|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Cepljenje
28.4.2005 15:53:44   
* Mateja *
Živjo!!

Zanima me me kdaj so bili vaši otroci prvič cepljeni proti vsem tem otroškim boleznim?
Zanima me še ali katera ve ali je cepljenje obvezno in ali starši lahko cepljenje preprosto zavrnejo?

hVALA IN LEPO SE IMEJTE!!

Mateja:sloncek:
Neposredna povezava do sporočila: 1
   Cepljenje
28.4.2005 17:01:08   
dejčka2
cepljenja so različna, prvo je pri 3 mesecih, potem pa se nadaljuje. Mi smo imeli zdaj cepljenje pred šolo pri 5 letih, smo dobili domov vabilo, na katerem pa piše, da bomo denarno kaznovani, če se cepljenju izognemo. Kolikor vem so cepljenja obvezna.

(odgovor članu * Mateja *)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   Cepljenje
28.4.2005 19:01:13   
cleopatra
naša mala pikica je bila prvič cepljena v levo ramo že v porodnišnici

pol pri treh mesecih v nogico(stegno), pa še pri štirih in petih bo

za naprej pa še ne vem...je še daleč

pa pa cleo;)

(odgovor članu * Mateja *)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   Cepljenje
28.4.2005 20:21:03   
Mojca P.
Pri nas je bilo podobno kot pri cleopatri. V roku enega leta naj bi bili trikrat cepljeni (zato so vcasih prehladi in odlogi cepljenja proble).

Ce dovolimo cepljenje nas pa niti niso vprasali??
No, saj bi tako in tako dovolili...vse za zdravje nasih skratkov!!
:rozica:

(odgovor članu * Mateja *)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   Cepljenje
28.4.2005 20:21:52   
ninč
Zdravo!

Cepljeni so v bolnici,potem pa pri treh,štirih in šeštih mesecih.Pri treh,štirih in šestih mesecih so cepljeni za enako vrsto bolezni-moj je bil v ritko.Za ostala cepljenja pa še ne vem.Ne vem kako pa je z obveznostjo cepljenja.

Lp

(odgovor članu * Mateja *)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   Cepljenje
28.4.2005 20:47:38   
* Mateja *
Zanima me sledeče. Verjetno ste že slišale za kaki primer, ko otrok ni bil popolnoma zdrav in so ga cepili in pol je iz nedolžnega otroka ratala ena katastrofa, otrok ni bil več "normalen". Moj Nejc je namreč stalno neki prehlajen, mal pokašljuje in mal kiha, zato nočem, da mi ga cepijo, sam ne vem kako dolgo bom lahko zavlačevela!!

če mi lahko kako pomagate...

Mateja:(

(odgovor članu * Mateja *)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   Cepljenje
28.4.2005 20:52:07   
Anonimen
Ojla Mateja!

Naj te potolažim, da nisi edina. Poznam mamico dvojčkov (nedonošenčkov), ki sta rojena v novembru in še tudi nista bila cepljena, ker sta bila prehlajena itd.

Tak da nič bati. Bo pač malo pozneje. Mi smo bili prvič cepljeni v marcu (pri 4 mesecih). Besežirana pa ni bila,ker v letu 2004 ni imela potrebne teže. V letu 2005 pa ni več potrebno (ni obvezno).

Pa držimo pesti, da bo Nejc čimprej zdrav.

Bojana

(odgovor članu * Mateja *)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   Cepljenje
28.4.2005 21:05:39   
Aly
Draga Mateja,


Ta zadeva je kar delikatna,žal :(....debata o cepljenju namreč..., zato bom splošna in kratka...

Cepljenje je v RS obvezno, predpisano z Zakonom o nalezljivih boleznih, ter z vsakoletnim Programom cepljenja, ki ga sprejme pristojni minister....
nekaj več o tem na spletni strani

http://www.gov.si/izv/

Če so otročki prehlajeni ali kako drugače bolni, jih takrat pediatri po predhodnem pregledu navadno ne cepijo..... Zavlačevanje zaradi bolezni ne bo imelo nobenih zakonskih posledic ...

No tvoje drugo vprašanje, če torej "moraš" cepiti, ker je obvezno.....:ups:... Ker je obvezno, so v primeru necepljenja predpisane sankcije, to je res :(.....vendar, pa te k temu ne more nihče prisiliti - torej lahko odkloniš.....več s tega stališča, na tej spletni strani......

http://www.kid-pina.si/~svod/


LP:rozica: Aly

(odgovor članu * Mateja *)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   Cepljenje
28.4.2005 21:10:03   
Aly


Se opravičujem, naj popravim prvo spletno stran Inštituta za variovanje zdravja:


http://www.sigov.si/ivz/


LP

(odgovor članu * Mateja *)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   Cepljenje
28.4.2005 21:11:09   
Aly

Pa saj to ni res :grrr:


http://www.sigov.si/ivz/

(odgovor članu * Mateja *)
Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
16 razlogov, zakaj si boste zaželeli še en...
Če še kolebate ali bi otroku rodili bratca oziroma sestrico, si poglejte te fotografije - prepričani smo, da se boste ta...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?