

BT se vedno merimo ob istem času, najbolje zjutraj, še preden vstanemo iz postelje.

O naj bi nastopila, dan preden se BT dvigne za okoli 0,5 stopinje (običajno nad 37, ni pa nujno). Če BT potem proti koncu ciklusa pade, ženska ni noseča, če ne, je verjetno da je noseča.

BT naj bi bila zanesljivi pokazatelj O samo pri približno tretjini žensk, vse ki imate kakšnekoli težave se te metode ne poslužujte, ker verjetno ne bo rezultata.

No, tole je blo nekaj surovih informacij

Lep dan user posted image

_____________________________

Kris je najin sonček :)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Bazalna temperatura...
18.10.2005 7:27:46   
A_A
jaz sem si najprej merila v ustih pod jezikom in mi ni nič pametnega pokazalo,
potem sem prevekslala na merjenje v nožnici in se mi je pokazala lepa krivulja
merim si zjutraj, preden vstanem iz postelje, ob isti uri, z digitalnim termometrom, v nožnici in si sproti zapisujem v tabelo, ki jo imam spravljeno v predalu ob postelji

_____________________________

Sreča in zadovoljstvo sta v nas samih.

(odgovor članu girly)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Bazalna temperatura...
18.10.2005 7:45:28   
MATEJA
Za sonček76:
Jaz sem si merila temperaturo kar pod pazduho (pa z navadnim termometrom, ker mi se zdi, da digitalni ne pokaže 100% točno).Vem da to ni pravilno, ampak se nisem preveč obremenjevala s tem.Začela sem si merit tri dni pred dnevom ko bi morala dobit M, bila je povišana (od 36,9 do 37,3).V soboto sem naredila test in user posted image  sta se pokazali.Danes zjutraj sem test ponovila še s CB in + je ratal v minuti.Če želiš bit prav precizna si meri tako, kakor so opisale punce zgoraj, za orientacijo pa je tudi pod pazduho o.k.Želim ti čimprej user posted image  - user posted image  pa ne se preveč obremenjevat s tem, takrat sigurno ne rata.LP.

_____________________________

MOJ OTROK ME JE IZPOPOLNIL...

(odgovor članu A_A)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Bazalna temperatura...
19.10.2005 14:54:16   
Anonimen
meni je G predlagala v ustih ali pod pazduha...

(odgovor članu MATEJA)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Bazalna temperatura...
20.10.2005 11:14:31   
Anonimen
Meni je ginekolog striktno naročil, da se bazalna temp. meri ZJUTRAJ PREDEN VSTANEŠ IZ POSTELJE. Ker ko se enkrat sprehodiš po stanovanju oz. vstaneš se temp. telesa spremeni.
Merila sem si v nožnici, ker je baje tako najbolj zanesljivo (notranjost telesa). Ker npr. če imaš vneto grlo temp. ni več primerljiva.

Merila sem si skoraj pol leta, pa ni nič pomagalo, ker sem imela neredne menstruacije. Pa tudi, ko sem mojemu user posted image  dragemu rekla, da je zdaj čas za user posted image , naju je popnavadi oba minilo. Tako sem termometer vrgla vstran in naslednji mesec zanosila. PDP= 16.11.

(odgovor članu sonček76)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Bazalna temperatura...
22.10.2005 9:27:39   
Monika79
hallo

Meni se še vedno pojavljajo vprašanja in vprašanja ......user posted image

Od koliko naprej jesploh povišana BT?
In na koliko bi približno naj padla BT pred menstruacijo?user posted image

Že vpraprej hvala za odgovore, katrih bom zelo vesela user posted image

user posted image

(odgovor članu MATEJA)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Bazalna temperatura...
22.10.2005 10:33:29   
MATEJA
BT je povišana od ovulacije do menstruacije za par stopinj kot je tvoja običajna telesna temperatura.En dan pred prihodom user posted image  naj bi BT padla, če pa ne pade in ne dobiš user posted image  pa hitro po test, ker si sigurno srečka user posted image .Jaz si jo merim še sedaj ko sem user posted image  (6 2/7 teden) in je povišana na 36,8 ali 36,9 stopinj in baje (kakor sem brala) tako ostane celo nosečnost.Še vedno pa si jo merim pod pazduho, kakor sem napisala zgoraj.Svetujem pa ti čim manj obremenjevana s tem pa bo ratalo, boš videla.A ti mogoče že M zamuja??LP:):)Mateja

_____________________________

MOJ OTROK ME JE IZPOPOLNIL...

(odgovor članu Monika79)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Bazalna temperatura...
22.10.2005 11:03:56   
Monika79
Hallo Mateja

Meni še user posted image  ne zamuja, samo danes bi jo mogla dobiti, pa sem si malo mislila, da bi si BT en teden prej začela meriti, pa sem vedno imela BT povprečno 39,8 ali 39,9, prav danes sem si jo tudi zjutraj merila pa mi je pokazalo 39,8 tako, da bomo videli naslednje dneve kako bo BT ali pa bo pač prej prišla user posted image  - pa saj ni panike, bo že gratalo user posted image

lp Monika user posted image

(odgovor članu MATEJA)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Bazalna temperatura...
22.10.2005 11:08:32   
MATEJA
Menda si mislila 36,8 ali 36,9 ne pa 39,8...Pomojem napaka Držim user posted image  zate.LP.

_____________________________

MOJ OTROK ME JE IZPOPOLNIL...

(odgovor članu Monika79)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Bazalna temperatura...
22.10.2005 11:58:03   
Monika79
ja tak sem mislila, joj sem nerodna user posted image

(odgovor članu MATEJA)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Bazalna temperatura...
26.10.2005 9:39:31   
Anonimen
Zanima me koliko znaša ta 'povišana' temperatura. Ali je pred M višja ali nižja ? Koliko pa sploh sme nihati ? Kakšna pa je znak za nosečnost ?

(odgovor članu Monika79)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Bazalna temperatura...
26.10.2005 15:29:38   
MATEJA
Mislim, da je povišana BT odvisna od tvoje naravne telesne temperature.Jaz imam normalno 36,5 stopinj, sedaj ko sem srečka user posted image  jo imam od 36,9 do 37,1.Pred M je BT povišana (smo že zgoraj pisale o tem) in dan pred M ti pade ma mormalno (če nisi user posted image  seveda).LP!

_____________________________

MOJ OTROK ME JE IZPOPOLNIL...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Bazalna temperatura...
16.11.2009 20:06:35   
full nestrpna
pozdravljene! tudi mene zanima nekaj glede te bazalne temperature...danes imam predvideno user posted image ,enkrat sem si dva dni merila potem pa pozabila dalje merit zjutraj pa sem takrat imela 37,1... nevem kaj me pičilo da sem vzela termometer pa si danes izmerila pa mi je kazalo (tri krat sem ponovila) 37,9...je to kaj narobe da mam tako visoko al normalno?hvala za odgovore vnaprej....
lep pozdravček

(odgovor članu MATEJA)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Bazalna temperatura...
17.11.2009 17:30:17   
Anonimen
Ta temperature je čisto normalna. Če bi si redno merila in opazila, da je že bila nad 37 in če bo jutri spet poskočla na 37 in več, je velika verjetnost, da user posted image ne boš dočakala. user posted image

(odgovor članu full nestrpna)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Bazalna temperatura...
18.11.2009 21:33:31   
doloress
Ce mene vprasas to ni vec bazalna temperatura ampak vrocina. Saj za moje pojme je skoraj 38 bolezen. Kako pa se pocustis drugace? Kaksna je temperatura cez dan?

(odgovor članu full nestrpna)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Bazalna temperatura...
26.11.2009 9:13:16   
Anonimen
Pozdravljene,

mene pa zanima ali se BT pod pazduho razlikuje od tiste v ustih? BT ne merim sicer, vendar imam ze en teden full cudna prsa (precej tezja, obcutljiva in napihnjena) in sem si danes zmerila BT. V ustih sem jo imela 37,1 pod pazduho pa 35,6... Pa me zanima ce je to narmalno, oz. je za katera prverjala ce je kaj razlike med BT in telesno temperaturo?

(odgovor članu doloress)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
3D/4D ultrazvočni pregled obraza
Kaj lahko vidimo s 3D/4D ultrazvočnim pregledom obraza pri plodu?




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?