|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Body ali majčka?
5.10.2005 13:46:50   
mml
Ali mogoče katera ve, zakaj na šoli za starše v ljubljanski porodnišnici odsvetujejo bodije za novorojenčke in priporočajo kalsične majčke na preklop s trakci?
Je edini razlog, da je treba body oblečt preko glave ali je zadaj še kaj drugega? Meni se zdijo majčke precej neuporabne, ker se mi zdi, da vedno lezejo ven iz plenic ne glede na to kako jih zatalčiš...
Imate kakšne posebne izkušnje z enimi in drugimi? Jaz se še vedno nagibam k bodijem...bo pa počasi čas, da se lotim nakupov in se moram odločit.
Hvala in lep dan

_____________________________

Nasmej se življenju, čeprav je včasih hudo (Medvedek Pu)
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Body ali majčka?
5.10.2005 13:48:48   
Anonimen
MAJČKE ITAK NE SMEŠ ZATLAČIT POD PLENICO K BO POL ŠE MAJČKA MOKRA :)
DRGAČ SO BLE MEN TUT MAJČKE ČIST MEM IN SEM OD SAMEGA ZAČETKA UPORABLALA BODIJE. DRGAČ SE DOBIJO TUT TAKI BODIJI NA PREKLOP DA JE V BISTVU K MAJČKA,SAM DA JE ŠE SPODEJ ZA ČEZ PLENIČKO ZA ZAPET DA NE LEZE GOR. JS SEM MELA KR NAVADNE ZA ČEZ GLAVO VEČINOMA IN SO BLI ČIST KUL

OJOJ SORUII ZA VELKE ČRKE, BULIM V TIPKOVNICO NE NA MONITOR :)

(odgovor članu mml)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Body ali majčka?
5.10.2005 13:50:15   
lex
Jaz sem imela oboje in morem rečt, da sem na začetku veliko bolj uporabljala majčke, ker so enostavnejše za oblačit. Body sem imela pa na preklop, ker si ne znam predstavljat, kak bi tistemu malemu bitju čez glavo kaj oblačla. Aja majčko sem kar za povijalko stlačla in je blo, ker itak ne brcajo ne vem koliko in vse ostane na svojem mestu.

_____________________________

Najlubkejša stvar, ki se nam lahko zgodi, je dojenčkov smeh. (Sigmund Freud)
-----------------------------
Takole pa napreduje naša hiška. http://www.podsvojostreho.net/weblog.php?w=120

(odgovor članu mml)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Body ali majčka?
5.10.2005 13:51:15   
CUKRČEK
navaden body se je od začetka najbolj obnesel!!

_____________________________

*prvič smo naredili enega otroka
*drugič smo naredili dvojčke
*sedaj se sploh ne upamo več delat otrok, da ne bodo
slučajno trojčki:))

(odgovor članu lex)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Body ali majčka?
5.10.2005 13:55:18   
PBJ
Jaz uporabljam bodije, sprva samo tiste na preklop. Pri majicah imaš več preobračanja otroka sem in tja. Meni sploh niso praktične...

lp

_____________________________

Čudeži se dogajajo, samo prepoznati jih je treba znati...

(odgovor članu CUKRČEK)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Body ali majčka?
5.10.2005 14:20:25   
Pinja
Jaz sem imela oboje in so mi bile majčke bol fajn (samo jih nisem zavezovala, sem jo samo ovila okol). Pa žabice maš čez oblečene, pa dojenček se skoraj nič ne premika, tko da nikamor ne leze majčka. Se je pa Taja vsakič tko polulala in pokakala, da bi mogla body vsakič preoblečt (je med nogicam vn uhajal). Sicer pa definitivno bodi na preklop. Aja, pa majčko lahko oblečeš od spredaj (natakneš na rokice pa zaviješ) za body moraš pa otročka dvignit da ga spodaj dobiš.

Ne vem vsak po svoje, kupi nekaj majčk in nekaj bodyjev pa boš vidla kaj ti bo bolj odgovarjal.

lp user posted image

(odgovor članu PBJ)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Body ali majčka?
5.10.2005 14:24:53   
Jančika_
Naš je ob oblačenju majčke na preklop tulil kot zmešan, ob oblačenju navadnega bodija čez glavo, ta se je tudi meni zdel bolj praktičen, pa ni niti pisknil. Tako da - jaz sem za bodije.

(odgovor članu PBJ)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Body ali majčka?
5.10.2005 14:27:54   
NinaŠ
Jaz sem imela oboje bodije in majček. Bodije itak dobiš take na preklop in sem mu jih oblačila spodaj, povrh pa dokler je bilo zaradi temperatur potrebno še majčko.

LP

(odgovor članu mml)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Body ali majčka?
5.10.2005 16:42:35   
Lunca1
Meni so se pa od začetka zdele bolj praktične majčke, toliko časa da je začela malo bolj migat. Potem pa najprej bodiji na preklop in tisti ki jih lahko raztegneš pri vratu. najbolj so me motili tisti z gumbki ob vratu.

(odgovor članu NinaŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Body ali majčka?
5.10.2005 17:10:10   
Grascakinja
Absolutno bodiuser posted image . Meni je žal, da sem sploh kupila kako tetra/mako majčko, ker jih nisem uporabljala skoraj nič. Naša pikica je zelo živahna in veliko brca in je majčka pristala vse drugod kot je treba. Tudi z dvigovanjem in obračanjem dojenčka ti nazadnje pristane pod pazduhami in je odkrit.
Sploh ti benkica bodiji (na preklop) so zelo zelo fini, pa tudi tisti za čez glavo se enako dobro obnesejo.
Priporočajo jih pa kao ne zato, ker se mora popek zaceli. Ampak saj ga majčka in plenice ravno tako prekrivajo user posted image .

(odgovor članu Lunca1)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Body ali majčka?
5.10.2005 20:05:49   
sezam
Tud jst sem za bodyje. Majčke se mi zdijo tok nepraktične. Na začetku sem bodyje imela na preklop, kasneje pa klasične. So res zakon.

_____________________________

Sreča ni v tem da počneš to kar rad počneš, temveč v tem, da imaš rad to kar moraš početi. (Sir.S.M.Barrie)

(odgovor članu Grascakinja)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Body ali majčka?
5.10.2005 20:20:58   
Primoza
Zanimivo razmišljanje v Lj. porodnišnici, vendar glede na zimsko/jesenski čas ne bi smelo biti dileme, da je body bistveno boljši. Prednosti si ugotovila že sama, dodal bi le še lažje previjanje in boljše tesnenje pred prepihom. Kolikor vem se da marsikateri body preobleči tudi preko ritke in ne samo preko glave, še posebno tisti ki imajo dovolj veliko patentnih gumbov po rokavu pri pri odprtini za glavo. Se pravi kar v body.

(odgovor članu mml)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Body ali majčka?
6.10.2005 6:36:17   
Anonimen
Jaz sem imela eno tako majčko samo namesto sopice, ker je bila vročina in nikjer nisem dobila jopice brez kapuce (prevroče za v avtosedež). Trakce sem odstrigla in sem jo obrnila okoli. Drugače pa se meni bodyji zdijo veliko bolj praktični, saj dobiš pa tudi take, da se popolnoma odpnejo spredaj in jih ni treba čez glavo tlačit. Samo to se tako hitro zverziraš, samo bat se ne smeš malega  bitjeca.
Edini problem menda lahko nastane pri širokem povijanju.  Se mi zdi, da sem o tem brala tule na RR, prej pa tega še nisem slišala.

(odgovor članu Primoza)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Body ali majčka?
6.10.2005 11:23:21   
mml
Hvala vsem za mnenja...ja jaz se definitvno bolj nagibam k bodijem...bom upoštevala vaše nasvete.

Lep dan vsem

_____________________________

Nasmej se življenju, čeprav je včasih hudo (Medvedek Pu)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Body ali majčka?
6.10.2005 11:40:52   
Pajaca




Jaz sem za bodije in ne mislim kupovati majčk. Pri prvi sem jih mela sposojene, pa so bila le za silo.... vedno je vse nekje lezlo ven, pa okol so se vrtele, pa še moj jih ni maral, ker je rekel, da s tistimi velikanskimi tacami ne more teh štrikcov zavezovati.

Splišni.... pri širokem povijanju ni nobenega problema. Imaš dve varianti.... večji bodi. Al pa da najprej daš gor pampersko, pa zapneš body, pa čes daš plenico pa povijalno..... Ok ni sicer to to, ampak vseeno bolje, kot majčka.

Patronažke naj pa jamrajo kakor želijo, meni je bilo vseeno. One imajo tam v materinski predpotopne spiske kaj vzeti s sabo v porodnišnico in kaj kupiti za otroka. Ok saj večina stvari drži, a kaj bi pa lahko spremenili. Rečmo telefonsko kartico.... se ne spomnem če je bil sploh kakšne telefon v porodnišnici, vse smo imele mobitele, pa tele majčke bi lahko zamenjali z bodiji, ker dojenčka lažje oblečeš v body. Ok majčko ne tlačiš čez glavo, ampak moraš pa najprej zavezati na hrbtu eno majčko, pa pol še drugo, pa premetavaš mulca sem in tja..... ma je lažje oblečt body, pa roke not vtaknt.... pa zapet. Pa še vse je bolj fiksno.



(odgovor članu mml)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Body ali majčka?
6.10.2005 12:06:54   
corfu
Meni je bil najbolj praktičen body na preklop.

(odgovor članu mml)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Body ali majčka?
6.10.2005 13:29:08   
Nannn
Jest sem dobila ze dva bodija na preklop in da sta brez trakcev in imata samo gumbke...zdi se mi najboljsa varianta...ampak kje user posted image  dobiti se kaksne take bodije razen v H&M-u

A je treba najprej kaksno majcko oblect pa potem bodi al kako user posted image

Nannn user posted image

(odgovor članu corfu)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Body ali majčka?
6.10.2005 17:15:18   
Primoza
Enako lep dan pa lepo se imejte na vaši poti.

(odgovor članu mml)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Body ali majčka?
6.10.2005 18:53:20   
Anonimen
Nannn, če si iz LJ - bodije na preklop z netki imajo v Leclercu, občasno tudi v akciji - 3 kom so bili za manj kot 1.300 SIT. Redna cena je okoli 2.200 za 2.
Tudi mako majčke so na netke in ne na trakce.

(odgovor članu Nannn)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Body ali majčka?
6.10.2005 19:59:38   
Pilar
Zdaj bom mogoče čisto mimo usekala z odgovorom, ampak meni je patronažna rekla, da odsvetujejo na začetku bodije, ker lahko škodujejo kolkom user posted image , pol pa ne vem.....no, jst sem na začetku vseeno uporabljala bodije na preklop.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Body ali majčka?
6.10.2005 23:03:12   
Nannn
ja someone sem Ljubljancanka ampak preseljena v Kamnik...sem pa vsak dan v Lj in mi ni problem skocit do Leclerca...hvala ti za informacijo user posted image  sem skoraj ze na poti tja user posted image


Lp Nannn user posted image

< Sporočilo je popravil Nannn -- 6.10.2005 23:04:49 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Body ali majčka?
7.10.2005 9:08:16   
Urša
Ja, Leclerc ima dostikrat kakšne dobre akcije, samo ponavadi dajo v katalog, da so na voljo izdelki v vseh velikostih, ko pa prideš tja, imaš res srečo, da najdeš ustrezno velikost.

_____________________________

Osrečujejo me zakladki Nika, Jaka in mali Izak:-)

(odgovor članu Nannn)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Body ali majčka?
7.10.2005 9:22:10   
Anonimen
Nazadnje, ko so bila otroška oblačila v akciji, je že prvi dan veljavnosti zjutraj bila tam okoli taka gužva, da nisem mogla verjet. Same nosečnice in mamice z majhnimi otročki. Mi je bilo že kar nerodno, da sem se (slučajno, ker sem bila na poti v MB) tam znašla.
Tako da se ne čudim, da drug, tretji dan ni več izbire. Ali pa celo čez en teden.

(odgovor članu Urša)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Body ali majčka?
9.10.2005 7:07:25   
Yasminka
Leclerc ima res lepe in poceni stvari. Na žalost pa največkrat pridem tja, ko je že vse pobrano.
Me pa zanima, kje se dobijo lepe majčke za zavezovanje (razen v paketu ?), saj do zdaj nisem zasledila niti ene v trgovinah - samo bodije.
Sicer me je zadnjic mama kar presenetila, ko je prinesla še moje majčke user posted image user posted image . Hudo... kdo bi si mislil, da je vse to še "šparala" user posted image .

(odgovor članu mml)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Body ali majčka?
9.10.2005 17:14:20   
Anonimen
Najlepšo izbiro majčk na zavezovanje sem videla v Arielu. Imajo tudi potiskane, ne samo enobarvne. Meni edino cena ni bila preveč všeč. V BC pa si verjetno že pogledala ponudbo.

(odgovor članu Yasminka)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?