|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Bezgavka na vratu
17.8.2012 10:05:59   
Petka09
Saj sem praktično že vse preiskala in prebrala, ampak vseeno. A ima kateri od vaših otrok že dlje časa povečano vratno bezgavko? Recimo mesece, kakšno leto?

Naša 3 letnica ima na vratu zadaj za ušesom, na pol poti med ušesom in ramo (na tisti vratni veni oz. mišici) cca 1 cm ali mogoče tudi 1,5 cm povečano. Čisto slučajno sem jo zatipala 3 mesece nazaj. Ker je ravno dva tedna pred tistim imela 2 dni vročino (brez drugih znakov) sem predvidevala, da je mogoče od tega. Še vedno se ni zmanjšala, ostaja enaka.

Naj povem, da je drugače zdrava oz. niti pozimi ni bila nič bolana, mogoče kak manjši prehlad. Niti ne vem, če je bezgavka tam res samo te tri mesece ali je mogoče že precej dlje. Moja mama mi pravi, da je to tipala že ko je bila majhna. Jaz pa je po pravici povedano nisem tam nič kaj tipala oz. bezgavka se nič ne vidi, če ima normalno glavo, pa četut pogleda stran, se mogoče malo vidi.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Bezgavka na vratu
17.8.2012 12:12:57   
blaža
ne vem, če je tole pri tvoji bezgavka ali ne, ampak s temi stvarmi se pa ja ni za hecat. Ne mi rečt, da nisi v treh mesecih utegnila še it do svoje pedijatrinje se pokazat.user posted image

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Bezgavka na vratu
19.8.2012 13:29:29   
nusi
Nas ima povecano bezgavko od septembra, se pravi skoraj eno leto in sicer na levi strani na vratu. zacelo se je s prehladi v vrtcu, tudi ko je bil zdrav se ni zmanjsala, razen enkrat po antibiotikih, seveda je po dveh dneh vrtca zrasla nazaj. vcasih je malo vecja, ampak vidi se jo vedno, velika je cca 1,5 cm kadar ni bolan. nasa p pravi, da jo bo mogoce imel vec let, ker te tamali so skoraj non stop malo prehlajeni tudi ce ne smrkajo in kasljajo. se pa ta bezgavka premika, ni prirascena, ker ce se ne, je menda treba it pokazat k zdravniku.

< Sporočilo je popravil nusi -- 19.8.2012 13:33:56 >

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Bezgavka na vratu
20.8.2012 10:20:55   
amii
Naš je imel povečano - oteklo vratno mišico. Jaz sem urgirala takoj, ko sem jo zatipala (bil je star kakšne 3 tedne). Naredili so mu UZ in ugotovili da ni bezgavka, ampak otekla vratna mišica. Glede na težo poroda so sklepali, da je poškodbo dobil pri porodu. Bolj ko je otrok rastel, bolj je plahnela. Sedaj pri 2. letih ni ničesar več, kar so v UKC tudi predvidevali. Je pa zdravnik rekel da je že imel en tak primer.

_____________________________

Pa imamo svoj sonček

(odgovor članu nusi)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Bezgavka na vratu
21.8.2012 14:26:08   
Ajra RR
IZVIRNO SPOROČILO: Petka09

Saj sem praktično že vse preiskala in prebrala, ampak vseeno. A ima kateri od vaših otrok že dlje časa povečano vratno bezgavko? Recimo mesece, kakšno leto?

Naša 3 letnica ima na vratu zadaj za ušesom, na pol poti med ušesom in ramo (na tisti vratni veni oz. mišici) cca 1 cm ali mogoče tudi 1,5 cm povečano. Čisto slučajno sem jo zatipala 3 mesece nazaj. Ker je ravno dva tedna pred tistim imela 2 dni vročino (brez drugih znakov) sem predvidevala, da je mogoče od tega. Še vedno se ni zmanjšala, ostaja enaka.

Naj povem, da je drugače zdrava oz. niti pozimi ni bila nič bolana, mogoče kak manjši prehlad. Niti ne vem, če je bezgavka tam res samo te tri mesece ali je mogoče že precej dlje. Moja mama mi pravi, da je to tipala že ko je bila majhna. Jaz pa je po pravici povedano nisem tam nič kaj tipala oz. bezgavka se nič ne vidi, če ima normalno glavo, pa četut pogleda stran, se mogoče malo vidi.


Vprašanje lahko zastaviš tudi pediatrinji Tini Božičnik, ti bo hitro odgovorila. Tukaj:  http://www.ringaraja.net/Ringarajini-strokovnjaki/Seznam-strokovnjakov/tina-bozicnik_42

_____________________________

Strokovnjaki odgovarjajo, vprašanje jim lahko pošljete tudi anonimno.

http://www.ringaraja.net/Ringarajini-strokovnjaki

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 5
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Trmast otrok
Čeprav ste šokirani, na otrokovo trmo nikakor ne odgovarjajte z jezo in kričanjem. Najbolje je, da otroku poskušate mirn...
BLOG: Danes sem slaba mama
Slaba mama. Danes sem slaba mama. Zjutraj sem ti oblekla prvo stvar, ki mi je prišla pod roke, niti pogledala nisem ali ...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?