|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Denarno socialna pomoč....
13.1.2009 19:02:06   
tia12
Ojla....

Ali mogoče katera ve, kdaj CSD sploh nakazuje DSP? Sama sem namreč decembra dobila odločbo, da sem upravičena do denarne soc. pomoči in sicer za mesec december, januar in februar. Vendar nisem še nič dobila nakazanega tudi za december še ne.



Hvalal za kakršnokoli informacijo...

Lp, TIA


_____________________________

TAJ - 10.4.2009
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Denarno socialna pomoč....
13.1.2009 19:04:23   
angel_rebelde
Denar se nakazuje 21., včasih 6. Večinoma 21. no.

_____________________________

Življenje brez otrok je kakor akvarij brez ribic..

(odgovor članu tia12)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Denarno socialna pomoč....
13.1.2009 19:42:37   
ANITA D.
Ma mislim da 15.v mesecu,za december mesec boš dobila ta mesec,plačuje se za nazaj ne za naprej.

_____________________________

04.09.2006 ob 19.10 uri se je nama pridružila Ines,
10.05.2010 ob 13.42 uri pa še Maša , 21.04.2011 ob 22.06 pa še ta zadnji član Denis

(odgovor članu tia12)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Denarno socialna pomoč....
13.1.2009 22:24:17   
Najaa
21. v mesecu. Ta mesec boš dobila za dec.

(odgovor članu ANITA D.)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Denarno socialna pomoč....
14.1.2009 12:19:21   
uursa
Jz sem mela odločbo s 1.11. in sem dobila prvo 6.12.-za nazaj in potem še 20.12-za sproti.Denarna pomoč se dobi sproti. Raje malo povprašaj na socialno.

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Denarno socialna pomoč....
20.1.2009 11:38:11   
mamicaTaja
če dobiš odločbo do 15. v mesecu potem ti nakažejo takoj naslednji mesec, drugače pa šele potem drugi mesec. Torej, če si dobila odločbo do 15.12., ti bi moralo nakazati v januarju za december, če si dobila po 15.12. ti bodo nakazali šele februarja. Vsaj tako je bilo pri meni, ko sem dobila odločbo za otroški dodatek že avgusta, prvo izplačilo pa šele oktobra!?! user posted image

Upam, da sm ti kaj pomagala. Mogoče ti bo pomagal še spodnji link:

http://www.csd-lj-siska.si/prejemki/denarnePomoci.asp


(odgovor članu uursa)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Denarno socialna pomoč....
29.1.2009 14:28:35   
princeska29
mene pa zanima nekaj!dne 19.01.2009 sem bila na socialnem da bi oddala vlogo za socialno denarno pomoč a ker mi je manjkal izpisek iz banke mi vloge ni sprejela  in je rekla da naj prinesem vse skupaj!!ker pa smo zboleli za gripo najprej najmlajša nato sin in sedaj še jaz sem včeraj mamo prosila da mi je vlogo poslala po pošti priporočeno.vlogi sem dodala vse kar mi je naročila in napisala obvestilo zakaj nisem mogla vloge prinest sama osebno!!!!!!!!a mi lahko zaradi tega vlogo zavrnejo oziroma jo ne obravnavajo????hvala za odgovor

(odgovor članu mamicaTaja)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Denarno socialna pomoč....
29.1.2009 14:32:33   
princeska29
aja pa še to meni je na socianem rekla da če vlogo oddam do 31.01.2009 in bo odobreno dobim prvo nakazilo 20.02.2009!!!ker se dsp nakazujejo vsakega 21 v mesecu oziroma tam okrog od 18 do 22 v mesecu 

(odgovor članu princeska29)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Denarno socialna pomoč....
30.1.2009 7:57:42   
Kerensa*
MDDSZ ima dva datuma za nakazilo DSP - 6. in 21. v mesecu (oz. zadnji delovni dan pred tema dvema datuma, če prideta ta dva datuma na vikend ali praznik).
Vloge se načeloma oddajajo tekom meseca (npr. sedaj januarja), v 1. tednu naslednjega meseca (npr. februarja) pa jih na CSD pregleda (odobri ali zavrne) komisija strokovnih delavcev. Istočasno, ko tebi pošljejo (npr.) odobreno odločbo, jo pošljejo tudi na MDDSZ (denarja namreč ne nakazuje CSD). Odločbo ti pošljejo s priporočeno pošto s povratnico in če se povratnica vrne na CSD do cca. 15. v mesecu (v omenjenem primeru februarja), potem bo prvo nakazilo (za februar) 21. v mesecu. V kolikor pride povratnica kasneje, bo nakazilo 6. naslednji mesec (npr. marca) za nazaj, za februar. Drugače pa se DSP nakazuje za tekoči mesec (in ne za nazaj, kakor npr. otroški ali starševski dodatek).

Tia12 - če si decembra dobila odločbo za od decembra do februarja, bi morala po vseh pravilih dobiti nakazilo že 6. januarja (za december), 21. januarja pa za januar. Pokliči na CSD in vprašaj, zakaj decembrskega nakazila ni bilo. Glede na današnji datum pa... najbrž si imela 21. januarja nakazano oboje, kajne?

(odgovor članu princeska29)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Denarno socialna pomoč....
30.1.2009 16:18:24   
sirenetta
IZVIRNO SPOROČILO: princeska29

mene pa zanima nekaj!dne 19.01.2009 sem bila na socialnem da bi oddala vlogo za socialno denarno pomoč a ker mi je manjkal izpisek iz banke mi vloge ni sprejela  in je rekla da naj prinesem vse skupaj!!ker pa smo zboleli za gripo najprej najmlajša nato sin in sedaj še jaz sem včeraj mamo prosila da mi je vlogo poslala po pošti priporočeno.vlogi sem dodala vse kar mi je naročila in napisala obvestilo zakaj nisem mogla vloge prinest sama osebno!!!!!!!!a mi lahko zaradi tega vlogo zavrnejo oziroma jo ne obravnavajo????hvala za odgovor


Ne smejo ti zavrnit, saj velja datum, ko je bila vloga oddana in ta datum je v tvojem primeru včeraj. Spravi si potrdilo o oddani pošiljki, saj s tem dokazuješ, da si vlogo pravočasno oddala.
Je pa napak ravnala gospa na centru, s tem ko ti je vlogo zavrnila. Ne glede na to, da nisi imela izpiska, bi jo morala sprejeti. Priloge lahko v vsakem primeru daš naknadno bodisi osebno bodisi po pošti. Boš vedela za drugič, če boš v podobni situaciji.

(odgovor članu princeska29)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Denarno socialna pomoč....
30.1.2009 16:18:48   
tia12
Ojla


Tako je, 21. januarja sem imela nakazano DSP za mesec december in januar.


Lp, Tia


_____________________________

TAJ - 10.4.2009

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Denarno socialna pomoč....
30.1.2009 16:22:29   
tia12
osredna povezava do sporočila: 9
RE: Denarno socialna pomoč....
30.1.2009 16:18:24

IZVIRNO SPOROČILO: sirenetta

IZVIRNO SPOROČILO: princeska29

mene pa zanima nekaj!dne 19.01.2009 sem bila na socialnem da bi oddala vlogo za socialno denarno pomoč a ker mi je manjkal izpisek iz banke mi vloge ni sprejela  in je rekla da naj prinesem vse skupaj!!ker pa smo zboleli za gripo najprej najmlajša nato sin in sedaj še jaz sem včeraj mamo prosila da mi je vlogo poslala po pošti priporočeno.vlogi sem dodala vse kar mi je naročila in napisala obvestilo zakaj nisem mogla vloge prinest sama osebno!!!!!!!!a mi lahko zaradi tega vlogo zavrnejo oziroma jo ne obravnavajo????hvala za odgovor


Ne smejo ti zavrnit, saj velja datum, ko je bila vloga oddana in ta datum je v tvojem primeru včeraj. Spravi si potrdilo o oddani pošiljki, saj s tem dokazuješ, da si vlogo pravočasno oddala.
Je pa napak ravnala gospa na centru, s tem ko ti je vlogo zavrnila. Ne glede na to, da nisi imela izpiska, bi jo morala sprejeti. Priloge lahko v vsakem primeru daš naknadno bodisi osebno bodisi po pošti. Boš vedela za drugič, če boš v podobni situaciji.




Nič ni narobe, tudi jaz sem vse oddala preko pošte. Pa mi je tudi nekaj manjkalo in me je gospa iz CSD kontaktirala in mi razložila kaj še moram poslati oz. prinesti osebno.

Tudi soseda, ki je iz tega foha mi je svetovala naj vse urejam preko pošte, ker te znajo tam zmesti z kakšnimi neumnimi uprasanji in te znajo prepričat da ti DSP ali kaj podobnega sploh ne pripada, čeprav ti.

Tako je bilo v mojem primeru, ko sem se tam prvič oglasila osebno.


LP, Tia


_____________________________

TAJ - 10.4.2009

(odgovor članu sirenetta)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Denarno socialna pomoč....
30.1.2009 17:30:53   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: princeska29
mene pa zanima nekaj!dne 19.01.2009 sem bila na socialnem da bi oddala vlogo za socialno denarno pomoč a ker mi je manjkal izpisek iz banke mi vloge ni sprejela  in je rekla da naj prinesem vse skupaj!!ker pa smo zboleli za gripo najprej najmlajša nato sin in sedaj še jaz sem včeraj mamo prosila da mi je vlogo poslala po pošti priporočeno.vlogi sem dodala vse kar mi je naročila in napisala obvestilo zakaj nisem mogla vloge prinest sama osebno!!!!!!!!a mi lahko zaradi tega vlogo zavrnejo oziroma jo ne obravnavajo????hvala za odgovor

Socialna delavka ti vlogo MORA sprejeti, ne glede na to, da ni popolna (če želiš zadevo poenostaviti, pa je zakonsko dovoljeno tudi, da jo pošlješ priporočeno po pošti). Te je pa dolžna obvestiti (pisno), kateri dokumenti (oz. katera dokazila) manjkajo pri vlogi in ti si te dokumente (dokazila) dolžna dostaviti v roku 8-ih dni po prejemu obvestila. Če jih ne dostaviš, se tvoja vloga (s sklepom) zavrne in tudi o tem si dolžna biti pisno obveščena. Če jih pa dostaviš, pa se smatra, da je bila popolna vloga oddana na prvotni datum (v tvojem primeru 19.01.).
Vprašanje, zakaj vloge nisi oddala osebno, ti sicer sme postaviti, vendar pa tudi ti smeš odgovoriti, da zato, ker so zakonsko dovoljene še druge možnosti. Način oddaje vloge namreč sploh ni bistven - če socialni delavki karkoli ne štima oz. če želi pred sprejetjem še karkoli dodatno preveriti, ima še vedno možnost (ob torkih in četrtkih, ko nima uradnih ur) to preveriti na terenu (torej pri tebi doma).

(odgovor članu princeska29)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Denarno socialna pomoč....
4.2.2009 23:12:16   
princeska29
zanima me še samo kako dolgo ste čakale na odločbo iz socialnega!!!!!!hvalauser posted image

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Denarno socialna pomoč....
4.2.2009 23:18:02   
Klaudia
Jst čakam nanjo že od konca decembra user posted image . Moram jutri malo poklicat in povprašat, kaj se dogoja z odločbo...

_____________________________

If your kids are giving you a headache, follow the directions on the aspirin bottle, especially the part that says "keep away from children."
Susan Savannah

(odgovor članu princeska29)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Denarno socialna pomoč....
5.2.2009 1:44:28   
Kerensa*
Odločbo načeloma dobite v prvi polovici meseca po oddaji vloge (npr. če ste vlogo oddale januarja '09, boste odločbo najverjetneje dobila do sredine februarja '09), vendar to ni nujno. Po ZUP-u imajo rok za izdajo 60 dni, torej lahko čakate tudi do konca marca, pa jim ne morete nič. Je pa res, da če bo vaša vloga odobrena, vam DSP pripada od 01.02. dalje, torej bi aprila dobili nakazilo za 3 mesece skupaj. Na izgubi sicer ne bi bile, kako bi pa preživele 3 mesece, če ste res v krizi, je pa že druga zgodba.

(odgovor članu Klaudia)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Denarno socialna pomoč....
10.2.2009 22:07:07   
princeska29
tako punce danes sem dobila odločbo iz socialnega in je na srečo bila odobrena!!!!vsem vam hvala za pomoč in odgovore

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Denarno socialna pomoč....
10.2.2009 22:56:48   
tinatona
Kaj je pa treba vse zraven priložit? Bi si rada čimveč pripravila, da dam zraven...

LP

(odgovor članu princeska29)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Denarno socialna pomoč....
10.2.2009 23:01:49   
Doll
kopijo bančne kartice,izpiske zadnjih 3 mesecev,davčna mogoče se ne spomnem...

(odgovor članu tinatona)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Denarno socialna pomoč....
11.2.2009 6:07:37   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: tinatona
Kaj je pa treba vse zraven priložit?

Včasih je bilo potrebno priložiti potrdilo o stalnem bivališču in skupnem gospodinjstvu in potrdilo o morebitnem začasnem bivališču (s svoje UE), potrdilo o premoženjskem stanju - katastrskem dohodku (s svoje DURS) in večinoma potrdilo o prijavi v evidenco aktivnih iskalcev zaposlitve (s svojega RZZ). Ta tri potrdila danes niso več potrebna, ker ima CSD dostop do njihovih baz podatkov in vse to ugotovijo po uradni dolžnosti. Ta potrdila lahko zahtevajo samo še v primeru kakršnihkoli nejasnosti (katerih pa načeloma ni) - v tem primeru morajo biti originali in ne starejši od 30-ih dni.
CSD ima sedaj dostop tudi do baze podatkov Banke Slovenije - po uradni dolžnosti ugotovijo, kje vse imate odprte TRR, hranilne knjižice in vso ostalo bančno navlako. Seveda pa nimajo dostopa do Vašega stanja in prometa, zato morate prinesti zadnje 3 izpiske (3 meseci pred mesecem vložitve vloge) za vse družinske člane v skupnem gospodinjstvu.
Če vlogo za DSP oddajate prvič, bodo od Vas najverjetneje (ne pa nujno) zahtevali tudi potrdilo o imetju delnic in drugih vrednostnih papirjev. Dobite ga na svoji KDD - v kolikor delnic nimate, bo zastonj, v kolikor jih imate, boste za potrdilo nekaj plačale. Če ste sveže zaposlene, boste morale prinesti tudi fotokopijo pogodbe o zaposlitvi.
V primeru raznoraznih specifičnosti pa boste morale dostaviti tudi npr. pravnomočno odločbo o višini preživnine za otroka (ali zase), fotokopijo najemne pogodbe ali pač karkoli, kar dokazuje/pojasnjuje Vaše dejansko materialno/socialno stanje oz. razmere.
Fotokopij prometnih dovoljenj za vozila, plovila in letala user posted image  Vam ni več potrebno dostavljati, ker imajo prav tako dostop do baze podatkov.
Načeloma je to vse, o odobritvi/zavrnitvi vloge pa potem odloča komisija na CSD.

(odgovor članu tinatona)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Denarno socialna pomoč....
11.2.2009 14:29:33   
tinatona
O super Kerensa, zlata si!!!

Potem je v bistvu dovolj če priložim samo zadnje tri izpiske z banke zame in sina.

HVALA TI!!!

LP

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Denarno socialna pomoč....
11.2.2009 16:19:27   
Kerensa*
Načeloma je to vse, ja. Če bodo potrebovali še kaj, pa ti bodo poslali po pošti (ni nujno, da priporočeno, večinoma pa je) seznam dodatnih potrdil/dokazil, katera boš morala dostaviti (osebno ali pa poslati priporočeno po pošti, naslovljeno na ime svoje socialne delavke) v roku 8-ih dni.

Good luck. user posted image

(odgovor članu tinatona)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Denarno socialna pomoč....
13.2.2009 13:38:49   
princeska29
a ima gdo podatke oziroma datume gdaj se izplačuje socialna??????za lani sem vidla da je "čarovnica" napisala seznam

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Denarno socialna pomoč....
16.2.2009 3:21:26   
Kerensa*
Vsakega 6-ega ali 21-ega v mesecu oz. zadnji delovni dan pred tema datumoma, če prideta ta dva datuma na praznik ali vikend.

(odgovor članu princeska29)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Denarno socialna pomoč....
21.3.2009 1:15:45   
Leiah
Da ne odpiram nove teme, bom kar tukaj zastavila vprasanje!
Kot sem zasledila na strani od csd, je visina prejemka denarne pomoci odvisna koliko druzinskih clanov zivi v druzini.
Kaj to se steje npr. tudi moje starse (ker se vedno zivim na njihovem naslovu) ali samo mene in partnerja (on je zacasno prijavljen na tem naslovu)? Ker je partner prijavljen zacasno na tem naslovu, kaj njega se potem tudi steje k druzini?
Hvala za odgovor!


_____________________________

Lp

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?