|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Borelioza!!!
18.8.2008 20:26:16   
tajtaja
Menda bi naj iz tega izvirale moje težave, če ne v celoti, vsaj delno. Test je pozitiven, in čeravno se sliši noro, sem si malo oddahnila.
Imam vsaj nekaj otipljivega, na papirju-da sem res bolana, se počutim kot 60 letna babica, neznansko utrujena, brez energije, z bolečinami po celem telesu....
V sredo začnem z infuzijo-bomo videli, če je to to.
Je dala kera to skoz?
Kakšni so bili vaši simptomi?user posted image


_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Borelioza!!!
18.8.2008 20:50:31   
Balonchy
Jaz sem to dala skozi 2x. Pred polnoletnostjo pa sem imela 3 terapije z močnimi antibiotiki. Vse skupaj mi je pustilo posledice in sicer v tem smislu, da sem imuna na čisto vse tablete kar obstojajo na zemeljski obli.
Drugače je pa to itak samo "zaviranje" bolezni. Zdravila za ozdravitev na žalost še ni.

Pri katerem Dr. pa si bila sprejeta? A na infekcijski v LJ boš imela infuzijo?
Sama sem zelo zadovoljna z prof. dr. Francem Strle, ki je tudi eden vodilnih raziskovalcev Lymske borelioze in ostalih bolezni, ki jih prenašajo klopi.

< Sporočilo je popravil Balonchy -- 18.8.2008 20:51:24 >

(odgovor članu tajtaja)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Borelioza!!!
18.8.2008 21:09:06   
Mišni
Kolikor je meni znano, naj bi bolezen, če se jo pravočasno odkrije in zdravi, bila ozdravljiva oziroma naj ne bi bilo pozneje nobenih posledic,. Vsaj tako so meni zagotovili, ko je moj enoletni otrok to imel.
Sicer pa dobivaš 14 dni antibiotik v žilo,  vsaj pred 5 leti je bilo tako.
Kaj pa punkcijo možganske tekočine, a tega ti ne bodo delali? Ker s tem ugotovijo, če je bakterija prišla tudi v možgane, vsaj nam so takrat tako rekli. Čeprav je res, da tudi če pride ali pa ne, potek zdravljenja je potem isti, vsaj kolikor je meni znano. Zato ne vem, zakaj to preiskavo sploh delajo.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu Balonchy)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Borelioza!!!
18.8.2008 22:14:41   
tajtaja
Pri katerem Dr. pa si bila sprejeta? A na infekcijski v LJ boš imela infuzijo?

Pregled sem opravila na infekcijskem odd. v M. Soboti in tam bom tudi dobivala infuzije.
Kot mi je povedal, bi naj izvidi kazali na staro okužbo!??, s tem da se mi lahko stanje popravi že med samo terapijo, lahko pa da ne bo bistvene spremembe-odvisno, koliko je že prizadet organizem.user posted image
Saj ne vem, kaj naj si mislim!
Da bi me vsaj nehalo boleti in bi lahko končno začela normalno funkcionirati kot pred dvojčki.


_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Borelioza!!!
19.8.2008 12:40:40   
Anonimen
Nekaj časa sem delala z bolniki, okuženimi z boreliozo. Danes je ta bolezen dobro ozdravljiva. Prejela boš 14 doz antibiotika v žilo- infuzija naj ne bi bila boleča. Zelo vrjetno boš imela vstavljeno iglico(kanilo) ves čas v žili(tudi doma), po potrebi ti bodo jo menjavali(tako, da ne boš vsak dan izpostvljena pikanju). Dnevna infuzija traja okrog pol ure(odvisno od števila kapljic infuzijske tekočine na minuto- ne poznam standarda v bolnišnici MS). Zdravilo bodo mešali z 100 ml fiziološke raztopine, zato bo zdravila več(ne boš dobila tako velikeee količine antibiotika- ne skrbi).

Če te zanima še kaj, se mi javi na ZS.


(odgovor članu tajtaja)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Borelioza!!!
19.8.2008 12:43:58   
Anonimen
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Borelioza!!!
19.8.2008 21:30:00   
Felicita
punce, ko smo ravno pri temi - mi lahko kakšna pove simptome okužbe? mene je namreč pred kratkim pičil komar, pa se pik ni in ni pozdravil, bil je boleč, vse okrog pa rdeče, nobena krema ni pomagala... potem so me 1. ustrašili da lahko komarji prenašajo to reč. no od tega je zdaj cca 1 mesec (pik se je dokončno pozdravil ene 10 dni nazaj, še vedno imam pa malo čudno kožo tam na mestu pika). kakorkoli, zadnji teden me blazno bolijo rame - kot bi imela muskelfiber in to zelo hud. in potem so me drugič prestrašli, ko mi je sodelovka rekla, da se je tako pri njej začelo - simptomi. nočem prehitro sklepat, ampak kdaj in če sploh zagnat paniko?

p.s.: tajtaja, vso srečo s terapijo...


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Borelioza!!!
20.8.2008 20:14:42   
tajtaja
Danes sem prejela prvo dozo. Tu jpri nas je običaj, da pikajo vsak dan, sem vprašala če mi lahko vstavijo kanilo, pa je rekla da ne. Me je pa piknila tako, da sploh nisem čutila, da je igla notriuser posted image . Super, ker se igel fajn bojim.
Me pa zadnje čase blazno boli glava in to vsak dan. Drugače pa mi je desna rama popolnoma zaštekala in mi gre bolečina po celi roki navzdol vse do prstov. Kot da me boli meso.
To je taka blazno huda bolečina, da ne veš kam z roko.
Me je pa pred dvema tednoma tako oz. malo manj bolela leva roka in levo rame.
Vse se mi je pa začelo v križu, najprej leva stran-leva noga, pa desna noga-mislim obup.
Vse skupaj se mi v hujši obliki vleče od oktobra lani, pa so me komaj zdaj testirali na to zadevo.
Sem pa prej obhodila vse možne zdravnike, pa CT, čakam na MR...


_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 8
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?