|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Cvetača
23.1.2011 9:17:03   
natasarobi
Pozdrav!

Danes bi našemu prvič ponudila cvetačo oz. cvetačno kašico , pa me zanima kako je najbolje, da se jo pripravi (sama cvetače ne jem in je nikoli nisem pripravljala).

Ali za kašico skuhate tako bele cvetove kot zeleni del? Koliko časa se kuha na vodi - a je 15 minut dovolj?

Hvala
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Cvetača
23.1.2011 9:29:29   
botrca
Daš v malo vode samo bele cvetove in ko zavre, soliš, daš malo vegete in dodaš malo mleka...to pustiš vret ene 20 minut...nato pa odliješ vso tekočino in jo pri miksanju dodajaš koliko pač gosto hočeš imeti. 

_____________________________

Če želimo živeti z namenom, moramo poiskati tisto, kar najbolj goreče ljubimo, dati vse, kar imamo, nato pa to predati naprej kot štafeto tistim, ki nam sledijo.

(odgovor članu natasarobi)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Cvetača
23.1.2011 9:45:07   
blaža
Ma jaz vegete ne bi dajala. Vodo samo osoliš in skuhaš do mehkega. Čas za konzervanse in druge packarije, še pride, za prve papice pa sem se jaz izogibala vegete, čeprav jo sedaj občasno uporabljam.

In ko je cvetača mehka,precediš vodo in po želji lahko dodaš še kako žličko kisle smetane. Pa pasirat ti ni treba, lahko tudi z vilčko pretlačiš.

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu botrca)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Cvetača
23.1.2011 11:51:49   
Precious
vegeta še za odraslega človeka ni dobra,kaj šele za otroka ,izogibaj se je.  Če je otrok že jedel krompir bi lahko naredila cvetačni pire. Cvetačo narežeš ( tudi zeleni del je užiten in je zelo dober) skuhaš s krompirjem. Potem pa vse skupaj pretlačiš ( lahko za adaptiranim mlekom ali pa z vodo v kateri si kuhala cvetačo in krompir)

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Cvetača
23.1.2011 12:04:03   
miapia

IZVIRNO SPOROČILO: botrca

Daš v malo vode samo bele cvetove in ko zavre, soliš, daš malo vegete in dodaš malo mleka...to pustiš vret ene 20 minut...nato pa odliješ vso tekočino in jo pri miksanju dodajaš koliko pač gosto hočeš imeti. 

Hrani za otroka ne dodajaj nobene soli ali vegete, sploh za začetek. Daj mu natur zelenjavo, lahko zamešaš z malo mleka, pa še to ni potrebe. Če že jesta krompir, daj vmes malo krompirčka. Ne bo pa nič narobe, če boš dodala kakšno začimbo malo za okus. Soli pa se do enega leta res raje izogibaj, ker se otrokova ledvička in jetra razvijajo, sol pa le te samo preobremenjuje. In še, otrok ne pogreša soli, ker tega okusa sploh ne pozna.


_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu botrca)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Cvetača
23.1.2011 12:23:34   
Precious
Ja res je otrok ne pogreša soli,ampak če otrok noče jesti Gh mu lahko v minimalni količini solimo,ni prepovedano.Tako da ne strašit z ledvicami in jetri da se jih preobremenjuje,če min.

http://med.over.net/forum5/read.php?46,4775922,4776200#msg-4776200

(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Cvetača
23.1.2011 12:51:13   
blaža

IZVIRNO SPOROČILO: Precious

Ja res je otrok ne pogreša soli,ampak če otrok noče jesti Gh mu lahko v minimalni količini solimo,ni prepovedano.Tako da ne strašit z ledvicami in jetri da se jih preobremenjuje,če min.

http://med.over.net/forum5/read.php?46,4775922,4776200#msg-4776200


se strinjam. Mi še za nas minimalno solimo, ampak brez soli,... Mmmm mnjami pire brez soli.user posted image

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu Precious)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Cvetača
23.1.2011 12:56:20   
miapia
Ok, se strinjam, sem pač prebrala post tako kot je napisan...soliš, dodaš (še) malo vegete in mleko. Hočem reči samo, da naj soljenje ne postane navada pri hranjenju, in naj se poišče čare začimb, ki lahko zelo uspešno prevzamejo vlogo soli in tako postane sol samo "začimba", ki se jo daje v ščepcih.

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Cvetača
23.1.2011 12:59:51   
blaža

IZVIRNO SPOROČILO: miapia

Ok, se strinjam, sem pač prebrala post tako kot je napisan...soliš, dodaš (še) malo vegete in mleko. Hočem reči samo, da naj soljenje ne postane navada pri hranjenju, in naj se poišče čare začimb, ki lahko zelo uspešno prevzamejo vlogo soli in tako postane sol samo "začimba", ki se jo daje v ščepcih.

user posted image , lepo napisano.user posted image


_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Cvetača
23.1.2011 13:00:30   
constanca

Hrane naj se do 9 meseca ne bi solilo. Potem pa pocasi minimalno.



(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Cvetača
23.1.2011 13:24:47   
lunka1
naša je stara 10 mesecev in ji NIKDAR nisem solila - tudi cvetače ne, čeprav je popolnoma neokusna. raje sem ji dodala zraven malo kisle smetane ali parmezana. soli v čisti obliki pa nikoli..

(odgovor članu constanca)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Cvetača
23.1.2011 17:29:57   
amii
Moj 5 mesečnik naravnost obožuje cvetačo in sploh ni res da je brez okusa. Sem tule na forumu prebrala da uporabljajo mamice soparnik in sem si ga kupila. Cvetačo na koščke narežem, dam v soparnik za 15 minut, zmiksan in dodam malce vode, ki ostane v soparniku od cvetače in njami..... Pa še kako sladkega okusa je cvetača iz soparnika. Ne more se primerjati s kuhano v vodi user posted image

_____________________________

Pa imamo svoj sonček

(odgovor članu lunka1)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Cvetača
23.1.2011 17:33:40   
Precious
Meni je čist isti okus ali iz soparnika ali pa kuhana v vodiuser posted image

(odgovor članu amii)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Cvetača
23.1.2011 17:48:50   
K_a_t_i
Vse, ki malim otrokom ne solite hrane (ne govorim o predoziranem soljenju ampak minimalnih količinah) - a ko mu nos čistite z deci fiziološke na dan se pa ne vprašate kam gre vsa ta sol?

Sicer pa cvetače za malega otroka zagotovo ne kuhaš niti z vegeto, niti v mleku. Če je star več kot 7 mesecev (od oka, seveda), nareži cvetačo na cvetke (se pravi beli del), dolij toliko vode, da bo pokrita, malo posoli (po želji, no), kuhaj 15 minut, dodaj kiri sirček ali pa malo kisle smetane ter zmiksaj s paličnim mešalcem. Dodaš lahko tudi korenček in krompirček (pazi, da juho poje svežo!). Na enak način pripraviš tudi brokoli.
Če je mlajši, sir in smetana ne gre, lahko pa malo zabeliš z dro_ptincami, če se ti zdi, da je okus nrez njih prepust.
Meni je cvetača dobra, in jo brez problema jem tudi samo.


< Sporočilo je popravil K_a_t_i -- 23.1.2011 17:50:29 >


_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu Precious)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Cvetača
23.1.2011 18:18:14   
lunka1
jaz tudi cvetačo obožujem, ampak malo soljeno. jo lahko jem mrzlo, toplo, v juhi, solati, pečeno, ocvrto...

jaz sem moji pri 7. mesecih dajala že koščke cvetače, ji nisem več pasirala. pač sem jo dobro skuhala in je lepo jedla. zadnjič sem ji skuhala cvetke, jih dala na pleh, prekrila s topljenim sirčkom, kislo smetano in dala v pečico. mnjami, vedno pojem vse kar ostane :))) tudi brez soli ;)

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Cvetača
23.1.2011 18:42:10   
natasarobi
Kdaj pa se potem lahko uporabi zeleni del, če sploh pri tako majnih?

(odgovor članu lunka1)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Cvetača
23.1.2011 19:12:19   
K_a_t_i
IZVIRNO SPOROČILO: natasarobi

Kdaj pa se potem lahko uporabi zeleni del, če sploh pri tako majnih?

Jaz ga še vedno ne jem user posted image


_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu natasarobi)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Cvetača
23.1.2011 21:16:31   
deveta
Jaz naši vso zelenjavo samo v navadni vodi kuham, ne uporabljam soli. Dokler je ne poskusi je niti ne bo pogrešalauser posted image . Skuham tudi kak zelen listek in ne le bele dele. Neslana zelenjava je všeč tudi meni in si je tudi jaz skoraj nikoli ne solim. Ponavadi vso zelenjavo skuham v malo vode (do mehkega, ne vem koliko časa, probam da gre vilica skozi) skupaj s krompirjem ali pašto ali rižem, tako da vode ne odlivam, da vsa popari oz da se vpije v riž, pašto.... Ali pa zelenjavo, ko je kuhana iz vode vzamem in v tisti vodi zakuham polento. Na tak način ji že od 5 meseca skoraj vsak dan pripravljem kosilo. Na koncu dodam še žličko olja. Ne solim, ne miksam, samo z viličo pretlačim. Vso zelenjavo delam na tak način. Ji je všeč in ne eksperimentiram nič drugega. No ja včasih že in pojeva skupaj še kaj drugega. Vendar zdaj ima že skoraj 8 m, tako da se počasi privaja na našo, vsakodnevno, sicer prilagojeno hrano.user posted image

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Cvetača
24.1.2011 10:17:57   
Najaa
Spet boste doktorirale s soljo. user posted image Vsak otrok je drugačen. Moja prva je jedla nesoljeno do skoraj enega leta, tamala pa ni šans, da sploh odre usta, če je brez okusa hrana. To se pač dela po občutku. Se pa strinjam, da ne vegete in takega sranja, ker za to še pride čas.

Jaz sem zelenjavo najraje kuhala na sopari, ker zelenjava spusti svoj lasten sok in je zelo dobra brez vsake začimbe, tudi brez soli.

(odgovor članu deveta)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Cvetača
24.1.2011 13:51:39   
sonček88
Oj.
Jaz z cvetačo sem počakala, ne za drugo, ampak ker ima močen vonj. Zato sem raje dala brokoli.
Nisem kuhala v vodi, ker zgubi dosti vitaminom, ampak v sopari in sicer do mehkega! Približno kakih 15-20 min. Potem sem vse zmučkala in to je to. Lahko dodaš malo sirčka da bo boljši okus ali pa olivno olje...
Srečno.



_____________________________

Najlepše je v družbi ljubljenih oseb.
***MATIJA***

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Cvetača
24.1.2011 18:11:01   
nusi
naš ima zelo rad cvetačo, jo pa samo skuham v vodi, lahko tudi skupaj s krompirjem, toliko časa, da se zmehča, potem dobro pretlačim z vilico in to je to. Glede soli - uporabljam po potrebi, načeloma se je izogibam, včasih jo pa dam ščepec. 

(odgovor članu natasarobi)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Cvetača
24.1.2011 21:15:40   
Lantea
Zanima me, o kakšnem siru govorite user posted image (da ga daste čez cvetačo recimo)? Sem že v večih temah ta nasvet zasledila, ampak pri nas tega ni v navadi (dodajanje sira).

(odgovor članu nusi)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Cvetača
24.1.2011 21:16:41   
Martinčka
jaz sem ji dala cvetača kuhano na pari in potem zmiksano skupaj z vodo ki je ostala od pare... naslednjič sem ji zraven dala bučke in ji je bilo zelo všeč.. kdaj tudi krompirček zraven... nobenega mleka in vegete.. če res ni kaj okusa potem dam tri zrnce soli ker drugače res dojenčki ne rabijo soli... če pa ji daš svetačo kuhano v goveji juhici pa zraven korenček je pa itak dovolj okusa:)
po svetači radi dojenčki punkajo tako da se ne boš ustrašla:)

(odgovor članu nusi)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Cvetača
25.1.2011 21:09:54   
sonček88
SIR - jaz ga kupujem čez mejo in sicer v Trstu (italy). Ime sirčka je MIO in je prav za otroke ker ni slan. Malo je ampak ne kot npr. Zdenka in podobni... to je to!


_____________________________

Najlepše je v družbi ljubljenih oseb.
***MATIJA***

(odgovor članu Martinčka)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Cvetača
25.1.2011 21:12:34   
Lantea
Aha, torej pač ti siri v kockah al kako bi rekla. Mi smo tega vedno le na kruh mazaliuser posted image .

(odgovor članu sonček88)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Prvi mesec z dojenčkom: Zakaj je začel tol...
Dojenček, ki je bil prej »priden« in je jokal v mejah normale in predvsem, kadar je kaj potreboval, nenadoma dobi neutol...
Zgodbe malih junakov: Roditi bi se morala ...
photo
7. 11. 2019, ob 9.34 se je rodila naša Klara, v 25. tednu nosečnosti, težka 730g in velika 34cm. Teh podatkov si nisem m...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?